جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۱:۲۶Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله»

خبرگزاری مهر   ۱۰ دقیقه پیش    
رشت- وزیر کشور از محل دفن زباله سراوان بازدید و به مطالبات مردم این منطقه نیز گوش داد.
شبستان   ۱۵ دقیقه پیش    
وحیدی امروز در جریان سفر هیئت دولت به گیلان از محل دفنگاه زباله سراوان که از معضلات اساسی گیلان است بازدید کرد.
ایرنا   ۴۹ دقیقه پیش    
رشت - ایرنا - دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در جریان پانزدهمین سفر هیات دولت به استان گیلان امروز جمعه از محل دفن زباله در سراوان رشت بازدید کرد تا از نزدیک مشکلات این مجموعه را بررسی کند.
وزیر کشور لحظاتی قبل از سایت زباله و تصفیه خانه شیرابه لندفیل سراوان رشت بازدید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رشت- احمد وحیدی وزیر کشور صبح جمعه از محل دفن زباله سراوان بازدید و از نزدیک با مردم این منطقه صحبت کرد.
احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم صبح امروز در بدو ورود به استان گیلان با حضور در مزار شهدا رشت به عرض ارادت به مقام شامخ این عزیزان پرداخت و یادو نام شهدا را گرامیداشت ...
سینا   ۲ ساعت پیش    
سامانه جامع مدیریت پسماندها این امکان را می دهد که کارشناسان نسبت به زباله ها تصمیم مناسب با حفظ محیط زیست بگیرند. خوشبختانه تفکیک زباله مبتنی بر فناوری در کشور ما شرایط استاداردی دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور در پانزدهمین سفر استانی خود روز جمعه وارد گیلان شد، رسیدگی به زباله سراوان، آب، خط ریلی رشت- انزلی و آستارا از موضوعات پیش بینی شده برای بررسی ویژه طی این سفر است.
مشرق نیوز   ۷ ساعت پیش    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی سخنان شهید سلیمانی خطاب به آمریکا درباره منافقین را در توییتر منتشر کرد. شما به این زباله های بیرون ریخته ملت ایران و به این زن ولگرد دل بسته اید و در تلویزیونها می چرخانید؟ دانلود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه حسن آباد فشافویه گفت: مراکز تفریحی در شمال تهران و مراکز زباله و معضلات در بخش های شهرستان ری احداث می شود لذا مردم فشافویه باید در مقابل ظلم به منطقه ایستادگی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۸:۴۷    
رشت- پسماند و انباشت غیر بهداشتی زباله در مناطق مختلف گیلان به معضل و چالشی برای این استان و تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل شده و تسریع در ساماندهی این وضعیت مطالبه مهم از دولت است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
شما آمریکایی ها به این زباله های بیرون ریخته ملت ایران و به این زن ولگرد دل بسته اید و او را در تلویزیون ها می چرخانید؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۴    
کبود فیروزجایی شهردار سرخرود با بیان اینکه شهر ما دیگر زباله مانده ندارد و با ساخت سکوی جمع آوری، تمام پسماندهای روزانه حمل می شود، گفت: میانگین جمع آوری روزانه زباله در سرخرود، حدود 10 الی 12 تن در روز است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: عکس هایی که صفحه ی اینستاگرامی هرمز - قشم از زباله های رها شده در جزیره هرمز منتشر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تلاش شده در سفر رئیس جمهوری به موضوعات مهم گیلان نظیر زباله سراوان، حوزه آب، خط ریلی رشت-انزلی و آستارا به صورت ویژه رسیدگی شود، پیگیری و حل موضوع پسماند، آب شرب و اشتغال در استان مطالبه جدی گیلانیان از رئیس جمهور است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۵    
حجت الاسلام محمدیان با اشاره به سفر ریاست جمهوری به گیلان خواستار رسیدگی به معضل زباله سراوان، حادترین مشکل زیست محیطی در این استان شد.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۲    
کامیون ها پشت هم سربالایی تند جاده را بالا می روند. یکی نخاله می برد، یکی زباله. کامیون حامل خاک هم آنها را دنبال می کند. مقصد همه سایت دفع زباله است. صدای لودرها از یک کیلومتری شنیده می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیسی در پانزدهمین سفر استانی به گیلان از نزدیک با توانایی ها و مشکلات این خطه از کشور بیشتر آشنا می شود. رسیدگی به مشکلات آب شرب، اشتغال، زباله سراوان، حوزه آب، خط ریلی رشت- انزلی و آستارا از اهداف سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به استان گیلان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۱۵    
کارمند مدرسه ابتدایی که یک دانش آموز را مجبور به خوردن غذا از داخل سطل زباله کرده بود به همراه مدیر مدرسه اخراج شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۳:۰۰    
رشت- اعضای شورای شهر رشت از رئیس جمهور خواستند در سفر به این استان از وضعیت رودخانه گوهررود، زرجوب، تالاب عینک و محل دفن زباله سراوان حضوری بازدید کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: جایگاه دفن زباله سراوان به رودخانه های رشت، سپس به تالاب انزلی و در نهایت دریای خزر که بخش مهمی از محیط زیست کشور است، آسیب می زند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با تاکید بر اینکه مدیریت پسماند بدون مشارکت مردمی قابل حل نیست، افزود: تنها با مشارکت تشکل های مردم نهاد، بخش خصوصی و شرکت های فناور و دانش بنیان می توان به حل مشکل زباله در استان کمک کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۵۴    
مغز سیستم خانه تکانی مخصوص به خود دارد و طی مکانیسم پیچیده ای ضایعات باقی مانده از فعالیت سلولی را دور می ریزد. اما سوال اینجاست که مغز دقیقا چگونه می داند چه زمانی این پاک سازی زباله سلولی را انجام دهد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت از احداث زباله سوز و احیای دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت به عنوان تقاضای بحق مردمان رشت و منتخبینشان در شورای ششم در سفر ریاست جمهوری به گیلان تاکید شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۷    
کارگرنیا با بیان اینکه حل مشکل پسماند سراوان رشت از مطالبات شهرستان رشت از هیئت دولت است گفت: حل معضل سراوان نیازمند نگاه ویژه دولت و تامین اعتبارات ویژه جهت راه اندازی و توسعه زباله سوز است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
چه انتظاری از مردم داری من زندگی خودم را میکنم و برایم مهم نیست چگونه قضاوت میشوم چاقم، لاغرم؛ قد بلندم، کوتاه قدم؛ سفیدم؛ سبزه ام همه به خودم مربوط است... مهم بودن یا نبودن رو فراموش کن روزنامه روز شنبه زباله روز یکشنبه است! زندگی کن به شیوه خودت ...
همشهری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۷:۳۲    
ابتکار عمل معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 18 در نوسازی و بازسازی مخازن زباله مکانیزه باعث جلوگیری از اتلاف بودجه و هدر رفت بیت المال شده است. رضا شیرزادیان ، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه 18 از مزایای چنین کارهایی در اداره امور شهر برایمان صحبت کرد.
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۴    
مدیر روابط عمومی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: به هرپاکبان خدمات شهری روزانه یک ماسک پزشکی و درصورتی که پارچه ای قابل شستشو باشد هفته ای یک عدد تحویل داده می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۹    
ایرنا تهران-فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه پسماندهای رها شده در فصل زمستان حیوانات درنده و گوشتخوار را به مناطق شهری و روستایی می کشاند، گفت: مسئولان شهرداری و دهیاری ها نسبت به دفن و جمع آوری زباله ها تدابیر لازم را بیندیشند تا شاهد بروز اتفاق ناگواری برای شهروندان نباشیم.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۶    
ریختن زباله ها توسط مردم به عادتی ناپسند در سطح شهر ارومیه تبدیل شده که امروزه با گسترش شیوع امیکرون و همه گیری آن می توان آن را یک ناهنجاری تلقی کرد که باعث به خطر افتادن سلامت جامعه می شود.
جماران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۰۹    
جاروبرقی جزء یکی از وسایلی محسوب می شود که قطعاً در هر کدام از خانه های ما وجود دارد و به واسطه آن میتوان محیط گسترده ای را در مدت زمان تقریباً کوتاهی تمیز و جارو کرد ...
موج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه یکی از مهمترین خدمات حوزه پسماند موضوع جمع آوری زباله است، اظهار کرد: این مهم محور اصلی محیط زیست را تشکیل می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما ؛ بازیافت، فرآیند جمع آوری و پردازش موادی است که به عنوان زباله دور ریخته می شود. این زباله ها طی بازیافت، به محصولات جدیدی تبدیل می شوند و منافع فراوانی برای جامعه و محیط زیست دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۰:۱۰    
شهرری ایرنا گردنه های حسن آباد، نعلبندان و بخش های زیادی از حاشیه شهرهای کهریزک و حسن آباد فشافویه در شهرستان ری به دلیل نظارت کم دستگاه های اجرایی، حمل زباله های تهران به آرادکوه و وجود تعداد زیاد مراکز تفکیک زباله به محلی برای جولان پسماندسوزان در ساعت های پایانی شب تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا - تالاب بین المللی چغاخور در چهارمحال و بختیاری از جمله تالاب های مهم کشور است که رها شدن زباله ها و تخلیه نخاله ها در اطراف آن، مسوولان را بر آن داشت تا با تعیین سایت جدید دفن زباله و هموار کردن جاده منتهی به این سایت برای حل مشکل زباله ها چاره اندیشی کنند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۶:۰۳    
روسیه یکی از ماهواره های مداری بازنشسته شده خود را منهدم کرد و بیش از 1500 قطعه زباله فضایی که با سرعت مافوق صوت حرکت می کنند، ایجاد کرد که تهدیدی جدی برای دانشمندان و فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی هستند.
ناطقان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۳:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
این عکس نشان می دهد که چگونه افراد می توانند با رها کردن زباله کوچک در طبیعت، تأثیر منفی بر محیط زیست بگذارند و به آن آسیب برسانند. این تصویر در آب های فلوریدا آمریکا به ثبت رسیده است.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مبارزه بر سر زباله نشان دهنده نزول شدید و سریع سطح زندگی در بیروت است چرا که لبنان در میانه یکی از بدترین بحران های مالی جهان در تاریخ معاصر در حال غرق شدن است
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رکنا: عکس نوزاد رهاشده سوری اخیرا جنجال های بسیاری ایجاد کرد. نوزاد رهاشده سوری مورد حمله موش ها قرار گرفت. نوزاد رهاشده سوری در خیابانی در حلب بود که موش ها اقدام به جویدن بینی این نوزاد رهاشده کردند. پپیشانی و بینی این نوزاده رهاشده توسط موش ها جویده شده است. ...
پرسش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۳۰    
به نوشتۀ این کاربر؛ این جاسوس اسرائیلی حدود سه سال خودش را به دیوانگی زده بود و با لباس ژنده تردد می کرد و زباله گردی داشت و تابستان و زمستان روی آسفالت داغ و یخ می خوابید اما مجهز به تجهیزات مخابراتی و دوربینی فوق مدرن بود.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۹    
کارشناس محیط زیست و توسعه پایدار در گفتگو با جهان اقتصاد هشدار داد: سایت های موجود دفع زباله باید تجدید نظر اساسی نسبت به آن ها صورت پذیرد چرا که ظرفیت بعضی از این سایت ها پر شده است به طوری که انباشت زباله را به دنبال داشته است و از قابلیت دفع مناسب برخوردار نیست و باید در این راستا تصمیمات ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری بیرجند گفت: طرح آزمایشی تغییر شیوه جمع آوری پسماند در بیرجند با مشارکت مردم در تفکیک زباله از مبدا، اجرا می شود.
فرارو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در یک بعدازظهر غم انگیز ژانویه، پروفسور کانگ دونگ وون در حال جست و جوی ساحل برای یافتن زباله است، به ویژه زباله های کره شمالی که در جزیره دورافتاده یون پیونگ در نزدیکی مرز دریایی مورد مناقشه کره جنوبی با کره شمالی به ساحل ریخته شده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از جمع آوری روزانه به طور میانگین 700 تن زباله در شهر کرمانشاه خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۸    
رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: روزانه یکصد میلیون تومان هزینه انتقال زباله شهر ساری می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
شهردار منطقه 11 گفت: با مرمت و بازسازی 400 دستگاه مخزن زباله که به دلیل فرسودگی از چرخه فعالیت خارج شده بودند؛ تعداد دوهزار و 200 دستگاه مخزن در معابر این منطقه فعال خواهد شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۰    
مردم جهان روزانه مقدار زیادی مواد غذایی قابل مصرف را روانه سطل زباله می کنند، در حالی که بیش از 759 میلیون نفر در سراسر جهان در فقر و گرسنگی به سر می برند. حدود یک سوم غذایی که در جهان تولید می شود
فکر شهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: شهردار بندر دیلم استان بوشهر گفت: ساماندهی سایت پسماند(زباله) این شهر از اهداف و برنامه های اولویت دار این مجموعه است. به گزارش فکرشهر از ایرنا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۱    
مدیرکل دیوان محاسبات مازندران، دلایل تاخیر در اجرای کارخانه زباله سوز و مشکلات مالی و حقوقی دو پروژه سنگین زباله سوز را برای نخستین بار تشریح کرده است.
ندای گیلان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۹    
سید شمس شفیعی با اشاره به هزینه های بالای شهرداری در خدمات رسانی به شهروندان تاکید کرد: شهرداری رشت با هزینه های زیادی در حال خدمات رسانی است. در بسیاری از شهرها تنها 3 روز در هفته زباله ها از شهر جمع آوری می شود در حالی که در شهر رشت هر روز پاکبانان زحمت کش زباله ها را جمع آوری و شهر را تمیز می ...