یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۱:۰۲Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه تاریخی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۸    
خانه تاریخی صدیقیان در آران وبیدگل با هشت میلیارد ریال هزینه مرمت شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر از ریزش بخشی از یک خانه تاریخی در شوشتر بر اثر آبگرفتگی شوادان های بافت تاریخی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
شوشتر- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شوشتر از تخریب بخشی از خانه تاریخی نجاتیان بر اثر نشت آب در شوشتر خبر داد.
سلام نو / فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
غرب ایران بناهای تاریخی بسیاری دارد به همین دلیل با ما همراه باشید و درباره خانه سوری؛ خانه ای تماشایی در کرمانشاه بدانید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک دوستدار میراث فرهنگی از تخریب بخشی از سردر ورودی خانه تاریخی نجاتیان شوشتر به دلیل آبگرفتگی شوادان این بنا خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۴    
خانه تاریخی منطقی نژاد از خانه های اواخر دوران قاجاریه در شیراز است که در گذر مجاور ضلع جنوبی مسجد نو در خیابان احمدی واقع شده است. در ضلع جنوبی این خانه، شاه نشینی با تزییناتی هم چون نقاشی در بدنه و سقف و آینه خانه با ازاره ای از آینه وجود دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک دوستدار میراث فرهنگی شوشتر می گوید: خانه تاریخی مرعشی نیاز مبرم به مرمت و بازسازی دارد و عدم همکاری مالک شخصی مرمت، نگهداری و حفاظت این اثر را با مشکل روبه رو ساخته است.
شارا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۱:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
ابراهیم مولائی با اعلام این خبر افزود: مراسم گرامیداشت روز شعر و ادب پارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار، شامگاه یکشنبه 26 شهریورماه 1402 توسط نمایندگی انجمن روابط عمومی ایران در استان آذربایجان شرقی و با همراهی بنیاد ایران شناسی، در خانه تاریخی شربت اوغلی تبریز برگزار خواهد شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۵    
اعضای شورای سیاستگذاری دومین جشنواره ملی تولیدات چندرسانه ای میراث فرهنگی از باغستان سنتی قزوین و همچنین از خانه تاریخی زعیم در این شهر بازدید به عمل آوردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا گفت:عملیات اجرایی مرمت و بهسازی پنج خانه تاریخی روستای کریک در این شهرستان آغاز شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شوشتر با بیان اینکه بخش های متعددی از خانه تاریخی گازُر به مرمت و استحکام بخشی نیاز دارد گفت: اگر مشکل مالکیت این بنا که در اختیار راه و شهرسازی است برطرف شود، آمادگی مرمت آن را داریم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۳۵    
رئیس گروه حفظ و احیای بنا ها و محوطه تاریخی گیلان: گمانه زنی و کاوش های تاریخی خانه تاریخی مقیمی در رشت ادامه دارد.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۵۱    
دانشگاه، خانه تاریخی حیات علمی هر کشوری است و نه مجموعه تشکل امنیتی نظامی. نوبه نوشدن این خانه، فقط از سیر تاریخی اندیشه ورزی و رشد و ارتقاء تفکر تحقق می یابد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مسؤول انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر گفت: تعداد شایان توجهی از خانه های قدیمی شوشتر به دلیل ارزش تاریخی که دارند با مشارکت بخش خصوصی مرمت و احیا می شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خانه تاریخی اسماعیل بیگ اردبیل که به خانه مشروطه معروف است، 4 سال قبل ثبت ملی شد و در زمره آثار ملی قرار گرفت اما مرمت و احیای این بنا به کلاف سردرگمی تبدیل شده است.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
روزنامه اطلاعات از موج اخراج اساتید انتقاد کرد و نوشت: ساحت اندیشه تحکم پذیر نیست و اساساً اندیشمندسازی از مسیر نقد علمی اندیشه ها و نوسازی آن به دست می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در مورد مرمت و ثبت خانه های تاریخی زنجان، گفت: برخی از آن ها در حال مرمت و بخشی در حال طی مراحل ثبتی است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تقدیر از گزارش اخیر خبرگزاری جمهوری اسلامی در خصوص وضعیت اسفناک خانه تاریخی و قدیمی کلکته چی تبریز گفت: جریان سازی گزارش مطبوعاتی ایرنا روند مرمت خانه تاریخی کلکته چی تبریز را احیا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۳۵    
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلم از خانه تاریخی سعیدی شهرستان آران و بیدگل که در آستانه تخریب قرار دارد خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۱۹    
نصر: آئین اختتامیه رویداد رسانه ای تبریزنگار شب گذشته همزمان با شب اربعین حسینی (ع) و با حضور فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران و مسئولان تبریز در خانه تاریخی ختایی تبریز برگزار شد و از برگزیدگان تبریزنگار با اهدای لوح یادبود قدردانی به عمل آمد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۲۴    
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه با بیان خبر بازدید معاون سیاسی فرمانداری سربیشه از روند مرمت خانه تاریخی بهاور واقع در شهر سربیشه، گفت: در این بازدید روح الله نوری در جریان روند مرمت این خانه تاریخی که یکی از شاخص ترین بناهای تاریخی شهر سربیشه است، قرار گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
مسئول دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از آغاز مرمت خانه تاریخی حکیمیان خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نصر: تبریز که به شهر اولین ها شهره است دارای بیش از 400 خانه تاریخی است که هر یک بر غنای تاریخی و فرهنگی این شهر می افزاید و در این میان خانه نیکدل با قدمتی 198 ساله جایگاه ویژه ای دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک سالی است که خانه تاریخی کیومرث میرزا یا خانه کیومرثی محله قدیمی آب انبار نو (در گویش محلی نوآمبار)، به آرامی مرگ تدریجی خود را تجربه می کند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۵    
به گزارش جماران، زائران ایرانی و خارجی که به شهر نجف مشرف می شوند و در آستانه اربعین حسینی از خانه تاریخی امام خمینی (س) که ایشان به مدت 13 سال در آن زندگی می کردند، دیدن می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
زائرانی که به شهر نجف مشرف می شوند از خانه تاریخی امام راحل (ره) در این شهر که در خیابان شارع الرسول و در محله سوق الحویش در جوار حرم مطهر امیرالمومنین علی (علیه السلام) قرار دارد و امام خمینی (ره) در دوران تبعید در عراق به مدت 13 سال به همراه همسرشان در آن زندگی کردند دیدن می کنند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خانه تاریخی بروجردی های کاشان، بنایی با معماری منحصر به فرد و تزیینات نقاشی و گچبری خیره کننده را در این عکس ببینید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۶:۰۷    
اصفهان مملو از جاذبه های تاریخی و گردشگری است از این رو با ما همراه باشید و درباره تماشایی ترین خانه تاریخی اصفهان بدانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مجموعه تاریخی فرهنگی خیام و رباط شاه عباسی نیشابور میزبان نخستین موزه سیار بین المللی صلح کودک شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۲    
مرمت خانه تاریخی ختایی تبریز آغاز شده و زیرزمین خانه ختایی به خصوص آب انبار آن که محل مخفی شدن مردم در زمان مشروطه بود، از بخش هایی است که مرمت می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۲۶    
مشهد بر خلاف تصور بسیاری مملو از جاذبه های گردشگری است از این رو با ما همراه باشید و درباره خاص ترین خانه مشهد بدانید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۳۶    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم گفت: عملیات اجرایی طرح توسعه خانه تاریخی ملاصدرا در قم آغاز می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از ثبت ملی خانه تاریخی حاتمی در بروجرد خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۱    
شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی تبریز از مرمت آب انبار خانه تاریخی ختایی خبر داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۲    
نصر: آئین افتتاحیه طرح مسئولیت اجتماعی توسط نمایندگی 483 نصیرالهی، نمایندگی رسمی شرکت مدیران خودرو در تبریز برگزار شد. عصر روز شنبه چهارم شهریور ماه، طی مراسمی ویژه آئین افتتاحیه طرح مسئولیت اجتماعی شرکت مدیران خودرو توسط نمایندگی 483 نصیرالهی در خانه تاریخی سرخه ای تبریز ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، عطا حسن پور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته شش اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان های خرم آباد، سلسله ازنا و دورود، واجد ارزش ملی کشور شناخته شدند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از انتشار آگهی مزایده واگذاری هشت خانه تاریخی به سرمایه گذار بخش خصوصی جهت احیای این بناها خبر داد. حسن محمدی ادیب گفت: آگهی مزایده خانه های تاریخی خادم باشی و آصف در سامانه تدارکات الکترونیک دولت منتشر شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۰۳    
بناهای تاریخی یزد پر شمار هستند به همین جهت با ما همراه باشید و درباره خانه لاری ها؛ دیدنی ترین خانه تاریخی یزد بدانید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان یک دوستدار میراث فرهنگی می گوید: برخی از قسمت های بنای تاریخی معین التجار در شوشتر در حال مرمت است اما این که چرا این خانه تاریخی با وجود ثبت ملی بودن مدت هاست که در تعطیلی به سر می برد را کسی نمی داند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در خانه تاریخی جدا اکنون بیش از 150 سال است که محفل روضه خوانی سیدالشهداء(ع) در ایام دهه اول ماه صفر برپا می شود؛ دو حیاط این خانه و هم چنین اتاق های آن در دهه اول ماه صفر، سیاه پوش روضه حسین بن علی(ع) می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۴:۰۳    
خانه تاریخی نبوی (سعدالسلطان) مربوط به دوره قاجار در قزوین و متعلق به خاندان نبوی است که در محله ملک آباد محدوده امامزاده علی واقع شده و پس از مرمت با کاربری اقامتی به بهره برداری رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان درمیان گفت: مرمت بخشی از خانه تاریخی عبدالله بیک مسینایی در روستای درمیان آغاز شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۴۵    
هم زمان بانخستین روز از هفته دولت دو واحد اقامتی سنتی شامل هتل سنتی خانه تاریخی نبوی و هتل سنتی بهروزی در آیینی با حضور استاندار، معاونین استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مدیران استانی در قزوین به بهره برداری رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اقامتگاه سنتی بهروزی که در خیابان امام خمینی و زرگر کوچه قزوین واقع شده با حجم سرمایه گذاری 90 میلیاردریال، تعداد10 اتاق، 33 تخت و مساحت 1355 متر مربع برای ارائه خدمات در حوزه گردشگری به بهره برداری رسید.
استانداری قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
. محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در نخستین روز از هفته دولت با حضور در هتل سنتی بهروزی و هتل سنتی خانه تاریخی نبوی به صورت نمادین پروژه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین را افتتاح کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۲۱    
به مناسبت هفته دولت هتل خانه تاریخی بهروزی با حضور استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گشایش یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته دولت خانه تاریخی نبوی پس از مرمت و بازسازی با حضور استاندار قزوین افتتاح شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۱:۰۴    
به گزارش مشرق، محمد اکبرزاده، فعال رسانه ای تصویری تماشایی از خانه عباسیان در کاشان را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد. خانه عباسیان کاشان از شاهکارهای معماری ایران محسوب می شود که در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد. این خانه تاریخی در محله سلطان امیر احمد کاشان ساخته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - مرمت سقف خانه تاریخی میرملاس در شهر خرم آباد انجام می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۰    
سپهرغرب-گروه گردشگری:با وجود اهمیت حفظ خانه های تاریخی این پرسش مطرح می شود که این بناهای ارزشمند که با تغییر کاربری همچون هتل یا رستوران مرمت و به نوعی حفظ شده اند ...