پنجشنبه ۲۵ شهریورساعت ۱۵:۰۹Sep 2021 16
جستجوی پیشرفته

خبرهای علمی و پزشکی

جدیدترینمهم
عصر امروز   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
به گفته محققان، توانایی آنتی بادی ها در خنثی کردن کووید19 در طول یک دوره شش ماهه تفاوت چندانی نمی کند.
یکی از عللی که برخی از افراد را در واکسن زدن دچار تردید می کند، ابهامات و سوالاتی است که در ذهن دارند و برای آنها جواب مناسبی پیدا نکرده اند. یکی از این سوالات این است که به دلیل تزریق واکسن کووید 19، آیا ممکن است آزمایش کووید 19 فرد مثبت شده یا فرد به کرونا مبتلا شود؟
تحقیقات جدید نشان می دهد که کلسترول تولید شده در مغز نقش کلیدی در ابتلا به بیماری آلزایمر دارد.
لحظه آخر      
جمهوری کامرون که به زبان به فرانسوی République du Cameroun خطاب می شود کشوری در غرب آفریقای مرکزی است که از غرب و شمال با نیجریه از سمت شمال شرقی با چاد به و با جمهوری آفریقای مرکزی از شرق همسایه ...
تیک   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در سال های گذشته واکسن آنفلوآنزا به راحتی در داروخانه ها قابل دسترس بود. اما از سال قبل که کرونا شیوع پیدا کرد سبب شد تقاضا برای تزریق این واکسن افزایش پیدا کند. طوری که میزان واکسن های وارداتی جوابگوی تقاضای عمومی نبود و فقط کسانی که شرایط خاص داشتند توانستند واکسن خود را دریافت کنند ...
روزنامه شروع   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
افزایش موارد ابتلا و بستری در میان کودکان آمریکایی باعث شده است تا نقاط مختلف این کشور رویه های متفاوتی در بازگشایی مدارس داشته باشند.
روز پلاس   ۴۳ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی توانید از شیر و لبنیات استفاده کنید، می توانید منابع گیاهی کلسیم را جایگزین این محصولات کرده و نیاز بدن خود را تامین کنید.
سلام نو      
واکسن‌هایی را که ما وارد کشور کردیم از نوع سینوفارم بوده؛ این واکسن‌ها تایید بهداشت جهانی و وزارت بهداشت را داشته و اثربخشی آن‌ها در مقیاس زیاد نیز به اثبات رسیده است.
میگنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
محققان کشور در یک پژوهش دانشگاهی، نقش سبک های فرزندپروری والدین را در افتادن جوانان به دام اعتیاد، بسیار مهم ارزیابی کرده و لزوم توجه ویژه به آن را خواستار شده اند.
دانشمندان پاکستانی پی به تاثیر خارق العاده مصرف یک نوشیدنی در پایین آوردن فشار خون بردند.
پانا   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - با توجه به اینکه همچنان روند تزریق واکسن با سرعت و شتاب بیشتری صورت می گیرد اما شاهد هستیم که برخی از افراد به دلایل مختلف بر اثر تبلیغات منفی هنوز در تزریق واکسن دچار شک و تردید هستند و همچنان برخی به دنبال تفاوت های بین واکسن ها می گردند اما کارشناسان و متخصصان حوزه بهداشت معتقدند ...
اقتصاد نیوز   ۷ ساعت پیش    
اقتصادنیوز :آدم های مودب برخی سوالات را هرگز از طرف مقابل خودشان نمی پرسند، سوالاتی که پرسیدن آن ها برای شخص مقابل خوشایند نیست و به نوعی خط قرمز آن ها محسوب می شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از ابتلای قطعی 7 نفر به قارچ سیاه در استان مرکزی خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۷ ساعت پیش    
اقتصادنیوز : خانم آمیتا راجانی 42 ساله هندوستانی از کودکی دچار افزایش وزن بود و این مشکل تا 4 سال گذشته همراه وی بود و بعد از تصمیم گیری وی تغییر کرد و رکورد دار گینس شد!
ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون 12 بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان شناسایی و در بیمارستان کوثر سنندج بستری و تحت مداوا هستند.
بشر از دیرباز به دنبال کشف اسرار و اثرات درمانی انواع گیاهان بوده و همیشه برای درمان امراض گوناگون از گیاهان بهره گرفته است. با گذشت زمان و پیشرفت های علم پزشکی داروهای شیمیایی جایگزین داروهای گیاهی شدند که اکثر این داروها از منابع و منشأ گیاهی تولید می شوند ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/اصفهان یک مدرس فیزیک و اخترفیزیک با معرفی انواع سیارک ها در خصوص احتمال برخورد آنها با زمین گفت: هرچه شهاب سنگ بزرگتر شود، احتمال برخورد آن با زمین کمتر است.
شبکه خبر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت به منظور بررسی وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان، وارد کرمانشاه شد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با توجه به سیاست جدید درمانی استان هرمزگان، دیگر درمان سرپایی کووید-19 وجود نخواهد داشت.
متخصصان انگلیسی راهکار های ساده ای برای جلوگیری از آسیب روانی به کودکان و نوجوانان ارائه کردند.
وزیر بهداشت 19 عنوان وعده بزرگ و کوچک را در هنگام اخذ رای اعتماد به نمایندگان مجلس ارائه کرد. وعده هایی که تحقق برخی از آنها تنها نیاز به صدور یک بخشنامه و اراده اجرای آن دارد و البته تحقق بعضی دیگر سال ها وقت و هزاران میلیارد تومان بودجه می طلبد.
شفا آنلاین   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
تنها در موارد نادری که افراد در هنگام دریافت دوز اول واکسن دچار واکنش آلرژی شدید یا شوک آنافیلاکسی شده اند، باید زدن دوز دوم واکسن را تا هنگام مشاوره با پزشک به تاخیر بیندازند.
شفقنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- نتایج مطالعه ای جامع در آمریکا نشان می دهد، واکسن مدرنا در جلوگیری از بستری شدن افراد در هر سنی موثرتر از واکسن های فایزر و جانسون اند جانسون بوده است. ...
ایلنا   ۵۲ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت دستور داد تا محدودیت سنی تزریق واکسن در کرمانشاه برداشته شود و افراد بالای 18 سال این استان به سرعت و ظرف 10 روز آینده، واکسینه شوند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اهدای 20 کپسول اکسیژن توسط واحد صنعتی استان به بخش کرونایی، گفت: نفس این حرکت باعث می شود که پرسنل بهداشت و درمان احساس تنهایی نکنند و این قدرشناسی ها باعث افزایش انگیزه و روحیه می شود.
ایرنا: عضو انجمن روانپزشکان ایران گفت: آموزش بدون پرورش کافی نیست و پرورش ذهنی و اجتماعی کودک نیاز به محیط گروهی دارد. دکتر فربد فدایی در خصوص بازگشایی مدارس در دوران کرونا و اهمیت آموزش حضوری افزود: آموزش به صورت حضوری و آموزش غیر حضوری هر کدام مزایایی دارند ...
رویداد 24   ۳ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت: مردم به شایعات درباره واکسن توجه نکنند و تزریق کنند | فوتی های کرونا از بین کسانی است که واکسن نزده اند وزیر بهداشت گفت: برنامه ما این است که واکسیناسیون افراد زیر 18 سال و والدین آن ها هم انجام گیرد تا با خیال راحت بازگشایی مدارس هم انجام گیرد ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
قزوین - ایرنا - جهش ناباروری و شیوع آن موضوع نگران کننده ای که باید برای رفع آن راهکارهای اساسی اتخاذ کرد تا از روند کاهش جمعیت جلوگیری شود، از این رو تلاشگران عرصه جهاد دانشگاهی قزوین سعی دارند تا با اجرای روش های مختلف درمانی مشکل زوج ها را در این زمینه برطرف کنند.
رویداد ایران   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
صدیق جدیدالاسلامی از شناسایی 12بیمار مبتلا به قارچ سیاه در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون مرگ و میر ناشی از این بیماری در کردستان نداشته ایم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
9 عامل خطر، انسان را به حمله قلبی نزدیک می کند.
یک متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم ضمن اشاره به بهترین زمان برای تزریق واکسن کرونا به زنان باردار، مناسب ترین واکسن و اقداماتی که قبل و بعد از تزریق واکسن باید انجام شود را توضیح داد.
قدس آنلاین   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پنج برابر ظرفیتی که برای ما تعریف شده است در حال خدمت رسانی هستیم و ورای تصور ظرفیتی فعالیت می کنیم، گفت: حدود 70 پایگاه اورژانس دیگر در شهر مشهد نیاز داریم.
 
 
 
 

جدیدترین خبرهای علمی و پزشکی

نواندیش   ۳ دقیقه پیش    
نواندیش : یک مطالعه جدید از سوی محققان دانشگاه استرالیای جنوبی نشان می دهد که برخی از انواع چربی در بدن، منجر به کاهش ماده خاکستری مغز می شود و خطر زوال عقل و سکته مغزی را افزایش می دهد. ...
پارسینه   ۸ دقیقه پیش    
روان گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی (به انگلیسی: Schizophrenia) یک اختلال روانی است که با دوره های مداوم یا عودکننده روان پریشانه مشخص می شود. علائم اصلی شامل توهم (غالبا توهم شنیداری)، هذیان و اختلال تفکر است. علائم دیگر عبارتند از کناره گیری اجتماعی، کاهش ابراز عواطف و بی تفاوتی ...
شما نیوز   ۱۲ دقیقه پیش    
قیمت مصوب شکر برای مصرف کننده برای دومین بار با افزایش همراه شد، قیمت این کالای مصرفی در بازار اخیرا حدود 13 هزار تومان است.
خبر فوری   ۱۳ دقیقه پیش    
در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی آمده است: پیرو جلسه ویدئو کنفرانس با فرماندهان محترم بسیج و سپاه سراسر کشور و تشدید طرح شهید سلیمانی لازم است موارد زیر مورد توجه قرار گیرد: ...
خلیج فارس   ۱۴ دقیقه پیش    
خلیج فارس:شکل گیری اعتمادبه نفس به تدریج از دوران کودکی در حدود 3 تا 5 سالگی شروع می شود (به عقیده برخی حتی در سنین پایین تر) و به اینکه دنیای پیرامون کودک چگونه است و والدین چطور با او رفتار می کنند بستگی دارد.
رکنا   ۱۵ دقیقه پیش    
رکنا: ریحانه پارسا با ظواهر عجیبش در دنیای پر از ابتذال خود جای تامل زیادی دارد. او این بار مدل لباس های نیمه برهنه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۷ دقیقه پیش    
طی 24 ساعت گذشته، 950 بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند.
صدای ایران   ۳۳ دقیقه پیش    
به گزارش صدای ایران کدبانوهای باسلیقه لیمو ترش ها را به خوبی شسته و بعد از جدا کردن هسته های آن، آب لیمو ترش ها را می گرفتند. امروزه اغلب افراد ترجیح می دهند که از فروشگاه هایی که آب لیمو طبیعی را عرضه می کنند، آن را به شکل بسته بندی خریداری کنند ...
جام جم   ۳۷ دقیقه پیش    
سن ثبت نام و دریافت نوبت واکسن کرونا 3 سال کاهش یافت.
پارسینه   ۳۸ دقیقه پیش    
نخستین باری که نام بیماری تیفوس را شنیدم سال 1367 بود و زمانی بود که فیلم سرب مسعود کیمیایی را می دیدم. در این فیلم که شرایط ایران آشفته هنگام جنگ جهانی را نشان می داد، کاراکتر نوی را با بازی زنده یاد – هادی اسلامی- نام این بیماری را بر زبان راند ...
خبرگزاری برنا   ۴۰ دقیقه پیش    
خواه وناخواه برخی شخصیت ها و خلق و خوهای پدر می تواند به پسرش منتقل شود. درس های مهم زندگی که از پدر به پسر منتقل می شود می تواند به شکل گیری پسر در تبدیل شدن به یک مرد شجاع، شریف و مهربان کمک کند.
دانا   ۴۱ دقیقه پیش    
افراد بر اساس ویژگی های نسلی خود با دیگران ارتباط برقرار می کنند. هر نسلی دارای گرایش ها، رفتارها، انتظارات، عادت ها و انگیزه های خاص خودش است.
دانا   ۴۱ دقیقه پیش    
اسید فولیک یا ویتامین B9 یکی از ویتامین های مهمی است که بدن برای عملکرد مناسب خود به آن نیاز دارد. به طوری که کمبود آن می تواند مشکلات و عوارضی را برای بدن به وجود آورد.
تجارت گردان   ۴۳ دقیقه پیش    
شانزدهمین شماره ماهنامه الکترونیکی تازه های بیمه ایران و جهان به انتقال ریسک تا پیشگیری از آن، 13 فناوری کاربردی در بیمه و چکیده مجله اخیر سیگمای سوییس ری در حوزه بازنشستگی و جبران خسارت کارکنان دورکار می پردازد.
پارسینه   ۵۳ دقیقه پیش    
چند ماده غذایی که ممکن است حاوی مواد سرطان زا باشند یا احتمالاً یکی از علل ابتلا به سرطان محسوب می شوند را به شما معرفی می کنیم. 1. پاپ کورن های ماکروویوی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۴ دقیقه پیش    
در نتیجه همکاری صنعت و فناوری، پنل های ساختمانی سبکی ساخته شده که علاوه بر زیبایی به عنوان عایق مورد استفاده قرار می گیرد و جایگزین مناسبی برای مواد سنتی ساختمانی است.
خبرگزاری برنا   ۵۵ دقیقه پیش    
تحقیقات نشان می دهد هوش کودک از مادر به ارث می رسد و پدر دخالت چندانی در هوش کودک ندارد.
خبرگزاری دانشجو   ۵۹ دقیقه پیش    
محمد بیگی گفت: مصادیق تعارض منافع در حوزه سلامت بیشتر از حوزه های دیگر آزار دهنده است.
تازه نیوز   ۱ ساعت پیش    
اتاق کلاب هاوس با موضوع ایمنی و امنیت شغلی در همه گیری کرونا برگزار شد. عذرا یعقوبی نژاد کارشناس بهداشت حرفه ای، نوروژا قدیری متخصص طب کار و مهدی امیرپور روزنامه نگار و مدیر روابط عمومی سایت دیوار به همراه دیگر کارشناسان به بررسی این موضوع پرداختند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
اردبیل- استاد روانشناسی دانشگاه های اردبیل گفت: افسردگی ناشی از شیوع بیماری کرونا در افراد مختلف باید به درستی شناسایی و در یک برنامه میان مدت با کار علمی و تأثیرات معنوی درمان شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
مقاله حاضر ضمن توجه به این مهم با بررسی نقاط قوت و ضعف خبر رادیو، زبان خبر رادیو و ساختار های اخبار رادیو به بررسی ساختار و عملکرد روایت گری در اخبار رادیو می پردازد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
متخصص سلولی و مولکولی گفت: واکسن برکت از برخی واکسن های وارداتی ایمنی زایی بیشتری در برابر کرونا ایجاد می کند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
اخیرا دو ستاره شناس آماتور موفق به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک شی ء مرموز به سیاره مشتری شده اند.
پول نیوز   ۱ ساعت پیش    
تنوع بخشی به سبد سوخت کشور می تواند به مسئله ناکافی بودن ظرفیت پالایشی تولید بنزین کمک کند، اما باید همراه با رعایت استاندارد های ایمنی باشد.
ایمنا   ۱ ساعت پیش    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در 24 ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه 58 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده اند که 39 نفر اهل کاشان هستند و دو مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی منطقه کاشان رخ داده است.
ایمنا   ۲ ساعت پیش    
نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهد که میزان بروز بیماری کووید-19 در میان افرادی که زودتر واکسن مدرنا را دریافت کرده اند بیشتر است.
طلا   ۱ ساعت پیش    
رژیم غذایی ما تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامتی ما دارد. همانگونه که می دانید بخش مهمی از غذایی که ما روزانه مصرف می کنیم را پروتئین ها تشکیل داده و کمبود پروتئین می تواند آثار منفی جدی را در بر داشته باشد.
اقتصاد 24   ۱ ساعت پیش    
خرید قطعات مجاور، نوشتن کتیبه های عاشقانه روی سن قبر و سایر موارد مشابه از جمله ایده هایی هستند که بسیاری از زوج ها برای بخش پایان عمر خود درنظر می گیرند، اما حالا مشخص شده است که این برنامه ها از سال های دور بوده و یک اختراع مدرن امروزی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
مطالعه ای جدید درباره خطر مرگ ناشی از کرونا پس از ابتلا به آن یافته های جدیدی از تاثیر واکسن را بیان می کند.
بولتن نیوز   ۱ ساعت پیش    
حیدر محمدی مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن اسپوتنیک لایت در ایران خبر داد و گفت...
شارا   ۱ ساعت پیش    
نظرسنجی از بیش از 3000 متخصص در سراسر جهان از 27 آوریل تا 12 مه 2021 انجام شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱ ساعت پیش    
قیمت آجیل و خشکبار امروز نسبت به روز قبل بدون تغییر خاصی عرضه شد.
دیار میرزا   ۱ ساعت پیش    
احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد، همۀ متخصصان بهداشت روان را مشابه هم می دانید. شاید هم برعکس، درباره تفاوت آنها باهم چیزهایی شنیده اید؛ اما نمی دانید برای مشکلی که دارید دقیقا باید به کدام یک از آنها مراجعه کنید.
هشدار نیوز   ۱ ساعت پیش    
برترین ها: گاهی لحظه هایی پیش می آید که همه ما احساس کمبود می کنیم و شروع می کنیم به توانایی های خود شک می کنیم. هوش جلوه های مختلفی دارد، شاید شما هم از آن دسته از کسانی باشید که فکر می کنید باهوش نیستید! اگر اینطور است پس در ادامه حتما با ما در برترین ها همراه باشید ...
سینا   ۱ ساعت پیش    
این روزها بازار شایعه و حرف های ضد و نقیض پیرامون واکسن کرونا داغ است و گاهی افراد در این میان سردرگم می شوند که کدام حرف درست و کدام غلط است. دکتر علیرضا ناجی ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
سنندج - ایرنا - مدیر آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: آزمون صلاحیت حرفه ای گروه پرستاری (در سه گروه شغلی پرستاری، هوشبری و اتاق عمل) با حضور 178 داوطلب در استان برگزار شد.
زندگی آنلاین   ۱ ساعت پیش    
انتخاب رنگ اتاق کار زیاد آسانی نیست. رنگی که انتخاب می کنید باید شما را شاد کند، اتاق را بزرگ نشان دهد و کسل کننده نباشد. بنابراین بهتر است برای انتخاب رنگ کمی هم از فنگ شویی کمک بگیریم تا همیشه در فضای خانه آرامش داشته باشیم
زندگی آنلاین   ۱ ساعت پیش    
کمتر کسی را می شناسی که تعارف خوردن یک فنجان قهوه را رد کند. عطر دیوانه کننده اش را در هیچ خوردنی نمی شود یافت. حتی بعضی ها بشدت معتادش هستند. بعضی ها صبح ناشتا بعضی ها عصرها و بعضی ها هم سه نوبت در روز!
خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
بیوپسی یا نمونه برداری روشی برای بررسی دقیق تر بافت های بدن است که مشکوک به ابتلا به بیماری هستند.
مرصاد   ۱ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) شهر کرمانشاه از بخش های مختلف این بیمارستان بازدید کرد.
پانا   ۳ ساعت پیش    
تهران(پانا)- پدر و مادر بودن مهمترین شغل جهان است؛ این مسئولیت زمانی چند برابر می شود که شاغل هم باشند، 16 سپتامبر روز جهانی والدین شاغل مصادف با 25 شهریور بهانه ای شد تا نگرانی ها و دغدغه های احتمالی والدین شاغل از منظر روانشناسی با ارائه راهکارهای کاربردی بررسی شود. ...
رکنا   ۱ ساعت پیش    
رکنا:مدیر جهاد کشاورزی نمین با اشاره به کمبود علوفه در سال جاری به دامداران این شهرستان توصیه کرد بخشی از نیاز علوفه دام های خود را از طریق بقایای مزارع سیب زمینی تامین کنند.
پارسینه   ۱ ساعت پیش    
گل کلم یک ماده خنثی بسیار عالی است که فیبر را به اسموتی اضافه می کند ، که آن را سبک تر و خامه ای تر می کند. به علاوه ، این یک روش واقعا ساده برای افزودن دوز اضافی سبزیجات به یک روز پر انرژی است. در این اسموتی نمی توانید گل کلم را بچشید همچنین گل کلم از نظر طعم ملایم است ...
وزیر بهداشت دستور داد تا محدودیت سنی تزریق واکسن در کرمانشاه برداشته شود و افراد بالای 18 سال این استان به سرعت و ظرف 10 روز آینده، واکسینه شوند .
شارا   ۲ ساعت پیش    
ارتباط بین فردی قدرتمند داشتن یکی از بزرگ ترین کلیدهای خوشبختی است. من معتقدم که روابط برای رسیدن به یک زندگی رضایت بخش و خرسندانه مهم است، که مانند هر چیز باارزشی در زندگی، آن هم نیاز به پیش رفت و جاودانه ساختن دارد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به پیگیری واردات واکسن برای دانش آموزان، گفت: امیدواریم تا دو هفته دیگر واکسیناسیون افراد 7 تا 18 سال را در کشور شروع کنیم.
مرصاد   ۲ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیماران مبتلا به قارچ سیاه در دو بیمارستان امام رضا(ع) و امام خمینی(ره) بستری می شوند.
پارسینه   ۲ ساعت پیش    
خفاش ها تنها پستاندارانی هستند که می توانند پرواز کنند. گرچه خفاش ها در بسیاری از فرهنگ ها با داستان های ترسناکی پیوند خورده اند، اما درواقع چقدر خفاش ها را می شناسیم؟ ...
شفقنا   ۲ ساعت پیش    
شفقنا- پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان اعلام کرد که اقدام به سقط جنین در اساس یک جنایت قتل است. وی خواهان احترام به جان انسان ها شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از اسپوتنیک، پاپ در مصاحبه با خبرنگاران در هواپیما در هنگام بازگشت از مجارستان و اسلواکی گفت: سقط جنین بیش از یک مشکل است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
افزایش شدت تب و احساس تنگی نفس از علائم پیشرفت ویروس کرونا و درگیری ریه محسوب می شود.
زاهدان/ کارگاه مجازی سلامت ویژه طلاب خواهر استان سیستان و بلوچستان با موضوع استرس و اضطراب برگزار شد.
همشهری   ۲ ساعت پیش    
مواد شیرین کننده مصنوعی در مقایسه با شیرین کننده های طبیعی دارای طعم شیرینی بیشتری هستند. شیرین کننده های مصنوعی در شکل های مختلفی چون قرص، پودر، مایع (قطره ای) و... استفاده می شوند. در این مطلب به بررسی آسپارتام، آس سولفام و سوکرالوز به عنوان سه مورد از شناخته شده ترین شیرین کننده ها می پردازیم.
افکار نیوز   ۲ ساعت پیش    
یکی از انواع خریدهایی که در شرایط امروز و با فراگیری بیماری های ویروسی و عفونی، ضروری به نظر می رسد، خرید تب سنج است.
میگنا   ۲ ساعت پیش    
مواجه شدن با افراد سخت گیر در زندگی سختی های خاص خود را به همراه دارد و دوری کردن از آنها نیز چاره کار نیست؛ بلکه باید از خصوصیات اخلاقی و نحوه برخورد با آنها آگاه باشید.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
چند روزی است یکی از شرکت های تولید کننده روغن خوراکی با ارائه چند تبلیغ پر زرق و برق مدعی عرضه روغنی شده است که مصرف آن می تواند باعث شادابی، نشاط و جوانی شود.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
چیلر یک کلمه کلی برای سیستمی است که با به گردش درآوردن مایعات، دما را کنترل می کند مایعاتی مثل آب که به عنوان مایع خنک کننده عمل کرده و دمای آن را به وسیله این گردش خنک و چیلد می کند.
خبر فوری   ۲ ساعت پیش    
زنجان از آن جمله استان هایی به شمار می رود که فرهنگ غذایی بسیار متنوعی دارد و به قدری این تنوع بالا است که باعث شده است گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند و یکی از هیجان انگیزترین بخش های سفر به زنجان تجربه چشیدن مزه ی دلچسب غذاهای سنتی و محلی این استان می باشد. ...
شارا   ۲ ساعت پیش    
حل مسئله یک فرایند است یعنی متضمن دستکاری معلومات در دستگاه شناختی یا ذهن حل کننده است (یعنی اجرای عملیات شناختی روی بازنمایی های نمادی درونی).
بولتن نیوز   ۲ ساعت پیش    
دکتر سوجیت سینگ، مدیر مرکز ملی کنترل بیماری های هند (NCDC) اظهار کرد: پاندومی کووید-19 ممکن است در 6 ماه آینده به یک بیماری اندمی (بومی) تبدیل شود.
پارسینه   ۲ ساعت پیش    
مدت زمان آماده سازی سالاد: 15 دقیقه مواد لازم برای 4 نفر روغن زیتون فوق بکر: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی سرکه: 3 قاشق غذاخوری سیر ( رنده شده): 1 حبه پونه کوهی خشک: 1/2 قاشق چای خوری خردل: 1/4 قاشق چای خوری نمک دریا: 1/4 قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه: به میزان لازم ...
آفتاب نیوز   ۲ ساعت پیش    
آب گوجه فرنگی، موجب زیبایی، جوانی، تناسب اندام و ده ها گزینه دیگر سلامتی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی بابل پیش بینی کرد: امسال 487 تُن لیموتُرش و شیرین از باغ های این شهرستان برداشت شود.
همشهری   ۲ ساعت پیش    
اگر می خواهید در خانه با مواد غذایی مرغوب و کاملا بهداشتی، فلافلی هم مزه با فلافل مغازه ها درست کنید، این مطلب را بخوانید. در ادامه ما مرحله به مرحله با شما هستیم تا فوت و فن و رازهای خوشمزه تر شدن فلافل را آموزش دهیم.
اقتصاد آنلاین   ۲ ساعت پیش    
پس از قدرت گرفتن مجدد طالبان در افغانستان، نگرانی ها درباره از بین رفتن دستاوردهای بیست سال گذشته زنان این کشور به شدت افزایش یافته است.
شیعه نیوز   ۲ ساعت پیش    
یکی از رایج ترین روش های درمانی برای رفع مشکلات روانی و ذهنی در طب کهن، استفاده از عطردرمانی یا درمان با رایحه های مختلف بوده است که امروزه از آن با عنوان آروماتراپی یاد می شود.
موج   ۲ ساعت پیش    
اربعین برای اربعینی ها همه اش خاطره است و امسال همچون سال گذشته، چون جماعت اربعینی به طریق الحسین نرسیده اند، از چیزی حدود دو هفته قبل تر، خاطره بازی هایشان شروع شده است.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
تربت حیدریه- ایرنا- رییس اتحادیه فروشندگان مواد پروتئینی تربت حیدریه گفت: شایعه مفید بودن استفاده از گوشت بلدرچین برای پیشگیری از ابتلای به کرونا موجب اقبال مردم این شهرستان به مصرف این نوع گوشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
نتایج اولیه آزمون استخدام پیمانی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری در سال 1400 امروز 24 شهریورماه اعلام شد.
روزنامه اصفهان امروز   ۳ ساعت پیش    
در انتخاب کیف دخترانه باید همواره نکات زیادی را مد نظر قرار داد. یکی از مواردی که در وهله اول در انتخاب کیف باید در نظر گرفته شود موقعیتی است که کیف در آن استفاده می شود. در ادامه عکس مدل کیف دخترانه را در طرح های زیبا برای شما آورده ایم.
روزنامه اصفهان امروز   ۳ ساعت پیش    
پری بیوتیک ها ، یک دسته از فیبرها هستند که برای سلامت بدن بسیار مفید هستند. به طور کلی، فیبر هایی مانند پری بیوتیک ها، به طور کامل هضم نمی شوند. از این رو، شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که چرا فیبرها با وجود اینکه هضم نمی شوند، برای بدن مفید هستند؟ در ادامه ی این مطلب ...
فرارو   ۳ ساعت پیش    
یهودان اورشلیم یکروز پیش از عید بزرگ یهودیان یعنی یوم کیپور مراسم کپاروت را در اورشلیم اجرا کردند. به گزارش فرارو، کپاروت (کفاره) مراسمی است سنتی در آیین یهود که طی آن گناهان فرد با قربانی کردن یک مرغ کفاره می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
گروه استان ها - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 12بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان خبر داد و گفت: یکی از بیماران بدحال به تهران اعزام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
بوی گند گیاه دورین که در جنوب شرقی آسیا پادشاه میوه ها نامیده می شود، به راهبرد بقای آن مربوط است!
برترین ها   ۳ ساعت پیش    
تابناک: زیست شناسان برای اولین بار در جهان موجودی عجیب را شناسایی کرده اند که نیمی گیاه و نیمی حیوان بوده و توانایی تولید کلروفیل را دارد. حلزون دریایی، این موجود زنده که شباهت بسیاری به گیاه دارد قادر به تولید کلروفیل می باشد ...
خبر فوری   ۳ ساعت پیش    
برای داشتن کودکی مستقل و قدرتمند در آینده باید از همین امروز دست به کار شوید زیرا نحوه برخورد والدین با کودکان ارتباط مستقیمی با تربیت آنان دارد. اگر شخصیت وابسته ای دارید و به خاطر تایید شدن و نگرانی از حرف مردم به تنها کسی که فکر نمی کنید خود و کودکتان است ...
خبرگزاری تابناک   ۳ ساعت پیش    
واکسیناسیون در علم پزشکی امری طبیعی در مبحث پیشگیری محسوب می شود. مردم اگر می خواهند در قطع زنجیره ابتلا و مرگ و میر کمکی باشند باید به وظایف اینچنینی خود در قبال دیگران عمل کنند و پیرو قانون باشند.
آنا   ۴ ساعت پیش    
فیزیوتراپی یکی از زیرشاخه های پزشکی است که می تواند از بیماری ها پیشگیری کند و در برنامه درمانی فرد به توان بخشی و به طور کلی بالا بردن سطح سلامت او کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
یک روانشناس بالینی با اشاره به اینکه ارتباط صادقانه همراه با احترام یکی از ضروری ترین موضوعات در ارتباط سالم بین زوجین است، گفت:رعایت نکردن هر یک از این اصول می تواند رابطه زوجین را دچار مشکلات فراوانی کند.
آنا   ۳ ساعت پیش    
طی هفته ای که گذشت اتفاقات زیادی در جهان فناوری روی داد و شرکت های بزرگ و کوچک با معرفی محصولات جدید طرفداران خود را غافلگیر کردند.
پارسینه   ۳ ساعت پیش    
بورانی بادمجان نوعی پیش غذا با ماست و بادمجان ایرانی است که توسط بادمجان های کبابی و ماست تهیه می شود. نه فقط به عنوان یک پیش غذا، بلکه می توانید آن را به عنوان یک غذای اصلی سبک با نان نیز سرو کنید. می توانید بادمجان ها را نیز سرخ کنید ، که تفاوت خاصی در ظرافت غذا ندارد ...
سازمان بهزیستی کشور   ۳ ساعت پیش    
خودکشی نوع آسیب چند بعدی رفتاری است که عوامل متعددی در بروز آن دخیل هستند و همواره به عنوان یکی از مشکلات و نگرانی های بهداشت عمومی مطرح بوده است.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
گازهای متصاعد شده از فاضلاب در صورت ورود به فضای داخلی منزل می توانند بسیار مشکل ساز باشند.
یک پزشک   ۳ ساعت پیش    
مشکل در بلع (دیسفاژی) dysphagia یعنی اینکه انتقال غذا یا مایعات از دهان به معده بیشتر طول بکشد یا تلاش بیشتری برای آن نیاز باشد. دیسفاژی همچنین ممکن است با درد همراه باشد. در برخی موارد، بلع ممکن است غیرممکن باشد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۳ ساعت پیش    
روز چهارشنبه (24 شهریور) طی مراسمی 20 دستگاه کپسول اکسیژن 40 لیتری از سوی شرکت فولاد تاراز به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اهدا شد تا در روند درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفته و کمبودهای استان در این زمینه را برطرف سازد.
پیام فوری   ۳ ساعت پیش    
نخستین نمونه های نگارگری ایرانی را می توان در نسخه های بسیار قدیمی کتاب های مربوط به آیین مانوی به جا مانده از دوران ساسانیان و نقاشی های دیواری آن زمان دانست. گفته می شود پیامبر آیین مانوی نقاش بوده و نقاشی را در چین آموخته است و تصاویری از آثار کلاسیک مانوی که به نام ارژنگ معروف است را کشیده است ...
ایمنا   ۴ ساعت پیش    
لایه اُوزون یا اُزون سپهر، لایه ای است با ضخامت سه میلی متر در لایه استراتوسفر جو زمین که با جذب پرتوهای مضر فرابنفش خورشید و تبدیل آنها به پرتوهای فروسرخ، باعث استمرار حیات روی کره زمین می شود.
خبرگزاری فارس   ۳ ساعت پیش    
نتایج مطالعه ای جامع در آمریکا نشان می دهد، واکسن مدرنا در جلوگیری از بستری شدن افراد در هر سنی موثرتر از واکسن های فایزر و جانسون اند جانسون بوده است.
شیعه نیوز   ۳ ساعت پیش    
شاید فکر می کنید هوش و استعداد ذاتی است و این امکان وجود ندارد که بیش از این باهوش باشید، اما غافلید از این حقیقت که بعضی از خوراکی ها کارایی مغزتان را تحت تاثیر قرار داده و کاهش حافظه شما را موجب می شوند.
پارسینه   ۳ ساعت پیش    
سوکوترا Socotra یک جزیره متعلق به یمن است که در اقیانوس هند و در سواحل سومالی واقع شده است. این یکی از منزوی ترین جزایر منشأ قاره (غیر آتشفشانی) است. میلیون ها سال پیش از سرزمین اصلی جدا شد و این رویداد، طبیعت بی نظیر جزیره را حفظ کرد ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان رضوی سالمندی، جریانی طبیعی و برگشت ناپذیر در نظام آفرینش است و مناسب سازی محیط های مسکونی برای سالمندان بسیار ضروری است و از سویی دیگر، رنگ ...
سینا   ۳ ساعت پیش    
محققان در درمانی شبیه سازی شده، موفق شدند افراد بالغ مبتلا به نوعی اختلالا بینایی موسوم به تنبلی چشم را درمان کنند. به گزارش سیناپرس به نقل از npr، تحقیق روی موش ها و گربه ها نشان می دهد که این راه درمانی به مغز امکان می دهد به شیوه ای دوباره سیم کشی های عصبی را برقرار کند که بتواند دید عادی را ...
رویداد ایران   ۳ ساعت پیش    
شاید برای برخی از والدین ، هنگام خرید لباس کودک زیبایی آن لباس برایشان ارجع تر باشد. اما این موضوع درست نیست. ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریمنکات مهم پیرامون انتخاب و خرید لباس های مجلسی بچه گانه و فاکتورهای مناسب انتخاب را برایتان به اشتراک گذاریم. ...
آی تی رسان   ۳ ساعت پیش    
هر جا که صدای انسان حضور داشته باشد، آنگاه حتما میکروفنی هم وجود دارد. میکروفن ها تقریبا حدود یک سده است که صدای ما را ضبط کرده و همچنین نقشی اساسی را در چندین صنعت بازی می کنند. اگر به طرز کار میکروفن علاقه مند هستید، آنگاه پیشنهاد می کنیم که این مطلب را از دست ندهید. اولین میکروفن ها ...
عصر ایران   ۳ ساعت پیش    
شور بامیه یکی از انواع شورها می باشد که می توانید به راحتی تهیه کنید زیرا بسیار ساده می باشد و مواد خاصی در تهیه آن استفاده نمی شود اما بامیه یکی از صیفی جات بسیار خوشمزه و مفید و سالم است که با آن انواع خورشت ها و پلوها و ترشی ها تهیه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
دکتر مهردخت مزده متخصص مغز و اعصاب گفت:بیشترین فراوانی بروز بیماری ام اس 30تا40 سال بوده، اما در سنین پایین تر و بالاتر هم دیده شده است.
پدال نیوز   ۳ ساعت پیش    
پدال نیوز: اگر آب رادیاتور کم باشد به موتور و واتر پمپ خودرو فشار وارد می شود و گاهی اوقات باعث سوختن واشر سر سیلندر خواهد شد که تعمیر آن هزینه سنگینی خواهد داشت.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
یکی از شرکت های فناور با استفاده از نانو ورقه های اکسید گرافن در رنگ ها، مقاومت خوردگی سطوح مختلف را افزایش داده و موفق به تولید رنگ آلکیدی ضدخوردگی شده است.
رویداد ایران   ۳ ساعت پیش    
ترکیب رنگ موهای عنابی فرمول شماره 1 رنگ موی شرابی شماره 7 : 40 میل + رنگ موی بلوند قرمز : 30 میل + رنگ موی بادمجانی شماره 6 : 30 میل + واریاسیون قرمز : 3 سانت + واریاسیون بنفش : 2 سانت + اکسیدان 2 فرمول شماره 2 ...
کبنا نیوز   ۳ ساعت پیش    
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مصرف کنندگان قطره چشمی نفازولین جهت پیشگیری و درمان بیماری کووید-19 هشدار داد.
شفاف نیوز   ۳ ساعت پیش    
حتما برایتان پیش آمده که در نواحی مختلف بدنتان مو در زیر پوست باقی بماند و باعث ایجاد جوش و حتی عفونت شود که معمولا بعد از مدتی خود به خود از بین می رود و مشکل خاصی به وجود نمی آورد. ...