پنجشنبه ۲۵ شهریورساعت ۱۵:۵۹Sep 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افغانستان»

اسپوتینگ روسیه   ۱۴ دقیقه پیش    
پروازهای تجاری از ایران به افغانستان از سر گرفته شد.
مدار شرقی   ۱۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مهرآسا محبی در یادداشتی می نویسد: نیروهای کمک رسان به لحاظ شکل ظاهری، نوع پوشش و نوع ابزار و ماشین های مورد استفاده به راحتی قابل شناسایی هستند و علی رغم وجود قواعد متعدد بین المللی راجع به مصونیت این گونه افراد و محل استقرار ایشان یا اتومبیل ها و آمبولانس حامل آنها ...
خبرگزاری تسنیم   ۲۲ دقیقه پیش    
نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان و معاون دبیرکل این سازمان درباره مسائل امنیتی با سرپرست سازمان اطلاعات دولت موقت طالبان در کابل دیدار کرد.
جهت پرس   ۲۳ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
یک ماه پس از تصرف غیرقابل تصور پایتخت افغانستان توسط اسلامگرایان، اقلام آمریکایی در فرودگاه و اطراف باقی مانده که نشان دهنده بقایای دودهه مداخله آمریکا است که با خروج غیرقابل تصور خارجی ها به پایان رسید.
ایسنا   ۲۵ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه امروز (پنج شنبه) با حضور مجازی در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی گفت، خروج نیروهای ائتلاف غربی از افغانستان "به بیان ساده تر، عجولانه" بود. او به تهدیدهای مربوط به این منطقه اشاره کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۵۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
امروز در بیستمین سالگرد حادثۀ 11 سپتامبر و آغاز جنگ بی پایان زیرا نمی توان جنگ علیه یک دشمن ناپیدا و وابسته به عقاید ناهمگن را به پایان رساند، زمان آن فرا رسیده که سعی کنیم به پرسش مهمی پاسخ دهیم: آیا جنگ علیه تروریسم که به نظر می رسد زمانش سپری شده باشد به هدفی که به خاطرش ظهور یافت ...
شهرآٰرا نیوز   ۵۷ دقیقه پیش    
سلیمه مزاری فرماندار شهر چهارکنت در ولایت بلخ افغانستان است، او در ایران درس خوانده و مقاومتش در برابر طالبان نامش را برسر زبان ها انداخت. داستان خروج او از کابل ترسناک و خواندنی است.
دکتر احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی زاهدان در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یکی از موضوعات مهم در سیستان و بلوچستان تبادلات مرزی با کشورهای همجوار است دو کشور افغانستان و پاکستان در مرزهای این استان قرار دارند و بازارچه های مرزی به این تبادلات مرزی سامان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که اگر طالبان به ایجاد یک حکومت فراگیر موفق شود، پس از چهار دهه صلح و ثبات در افغانستان برقرار خواهد شد.
رجا نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه اعضای این سازمان با یکجانه گرایی آمریکا در جهان مخالفت دارند و تلاش دارند تا با افزایش همکاری های منطقه ای از مداخلات آمریکا در آسیا جلوگری کنند، داشتن یک دیپلماسی فعال در ارتباط با شانگهای می تواند به خنثی سازی تحریم ها کمک کند.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران - ایرنا - آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دیشب (چهارشنبه شب) به ناتوانی این سازمان بین المللی در حل و فصل مشکلات افغانستان اذعان کرد.
در طرح رزاق با هدف کنترل قاچاق سوخت در مرزهای شرقی کشور قرار بود از سال گذشته روزانه یک میلیون لیتر سوخت به ساکنان دیواره مرزی فروخته شود تا مرزنشینان سوختی قانونی به پاکستان و افغانستان بفروشند.
آفتاب نیوز   ۱ ساعت پیش    
طالبان در حالی اسامی کابینه تازه خود را اعلام کرد که اعتراضات افغان ها به نقض حقوق زنان و محدود شدن آزادی بیان توسط آن گروه در افغانستان در جریان است.
ایسنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان اعلام کرد، سادیر جباروف در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) بر لزوم برقراری گفت وگو با مقام های جدید افغانستان تاکید کرد.
دانا   ۱ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ اعلام کرد این دانشگاه بورسیه شهریه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فرصت مطالعاتی برای استادان دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور افغانستان تخصیص می دهد.
برترین ها / موج   ۳ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
فارس: ملا محمدحسن آخوند ، نخست وزیر دولت موقت طالبان، روز پنجشنبه دستور ارسال کمک های بشردوستانه به پنجشیر را صادر کرد. در جلسه کابینه دولت موقت طالبان ...
مهر: ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در گفتگو با تلویزیون رسمی ژاپن (NHK)، گفت که دولت موقت افغانستان، از راه دیپلماسی، خواستار ایجاد رابطه ای خوب با جامعه بین الملل است. وی در این باره افزود: منافع افغانستان، منافع جامعه بین الملل نیز تلقی می شود. ثبات افغانستان برای جهان مهم است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهوری روسیه در نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی بر لزوم آمادگی برای اقدامات سیاسی و نظامی لازم برای دفع هر نوع تهدید از جانب افغانستان، تقویت امنیت و تثبیت اوضاع در حوزه نفوذ این سازمان تأکید کرد.
انتخاب   ۱ ساعت پیش    
نگرانی زنان افغانستان این روزها قابل توصیف نیست. آن ها می ترسند بار دیگر به دو دهه قبل برگردند. در سال های حاکمیت طالبان بر افغانستان، دخترها پنهانی درس می خواندند و زنان حق نداشتند به تنهایی و بدون یک مرد از خانه بیرون بروند. سنگسار، قطع دست و پا و اعدام های صحرایی رایج بود ...
انتخاب   ۱ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
دیپلمات آمریکایی مسئول مذاکره با طالبان گفته است که تصمیم اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان برای فرار از کشور در ماه گذشته، توافق لحظه آخری با طالبان را که برای دور نگه داشتن کابل از دست طالبان و مذاکره برای انتقال سیاسی طراحی شده بود ، به هم زد.
آفتاب نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از مردم افغانستان به دلیل مشکلات مالی مرتبط با فقر و بیکاری مجبور به فروش اثاثیه منازلشان شده اند.
تازه نیوز   ۲ ساعت پیش    
با چیرگی طالبان بر افغانستان، امید مخالفان به احمد مسعود و روزهای مقاومت دره پنجشیر است تا شاید پسر احمدشاه بار دیگر سر بلند کند.
عمران خان با اشاره به اینکه اکنون باید به طالبان فرصت داد تا وعده هایش را عملی کند، گفت: پاکستان بارها به مقامات آمریکایی هشدار داده بود که نمی تواند به اهداف خود در افغانستان برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه عذر دومینیک راب وزیر خارجه خود را که به دلیل نحوه مدیریت بحران افغانستان مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود، خواست.
عضویت چین و روسیه در ترکیب اعضای دائم سازمان ملل از آنجا که حق وتو دارند ظرفیت قابل توجهی به سازمان همکاری شانگ های بخشیده است. اهمیت شانگ های تا حدی است که در سال های اخیر کشور هایی مثل ترکیه در خواست حضور جدی تر در این سازمان داشته اند.
هنرمندان موسیقی ایران در حمایت از هنرمندان افغانستان و در حمایت از فرهنگ و هنر بیانیه ای صادر کردند.
رشت 20   ۲ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از انتخاب، تحلیل و مطالب رسانه های خارجی تنها به منظور اطلاع رسانی و آگاهی از برداشت آنان است و انتشار آن به منزله تایید محتوای آن توسط انتخاب نیست. ...
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دومینیک راب، وزیر خارجه پیشین که در اوج بحران افغانستان و تصرف قدرت توسط طالبان برای گذراندن تعطیلات به یونان سفر کرده بود، اکنون به مقام وزیر دادگستری بریتانیا منصوب شده است.
تقریب   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
وزیران امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی (سستو) در دوشنبه پایتخت تاجیکستان بیانیه مشترکی را در مورد وضعیت افغانستان تصویب کردند."
وزیر خارجه آلمان در گفت وگوی تلفنی با همتای ترکمنی خود از ارائه حریم هوایی عشق آباد برای خروج مردم از افغانستان قدردانی کرد.
بولتن نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه، هر گونه پیشنهاد مبنی بر این که این نهاد جهانی می تواند مشکلات افغانستان را حل کند، خیال و توهم خواند.
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
این کارزار را دکتر بهار جلالی، استاد دانشگاه در آمریکا آغاز کرد. او در واکنش به تصویر زنان طرفدار حکومت طالبان که روز شنبه در دانشگاه برای طرفداری از دولت جدید طالبان گردهم آمده بودند در توییتی تصویر خود را با لباس سنتی افغان، منتشر کرد.
پانا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رشد پروازهای داخلی و خارجی در تیرماه، انتشار سومین بسته اطلاعات هوانوردی جمهوری اسلامی ایران در سال 2021 ، توافق با ایرلاین ها بر سر قیمت بلیت پرواز اربعین و انجام پرواز فوق العاده ماهان به افغانستان از اهم اخبار در حوزه هوایی در هفته گذشته هستند. ...
ناطقان   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان.اچ.کی ژاپن گفت: ما می خواهیم از طریق دیپلماسی روابط خوبی با جامعه بین المللی ایجاد کنیم. منافع افغانستان هم منافع جامعه بین المللی است. ثبات افغانستان برای جهان مهم است.
55آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی دولت پاکستان: سران جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه دیدار و درخصوص تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد.
سخنگوی طالبان با اشاره به شرایط کنونی افغانستان به آزادسازی ذخایر مالی افغانستان تاکید کرد و اظهار داشت که دولت کنونی این کشور موقفت است.
خبر آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت:20 نماینده اروپا پیش نویس قطعنامه ای را تدوین کرده اند که رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان را به سخنرانی در شورای اروپا و پارلمان اروپا دعوت می کند.
مدار شرقی   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
طالبان بالاخره دولت موقت اعلام کرد و کلکسیونی از اشخاص تحت تعقیب را در فهرست مقامات خود جا داد. مساله ای که نگرانی از گسترش تروریسم در خاک افغانستان را افزایش داده و تحلیگران نسبت به آن هشدار می دهند.
مدار شرقی   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تا پیش از حمله وحشتناک 26 اوت در خارج از فرودگاه بین المللی کابل، واکنش ایران به شرایط سیاسی جدید افغانستان شبیه ایالات متحده بود: انتظار داشت دولت اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، چندین ماه دوام آورد و فضا برای نوعی تقسیم قدرت وجود داشته باشد ...
اقتصاد 24   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مولوی متقی در رابطه با پرونده حقوق بشری گروهک تروریستی گفت از حقوق بشری که خارجی ها درباره اش حرف می زنند سر درنمی آورم. این وزیر طالبان گفت با چالش هایی در مناطق مختلف افغانستان مواجه هستیم.
598   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در این روزهای افغانستان اگرچه توجه ها متوجه احمد مسعود و نیروهای پنجشیر شده است؛ با این حال مسعود و همراهانش تنها افرادی نیستند که در برابر امارت فاشیستی طالبان در حال مقاومت هستند.
فرارو   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پس از تظاهرات خیابانی در شهر های بزرگ افغانستان، زنان برای اعتراض به سیاست های طالبان در قبال آن ها به شبکه های اجتماعی روی آوردند. به گزارش فرارو، در کمپینی علیه قوانین جدید پوشش دانش آموزان دختر که توسط طالبان اعمال شده، زنان افغانستان در سراسر جهان با انتشار عکس هایی از خود ...
دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مهر : دبیرکل سازمان ملل می گوید توانایی این نهاد برای میانجیگری در راستای تشکیل دولت فراگیر در افغانستان محدود است و نمی تواند از پس حل مشکلات این کشور برآید.
الف   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) در ماه آینده میلادی سه رزمایش بزرگ در نزدیکی مرز تاجیکستان و افغانستان برگزار می کنند.
رئیس جمهور روسیه با اشاره به تحولات اخیر افغانستان، خروج ائتلاف تحت رهبری آمریکا از افغانستان را گامی شتابزده توصیف کرد.
برترین ها   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری صدای میراث گزارش داده که هم زمان با بی ثباتی در افغانستان، یک محموله 12 کیلوگرمی از آثار تاریخی ساخته شده از طلای این کشور حدود دو ماه قبل وارد ایران شده است. ...
خلیج فارس   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خلیج فارس: دو دهه ای که طی آن اخبار وضعیت افغانستان بارها در سرتیتر خبرها قرار داشت، تنها گزارش هایی درباره جنبش طالبان و حضور آمریکایی ها و امور مختلف سیاسی میشنویم، و لحظه به لحظه از جزئیات جنگ مطلع شدیم، اما واقعاً از افغانستان چه می دانیم؟ ما درباره مردم آن ...
رسا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در واکنش به اظهارات اخیر وریل هاینز گفت: آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم به دنبال مداخله در یمن پس از افغانستان است۔
اقتصاد 24   ۳ ساعت پیش    
رئیس ستاد ارتش دولت طالبان از راه اندازی یک ارتش قوی و منظم در افغانستان در آینده نزدیک خبر داد.
پانا   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سریال رادیویی سفر قندهار بر اساس خاطرات اولین سفر رسمی تیم ملی فوتبال ایران از دو شبکه رادیویی نمایش و ورزش پخش می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو،در خلاصه داستان سریال رادیویی سفر قندهار آمده است: سال 1320 ...