جمعه ۱۰ تیرساعت ۰۰:۳۹Jul 2022 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حیات وحش»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
با رسیدن فصل گرما وحوش هم برای رفع تشنگی به مناطق نزدیک روستا ها کشانده می شوند موضوعی که هم خطر شکار شدن و هم آسیب به اهالی روستا ها را در پی دارد.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک عکاس آماتور که در زمینه تبلیغات دیجیتال کار می کند، برنده جایزه عکاسی حیات وحش شهری سال 2022 برای تصویری که از دو کایوت در یک خیابان کم نور در حومه انتاریو گرفت، شده است. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ارسال قانون حفاظت و بهره برداری حیات وحش به مجلس برای اصلاح گفت: باید روش حفاظت به صورت کلان تغییر کند که مشارکت مردمی، برگشت درآمد، افزایش مجازات و مدیریت سلاح از برنامه هایی هست که باید در روش حفاظت جدید لحاظ شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه کارشناس حیات وحش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه نزدیک به 90 درصد مارهایی که در کرمانشاه داریم غیرسمی هستند، به افراد توصیه کرد در صورتی که مورد گزش مار قرار گرفتند، ظرف مدت دو ساعت برای تزریق پادزهر اقدام کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۷:۳۲    
به گزرش ایران اکونومیست، در حال حاضر معدن کاوی و جاده کشی دو مورد از بزرگ ترین تهدیدات برای زیستگاه های جانوری هستند. بدین جهت به 26 نکته درباره این دو تهدید بر اساس گفته های حسن اکبری -معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست- اشاره می کنیم: ...
هرمز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۷:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
“تخریب زیستگاه” در دنیا و در ایران مهم ترین عامل نابودی گونه ها و از بین رفتن منابع ژنتیکی است، در حال حاضر به طور همزمان در بسیاری از نقاط کشور توسعه معدنی در حال رخ دادن است و این موضوع حیات وحش را آواره می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
"تخریب زیستگاه" در دنیا و در ایران مهم ترین عامل نابودی گونه ها و از بین رفتن منابع ژنتیکی است، در حال حاضر به طور همزمان در بسیاری از نقاط کشور توسعه معدنی در حال رخ دادن است و این موضوع حیات وحش را آواره می کند.
آوای رودکوف   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۰:۰۲    
برخی ها گلوی خود را در جهت دفاع از جنگل های به تاراج رفته زاگرس در مجلس شورای اسلامی پاره نکنند...!
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
دو زن هندی که سعی داشتند 109 حیوان زنده را در چمدان خود قاچاق کنند، در فرودگاه بانکوک تایلند دستگیر شدند. به گزارش فرارو، ماموران امنیتی از چمدان های این دو زن، تعداد 50 مارمولک، 20 مار، 2 جوجه تیغی سفید، 2 آرمادیلو و 35 لاک پشت پیدا کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
خانواده یک زوج جوان که متاسفانه در اثر حادثه ای فوت کرده بودند به مناسبت چهلمین روز درگذشت این دو عزیز، یک لانه مخصوص برای استفاده لک لک ها را در روستای کپر جودکی بروجرد استان لرستان، تهیه و نصب کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
برنامه مثبت سلامت فردا چهارشنبه هشتم تیر با مروری بر موضوعات حوزه محیط زیست، حیات وحش و گردشگری روی آنتن شبکه سلامت می رود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: طبق قانون، خرید و فروش، جابه جایی و نگهداری حیوانات حیات وحش در منزل و باغ شخصی جُرم محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۸:۴۰    
خشکسالی های پیاپی و کمبود آب در محیط زیست استان کرمان، عرصه را بر حیات وحش تنگ کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا-منطقه حفاظت شده کوه خیز و سرخ (خائیز) با مساحت 32 هزارو 332 هکتار در غرب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. شاخص ترین گونه جانوری این منطقه کل و بز است که با جمعیت بسیار مناسبی در کوهستان های خائیز حضور دارند.
راک نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح امروز سه شنبه 7 تیرماه دراین خصوص گفت: گزارش مردمی به سامانه ارتباطی 1540 از گیر افتادن بچه گرازی در عمق چاه حدود 3 متری در منطقه کهوا شهرستان بویراحمد حکایت داشت. ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
نکنه قابل توجه در این گزارش, ضعف سازمان محیط زیست در تجهیز محیط بانان و کمبود دوربین های عکاسی است, به گونه ای که با وجود اهمیت منطقه توران به عنوان مهم ترین زیستگاه یوزپلنگ ایرانی در کشور به هر پاسگاه تنها یک دوربین عکاسی تعلق می گیرد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: آمار برداری و پایش پرندگان جوجه آور تابستان گذران در جزیره نخیلو، بهشت پرندگان استان بوشهر شروع شده است. به گزارش فکرشهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست بافق: بیش از 60 درصد میش ها و بز های وحشی، بره و بزغاله ندارند که علت آن افزایش خشکسالی سال های اخیر است.
راک نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
روح الله حقیقت با بیان اینکه از متخلفین ادوات صید شامل قفس، طناب، تور و سایر موارد کشف شد، گفت: آنها به مراجع انتظامی شهرستان تحویل داده شدند ضمن آنکه خودروی آنان توقیف و به پارکینگ منتقل شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به بارش اخیر از پر شدن سنگاب های جزایر خبر داد و اظهار داشت: با پر شدن سنگاب ها به وسیله بارش اخیر حیات وحش جزایر برای شرب آب از آن استفاده می کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: از مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در حاشیه شمالی پناهگاه حیات وحش میاندشت خبر داد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
شکاریان خاطرنشان کرد: با توجه به تردد و مشاهده چند باره یوز دراین مسیر طی یکسال اخیر از شهروندان خواست در مسیر جاده جاجرم به سنخواست با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پلنگ بی رحمانه یک یوزگربه را کشت (ادامه مطلب) کوبیدن با ماهیتابه بر سر تمساح! (ادامه مطلب) نجات گربه گیر کرده بین پنجره (ادامه مطلب) حمله وحشتناک گورکن عسل خوار به پلنگ (ادامه مطلب) برخورد نزدیک گردشگران سافاری با یوزپلنگ گرسنه (ادامه مطلب) ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
این تصویر نادر توسط عکاس حیات وحش Paulo Barreiros در برزیل به ثبت رسیده است.
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۰۶    
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان از تحویل یک فرد جوجه جغد کوچک توسط شهروند خرم آبادی به این اداره کل خبر داد. به گزارش تمدن لر ...
رادیو جوان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۳۲    
دکتر مجید نوائیان در بخش میز محیط زیست در برنامه کافه رادیو از رادیو جوان، درباره محیط زیست گفت وگو کرد. 1401/04/05 | 12:27 دکتر مجید نوائیان در بخش میز محیط زیست در برنامه کافه رادیو از رادیو جوان، درباره محیط زیست گفت وگو کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی از مهرورزی شرکت مخابرات این استان به حیات وحش قدردانی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۳    
با تلاش محیط بانان و کارشناسان محیط زیست شهرستان های جیرفت و عنبرآباد، آبشخور های جدید برای بهبود وضعیت حیات وحش در این مناطق احداث شدند.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۵    
در گزارش تصویری امروز عکس هایی از حیات وحش را از سمور دریای گرفته توکان وحشی را ببینید.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۱۴    
صدور پروانه بهره برداری برای معادن در مناطق آزاد خارج از طرح استعلام زیست محیطی، چالش های را برای سازمان حفاظت از محیط زیست برای حفاظت از گونه های حیات وحش بوجود آورده است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۲۶    
به گزارش جام جم آنلاین ، شرایط نامناسب زاگرس سبب شده کارشناسان هشدار بدهند که اگر عواملی مانند کشاورزی، دامداری و قاچاق چوب در این منطقه کنترل نشود، طغیان آفات و بیماری شتاب بیشتری می گیرد و جنگل هایی که منبع 40درصد آب شیرین کشور است، خیلی زود به بیابان بدل می شود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
محمد باقر غفاری چلاوی، عکاس و پژوهشگر حیات وحش با انتشار ویدئویی از یک پلنگ ایرانی در هنگام شب نوشت: باور های مردم بومی منطقه پلنگ را حیوان نجیب و مغروری میدانند و نعره ش را شکوه و صلابت جنگل پهن برگ هیرکانی میدانند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۰:۱۵    
صدور پروانه بهره برداری برای معادن در مناطق آزاد خارج از طرح استعلام زیست محیطی، چالش های را برای سازمان حفاظت از محیط زیست برای حفاظت از گونه های حیات وحش بوجود آورده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
یک توله یوزپلنگ آسیایی در حاشیه شمالی پناهگاه حیات وحش میاندشت، مشاهده شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۸:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ویدیویی از حمله ور شدن یک پلنگ سیاه به فیلمبرداری که قصد برداشت ویدیو از این حیوان خطرناک داشت را ببینید.منبع:چندثانیه
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: 2 توله سیاهگوش اوراسیایی (لینکس) نر و ماده با سن بیش از 2 ماه که از زیستگاه های طبیعی شهرستان داران جدا شده بودند، تحویل این فرماندهی شدند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مسباقه عکاس سال Wildart یا به اختصار WAPOTY، یک رقابت عکاسی حیات وحش است که توسط عکاسان حیات وحش برای عکاسان این دسته خلق شده و توسط همین عکاسان داوری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: دوستداران حیات وحش در داران 2 قلاده توله سیاهگوش اوراسیایی را به اداره کل محیط زیست تحویل دادند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون 54آبشخور حیات وحش مناطق تحت مدیریت محیط زیست این استان در شهرستانهای گرمسیری و سردسیری مرمت و بازسازی شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۰:۲۹    
دکتر توکلی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شمیرانات از آغاز طرح واکسیناسیون گسترده دامهای عشایر در راستای صیانت از سرمایه های دامی کشور و جلوگیری از شیوع بیماری های دامی در حیات وحش خبر داد
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در این گزارش نگاهی داریم به تصاویر منتخب حیات وحش که طی هفته گذشته از نقاط مختلف جهان گرفته شده است.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
بازتاب ایلام/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: از سوی دوستداران محیط زیست یک تن علوفه برای تغذیه وحوش به منطقه حفاظت شده کولگ اهداء شد.
طلا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۱:۰۳    
در این نوع عکاسی، عکاس ها باید از صحنه های جالب و غیر تکراری مانند جنگیدن و غذاخوردن حیوانات تصویر برداری کنند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۲۰:۴۸    
زهرا برزگر دانش آموز رشته رایانه هنرستان امیرعباسیان حسینی در منطقه آموزشی تبادکان است. او از اسفند دوسال پیش و با شیوع بیماری کرونا، یادگیری رایانه را آغاز می کند و به کمک مادرش در مدت کمتر از دو ماه نرم افزارها و برنامه های کاربردی زیادی را می آموزد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
انعقاد تفاهم نامه ای فی مابین فرمانداری شهرستان لامرد، منطقه عملیاتی پارسیان و اداره حفاظت محیط زیست لامرد با هدف حفاظت و صیانت از محیط زیست و حیات وحش انجام شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: 20 تابلوی هشدار دهنده محل عبور حیات وحش در نقاط حادثه خیر مناطق حفاظت شده استان نصب شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
محققین در منطقه اورگلادس در جنوب ایالت فلوریدای آمریکا مار پایتونی به طول 5.5 متر و وزن 64 کیلوگرم پیدا کردند. به گزارش فرارو، مقامات روز پنجشنبه اعلام کردند تیمی از زیست شناسان حیات وحش فلوریدا بزرگترین مار پیتون برمه ای را در این ایالت پیدا کرده اند. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از بازدیدکنندگان از حیات وحش نامیبیا پس از اینکه یک یوزپلنگ سعی در سوار شدن به وسیله نقلیه آنان داشت، با این حیوان تماس نزدیک داشتند. به گزارش فرارو، در این لحظه، گروهی از گردشگران در سافاری با یک یوزپلنگ گرسنه از نزدیک برخورد کردند. ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۱    
پناهگاه کوه سیاه که منطقه ای حفاظت شده و شکار ممنوع بوده، تنها تا سال 1391 در لیست رسمی قرارداشته اما از آن به بعد از لیست رسمی حذف و ممنوعیت آن با رعایت نکاتی برداشته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۲    
عکاس مازندرانی تصاویر زیبایی از مرال های پناهگاه حیات وحش سمسکنده ثبت کرد.