پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۶:۳۸Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رژیم پهلوی»

معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء گفت: مایوس کردن مردم از انقلاب اسلامی مهمترین هدف دشمن است و مردم باید بدانند در قبل از انقلاب اسلامی رژیم پهلوی چه بر سر ثروت این کشور می آورد و مردم از تامین مایحتاج اولیه خود عاجز بودند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۱    
رئیس آموزشکده پروفسور حسابی گفت: اگر تا قبل از ظهر عاشورای 13 خرداد سال 42 به نظر می رسید که نظر امام اصلاحی بود؛ اما با سخنرانی ظهر عاشورای امام کاملاً نمایان شد که نظر ایشان جنبه انقلابی و براندازی رژیم را داشت.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۶    
رزمنده هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه عقب نشینی رژیم پهلوی و به دنبال آن از سرگیری اعتراضات مردمی سبب تقویت انقلاب اسلامی ایران شده بود گفت: پیروزی نهضت امام خمینی(ره) در سایه بصیرت مردم ممکن شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صدا و سیما با بیان اینکه ما در شریعت اجازه نداریم حدود شرعی را مناسک سازی کنیم، تصریح کرد: در رژیم پهلوی هم دیدیدم که پهلوی تا چه اندازه تلاش کرد تا مناسک را عوض کند اما مردم اجازه ندادند و این مسئله را نپذیرفتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
کتاب توت فرنگی های روی دیوار داستان هایی درباره وقایع مهم تاریخ انقلاب از مبارزه علیه رژیم پهلوی و دفاع مقدس تا پرونده هسته ای است که توسط محمد سرشار نگاشته و به همت نشر معارف چاپ و روانه بازار نشر شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توجه به وضعیت سخت مردم در منطقه سیستان زودگذر و احساسی نباشد، گفت: مشکل حقابه ریشه در بی تدبیری و مزدوری رژیم پهلوی دارد.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۰۱    
علی عوض خواه، روزنامه نگار در یادداشتی تحت عنوان مجاهد غریب نوشت: خیلی ها زندگی اش را در سال های پس از انقلاب و روزهایی که او در منطقه غرب کشور سپری کرد، خلاصه می کنند ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۵    
رزمنده و فرمانده هشت سال دفاع مقدس گفت: در ماجرای آزادی خرمشهر نگاه به خدا بود، نه به دنیای غرب و تا قبل از آن رژیم پهلوی نگاه به دست بیگانگان و غرب داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اسدالله علم وزیر دربار رژیم پهلوی در جلد ششم خاطرات خود صراحتاً قرارداد حق آبه هیرمند را خیانت دولت هویدا به ایران می داند که در آینده موجب خشکسالی سیستان خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بنیانگذاران مؤتلفه و مبارز علیه رژیم پهلوی همزمان با سالروز تشکیل هیئت مؤتلفه اسلامی به مواردی اشاره کرد ازجمله اینکه عاشورای حسینی چه نقشی در گسترش نهضت امام و فعالیت مؤتلفه داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
محمد بروجردی نامی است که با غربت گره خورده و زندگی سراسر از مجاهدت های خاموش او چه در روزهای مبارزه با رژیم پهلوی و چه در سال های پس از انقلاب، زیر آوار این غربت دفن شده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
محمد بروجردی ؛ نامی که با غربت گره خورده و زندگی سراسر از مجاهدت های خاموش او چه در روزهای مبارزه با رژیم پهلوی و چه در سال های پس از انقلاب، زیر آوار این غربت دفن شده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۲:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز سیمافیلم ضمن اشاره به خلق سریال درباره حادثه تروریستی شاهچراغ نوید داد که طی دو، سه سال آینده تعداد قابل توجهی سریال درباره جنبه های اجتماعی و اقتصادی رژیم پهلوی تولید شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۷:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
جوان نوشت:حقابه ایران از رود هیرمند 50 درصد بود. آنچه این حقابه را کاهش داد و علاوه بر آن باعث بی پروایی مقامات افغانستان در دوره های مختلف علیه ایران شد، معاهده ای بود که رژیم پهلوی با دولت افغانستان در سال 51 منعقد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: بد بودن رژیم پهلوی برای مردم ایران بدیهی بود و عناصر فرهنگی نیازی نمی دیدند این عنصر بدیهی را توضیح بدهند. این غفلت باعث شد طرف مقابل ادبیات سازی کند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۶    
محمد فرهادی در سال 40 در روستای زوارم شیروان به دنیا آمد و در تاریخ 21 بهمن ماه سال 57 در راهپیمایی علیه رژیم پهلوی در مقابل نیروی هوایی تهران بر اثر اصابت تیر مستقیم به فیض عظمای شهادت نائل آمد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / عضو فقهای شورای نگهبان گفت: اتفاقی که در مدرسه فیضیه رخ داد نشان گر چهره واقعی ضد اسلامی و ضد انسانی رژیم پهلوی بود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- بیت آیت الله صافی گلپایگانی اعلام کرد: مراسم بزرگداشت سالروز حمله رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار می شود. ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بعد از قیام 15 خرداد و تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه ، حسنعلی منصور هفتمین نخست وزیر در دوران سلطنت محمدرضا پهلوی ، لایحه کاپیتولاسیون را مجدداً به مجلس شورای ملی برد؛ بنابراین هیأت های مؤتلفه اسلامی که اقدام به تشکیل شاخه نظامی کرده بودند، تصمیم به اعدام انقلابی وی گرفتند. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۸:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در برنامه حضور در حسینیه جماران با تأکید براینکه مواضع و ویژگی های فکری امام باید در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تدریس شود، گفت: این ویژگی ها و مواضع امام باید بیان شود تا جلوی انحراف در انقلاب گرفته شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
علامه شعرانی استاد مرحوم علامه حسن زاده آملی درباره خیانت های فرهنگی در دوران پهلوی گفته بود: ضرر و صدمه ای که بر معارف و فرهنگ این کشور، این پدر و پسر(رضاخان و محمدرضا پهلوی) زدند، مغول نزده بود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۱۲    
این روز ها برخی سرگرم اشاعه این هستند که در رژیم پهلوی همه چیز گل و بلبل بوده و مردم از سر سیری و خوشی انقلاب کردند، اما مطابق اسناد به جا مانده از دوران پهلوی چیز دیگری روایت می شود. این سند را با هم بخوانیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۱:۳۶    
جریانات چپ و مارکسیستی همواره خود را مدعی حقوق کارگران می دانند. در دوران پیش از انقلاب هم که گروه های مختلفی علیه رژیم پهلوی فعالیت می کردند، گروه های چپ و مارکسیستی خود را بیش از همه مدعی حقوق طبقه پایین جامعه و به ویژه قشر کارگر می دانستند ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حجة الاسلام والمسلمین مهدی شاه آبادی در کنار سایر انقلابیون تحت زعامت حضرت امام، از جمله ی افرادی بود که پس از سرگونی رژیم پهلوی و آغاز دوران جدید، در سنگرهای مختلفی به انجام وظایف و تکالیف خود پرداخت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
سپهبد قرنی که در دوران رژیم پهلوی به درجه سرلشکری رسیده بود، اما با مشاهده ظلم های فراوان و دزدی های ارتش وقت از بیت المال، تصمیم به مبارزه با محمدرضا پهلوی گرفت و به دلیل همین روحیه ظلم ستیزی که داشت، بعد از انقلاب توسط گروه فرقان به شهادت رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گزارش های ساواک به خوبی نشان می دهد که حتی کمک به افراد ناتوان برای حاضر شدن در محل برپایی نماز عید فطر هم از نگاه امنیتی عوامل رژیم پهلوی به دور نبوده است و ساواک در مورد ریزترین فعالیت های نیروهای مبارز و سیاسی حساسیت به خرج می داده و در مورد آنها تصمیم گیری می کرده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: در سال های سلطنت پهلوی دوم، ایران تحت نفوذ سیاسی، اطلاعاتی و نظامی دولت های بیگانه بود. علاوه بر آمریکا و انگلیس، رژیم صهیونیستی نیز به اعمال نفوذ در ایران می پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
روایتی مستند درباره سوءاستفاده صهیونیست ها از روابط با رژیم پهلوی در حوزه های اقتصادی، امنیتی و تسلیحاتی به بهانه دیدار رضا پهلوی با سران رژیم صهیونیستی.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۵    
اردشیر زاهدی در مصاحبه ای حکومت های شاهنشاهی ایران را باعث خرابکاری در کشور دانست و از اپوزسیون انتقاد کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۹    
کوان هریس در کتاب انقلابِ اجتماعی: سیاست و دولتِ رفاه در ایران تاریخ سیاست گذاری اجتماعی و رفاهی را در ایران از هنگام تأسیس رژیم پهلوی تا امروز و تبعات خواسته و ناخواسته این سیاست ها را بر تحولات اجتماعی و سیاسی کشور بررسی کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
عصر ایران : داستان زندگی امیر عباس هویدا که با 13 سال سابقه نخست وزیری و یک سال وزارت دربار در رژیم پهلوی به زندان افتاده بود در 18 فروردین 1358 خورشیدی در ششمین روز رسمیت یافتن جمهوری اسلامی با اعدام تمام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
آزادی امام خمینی در 15 فروردین 1343 برگ برنده دیگری برای روحانیون در مبارزه با رژیم پهلوی بود. به گزارش شهربانی امام خمینی به اتفاق سرکار سرهنگ مولوی ساعت 22 روز 43/1/15 به قم وارد شد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
منابر وعظ و سخنرانی همواره بستری برای آگاهی و روشنگری بوده است. چه اینکه در ماه مبارک رمضان این فرصت بیش از پیش برای وعاظ و سخنوران فراهم می آید. از این رو رژیم پهلوی همواره حساسیت ویژه ای بر منبرهای مبلغان و خطبا در ماه رمضان داشته است. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۲:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین خواستار شد: ستاره صبح/مصطفی فروغی:نام حسن روحانی زمانی بر سر زبان ها افتاد که در سال 1356 در مسجد ارگ سخنان تندی علیه رژیم پهلوی ایراد کرد و به آیت الله خمینی که در تبعید بود برای اولین بار عنوان امام داد ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با همراهی ناشران، نویسندگان و پژوهشگران متعهد و دلبسته به انقلاب اسلامی توانست خلأ وجود یک جایزۀ مردمی، هدفمند و راهبردی برای تقدیر از کتاب های تولید شده در بیان و روشنگری حقایق دوران رژیم پهلوی را در دو دورۀ گذشته تا حدی برطرف نماید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، امروز 15 فروردین ماه پنجاه و نهمین سالروز آزادی آیت الله سید روح الله موسوی خمینی (ره) از زندان شهربانی رژیم پهلوی در سال 1343 است. آغاز ماجرا ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۵:۲۰    
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: گسترش نارضایتی و قیام سراسری ملت ایران علیه استبداد رژیم پهلوی در 1357 خورشیدی به خواسته عمومی ایرانیان بدل شد و با فراگیر شدن نهضت اسلامی در سراسر کشور، محمدرضا پهلوی که از آرام کردن مردم و تسلط بر اوضاع ناامید شده بود، مجبور به خروج از کشور شد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۰:۵۰    
طی یکی دو دهه پایانی عمر رژیم پهلوی گستره آموزش و تحصیلات تا مراحل عالی دانشگاهی بیش از پیش افزایش یافت و در کنار آن انجمن ها، سازمان ها و نهاد های با محوریت زنان متعددی که مستقیم و غیرمستقیم توسط کارگزاران و حامیان حکومت مدیریت و حراست می شد به فعالیت می پرداختند، اما، در مجموع مطالبات سیاسی ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
همه پرسی نظام جمهوری اسلامی پرمشارکت ترین همه پرسی برگزار شده در دنیا است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دولت موقت به فرمان امام خمینی(ره) با ریاست مهندس مهدی بازرگان تشکیل شد. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
حسینی معرفی مبارزان پیش از انقلاب به نسل جوان را حائز اهمیت دانست و گفت: امروز بیش از گذشته باید نمادهای مقاومت ملت ایران در مبارزه با رژیم ستم شاهی را به جوانان و نوجوانان معرفی کرد تا دشمنان با شیادی جای ظالم و مظلوم را عوض نکنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله بروجردی از مراجع عالی قدر جهان تشیع بودند، حضور ایشان بر مسند زعامت حوزه ی علمیه مانع اجرای نقشه های خائنانه ی رژیم پهلوی بود و شاه تا زمان حیات معظم له از اجرای برنامه های ضد دینی خود به صورت آشکار اجتناب می کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۵    
یکی از شهدای مظلوم انقلاب اسلامی، کودک سه ساله گیلانی است که در آغوش دایی خود در تظاهرات مردمی، توسط مأموران رژیم پهلوی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۵    
سند 385 صفحه ای جنایات رژیم پهلوی در استان گیلان، امروز در تالار مرکزی رشت، توسط رئیس بنیاد مستضعفین رونمایی شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - شهید اصغر منعمی در وصیت نامه خود آورده است: ای مردم! به شما توصیه می کنم که این قدر کارشکنی نکنید و این قدر نق نزنید. شما باید با شجاعت و قناعت و دور از حرص و طمع زندگی کنید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
قیام مردم یزد در هشتم فروردین 1357 حلقه ی سوم از سلسله قیام های زنجیره ای بود که منجر به قیام سراسری در ایران بر ضد شاه و درنهایت سرنگونی رژیم پهلوی گردید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۶:۵۱    
سرویس شبکه های اجتماعی جوان آنلاین: در این صفحه بر آنیم تا با بیان برخی شاخصه های توسعه ای و عمرانی، تغییرات و پیشرفت های صورت گرفته از دوره رژیم پهلوی تا نظام جمهوری اسلامی را به صورت خلاصه بررسی کنیم.