جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۳:۲۷Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم آبی»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- نماینده مردم شهرهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده امسال آخرین سال کم آبی در بانه است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آوات نورانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تولید محصول گوجه فرنگی در شهرستان مهاباد در چند سال گذشته به دلیل جایگزین کردن محصول پیاز، نبود قیمت تضمینی و نوسانات نرخ بازار و مشکلات کم آبی کاهش یافته است به طوریکه سطح زیر کشت این محصول نسبت به سه سال گذشته بیش از [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۷    
سنندج- ایرنا- ظرفیت سد عباس آباد 16 میلیون متر معکب است که اکنون 2 میلیون 100 هزار متر معکب آب ذخیره دارد که در آبان ماه به پایان می رسد و سد بانه نیز چهار میلیون هزار متر مکعب ظرفیت دارد که اکنون 650 هزار متر مکعب آب دارد که تا چند روز آینده تمام می شود. عکس: زینب طلایی
خلخالیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که از یک دهه پیش پروژه میلیاردی انتقال آب از روستای برندق به روستاهای همجوار جنوبی کلید زده شد و اهالی را به نوشیدن آب تازه و گوارا امیدوار کرد، اما تاکنون حتی قطره ای آب به این روستاها نرسیده و مردم تشنه لب همچنان مجبورند آب آشامیدنی خود را با تانکر تامین کنند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
قانون ممنوعیت کشت برنج نیز نتوانست مانع از کشت این محصول پرسود در فارس شود و درحالی این موضوع به کارگروه سازگاری با کم آبی در استان محول شده است که کشت برنج همچنان با افزایش شدیدتری نسبت به قبل در دشت های ممنوعه فارس ادامه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۰۶    
گروه استان ها- نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی از دستور وزیر نیرو در زمینه تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به شهر طبس خبر داد.
روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی استان گلستان حمید هزار جرییی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان به نقل ازمعاون مدیریت باغبانی جهادکشاورزی گلستان گفت: که کاهش بارندگی و گرمای هوای امسال، عملکرد تولید باغ های بارور زیتون کنسروی و روغنی این استان را 30 درصد از مقدار پیش بینی شده کمتر کرد ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
شرایط نامناسب زندگی فلسطینیان و بحران کم آبی، نتیجه ستم رژیم صهیونیستی، موضوع مستند جنگ برای آب است که از کانال اردوی شبکه سحر پخش خواهد شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : پیش بینی ها حکایت از آن دارد که با توجه به کاهش بارندگی ها در سال آبی 1400-1399 و همچنین افزایش دمای هوا برخی از شهرهای کشور با تنش ها و مناقشات اجتماعی روبرو شوند، روندی که پیش از این نیز شاهد آن بوده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست فارس گفت: حدود 31 هزار هکتار از اراضی استان فارس به کشت برنج اختصاص داده شده است و این درحالی است که از 8 هزار هکتار کشت برنج به این میزان رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره فدراسیون صنعت آب گفت: اگر بخواهیم به هر روشی به شهری مثل سیستان و بلوچستان که سابقه کم آبی دارد، آب ببریم اما سیاست گذاری نشود که با این آب چه صنایعی توسعه پیدا کند، الگوی ایجاد شغل چگونه باشد و جمعیت از آن چگونه استفاده کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - افت چشمگیر ذخایر آبی در استان یزد نگرانی ها در این استان کویری را افزایش داد، اجرای دقیق سند سازگاری با کم آبی استان یزد می تواند افت سطح آب زیرزمینی دشت یزد را به صفر برساند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
کاهش بارش های جوی طی سالی که در آن قرار داریم، کم آبی سد درودزن را به دنبال داشت.کاشت غرق آبی برنج در این منطقه و کم توجهی مردم به صرفه جویی در مصرف خانگی آب، این معضل را تشدید کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: خشکسالی و کم آبی در یک سال گذشته میزان خودکفایی در تولید گندم کشور را از 95 درصد به 70 درصد کاهش داده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کیفیت آب شرب خط قرمز مسئولان آبفای استان اصفهان است و نهادهای ذیصلاح، کیفیت آب شرب را از لحاظ شاخص های میکروبی و شیمیایی تایید کرده اند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۳    
بنابر اعلام هواشناسی، ایران در سالی که گذشت شاهد کمترین میزان بارندگی در نیم سال اخیر بوده ، به طوری که زنگ خطر خشکسالی در 282 شهر به صدا در آمد و بیش از 101 شهر بحران شدید کم آبی را تجربه کردند.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بحران کم آبی کوی شهید دستیاری (منازل 60 هکتاری) شهرستان امیدیه از طریق اختصاص انشعاب آب 2 اینچ مرتفع شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مدیر خدمات شرکت آغاجاری با اعلام این خبر بیان کرد: طی روزهای گذشته ساکنین محلی کوی شهید دستیاری، دچار بحران بی آبی شده بودند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 700 هکتار از مزارع رامهرمز ، برای مقابله با کم آبی زیر کشت کنجد رفت.
کانون سبحان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۹    
شکری نوشت:ایران هم اکنون گرفتار مشکلاتِ کم آبی است خشک سالی های مکرر توأم با برداشت بیش از حد آب های سطحی و زیرزمینی از طریق چاه های عمیق، وضعیت آب کشور را به سطح بحرانی رسانده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کرمان آب ندارد؛ با تنش آبی مواجه است و در کنار نیاز کشاورزی که معیشت بخش عمده مردم به آن تکیه دارد، میزبان کارخانه های بزرگ صنعتی و معدنی پرآب بر نیز هست؛ حالا چکار باید کرد؟
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سال آبی جدید از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز می شود، اما خبرهای خوبی از وضعیت منابع آبی به گوش نمی رسد. به گزارش ایران، سازمان هواشناسی نیز پیش بینی کرده است که بارش ها در پاییز 1400 کمتر از سطح طبیعی است و معنی این خبر آن است که اگر پیش بینی ها درست باشد ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در این استان 11 هزار و 869 منبع آبی کشاورزی وجود دارد که از این تعداد 2 هزار و 58 حلقه چاه، 6 هزار و 947 رشته قنات و 2 هزار و 864 رشته چشمه هستند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۸   + ۳۱ سایت دیگر  
دریافت روزانه آب کافی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام و جلوگیری از کم آبی بدن ضروری است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: رئیس اداره آب وفاضلاب هشترود خطر کم آبی در هشترود را جدی توصیف کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کم آبی و تنش های ناشی از آن امسال به استان های مرکزی و حوالی پایتخت کشور مانند البرز، قزوین و حتی استان پربارانی مانند گیلان هم فشارهای زیادی وارد کرده است و این استان ها نیز کمبود آب در همه بخش ها را احساس کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
قم- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به آلودگی های منطقه سلفچگان گفت: فعالیت و استقرار واحدهای صنعتی فولاد و چدن با توجه به بحران کم آبی علاوه بر آلایندگی، امری غیرقابل قبول است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به اینکه عبور از کم آبی به ترویج فرهنگ صرفه جویی نیاز دارد، گفت: مردم شهرستان به دلیل کمبود جدی منابع باید طی روزها و هفته های آینده در مصرف آب صرفه جویی کنند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۹:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
یزد – محمدمهدی جوادیان زاده مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد ، در دومین نشست جلسه شورای حفاظت آب شهرستان اشکذر که در قالب رویداد آبی با حضور فرماندار اشکذر ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان سمنان، سخنان مهمی درباره استاندار آینده سمنان مطرح و بومی بودن و برنامه داشتن در حوزه رفع مشکل کم آبی را از اولویت های قابل توجه در انتصاب استاندار توصیف کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار مرند برای حل مشکل کم آبی در کشکسرای این شهرستان قول مساعد داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: در شرایط کنونی که استان همدان با بحران کم آبی مواجه است، با برنامه ریزی دقیق و راهبردی مشکل کم آبی این استان گره گشایی می شود.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
سال آبی در ایران در هفته جاری به پایان می رسد؛ کم آبی در سال آبی امسال سبب شد تا بار دیگر عوامل کم آبی در کشور مورد توجه قرار گیرد. پرسش اینجاست که سهم صنایع به طور عام و صنعت پتروشیمی به طور خاص در مصرف آب به چه میزان است؟
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۳   + ۳۰ سایت دیگر  
کلان شهر تهران، دومین کلان شهر بزرگ خاورمیانه پس از قاهره و یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان است. این کلان شهر بنا به اظهارات اخیر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه شورای عالی نظارت بر توسعه شهر تهران جمعیتی نزدیک به 10 میلیون نفر دارد که در مساحت تقریبی 730 کیلومتر مربع مستقر ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۷    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: باتوجه به خبرهای منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر پاییز خشک و کم آب، بر اساس تدابیر پیش بینی شده ضمن مدیریت مصرف مشکلی در حوزه تامین آب نخواهیم داشت.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در سی و چهارمین جلسه کارگروه آب کشاورزی استان فارس گفت: از دو ماه گذشته تاکنون به صورت مستمر هر چهارشنبه جلسات هواشناسی را دراین سازمان برگزار کرده ایم که نتایج این جلسات با پیش بینی ها مطابقت داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عمق چاه ها برای برداشت آب های زیرزمینی در سمنان از 350 متر عبور کرده و این یعنی فاجعه و تهدید فرونشست زمین ؛ اما چرا برای رفع کم آبی شهرهای مرکزی ایران برنامه ای بلندمدت تدوین نمی شود؟
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۰:۲۸    
در حالی که 60 درصد مخزن سد لتیان خالی است، کارشناسان استفاده بهینه از بارش ها و آب دریا را دو راهکار مقابله با کم آبی می دانند. به گزارش خبرگزاری ها، 60 درصد سد لتیان خالی از آب است. این در حالی است که علی اکبر محرابیان؛ وزیر نیرو چند روز پیش گفت که از سه چهارم بارش ها در ایران استفاده نمی شود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۳    
ایسنا/اردبیل مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: برای کاهش تنش های خشکسالی و کم آبی ارقام جدید گندم به تناسب شرایط اقلیمی استان به کشاورزان تحویل داده می شود تا عملیات کشت و زرع پاییزی خود را آغاز کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس تاکید کرد که انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس و هدایت آن به سمت سد درودزن تنها راه درمان مشکل کم آبی در استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
نتایج بررسی ها نشان می دهد، تغییرات آب و هوایی می تواند 216 میلیون نفر را تا سال 2050 مجبور به مهاجرت و ترک خانه های خود کند تا از سیل، کم آبی و کاهش تولید محصولات در امان بمانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اکثر روستاهای استان اردبیل با مشکل کم آبی و حتی بی آبی روبرو هستند که انتظار می رود بنیاد مستضعفان در حل این مشکل به صورت علمی و کارشناسی چاره اندیشی کند.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۶    
نشست هم اندیشی با کشاورزان و تلمبه داران بخش میان آب شوشتر با توجه به بحران کم آبی و کاهش دبی آب رودخانه گرگر در مسجد روستای صوفان سفلی برگزار شد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
برداشت کشت اول برنج مازندران به دور از تنش کم آبی و خشکسالی پایان یافت و طبق اعلام جهاد کشاورزی ، شالیکاران از سطح 215 هزار هکتار شالیزاری یک میلیون و 300 هزار تن شلتوک برداشت کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۷:۰۳    
رحیمی گفت: در 6 ماهه نخست امسال علی رغم کم آبی و خشکسالی در شهرستان دزفول 2 میلیارد و 240 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه توزیع عادلانه منابع و رفع معضل کم آبی و خشکی زاینده رود، به همکاری با دولت جدید امیدوار و پیگیر اجرای قوانین و مصوبات از جمله حق و حقوق و مطالبات کشاورزان هستیم.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان با بیان اینکه تا کنون 25 درصد قنوات استان احیا شده است، گفت: در صورت تخصیص اعتبار ویژه می توانیم 50 درصد قنوات را تا 5 سال آینده بازسازی کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۷    
استفاده نادرست از آب، خصوصا در برخی از مجموعه های خدماتی وابسته به آب، ما را به سمت یک بحران جدی هدایت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره آب و فاضلاب سمیرم گفت: مشکل کم آبی روستای دشتبال با خشک شدن چشمه ها و خشکسالی شدید امسال با هزینه دویست میلیون تومان برطرف و شادمانی را دراین روستا به ارمغان آورد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه با وجود محدودیت های آبی و تامین مواد اولیه در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال تولید ذوب آهن حدود 10 درصد افزایش یافت، گفت: با توجه به وعده های مسئولان در تامین مواد اولیه، انتظار داشتیم سال 1400 سال بهتری برای این شرکت باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- فرماندار بن با اشاره به روند خشکسالی در چهارمحال و بختیاری گفت: گرداب بن در مرکز این شهرستان هنوز خشک نشده است اما با کم آبی شدید مواجه است.