یکشنبه ۲۳ مردادساعت ۰۱:۵۹Aug 2022 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیر کل میراث فرهنگی»

ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با تاکید بر ضرورت پایش دائم مسجد امام(ره) با هدف حفظ و نگهداری آن گفت: عکس های مرمت گنبد مسجد تاریخی امام(ره) در سال 1384 را به اسم 1401 منتشر کردند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری، 350 میلیارد تومان به ایجاد زیرساخت های میراث فرهنگی استان اختصاص یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: سند راهبردی گردشگری خراسان شمالی مبتنی بر ظرفیت و زیست بوم استان در دست تدوین است که می تواند کمک شایانی به توسعه گردشگری استان داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان گفت: مرمتی که با بستن داربست سنگین چند تنی بر پیکره بنای تاریخی انجام می شود را قبول ندارم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: مرمتی که اینگونه داربست بر پیکره بنای تاریخی ایجاد شود را قبول ندارم. وزن چندتنی وارد شده به پیکره گنبد به واسطه داربست مناسب نیست، بنابراین بر باز شدن داربست گنبد مسجد امام(ره) اصرار داشتم.
زرک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از توسعه زیرساخت های گردشگری در منطقه کهمان شهرستان سلسله خبر داد. به گزارش پایگاه خبری زرک ؛ عطا حسن پور روز جمعه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر با اشاره به وجود چشمه و آبشار خدادادی بی شمار در استان لرستان عنوان کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: 10 پروژه گردشگری این استان همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسیده و چهار پروژه نیز آماده شروع عملیات اجرایی می باشد.
زرک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۵:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از پیدا شدن سنگ نوشته تاریخی قبرستان خضر خرم آباد معروف به سنگ سلامگاه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری زرک ؛ عطا حسن پور امروز جمعه با اعلام این خبر افزود: حدود سه سال پیش سنگ نوشته تاریخی قبرستان خضر در خرم آباد معروف به سنگ سلامگاه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: عملیات مرمت 5 پل تاریخی در این استان آغاز می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: شهرستان نایین دارای بافت های تاریخی با ارزشی است لذا در حال برنامه ریزی به منظور تسهیل حضور سرمایه گذاران و ایجاد زیرساخت های گردشگری مناسب در این خطه هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی در گیلان خبر داد و گفت: در سراسر استان گیلان 84 پروژه اقامتگاه بوم گردی هم اکنون در حال اجرا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: اربعین فرصتی مناسب برای معرفی ایلام به زائران حسینی (ع) است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۵۳    
چندی پیش وارگا هاسونیچ سفیر مجارستان میهمان شیراز بود و در سفرش علاوه بر شرکت در چند نشست با حضور مسوولین شهری و استانی از یادمان شاعری گمنام به نام میهای چوکنای وتیز نیز در حضور معاون گردشگری استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی فارس رونمایی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
اثر آیینی منسوج ابریشمی محرَّماتی کتیبه د ار وقف شده از دوره قاجار موجود در گنجینه رضوی، در یکصد وسی و پنجمین برنامه سه شنبه های علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با حضور سیدجواد موسوی، مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۱:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- نمایشگاه نذر و رزم حق به مناسبت ایام محرم و سالگرد انقلاب مشروطیت باحضور مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و مدیرکل میراث فرهنگی استان در محل خانه موزه مشروطه تبریز گشایش یافت.
شفاف   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: جاری شدن سیلاب اخیر باعث وارد شدن 547 میلیارد و 200 میلیون ریال خسارت به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری این استان شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: جاری شدن سیلاب اخیر باعث وارد شدن 547 میلیارد و 200 میلیون ریال خسارت به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری این استان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل از ارسال پرونده ثبتی و درخواست ثبت فوری محوطه باستانی قره حسنلو به وزارت میراث فرهنگی خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: با همکاری دانشگاه آیت الله بروجردی و این اداره کل مدرسه تاریخی حجتیه بروجرد به عنوان خانه خلاق صنایع دستی انتخاب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۶:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی یزد از حضور بیش از 500 نفر گردشگر خارجی در آیین های مذهبی و معنوی ماه محرم در این استان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۰۸    
در تلاطم آشفتگی ها و اوضاع بیمارگونه میراث فرهنگی استان کردستان چند ماهی است که مدیر کل میراث فرهنگی استان بی خبر از فراز و نشیب های حوزه کاری و با سودای تداوم و تکیه بر صندلی مدیریت در حال تغییر و تحول ساختمان اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان در خیابان پاسداران است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
اولین حسینیه گردشگر با حضور استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی یزد و جمعی از گردشگران خارجی در حسینیه شاهزاده فاضل افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: مسابقه عکس و فیلم کوتاه میراث عاشورائیان در راستای بهره گیری از ظرفیت های هنری در آئین های ویژه،برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۰:۱۱    
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن شرکت در آیین های این روز از تعدادی از ابنیه تاریخی و امکانات گردشگری شهر نوش آباد بازدید به عمل آورد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۲۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان تصریح کرد: 60 پروژه اقامتگاه بوم گردی، مجتمع گردشگری و هتل، مرمت بناهای تاریخی و رونمایی از پروژه ها و تغییر کاربری بناهای تاریخی از مسکونی به کافه، رستوران و اقامت گاه با برآورد حجم سرمایه گذاری 1350 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۶:۳۹    
نشست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با مجری طرح های مرمتی بازار کهنه، بازار نو و تیمچه استان در محل اداره کل برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اشاره به رونمایی از تابلوی رشتی دوزی ابریشمی عاشورای حسینی گفت: بخش هایی از زیارت عاشورا، همراه با تصویری از این واقعه در اثر هنری توسط شیما رهبریان خلق شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۰۶    
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از تسریع در ساخت اسکله گردشگری استان خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان گفت: یوم العباس روزی است که زنجانی ها سنگ تمام می گذارند و پس از منا، دومین قربانگاه جهان اسلام را به نام خودشان ثبت کردند.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از شناسایی 70 واحد استیجاری غیرمجاز در شهرستان صومعه سرا خبر داد
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افتتاح موزه حصیر ایران در هفته دولت خبر داد و گفت: موزه حصیر ایران با عبور از موانع و مشکلات در هفته دولت در روستای فشتکه شهرستان خمام افتتاح و به بهره برداری می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: ساماندهی دریاچه ویستان خورگام رودبار در دستور کار قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از آغاز عملیات مرمت بنای تاریخی آموزش و پرورش رودسر خبر داد.
بویر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۹:۱۱    
پایگاه خبری تحلیلی بویرنیوز: امروز همایشی با موضوع موانع و الزامات توسعه گردشگری توسط میراث فرهنکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه در ادامه آمده است: حامی سرسخت بخش خصوصی هستیم طالبی پور؛ مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان گفت: اولین دوره مسابقات آزاد کشوری در رشته چاقوسازی برگزار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل از بررسی باستان سنجی یا آرکئوژئوفیزیک محوطه باستانی قلعه اولتان پارس آباد مغان خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام بیان داشت : می توان از این فرصت استفاده کرد و در مرز مهران و عتبات عالیات در راستای توسعه گردشگری مذهبی اقدامات مناسبی را انجام دهیم که این امر مستلزم زیرساخت هایی است که با کمک هیئت های مذهبی محقق می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
جلسه بررسی انعقاد تفاهم نامه استانداردسازی محصولات صنایع دستی با مشارکت اداره کل استانداردسازی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اراک - مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی گفت: با تصویب طرح پیشنهادی در شورای فنی، مرمت بنای امامزاده سیدابورضا (ع) ساوه با مشارکت اداره اوقاف و میراث فرهنگی بزودی آغاز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه، 250 واحد بوم گردی به اقامتگاه های بوم گردی استان افزوده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: 15 آئین از یکصد آئین ثبت شده گیلان در فهرست آثار ناملموس ملی مرتبط با حوزه عاشورایی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان، گفت: بیش از 6 جلد نسخه خطی در مسجد تاریخی زنجان گردآوری شده است که به زودی با تشکیل موزه و کتابخانه تخصصی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.
گیل ابراز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مراسم رونمایی ازتصویربرداری منزل پدرمیرزایونس استادسرایی معروف به میرزاکوچک دراستادسرای رشت درفیلم مستندتلویزیونی جای پای سبزمیرزا(سبزه پاماله)باحضورتنی چندازمسئولین وهنرمندان ومردم در روزیکشنبه نهم مرداد برگزار شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از اهتزار پرچم عزای سید الشهدا در مجموعه تاریخی، فرهنگی قلعه فلک الافلاک خرم آباد خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توسعه محوطه و فضاهای صحن بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی این مجموعه به پاتوق دوستداران فرهنگ، هنر و تاریخ تبدیل شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در پیامی درگذشت پهلوان احمد سدیدی، پیشکسوت کشتی باچوخه خراسان شمالی را تسلیت گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۲۰:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی کردستان از اسکان 885هزار و 206نفر گردشگر و مسافر در مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز استان خبر داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ظهر امروز دادستان قزوین به همراه مدیرکل اوقاف و امورخیریه و مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از سرای موقوفه حاج رضا و مسجد شهید ثالث با هدف ساماندهی فضاهای تاریخی بازدید کردند.