یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۰۸:۰۷Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد ایران»

خبرگزاری دانشجو   ۱ دقیقه پیش    
استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: مدیریت کشور برای آقای رئیسی در شرایط کنونی اقتصاد ایران بسیار سخت است چرا که دولت آقای روحانی تورم را به بالاترین سطح خود رسانده و کنترل نقدینگی و تورم هزینه دارد.
همشهری   ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
باور کنیم نجات خوزستان از بحران نه به دستور ویژه نیاز دارد نه به اقدام فوری! آنچه امروز در خوزستان می گذرد آیینه تمام نمایی از یک الگوی ناقص توسعه است که به مدد تزریق دلارهای نفتی ایجاد شده و حالا که خبری از این دلارها نیست، پروژه ها تعطیل، اقتصاد کوچک تر و دردها بیشتر نمایان شده است.
برترین ها   ۴۸ دقیقه پیش    
همشهری: باور کنیم نجات خوزستان از بحران نه به دستور ویژه نیاز دارد نه به اقدام فوری! آنچه امروز در خوزستان می گذرد آیینه تمام نمایی از یک الگوی ناقص توسعه است که به مدد تزریق دلارهای نفتی ایجاد شده و حالا که خبری از این دلارها نیست، پروژه ها تعطیل، اقتصاد کوچک تر و دردها بیشتر نمایان شده است. ...
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جمعی از اندیشکده های مطرح سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی طی نامه ای به آیت الله سید ابراهیم رئیسی تاکید کردند: در شرایط کنونی که اقتصاد ایران با چالش هایی نظیر رکود تورمی و فشارهای خارجی مواجه است ...
پایگاه خبری ایراسین   ۷ ساعت پیش    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آزادسازی اخیر منابع ارزی ایران در کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی اظهار کرد: اگرچه آزادسازی این منابع می تواند انتظارات خوش بینانه ای نسبت به آینده اقتصاد کشور ایجاد کند اما در صورتی که سایر محدودیت ها رفع نشود ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
سجاد برخورداری دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران تورم از جمله متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان است که برآیند سیاست های اقتصادی را نشان می دهد. در اقتصاد ایران نیز همواره بحث تورم مثبت مطرح بوده و تقریبا در تمام سال ها ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
محسن کرمانی : چند سال است که در کنار بحران های متعدد اقتصادی، اقتصاددانان از تورم افسارگسیخته می گویند. سایه ترس از تورم سه رقمی و ونزوئلایی شدن چند وقتی است که بر سر اقتصاد ایران است ...
دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : حل تنش آبی خوزستان در گرو اصلاح نظام حقوقی برداشت آب ، مشارکت جامعه در روند سیاستگذاری و کاهش مصرف آب است. بررسی شواهد موجود نشان می دهد سیاستگذار پس از آتش نشانی بحران لازم است به اصلاحات جدی تن دهد ...
همشهری   ۸ ساعت پیش    
باور کنیم نجات خوزستان از بحران نه به دستور ویژه نیاز دارد نه به اقدام فوری! آنچه امروز در خوزستان می گذرد آیینه تمام نمایی از یک الگوی ناقص توسعه است که به مدد تزریق دلارهای نفتی ایجاد شده و حالا که خبری از این دلارها نیست، پروژه ها تعطیل، اقتصاد کوچک تر و دردها بیشتر نمایان شده است ...
همشهری   ۸ ساعت پیش    
نیما نامداری - عضو هیأت مدیره نظام صنفی رایانه ای اقتصاد ایران در شرایط بحرانی است. مهم ترین نشانه این بحران، رشد اقتصادی منفی یا نزدیک به صفر در سال های اخیر است که به نظر می رسد کماکان ادامه داشته باشد ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۳۷    
در دوران اوباما شاهد اعمال 15 تحریم بودیم که اثرات دشواری را بر اقتصاد ایران گذاشت. اما طی دوران ترامپ حدودا 700 تحریم علیه ایران اعمال شده که به نظر می رسد کارآمدی کمتری نسبت به دوران اوباما داشت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۶:۳۴    
نمایندگان مجلس و کارشناسان با توجه به نقش وزارت صمت در اقتصاد ایران و زندگی مردم می گویند وزیر صمت دولت سیزدهم باید از بدنه این وزارتخانه انتخاب شود و بر وظایف خود اشراف کافی داشته و فرد فساد ستیز و به دنبال حذف رانت ها و امضاهای طلایی باشد و در جهت رفع موانع تولید گام های بردارد.
طرح آمریکا برای تحریم خرید نفت ایران توسط چین باعث زنجیره ای از اتفاقات در اقتصاد ایران خواهد شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس و کارشناسان با توجه به نقش وزارت صمت در اقتصاد ایران و زندگی مردم می گویند وزیر صمت دولت سیزدهم باید از بدنه این وزارتخانه انتخاب شود و بر وظایف خود اشراف کافی داشته و فرد فساد ستیز و به دنبال حذف رانت ها و امضاهای طلایی باشد و در جهت رفع موانع تولید گام های بردارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
درآمدهای نفتی همواره نقش مهمی در اقتصاد ایران داشته و منبع اصلی مخارج دولت و تشکیل دهنده بخش عمده صادرات کشور بوده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی دومین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: در اقتصاد ایران همواره نهادهای سیاسی به عنوان ریل گذار اصلی سیاست های پولی و مالی در وهله نخست، و سپس سیاست گذاری کلان اقتصادی کشور بودند ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۴:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند که شتاب گرفتن برنامه واکسن کرونا در ایران می تواند به رشد کسب وکارها، بهبود فضای تولید، رونق بازارها و افزایش رشد اقتصادی کمک کند و همان طور که کشورهای جهان بعد از واکسیناسیون، به رونق نسبی دست یافتند، روند بهتری را در اقتصاد ایران شاهد باشیم و افزایش تولید ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران با رشد 40 درصدی نقدینگی همراه است و از تورم حدود 50 درصدی رنج می برد حال در چنین شرایطی هرگونه تصمیم گیری در تعیین نرخ سود، باید عواقب آن نیز در نظر گرفته شود،
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۹    
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی با اشاره به اینکه در اقتصاد ایران چیز زیادی برای تحریم کردن باقی نمانده، تاکید کرد: این خطر وجود دارد که ادامه این روند نتیجه معکوس داشته باشد.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۳۴    
می متالز - این روز ها هشدار های جدی برای تورم بی سابقه در ایران شنیده می شود. هشدار هایی که می گویند تورم مهارنشدنی در راه اقتصاد ایران است و کشور را به پرتگاه ابرتورم نزدیکتر از همیشه کرده است.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
فارس: نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی مدعی شده آمریکا در حال بررسی تحریم های شدیدتر علیه فروش نفت ایران به چین به عنوان راهی برای پیش بردن ایران به سمت توافق و افزایش هزینه های کنار گذاشتن مذاکرات متوقف شده وین است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وعده های دولت جدید در کنار چالش های اقتصاد ایران یک تناقض را تصویر می کند.
هر چند موقعیت جغرافیایی و وضعیت بارندگی ایران باعث شده در تمام تحلیل های دهه های گذشته، این کشور در فهرست کشورهای کم آب طبقه بندی شود، اما به نظر می رسد این وضعیت امروز به یک بحران رسیده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز مرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۰۶    
این اقتصاددان گفت: دولت جدیدی که در قرار است در کشور فعالیت کند باید برای احیای برجام و رفع تحریم ها، برنامه ای داشته باشد تا کمی شرایط اقتصادی برای مردم مساعد شود.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر اینکه هیچ منابعی برای تامین افزایش های اخیر حقوق کارکنان دولت وجود ندارد و از محل پایه پولی، این منابع قرار است تامین شود، گفت: اگر این مسیر را ادامه دهیم فشار مضاعفش بر طبقات محروم می آید و ممکن است کشور را با تورم های بسیار بالایی مواجه کند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مشخص شدن سرنوشت برجام به طور رسمی به بعد از تشکیل دولت ابراهیم رئیسی موکول شد. حسن روحانی می گوید با مقاومت داخلی فرصت برجام 4 تا 6 ماه سوخته شد. اما این تصمیم چه تبعات اقتصادی دارد و آیا بازار ارز بیشتر از این می تواند صبر کند؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۳۵    
برنامه بازار (Bazaar) شبکه پرس تی وی نگاهی دارد به شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و تاثیرشان در اقتصاد ایران.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
با وجود هشدارها نسبت به مواجهه اقتصاد ایران با تورم سنگین در ماههای آینده اما کارشناسان معتقدند ایران با ابرتورم روبه رو نمی شود و راه برون رفت از چنین بحرانی تکیه بر توان داخل و ارتباط با دنیا است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۲:۲۱    
موافقان از سرگیری همکاری گازی ایران با ترکمنستان می گویند توافق دوباره می تواند برای اقتصاد ایران منافعی داشته باشد که یکی از مهم ترین آن ها، افزایش تبادلات تجاری تهران_عشق آباد با رویکرد توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و رونق فعالیت شرکت های بخش خصوصی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳    
دولت سیزدهم چالش های بسیاری را به ارث می برد که بسیاری از آنها حاصل مشکلات ساختاری اقتصاد ایران طی دهه های گذشته است؛ مشکلاتی که کشور را به نزدیکی بحران کشانده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست اسبق وزارت اقتصاد، بر اساس تحقیقات علمی، نرخ ارز مناسب در اقتصاد ایران را در محدوده 4200 تا 4300 تومان تخمین زد و افزود: این نرخ به درستی مدیریت نشد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۴۳    
قیمت گذاری دستوری را باید آفت جان تولید در شرایط فعلی دانست. از یک سو تحریم ها جان تولید را به لبش رسانده و از سوی دیگر سوء مدیریت ها دهه هاست اقتصاد ایران را تحت تاثیر منفی خود قرار داده است.
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران در پانزدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران گزارشی از وضعیت کمبود برق و خاموشی های اخیر ارائه داد. به گفته او صنعت برق ایران در رتبه اول توسعه در منطقه و رتبه 14 جهان قرار دارد و بیش از 37 میلیون مشترک در کشور از این حوزه استفاده می کنند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سی و یکمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تجارت نیوز در گزارشی بررسی افزایش دو برابری حجم نقدینگی و احتمال وقوع یک طوفان تورمی بی سابقه را بررسی کرده است. در بخشی از این گزارش آمده: * این روزها هشدارهای جدی برای تورم بی سابقه در ایران شنیده می شود ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۲:۵۱    
یک استاد دانشگاه معتقد است: در صورت ادامه سوء مدیریت داخلی، تداوم تحریم ها و مشکلات مربوط به فقدان برنامه منسجم برای کنترل شیوع ویروس کرونا، امسال و سال های آتی، زنگ خطر شعله ورتر شدن تورم های بالاتر در اقتصاد ایران به صدا در خواهد آمد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۷:۴۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر خارگ جزیره ای مرجانی که با لقب دُرّ یتیم خلیج فارس آن را می شناسند و از نظر استراتژیکی در اقتصاد ایران نقش بسیار پر رنگی دارد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۱    
اگر فرض کنیم که افزایش قیمت بنزین سیاست درستی بود باز هم نحوه ی اجرای آن درست انجام نشد. دولت باید در این قضیه روی موضوع مدیریت ذی نفعان تمرکز می کرد. ذی نفعان یعنی مردم و کسانی که یک سیاست بر زندگی آنها اثر می گذارد. در این راستا حداقلی ترین کار دولت اطلاع رسانی به مردم بود که آن هم انجام نشد. ...
با وجود رفتار غیراخلاقی ترکمنستان، پژوهشگران در یک بررسی دولت ایران را به برقراری دوباره روابط گازی با این کشور ترغیب کرده اند. بررسی جوانب مختلف اقتصادی و تجاری نشان می دهد همکاری گازی ایران با ترکمنستان برای اقتصاد ایران منافعی دارد که یکی از مهم ترین آن ها ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۰    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۹    
کارشناس بازارهای مالی گفت: سرمایه گذاران بهتر است در گروه هایی سرمایه گذاری کنند که کامودیتی محور بوده و صادرات داشته باشند و ضمنا در مجامع سود مناسبی تقسیم کنند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
هفته نیمه تعطیل اقتصاد ایران درحالی از امروز آغاز می شود که انتظار می رود به دلیل سهم و نقش 2 استان تهران و البرز در چرخه اقتصادی به ویژه در بخش تجاری و اداری، هزینه آن بر کل کشور تحمیل خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
سفیر ایران در مسکو گفت: اقتصاد ایران و روسیه موازی نیستند بلکه این کشور بازار مناسبی برای عرضه کالاهای ایرانی است.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: منتظر تورمی باشید که تا به حال تجربه نکرده اید. این نکته ای است که از سوی رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام شده است. استناد مسعود خوانساری البته افزایش عجیب نقدینگی است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عزت الله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بنده تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران را قبول ندارم و متاسفانه دولت این تحریم ها را علیه ملت مدیریت می کند.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۲۹    
کسری بودجه یکی از مباحث ساختاری در اقتصاد ایران است و در یک یا دو سال و حتی در میان مدت نیز برطرف نخواهد شد.