یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۲:۵۲Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات محصولات کشاورزی»

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان شمالی بر انجام هدف گذاری برای صادرات محصولات کشاورزی استان تاکید کرد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان شمالی بر انجام هدف گذاری برای صادرات محصولات کشاورزی استان تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالیانه حدود 6 میلیارد دلار درآمد ارزی حاصل از صادرات محصولات کشاورزی داشته ایم که بیش از 3 میلیارد دلار آن متعلق به حوزه باغبانی کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان درآمد حاصل از درآمد صادرات محصولاتی کشاورزی 6 میلیارد دلار است که مبلغ یک میلیارد دلار آن مختص صادرات پسته است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع صادرات و رفع دغدغه های صادرکنندگان گفت: صادراتِ کیوی و سایر محصولاتِ حوزه کشاورزی در گیلان حمایت می شود و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
پیشنهاد صادرات محصولات کشاورزی و استفاده از ارز حاصل از این صادرات برای واردات خودرو، به چالش جدی بین مجلس و بانک مرکزی تبدیل شده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را هم عصبانی کرده است. هرچند خبر ها حاکی از این است که تامین ارز واردات خودرو های کارکرده، با منشا ارز خارجی انجام خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل نبود پایانه های صادراتی در بخش کشاورزی در اکثر استان ها، گفت: در صورت تکمیل زیرساخت های صادراتی می توان اتفاقات خوبی در تولید و صادرات محصولات کشاورزی رقم زد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با موافقت رئیس جمهوری برای فعال کردن کریدور دریایی برای صادرات محصولات کشاورزی 2 کشتی به مازندران اختصاص می یابد. هر کشتی 3 هزار تن ظرفیت دارند و اگر ظرفیت صادرات بیشتر باشد، مشکلی بابت صادرات وجود نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۲۹ سایت دیگر  
محمدی نژاد از آغاز صادرات محصولات باغی و کشاورزی با استفاده از کانتینرهای یخچالی از مجتمع بندری کاسپین به اوراسیا خبر داد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس گزارش "چشم انداز کشاورزی 2032-2023" که به طور مشترک توسط سازمان توسعه اقتصادی و همکاری OECD و سازمان خوارو بار و کشاورزی سازمان ملل متحد FAO تهیه شده است، صادرات محصولات کشاورزی به ویژه غلات، گندم، ذرت و ...... در اروپای شرقی و به ویژه کشورهایی مانند ترکیه و روسیه رشد قابل توجهی خواهد داشت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۵    
کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش می کند ضمن هموار کردن راه برای صادرکنندگان پسته، ارز مورد نیاز واردات خودرو را تأمین کند. از آنجا که بخش عمده صادرات محصولات کشاورزی مربوط به صادرات پسته از استان کرمان است ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خانه ملت نوشت: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد مسئولین بانک مرکزی در تکذیب جمع بندی نشست کمیسیون اقتصادی خواستار ابلاغ مصوبات کمیته ارزی دولت جهت گره گشایی از مشکلات صادرات محصولات کشاورزی برای بهبود تراز منفی تجاری کشور شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
صادرات محصولات کشاورزی در 5 ماه سال جاری 10 درصد افزایش یافت و کشورهای عراق، امارات متحده عربی و فدراسیون روسیه 3 کشور عمده خریدار محصولات کشاورزی ایران در 5 ماهه سال جاری لقب گرفتند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی ماجرا از این قرار است که هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص بررسی مشکلات و راهکارهای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی برگزار کرد. به جز نمایندگان مجلس در این نشست وزیر اقتصاد، جمعی از مدیران ارشد و نمایندگان تشکل های خصوصی حضور داشتند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
هرچند واردات خودرو با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی ابتدا تایید و سپس تکذیب شد، اما همین می تواند نشانه ای باشد مبنی بر این که دولت در حال افزایش اراده و همت خود به منظور سرعت بخشیدن به واردات خودرو است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای خطاب به رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد مسئولین بانک مرکزی در تکذیب جمع بندی نشست کمیسیون اقتصادی خواستار ابلاغ مصوبات کمیته ارزی دولت جهت گره گشایی از مشکلات صادرات محصولات کشاورزی برای بهبود تراز منفی تجاری کشور شد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- رئیس جمهور با درخواست استاندار مازندران مبنی بر اختصاص 2 کشتی دریایی به مازندران برای تسریع در صادرات محصولات کشاورزی استان موافقت کرد. منبع
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار مازندران با بیان این که 2 کشتی با موافقت رئیس جمهور برای فعال کردن کریدور دریایی برای صادرات در اختیار بنادر مازندران قرار داده شد، گفت: شرکت کشتیرانی مازندران ایجاد می شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور با درخواست استاندار مازندران مبنی بر اختصاص 2 کشتی دریایی به مازندران برای تسریع در صادرات محصولات کشاورزی استان موافقت کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی به تازگی ادعای یک نماینده مجلس را تکذیب و اعلام کرد: انتشار برخی اخبار و ادعا ها، مبنی بر اینکه در آخرین تصمیم، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد، تکذیب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
استاندار مازندران : 2 کشتی با موافقت رئیس جمهور برای فعال کردن کریدور دریایی برای صادرات در اختیار بنادر مازندران قرار داده شد.
نسیم کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون کشاورزی اتاق کرمانشاه به حضور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، رئیس اتاق، اعضای کمیسیون کشاورزی، تعدادی از مدیران و فعالین بخش کشاورزی برگزار شد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از تعیین روش های جدید برای رفع تعهد ارزی صادرات محصولات کشاورزی خبر داد. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بسیاری از کارشناسان بخش کشاورزی براین باورند که طی یک برنامه 5 ساله با استفاده از بذور هیبرید ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵    
مشکل برگشت ارز صادرکنندگان را می توان یکی از مشکلات بزرگ صادرکنندگان بخش های مختلف دانست، مشکلی که موانع بسیاری را برای صادرات این واحدها به وجود آورده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد: بانک مرکزی ادعاها مبنی بر اینکه واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد. در حالی که پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مدعی شد که طی آخرین تصمیم دولت، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شده است ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۷   + ۲۵ سایت دیگر  
نقدینه -بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ادعای واردات خودرو با ارز صادرات کشاورزی را تکذیب کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بانک مرکزی انتشار برخی اخبار و ادعاها مبنی بر اینکه طی آخرین تصمیم، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
جلال محمودزاده: سهم ایران از تجارت محصولات کشاورزی در کشورهای منطقه تاسف بار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از تعیین روش های جدید برای رفع تعهد ارزی صادرات محصولات کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
از هفته آینده با تصویب مجلس ، شش هزار میلیارد تومان برای صادرات محصولات کشاورزی در نظر گرفته می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۴    
اقتصادنیوز: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نشستی با حضور مسئولان بانک مرکزی گفت: دولت تصمیم گرفته است که واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی انتشار برخی اخبار و ادعاها مبنی بر اینکه طی آخرین تصمیم، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۲۸   + ۵۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی ادعاها مبنی بر اینکه واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۱۱    
مشکلات صنعت فرش و صادرات محصولات کشاورزی بویژه پسته امروز در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بررسی شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۶   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستی با حضور مسئولان بانک مرکزی گفت: طی آخرین تصمیم دولت واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- ممنوعیت عرضه و صادرات محصولات کشاورزی فاقد شناسنامه سلامت از مهمترین تدابیری است که سازمان جهاد کشاورزی فارس با هدف ارتقای سلامت تولیدات کشاورزی اتخاذ کرده که بر این اساس تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات زراعی و باغی باید از پایان شهریورماه نسبت به دریافت شناسه محصولات خود اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حمید دبیری با بیان اینکه دریافت "شناسنامه سلامت"یا " QR Code" برای خیار سبز، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای چه به صورت کاشت در فضای باز و چه به صورت گلخانه ای الزامی است، تصریح کرد: اخذ این شناسه برای محصولات سیب درختی، مرکبات، انار، خرما، پسته ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی در دیدار با استاندار کالوگا روسیه گفت: این استان دارای ظرفیت های کشاورزی زیادی است که باید زمینه صادرات آن به بازار روسیه فراهم شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی گفت: با رفع مشکلات زیرساختی و چالش های پیش روی صادرکنندگان، صادرات محصولات کشاورزی بیش از 70 درصد رشد خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت قزوین گفت: امسال این استان در سال جاری خود نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی به هفت کشور خارجی روبرو بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر کشور در مازندران گفت: بازار روسیه ظرفیت بزرگی برای صادرات محصولات کشاورزی مازندران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به وجود مشکلات زیرساختی در صادرات محصولات کشاورزی استان با بیان اینکه محصولات کشاورزی مازندران به کشورهای همسایه باید صادر شود، که یکی از آنها مرکبات است که در این زمینه مقام اول را داریم اما زیرساخت ها فراهم نشد ...
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مازندران، با بیان اینکه "دولت سیزدهم با توسعه تولید گلخانه ای و محصولات کیفی گام بلندی برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق صادرات برداشته"، گفت: اگر با سیاست گذاری درست در راستای تولید محصولات کشاورزی گام برداریم در چهار سال آینده به قطب صادرات محصولات کشاورزی تبدیل خواهیم شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تعاونی ها در بحث بازار می توانند موجب تنظیم بازار شده و در صادرات محصولات کشاورزی نقش موثری ایفا کنند.
استانداری مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
استاندار مازندران با بیان این که امروز صادرات محصولات کشاورزی از مبدا استان باید به صورت مدرن و طبق مقررات کشورهای هدف انجام شود، گفت: صادرات محور کردن تولیدات و محصولات کشاورزی مازندران، یک برنامه اساسی در توسعه اقتصادی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه به کشورهای گروه 20 توصیه کرد برای ازسرگیری صادرات غلات اوکراین، با برخی خواسته های مسکو درباره صادرات محصولات کشاورزی روسیه موافقت کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
زلنسکی مستقیما خطاب به رهبران بلغارستان، مجارستان، مولداوی، اسلواکی و لهستان، که صادرات محصولات کشاورزی اوکراین به آنها وابسته است، گفت که هرگونه محدودیت بر صادرات اوکراین، تخریب ناشی از عملیات نظامی روسیه را افزایش می دهد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل پایش و تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران از رشد 19 درصدی صادرات محصولات دامی، شیلاتی، کشاورزی و غذایی در 5 ماه نخست امسال خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۲۷   + ۴۰ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل پایش و تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران از رشد 19 درصدی صادرات محصولات دامی، شیلاتی، کشاورزی و غذایی در 5 ماه نخست امسال خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جزییات آمار پنج ماهه صادرات محصولات کشاورزی و غذایی اعلام شد. عراق با خرید یک میلیون و 319 هزار تن کالای غذایی و کشاورزی به ارزش 729 میلیون و 607 هزار دلار، اولین مقصد صادراتی ایران است.