سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۲۳:۵۷Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد ایران»

جهت پرس   ۴ ساعت پیش    
در عکسنوشت زیر به خلاصه ای از زندگی منوچهر فرهنگ، پدر علم اقتصاد ایران می پردازیم:
جهان اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس آخرین شواهد از عملکرد اقتصاد ایران در 6ماهه اول سال 1400 و روندهای قابل تحلیل تا پایان سال پیش بینی می شود بخش کشاورزی تحت تأثیر کاهش بارندگی با رشد منفی و بخش نفت خام و گاز طبیعی با توجه به رشد قابل توجه صادرات نفت خام با رشد مثبت مواجه شوند. ...
شعار سال   ۱۰ ساعت پیش    
متن مقاله مربوط به پنج سال پیش است و تغییراتی چند در آن صورت گرفته، اما کلیت کار همچنان برقرار است. انتقادات زیادی از روند های واگذاری و ایجاد شرکت های تو در تو و حتی شرکت های تو دلی (ذیل شرکت های شبکه ای و زنجیره ای) در اقتصاد ایران بگوش می رسد ...
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه توسعه روابط اقتصادی با همسایگان با استفاده از ظرفیت دریایی و بندری را ضروری دانست و گفت: نگاه سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط با همکاری ها با کشورهای همسایه، موجب رونق و پویایی اقتصاد ایران خواهد شد.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای معدن: شرکت جهان فولاد سیرجان به عنوان یکی از 10 شرکت پیشرو در همایش 100 شرکت برتر اقتصاد ایران انتخاب شد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ایستانیوز:مرکز پژوهش های مجلس تهیه و انتشار شاخص های تولید، فروش و قیمت شرکت های پذیرفته شده در بورس را به صورت ماهیانه در دستور کار خود قرار داده است که نتایج آن می تواند رهنمون مناسبی برای سیاستگذاران برای پایش وضعیت بخش حقیقی در اقتصاد ایران باشد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۰    
تبعات و آثار منفی تخصیص ارز 4200 تومانی برای اقتصاد ایران بر هیچ فردی پوشیده نیست، این مساله تاجایی پیش رفته است که دولت برای تامین این ارز، مجبور به افزایش پایه پولی و چاپ پول شده است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۷    
دولت باید در میزان انتشار اوراق تجدید نظر کند و یکی از این ده فرمان دال بر همین است و واقعیت روشن اینکه در اقتصاد ایران دیگر ظرفیت جذب اوراق وجود ندارد و دولت باید به فکر سبک کردن خود، کاهش هزینه ها و روش های دیگر برای تأمین کسری بودجه باشد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
در این تردیدی وجود ندارد که اقتصاد ایران در سال های گذشته با مشکلاتی جدی مواجه بوده و در همین چارچوب،
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۳:۰۰    
چندی پیش در مجلس این تحلیل مطرح شد که ریشه تورم کسری بودجه دولت است و مثلاً اگر ما ارز 4200 تومانی را حذف نکنیم مجبور به استقراض از بانک مرکزی می شویم و این می شود تورم.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی که در غیاب یک وزیر اقتصاد قدرتمند، در نقش وزیر اقتصاد و حتی سخنگوی اقتصادی دولت ظاهر می شد و بیش از هر رئیس بانک مرکزی قدرت داشت، رکورد تاریخی بالاترین نرخ رشد سالانه قیمت دلار (سرکوب ارزش پول ملی) را نه تنها در بین روسای بانک مرکزی که در تاریخ کشور به نام خود ثبت کرد.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: وی ضمن بیان مطلب فوق افزود: اقتصاد ایران در سال های اخیر با تداوم تحریم های ظالمانه، کاهش درآمدهای نفتی و پاندمی ویروس کرونا با مشکلات و تنگناهای فراوانی مواجه شده است که اثراتی منفی بر سمت عرضه و تقاضای آن و فضای کسب و کار کشور داشته ...
در ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی ایران در سال 1400 با عنوان معرفی 100شرکت برتر ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر موفق به کسب عنوان شرکت پیشرو در بین شرکت های بزرگ اقتصاد ایران در همایش ملی imi 100 شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
بسیاری از معامله گران معتقدند دلیل چسبندگی بالای قیمت ها در بازار ارز، از یک سو احتیاط بازار است اما از سوی دیگر عقب ننشستن قیمت ارز ریشه در تورم ریالی موجود در اقتصاد ایران دارد .
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۲   + ۵۰ سایت دیگر  
شفقنا- معاون اول رئیس جمهور گفت: هدف اصلی فعال سازی بخش تولید، صنعت و خدمت، ثروت افزایی برای مردم به عنوان تنها راه نجات اقتصاد کشور است. به گزارش شفقنا ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
: سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست امروز بعد از بیان گاه شمار تحولات دیپلماتیک کشور طی یک هفته گذشته از جمله سفر وزیر امور خارجه به چین، سفر رئیس جمهوری به روسیه و ادامه رایزنی ها در وین، به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت. ...
اقتصاد آنلاین / مرور نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی گفت: برای استفاده از ظرفیت خارجی، بر منطقه گرایی و سیاست همسایگی تأکید داریم.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیران اقتصاد ایران و روسیه در روسیه ضمن بررسی وضعیت پروژه های مشترک از جمله نحوه استفاده از خط اعتباری 5 میلیارد دلاری روسیه، بر توسعه مناسبات اقتصادی در آینده تأکید کردند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی مدعی است بانک ها با وجودی که پول را از جامعه جارو کرده اند به طور مجدد از بانک مرکزی هم اضافه برداشت می کنند.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۱    
نهادهای بین المللی از جمله بانک جهانی، آینده ای روشن را برای ایران در سال آتی پیش بینی می کنند. پایگاه اکونومیست و مرکز پژوهش های اتاق ایران؛ طی آخرین گزارش خود از رشدتولیدناخالص داخلی، کاهش نرخ بیکاری و کاهش نرخ تورم در سال آینده خبر دادند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۱    
منطبق نبودن اقتصاد ایران با فروض اقتصاد متعارف یعنی موضوع تورم در ایران باید در چارچوبی بررسی شود که اقتصاد متعارف تصور ورود اقتصادی به آن چارچوب را نمی کرد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان، رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه همکاری با کشورهای همسایه به سود اقتصاد ایران دانست و گفت: همکاری تجاری و اقتصادی ایران و کشورهای آسیای میانه معامله برد-برد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۳    
امیری، تولیدکننده تجهیزات فروشگاهی به بازار گفت: متاسفانه بانک ها تمرکز شان را بر روی حوزه های مالی زود بازده گذاشته اند و علاقه ای به بخش تولید که دیر بازده است ندارند.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
بانکداری ایران یک سیستم بدقواره و به شدت متمرکز است و شاید تمرکز بالای شعب بانک ها در کلانشهر ها و شهر های بزرگ از تمرکزگرایی در اقتصاد ایران حکایت دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ارز جهانگیری میراث دولت روحانی برای دولت سیزدهم و یکی از ماندگارترین رانت های اقتصاد ایران است که در همان ابتدای سال97 بیش از 18میلیارد دلار از منابع کشور را درنتیجه این تصمیم نابخردانه بر باد داد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در این فهرست موارد بسیاری به چشم می خورد: بحران بانکی؛ بحران صندوق های بازنشستگی؛ بحران آب؛ بحران محیط زیست؛ بحران تغییرات نسلی؛ بحران از دست رفتن سرمایه اجتماعی و غیره.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد اقتصاد ایران در دهه 90 نشان می دهد که نرخ تورم جز در دوره کوتاهی از دولت یازدهم، هیچگاه تک رقمی نشده و این موضوع بسیاری از تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها برای آینده اقتصادی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۶    
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین گودرزی در نشست علنی امروز(یکشنبه 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رییس جمهور، گفت: مبارزه با فساد مالی، اداری و اقتصادی که وعده جدی شما به ملت بوده است، نیازمند اصلاح ساختاری بخش های مختلف و تدوین نقشه راهی مشترک و هم افزا در سه قوه است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۴   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مردم ازنا در مجلس گفت:حذف ارز ترجیحی اقدامی راهبردی برای نجات اقتصاد ایران است و اعلام آمادگی دولت سیزدهم برای این جراحی بزرگ اقتصادی ستودنی است.
مرجع بررسی خدمات بانکی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۹    
اقتصاد ایران در دهه های اخیر درگیر پدیده تورم بالا بوده است. گرچه نرخ تورم در مقاطع کوتاهی کمتر شده، ولی مشکلات ساختاری اقتصاد ایران باعث شده است در بلندمدت همواره درگیر تورم باشیم. تورم را می شود کاهش قدرت خرید هم معنی کرد ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
تحریک تقاضای کل از طریق افزایش حجم نقدینگی که عمدتا از ناحیه رشد پایه پولی بر کشور تحمیل می شود، ازجمله دلایل اصلی تورم در اقتصاد ایران است. براساس آمار موجود، رابطه بین تورم و نقدینگی در ایران در دوره های مختلف متفاوت بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۴    
همه ما بارها و بارها شنیده ایم که بنگاه های کوچک و متوسط ستون فقرات اقتصاد شهر و کشور را در بر می گیرند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس روسیه با تاکید بر اینکه لازم است اقتصاد دو کشور ایران و روسیه را به هم گره بزنیم، گفت: سعی دولتمردان و بخش خصوصی در یافتن بازارهای بیشتر در روسیه و چسبندگی اقتصادی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۱۴    
ایران پس از انقلاب، با تغییراتی در ساختار مواجه شد؛ تغییراتی که اقتصاد ایران را وارد عرصه جدیدی کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: سازمان شانگهای با حضور روسیه و چین یعنی ایجاد یک بازار مصرف ایده آل که می تواند فضای تنفسی جدیدی را برای اقتصاد کشور ایجاد کند.