دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۰:۰۶Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خروج ارز»

تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۱    
کرمان – فداکار، استاندار کرمان سرمایه گذاری در زمینه تولید روکش لاستیک هواپیما در کرمان را مطلوب دانست و گفت: ایجاد این خط تولید موجب جلوگیری از خروج ارز از کشور می شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، احمد مسلمی گفت: تولید محصولات مختلف تجهیزات پزشکی در ایران توسط شرکت های مختلف سبب صرفه جویی ارزی 1/5 تا دو میلیارد دلاری در کشور شده و از خروج ارز جلوگیری کرده است. الان 60 درصد از نیاز کشور به تجهیزات پزشکی در ایران تولید می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه به واسطه پیاده سازی دانش فنی توربین های بادی بومی، دیگر نیازی نیست که برای هر تونل یک توربین منحصربه فرد مورد استفاده قرار گیرد، گفت: استفاده از این توربین ها می تواند تا 70 درصد از خروج ارز جلوگیری کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۶    
زوج محقق محلاتی پس از سال ها پژوهش، با تامین نیاز کشور به گیاهان آکواریومی، از خروج ارز از کشور جلوگیری کردند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
ارزیابی ها نشان می دهد در فروردین امسال 20 نوع کالا سهم 34 درصدی در واردات دلاری کشور داشته اند. در ادامه، جزئیات این بررسی نشان می دهد واردات ذرت دامی با 223 میلیون دلار بیشترین میزان خروج ارز از کشور را به خود اختصاص داده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۰    
متخصصان یک شرکت فناور با بومی سازی ماده ای برای شیرین سازی گاز طبیعی خروج ارز از کشور را کاهش دادند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
در راستای رفع وابستگی به سازندگان خارجی، بی نیازی از واردات و جلوگیری از خروج ارز از کشور، پس از نصب و راه اندازی موفقیت آمیز سیستم ضخامت سنج آنالوگ در واحد اسیدشویی شماره یک ...
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به تأثیر تولید پایدار گاز بر اهداف کلانی از قبیل رشد تولید، مهار تورم، کاهش نرخ بیکاری، ممانعت از خروج ارز و دسترسی به اهداف اقتصاد مقاومتی بر بنیان دانش، از پشتیبانی تخصصی این امور از تولیدکنندگان ساخت داخل صنعت گاز خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۰۵    
گفت وگو با امید نیک نژاد، مدیر عامل تنها کارخانه ملی تولید کاغذ چاپ و تحریر در کشور با موضوع اهمیت خودکفایی و تولید این کالای استراتژیک را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: امسال اقدامات برای تولید ادوات کشاورزی که خلع بسیاری برای کشاورزان کشور ایجاد کرده و به دلیل وارداتی بودن بخش عظیمی از این محصولات ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در جلسه بررسی راه آهن استان اردبیل گفت: شرکت ذوب آهن همواره در کنار دولت و در خدمت مردم عزیز ایران بوده و هست و تمام سعی خود را برای تولید محصولات ارزش افزا جهت جلوگیری از خروج ارز می کند که نمونه بارز آن تولید ریل مطابق استانداردهای جهانی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۲:۲۵    
تبریز- مدیرعامل صنایع غذایی آذرمرجان گفت: محصول جدید قزل آلای فرآوری شده صنایع غذایی آذرمرجان از خروج ارز در کشور جلوگیری می کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: عملیاتی کردن فاز یک شرکت پالایش گاز هویزه توسط مجموعه های داخلی، مانع خروج ارز از کشور و موجب تقویت پول و اقتصاد ملی شده است. سید احمد آوایی در گفت و گو با ایرنا ضمن اشاره به رونمایی از عملیات فاز یک شرکت پالایش گاز هویزه ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
موسوی، گفت: در شرایط تحریم ، متخصصان و دانشمندان ایرانی ثابت کردند که می توانند با اتکا به توان داخلی، کارهای بزرگی کنند که پالایشگاه گازهویزه خلیج از مصادیق روشن آن است.
مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی با اشاره به اینکه در حال حاضر 95 درصد قطعات نیروگاهی با کمک شرکت های دانش بنیان در داخل تولید می شود، ادامه داد: در مدت پنج سال گذشته 724 هزار قطعه با صرف بیش از یک هزار و 200 میلیارد تومان ساخت داخل و از خروج ارز ممانعت به عمل آمده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۹:۵۶    
سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا علاوه بر اینکه کشور را از واردات میلیون ها دلار محصولات فلزی مانند فولاد بی نیاز می سازد، با تولید این نوع محصولات در داخل، مشکل تامین مواد اولیه صنایع پایین دستی مرتفع و از خروج ارز جلوگیری خواهد شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به نقل از راشاتودی، سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد آرژانتین روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور قصد دارد بخش عمده واردات ماهانه خود را از چین به یوان بجای دلار آمریکا بپردازد. بوئنوس آیرس و پکن سال گذشته با هدف جلوگیری از خروج ارز از بانک مرکزی آرژانتین، قرارداد مبادله ارزی امضا کردند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محسن شکراللهی در گفت وگو با ایران اکونومیست، اظهار داشت: اقدامات زیرساختی جدیدی جهت مدیریت بازار تلفن همراه در دستور کار وزارت صمت قرار دارد، واقعی کردن ارزش های گمرکی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر لوازم خانگی و اداری وزارت صمت گفت: در واردات موبایل با تعیین ارزش کالا و کاهش نوسان اظهار قیمت کالا در گمرک و همچنین کاهش مدت زمان رفع تعهد ارزی واردات موبایل، می توانیم در مجموع حدود 300 میلیون دلار از اتلاف منابع ارزی و خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان آسانسور و پله برقی می گوید که با حمایت های انجام شده از سوی وزارت صمت در ماه های گذشته، تولید داخل در این حوزه رشدی قابل توجه پیدا کرده و خروج ارز از کشور به شدت کاهش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۳:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی در راستای پایش حداکثری بازار ارز در نظر دارد برای جلوگیری از خروج ارز با سازوکارهایی مثل کم اظهاری صادراتی و بیش اظهاری وارداتی اصلاحاتی را با کمک گمرک ایران اعمال کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
محمدرضا حیدرزاده، مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در حاشیه مجمع عمومی سالانه "آریا" بیان کرد: سال گذشته ما با استفاده از گروه های دانش بنیان اقدام به تولید گرید جدیدی از محصولاتمان کردیم که تولید این محصول با کمک طرح های توسعه ای انجام شده ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
التهاب در بازار ارز، سکه و خودرو با اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه گرفته می شود و سرمایه ها به سمت بورس حرکت می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با ساخت داخل لوله های لاستیکی صادرات نفت خام، از خروج ده ها میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۱:۱۸    
خروج ارز و قاچاق کالا دو امر جداگانه است که با این گونه رسیدگی های غیر کارشناسی، پرونده ها به جایی نمی رسد و همانند بسیاری از بزرگترین پرونده های قاچاق کشور پس از 7 سال رسیدگی و اتلاف وقت منجر به برائت خواهد شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: گروه فولاد مبارکه و در پی آن، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری به دنبال تولید محصولات کیفی برای سودآوری بیشتر و جلوگیری از خروج ارز از کشور است؛ موضوعی که اشتغال پایدار در کشور را به دنبال خواهد شد.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - مدیرکل صمت استان فارس اعلام کرد که تولید محصول رله خودرویی موجب قطع وابستگی به واردات، اتکا به ساخت داخل و جلوگیری از خروج قابل توجهی ارز از کشور است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
برنامه مجله کشاورزی یکشنبه 20 فروردین، به مقوله توسعه باغات موز سیستان و بلوچستان می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، توسعه باغات موز در سیستان و بلوچستان اهمیت زیادی دارد زیرا هم اینک سالانه حدود 600 هزار تن موز وارد کشور می شود که این امر حدود 500 میلیون دلار خروج ارز را به همراه دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های دانش بنیان استان کرمان گفت: بومی سازی بیش از 130 نیاز اساسی کشور که تحریمی هم هستند، توسط شرکت های دانش بنیان آغاز شده، اتفاقی که جلوی خروج ارز از کشور را می گیرد و به تحقق شعار سال جدید کمک زیادی می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۰۳:۱۲    
یک تولیدکننده دانش بنیان، شرکت های دانش بنیان را در رشد اقتصادی و افزایش اشتغال دارای اهمیت خواند و گفت: این شرکت ها در جلوگیری از خروج ارز از کشور دارای اهمیت هستند و می توانند در تحقق شعار سال جاری هم موثر باشند.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بابک اسماعیلی؛ کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، در رابطه با اقدامات اخیر بانک مرکزی بیان کرد: اقدام اخیر بانک مرکزی با صدور دستورالعمل نحوه فروش اسکناس در سرفصل تامین نیاز های ضروری از طریق واریز به حساب ارزی بانکی می تواند ضمن جلوگیری از ایجاد تقاضای مفرط ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۱:۲۸    
عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به تولیدات صنعتی و راهبردی شرکت های دانش بنیان جلوی خروج ارز از کشور را می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بذرپاش گفت: وزارت راه و شهرسازی موافق افزایش شناور های گردشگری بوده، چرا که باعث کاهش خروج ارز از کشور می شود.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگر صنعت خودرو با تاکید بر اینکه، تناقض ها و چالش های فروش خودرو با روش فعلی بزودی خود را نشان خواهد داد، 2 پیشنهاد را برای واردات خودرو بدون خروج ارز و تاثیرات منفی بر بازار، تشریح کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۱:۳۵    
فرماندار سرپل ذهاب گفت: پیرو رصدهای شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان اعضای یک باند قاچاق سوخت و ارز به عنوان شبکه اصلی خروج ارز و ایجاد اخلال در ارز کشور در این شهرستان متلاشی و دستگیر شدند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۵    
به گفته سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در استرالیا و مکزیک ساعت مفید کار در ایران جزو کمترین ها در جهان است.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در حاشیه مراسم احداث بزرگترین نخلستان تجاری و اقتصادی کشور در شهرستان میرجاوه اظهارداشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت منحصر به فردی در زمینه تولید موز و میوه های گرمسیری دارد که حمایت از آن نتایج درخشانی همچون ایجاد اشتغال ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به رکوردزنی در تولید برنج و محتوای انبارها، نیازی به واردات برنج وجود ندارد اما گروهی با توجیه ارزان بودن برنج وارداتی، به دنبال کسب مجوز برای خروج ارز و واردات این محصول هستند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۹:۳۶    
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تورم مانع پیشرفت کشور می شود گفت: مهار تورم، ارزش پول ملی کشور در برابر ارز خارجی را افزایش می دهد رشد تولید نیز کشور را از واردات بی نیاز از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مافیای کثیف و خجالت نکش و لجن آلود خودرو در کشور هر روز خود را بصورتی جدید بزک می کند. یک روز مدیریت مجموعه خودرو ساز را می گیرد و روز دیگر سهامدار قطعه ساز می شود و سهام خودروساز را به گروگان می گیرد. روز بعد، دروازه واردات را باز می کند و روز دیگر .... هر روز هم بهانه ای دارد ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۰۴    
ناصر عباسی مدیر مهندس شرکت آلومینیوم جنوب اظهار کرد: یکی از بهترین قسمت های مجموعه آلومینیوم جنوب جلوگیری از خروج ارز از طریق واحد مهندسی معکوس قطعات است.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اظهار این که امسال حدود 500 میلیون یورو بابت واردات موز، ارز از کشور خارج شده است، گفت :یکی از برنامه های تحولی سال آینده وزارت جهاد کشاورزی افزایش تولید موز در جنوب کشور است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه اعلام شده طی سال های اخیر برخی واردکنندگان تلفن همراه با سوء استفاده از نرخ های سامانه TSC بیش از نیاز وارداتی خود ارز دریافت کرده و عملا سبب خروج ارز از کشور شده اند لازم است گمرک ایران در این خصوص شفاف سازی کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
در دو هفته اخیر دو توافق صورت گرفته نشان داد که بازار در عطش خبر های مثبت مانده بود. فعالان بازار می دانند که توسعه دیپلماسی، جاده باز کن تجارت است. در نتیجه با بهبود تجارت جریان ورود و خروج ارز تسهیل خواهد شد و انتظار کمبود منابع ارزی، کمرنگ خواهد شد.
زومیت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۵۰   + ۶۰ سایت دیگر  
وزارت صمت اعلام کرد ضوابط موجود برای واردات گوشی های بالای 600 دلار باعث از بین رفتن نظم قیمت گذاری و عدم شفافیت خرید و فروش ارز صادراتی شده است. ماجرای واردات گوشی های تلفن همراه به کشور به دلیل نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت ها و موضوع خروج ارز از کشور تبدیل به یکی از چالش های مهم شده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۲۱    
مهدی عابدی تحلیلگر و فعال اقتصادی در مقاله ای اظهار داشت: خروج ارز از کشور همراه با کسری حساب های جاری و عدم رشد تولید توسط بخش خصوصی و دولتی باعث شده است کشور با تورم های مزمن و بالایی مواجه باشد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
پروژه ممنوعیت واردات پوشاک شکست خورده است. نه تولیدکننده داخلی توانسته سهمی برای خود در بازار پیدا کند نه محدودیت های موجود منجر به کاهش خروج ارز از کشور یا کنترل قاچاق شده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای معدن- بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت فولاد علاوه بر خودکفایی و جلوگیری از خروج ارز که توسط جوانان و صنعتگران ایرانی محقق شده است به منزله پیشران توسعه استانی قلمداد می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۲۷    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه محور رشد تیراژ تولید، توسعه محصول و ارتقای کیفیت در برنامه مدیرعامل جدید گروه صنعتی ایران خودرو گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر انتشارات مهدوخت تهران گفت: باید به تناسب توسعه و رشد تکنولوژی دنیا تلاش کرد و از سویی از آنجایی که کشور در حال چابک سازی است بنابراین می توان با این خلاقیت ها هم از خروج ارز جلوگیری کرد.