دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۰:۰۳Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم آبی»

عصر خبر   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مشرق نیوز نوشت: آب برای تمام عملکردهای بدن ضروری است؛ آب به بدن کمک می کند تا از مواد زائد را از طریق ادرار دفع کند، دمای طبیعی را از طریق تعریق حفظ کند و حتی از مغز محافظت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کم آبی زمانی اتفاق می افتد که میزان آب از دست رفته بدن، بیشتر از میزان آب دریافتی آن باشد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
از روز سوم خرداد و همزمان با اعزام حجاج ایرانی به عربستان تاکنون بیش از 6 هزار خدمت درمانی به زائران ارائه شده که بیشترین مراجعات به دلیل کم آبی بدن، علائم کوفتگی، سرماخوردگی، فشار و قندخون و ناراحتی قلبی بوده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۰    
از روز سوم خرداد و همزمان با اعزام حجاج ایرانی به عربستان تاکنون بیش از 6 هزار خدمت درمانی به زائران ارائه شده که بیشترین مراجعات به دلیل کم آبی بدن، علائم کوفتگی، سرماخوردگی، فشار و قندخون و ناراحتی قلبی بوده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اشاره به ابلاغ الگوی کشت تابستانه در حوضه آبریز کرخه گفت: کشاورزان این حوضه آبریز در صورت رعایت الگوی کشت از طرح های تشویقی دولت برخوردار خواهند شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۹    
هاشمی گفت: شهر های استان با بحران کم آبی مواجهند و برای کوتاه مدت و بلندمدت در استان به تامین منابع جدید آبی نیاز است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۳۰   + ۲۹ سایت دیگر  
با خوردن میوه هایی مانند گلابی و سبزی هایی همچون نخود سبز، بدنتان را هیدراته نگه دارید. به گزارش صبح ساحل و به نوشته باشگاه خبرنگاران، گرما در فصول گرم اغلب منجر به کم آبی بدن و سایر مشکلات سلامتی می شود که ممکن است خطرناک باشند. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۴۶   + ۳۵ سایت دیگر  
حوزه/ از روز سوم خرداد و همزمان با اعزام حجاج ایرانی به عربستان تاکنون بیش از 6 هزار خدمت درمانی به زائران ارائه شده که بیشترین مراجعات به دلیل کم آبی بدن، علائم کوفتگی، سرماخوردگی، فشار و قندخون و ناراحتی قلبی بوده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۶    
با وجود همه تلاش های مسئولان استان کرمان بهره برداری از طرح انتقال آب برای رفع تنش آبی به تابستان امسال هم نرسید و کرمانی ها تابستان کم آبی را پیش رو دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۰    
مهمترین چالش های استان سمنان در خصوص مسائل کم آبی و خشکسالی، ساختمان های نا ایمن و جبران خسارت های ناشی از حوادث در نشست ستاد مدیریت بحران بررسی شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان فرونشست اصفهان را نابودی سرمایه های تمدنی همه ایرانیان خواند و به آسیب های اجتماعی بحران کم آبی و راه حل مواجهه با آن ها اشاره کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار ورزنه گفت: به منظور کنترل و حفظ منابع آب، کاشت گونه های مقاوم در مقابل کم آبی در فضای سبز و اجرای طرح نوین آبیاری در دستور کار است.
نگاه جنوب ایران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اظهار داشت: کم آبی یکی از مشکلات چندین دهه اخیر شهر بوشهر می باشد که اقدامات قابل توجهی برای به حداقل رساندن این موضوع شده است و در همین راستا انتقال و مدیریت صحیح پساب نیز می تواند در تامین آب پایدار نقش داشته باشد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
شاهرود- امام جمعه شاهرود از مسئولان خواست تا برای پایداری آب شرب شهرستان راهکار عملی ارائه کنند و گفت: با گرم شدن دمای هوا تنش آبی در خطه شاهوار شدت گرفته است. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۲    
استاندار خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی قابلیت ها و استعدادهای مختلفی دارد اما تنها موضوعی که استان را رنج می دهد کم آبی است .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: پرسنل آزمایشگاه شرکت آبفا به صورت 24ساعته نسبت به پایش آب اقدام می کنند و هیچ تهدیدی بابت کیفیت آب شرب برای سلامتی آنها وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی قابلیت ها و استعداد های مختلفی دارد اما تنها موضوعی که استان را رنج می دهد کم آبی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شاهرود- مسئولان شاهرود از وقوع تنش شدید آبی در این شهرستان پهناور خبر می دهند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود_ شهردار شاهرود با اشاره به اینکه تأمین آب شرب از چاه های شهرداری زندگی فضای سبز را به خطر می اندازد، گفت: فضای سبز شهر یکی از سرمایه های بزرگ شهری است که از پیشینیان به ما رسیده و باید از آن به خوبی نگهداری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
متهم به بهره برداری غیرمجاز از منابع آب های زیرزمینی با حکم قاضی به انجام فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی درباره کم آبی محکوم شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در گیلان در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت، به تامین منافع کشاورز در قیمت گذاری برنج، تولید ارقام مقاوم در برابر کم آبی توسط موسسه تحقیقات برنج، شناسایی میزان نیاز کشور به واردات برنج و عدم واردات برنج در فصل برداشت تاکید کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۸    
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر در استان احیای قنات برای سازگاری با کم آبی موجود لازم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۷    
باغدار مرودشتی با تغییر الگوی کشت از زراعت های پر آب بر به باغداری، درآمد بیشتر با صرف آب کمتر را تجربه کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۶    
طاهریان گفت: طبق تاکید و ابلاغ استاندار طی 2 روز گذشته 2 نشست این قرارگاه با حضور فرمانداران سمنان و شاهرود به عنوان رییس مدیریت بحران در شهرستان ها برگزار و برای اجرای راهکارهای سریع و اولیه رفع مشکل کم آبی آشامیدنی تصمیم گیری شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴    
خشکسالی های سیستان که ناشی از کم آبی یا خشکی رود هیرمند است، در گذشته بارها حیات اجتماعی و اقتصادی منطقه را به خطر انداخته است. تاریخ سیستان بارها از این وقایع یاد می کند که بر اثر خشکسالی، دریاچه های هامون خشکید و عرصه های پوشیده از نیزارهای سرسبز تالاب به صحرای بی آب و علف تبدیل شد ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 170 میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی مردم توسط دولت سیزدهم طی سه سال گذشته امهال شده است. تیتربرتر، نژاد جهانی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۰۵    
بجنورد- معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: کشور کم آبی هستیم اما مثل کشورهای پر آب رفتار می کنیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
کرج- شورای اداری استان البرز با حضور معاون اجرایی رییس جمهور برگزار شد و مشکلات و درخواست های دستگاه های مختلف مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: اصلاح و توسعه شبکه توزیع و خطوط فرعی تمامی روستاهای دچار تنش آبی سیستان به منظور کاهش اثرات ناشی از کم آبی و محدودیت های منابع آبی در طرح جهاد آبرسانی لحاظ و در حال انجام است.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سردرد می تواند علل مختلفی داشته باشد، اما کم آبی یکی از عوامل اصلی آن است. مِن بعد اگر دچار سردرد شدید، به جای مصرف قرص مسکّن، ابتدا کمی آب بنوشید. حتی می توانید برای جلوگیری از سردردهای بعدی، مصرف آب خود را افزایش دهید.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا/ بدنبال آخرین خبرهای بدست رسیده، این پرسش مطرح می گردد که آیا کم آبی گریبان صنایع دستی را هم می گیرد؟ دامنه تاثیر و نفوذ آب از نیازهای فردی روزانه تا پیچیده ترین فعالیت ها در حوزه های کشاورزی، محیط زیست، گردشگری و صنایع دستی را که یک فعالیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، در بر می گیرد ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
زیرساخت فروش کنجاله کلزا، سورگوم و ترتیکاله در بازارگاه فراهم شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارتخانه اعلام کرد: پیشنهاد این دفتر مبنی بر ایجاد زیرساخت فروش کنجاله کلزا ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گسترش روز افزون جمعیت و نیاز فزاینده به منابع آب زیرزمینی برای تأمین نیازهای آبی، حفر چاه های غیرمجاز و برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی و شرایط سخت کم آبی به دلیل کاهش نزولات جوی در سال های گذشته موجب فرونشست زمین در برخی شهرهای کشور شد اما مدیران شهری برای کنترل آن از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس کشاورزی گفت: بهبود سیستم آبرسانی و مدیریت منابع آبی مؤثرترین گامی است که شرکت های دانش بنیان می توانند برای بهبود وضعیت کشاورزی کشور بردارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
16 حلقه چاه در شهرستان های قائمشهر، ساری، میاندورود و بابل در راستای مقابله با بحران کم آبی حوزه کشاورزی تجهیز و برقدار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۳    
رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان قزوین گفت: تنها راهکار مقابله با بحران کم آبی و خشکسالی و چالش انرژِی، رعایت الگو و مدیریت مصرف توسط همه مردم است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به مشکل کم آبی به عنوان معضل مشترک کشورهای منطقه اظهار داشت: اگر کشورهای منطقه در این عرصه همکاری و تعامل سازنده ای، مشابه همکاری مثال زدنی ایران و ترکمنستان برای مدیریت موضوع آب های مشترک با ساخت سد دوستی داشتند، مشکلات در این زمینه کاهش می یافت.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
آب برای تمام عملکردهای بدن ضروری است؛ آب به بدن کمک می کند تا از مواد زائد را از طریق ادرار دفع کند، دمای طبیعی را از طریق تعریق حفظ کند و حتی از مغز محافظت کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار سمنان گفت: شهرستان با کمبود 300 لیتر بر ثانیه ای آب در زمان اوج مصرف روبه رو است و 134 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز به منظور اجرای برنامه های کوتاه مدت برای گذر از این بحران نیاز است.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۰۹   + ۴۶ سایت دیگر  
سردرد می تواند علل مختلفی داشته باشد، اما کم آبی یکی از عوامل اصلی آن است. مِن بعد اگر دچار سردرد شدید، به جای مصرف قرص مسکّن، ابتدا کمی آب بنوشید. حتی می توانید برای جلوگیری از سردردهای بعدی، مصرف آب خود را افزایش دهید.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۴    
کته اساسی در برنامه غذایی، استفاده از گروه های مختلف غذایی با تاکید بر کاهش مصرف چربی و نمک و افزایش مصرف غذاهای پر فیبر است. نیاز است در این سن روزانه حداقل 6 لیوان مایعات ترجیحاً آب برای پیشگیری از یبوست و کم آبی بدن مصرف شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۰    
سومین سال خشکسالی در مازندران خشک تر و کم آب تر از دو سال گذشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
طبق مطالعات متعدد، مصرف یک و نیم لیتر آب در طول روز و قبل از تمام وعده های غذایی، نه تنها منجر به کاهش وزن شما خواهد شد بلکه وزن کاهش یافته شما را تا مدت ها حفظ خواهد کرد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
کمبود پرسنل، کم آبی و قطعی مکرر برق باعث شده تا نوزادان به خصوص در بخش مراقبت های ویژه یکی یکی از بین بروند.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ “مهدی عظیمی فر” اظهار داشت: نشست تخصصی اول با عنوان “رصدخانه ملی آب؛ از حکمرانی داده تا حکمرانی آب” با حضور “فیروز قاسم زاده” مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور، “آزرم دهستانی” مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و آمار وزارت نیرو ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
عملیات احداث چهار مخزن نگهداری و توزیع آب شرب برخی روستاهای شهرستان کهک از اردیبهشت سال گذشته به همت بسیج سازندگی آغاز شده و تا پایان فصل تابستان به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری خوزستان از تخصیص فاینانس یک میلیارد دلاری به طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان خبر داد و گفت: فاز دوم این طرح در خوزستان متناسب با شرایط برخی از نقاط استان که با مشکل کم آبی مواجه هستند، اجرایی شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ملون میوه ای آب دار، خوشمزه و مغذی است که با آغاز فصل بهار پا به بازارچه های تره بار می گذارد و خواص فرارونی برای سلامتی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۱۴    
مدیر آبفای آبادان گفت : با آغاز عملیات اجرایی آبفا مشکل کم آبی روستای امام حسن (ع) این شهرستان حل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۴۷    
گذشت حدود 22 سال از خشکسالی در خراسان جنوبی پیامدهای منفی بسیاری برای مردم این سرزمین کویری به همراه داشته که کمبود آب، نشست دشت ها، مهاجرت روستائیان به شهرها و غیره تنها بخشی از اثرات منفی متعدد خسکسالی سال های گذشته است.