سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۲۹Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان توسعه تجارت»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان توسعه تجارت گفت تجارت ایران و بلاروس در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش 4 برابری داشته است؛ اراده دو کشور افزایش روابط تجاری و اقتصادی بیش از این میزان است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۲    
جلسه وبیناری مدیران دستگاه های اجرایی و بخش های خصوصی اقتصادی استان با مدیران سازمان توسعه تجارت ایران و رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
با اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 1401 تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: با اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، مهلت ایفای تعهدات صادراتی سال 1401 تا پایان آبان امسال تمدید شد. به گزارش ایرنا سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال بخشنامه ای از تمدید ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال 1401 تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال بخشنامه ای از ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال 1401 تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شد. بر این اساس، مهلت مذکور شامل برخورداری از معافیت های مالیاتی نخواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال بخشنامه ای به سازمان های صمت استان ها با اشاره به تصمیم کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات، اعلام کرده که ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال 1401 تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، مهلت ایفای تعهدات صادراتی سال 1401 تا پایان آبان امسال تمدید شد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت از بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو های خارجی در هفته آینده خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۶    
با اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات سال 1401 تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت و سفیر بلاروس در تهران مقرر شد، مهر امسال کمیسیون اقتصادی دو کشور در تهران برگزار شود.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است، تحویل 5 هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت گذاری توسط شورای رقابت است که شورای رقابت مدعی است، هنوز از سوی وزارت صمت درخواست قیمت گذاری و اطلاعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده است.
صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۲    
صنعت ماشین: در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است، تحویل 5 هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت گذاری توسط شورای رقابت است که شورای رقابت مدعی است، هنوز از سوی وزارت صمت درخواست قیمت گذاری و اطلاعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از صادرات محصولات معدنی استان بوشهر به آفریقای جنوبی خبر داد. علی باستین صبح امروز در نشست با رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای مختلف جهان ایجاد دیپلماسی اقتصادی از رویکردهای مهم دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۷۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه ممکن است اطلاعات ارسالی برخی شرکتهای واردکننده به سازمان حمایت ناقص بوده وهمین امر باعث کندی روند قیمت گذاری شده است،گفت: در حال حاضر خودروهای هیوندا، کیا، فیات، زوتی، سوزوکی بستیون و هونگچی از گمرک ترخیص شدند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است، تحویل 5 هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت گذاری توسط شورای رقابت است که شورای رقابت مدعی است، هنوز از سوی وزارت صمت درخواست قیمت گذاری و اطلاعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده است.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است، تحویل 5 هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت گذاری توسط شورای رقابت است که ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت مدعی است، تحویل 5 هزار خودروی وارداتی به مشتریان منتظر قیمت گذاری توسط شورای رقابت است که شورای رقابت مدعی است، هنوز از سوی وزارت صمت درخواست قیمت گذاری و اطلاعات مورد نیاز خودروهای وارداتی جدید ارسال نشده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سازمان توسعه تجارت هنگ کنگ و توسعه صادرات سنگ و جواهر هند گفت:هدف از حضور در نمایشگاه الزاما خرید و سفارش محصولات خارجی نیست بلکه گرفتن تکنولوژی، طراحی ها و نظرات افراد مختلف از کشورهای متفاوت است
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به بخشنامه جدید سازمان تجارت در خصوص تعلیق کارت بازرگانی شرکت ها و واحدهای تولیدی به دلیل عدم برگشت ارز ناشی از صادرات، گفت: پیشنهاد می شود سازمان توسعه تجارت موضوع بازگشت ارز واحدهای تولیدی و صادر کنندگان را به استان ها تفویض کنند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن توضیح درباره تصمیمات جدید برای حل مشکل کشنده ها در گمرک، ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا ماه آینده کار ترخیص کشنده ها انجام می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن توضیح درباره تصمیمات جدید برای حل مشکل کشنده ها در گمرک، ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا ماه آینده کار ترخیص کشنده ها انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در حال حاضر برخی شرکت ها با خرید ارز صادراتی محصولاتی مثل قیر و یا خشکبار توانسته اند خودروی خود را وارد کشور کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مهر : رئیس سازمان توسعه و تجارت از ترخیص کشنده های وارداتی مانده در گمرک طی دو هفته آینده خبر داد. مهدی ضیغمی گفت: با توجه به مصوبه هیات وزیران کشنده هایی که وارد گمرک شده و قبض دارند، مجوز ثبت سفارش آنها داده شده است، به نحوی که کار ترخیص این کشنده ها طی دو هفته آینده انجام خواهد شد ...
اقتصاد آنلاین / چرخان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۶۳ سایت دیگر  
رییس کل گمرک ایران از آمادگی تمامی دستگاه های مجوز دهنده برای صدور مجوز ترخیص کشنده های موجود در گمرکات خبر داد و گفت: از این پس اجازه ورود هر نوع کشنده بدون ثبت سفارش به مرزهای کشور داده نخواهد شد و درخواست گمرک این است که تجار و شرکت های بازرگانی این امر را مد نظر قرار دهند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۴    
تهران- ایرنا- مهدی ضیغمی، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در گفت وگو با ایرنا با اشاره به ظرفیت بند ث ماده 30 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور درخصوص واردات کامیون های مورد نیاز،گفت: مشکلات ترخیص کشنده ها در گمرکات کشور رفع شده و واردکنندگان می توانند نسبت به ترخیص خودروهای خود اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مشکلات ترخیص کشنده ها در گمرکات کشور رفع شده و واردکنندگان می توانند نسبت به ترخیص خودروهای خود اقدام کنند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
دراقدامی ناسنجیده وشتابزده سازمان توسعه تجارت که خانه امن صادرکنندگان محسوب می شود خودزنی نموده و موجبات انسداد کارت بازرگانی بیش از 500 شرکت تولیدی را به علت عدم رفع تعهد ارزی فراهم نموده است... به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام فوری؛ دراقدامی ناسنجیده وشتابزده سازمان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ضمن توضیح درباره تصمیمات جدید برای حل مشکل کشنده ها در گمرک، ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا ماه آینده کار ترخیص کشنده ها انجام می شود.
رییس سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه با هماهنگی صورت گرفته با بانک مرکزی و گمرک ارز از محل صادرات غیر به کشنده های دست دوم تخصیص داده می شود، تصریح کرد: با همکاری گمرک در اسرع وقت این کشنده ها ترخیص می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از ترخیص کشنده های وارداتی موجود در گمرکات کشور تا دو هفته آینده خبر داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
میثم محمدنژاد گفت: یکی از مهمترین راهبردهای سازمان منطقه آزاد انزلی بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی در مراحل احداث، بهره برداری و خدمات بندری است و برهمین اساس می توان زمینه گسترش همکاری های دو کشور را با حضور محوری بخش خصوصی ترسیم کرد. ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که با در نظر گرفتن موضوع توازن تجاری می توان سطح تجارت دایران و عراق را به 30 تا 40 میلیارد دلار نیز افزایش داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۲    
اقتصاد ایران: رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دولت ایران آمادگی دارد در زمینه توسعه صنعتی عراق تا سال 2035 همکاری لازم با این کشور را انجام دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دومین نشست کمیته مشترک بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و عراق به ریاست معاون وزیر صمت کشورمان و معاون وزیر تجارت عراق در سازمان توسعه تجارت برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، گفت: واردات در مقابل صادرات غیر؛ می تواند خودرو نیز باشد که این مسائل را بانک مرکزی بررسی و تایید می کند که طبق گزارش سازمان توسعه تجارت بین 10 تا 50 میلیون دلار واردات خودرو از این مسیر انجام می شود.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: سازمان توسعه تجارت مشوق هایی را برای حضور شرکت های دانش بنیان در حوزه بین الملل در دستور کار دارد که موضوع رفع تعهدات ارزی در حوزه دانش بنیان ها با راه اندازی کریدور تعهدات ارزی در دستور کار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مهدی ضیغمی امروز (سه شنبه) در دومین همایش مشترک بازرگانی ایران و عراق خاطرنشان کرد: ایران در 40 سال گذشته و به ویژه یک دهه اخیر تحت شدیدترین تحریم ها قرار گرفته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، وزارت صمت را مکلف کردند، بستر های لازم را برای توسعه شرکت های واسطه صادراتی از جمله شرکت های مدیریت صادرات و کنسرسیوم ها فراهم کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دولت ایران آمادگی دارد تا در زمینه توسعه صنعتی عراق تا سال 2035 همکاری لازم با این کشور را انجام دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران هدف میان مدت تجارت با عراق را 20 میلیارد دلار و هدف بلندمدت را 40 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: این آمادگی را داریم که در راستای انتقال تکنولوژی و کمک به عراق برای افزایش صادرات به سایر کشورهای عربی، امکانات خود را در اختیار این کشور قرار دهیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، وزارت صمت را مکلف کردند تا پایان سال دوم برنامه، بسترهای لازم برای ایجاد، توسعه و حمایت از شرکت های خصوصی، عمومی غیردولتی و تعاونی واسطه صادراتی از جمله شرکت های مدیریت صادرات، مشارکت (کنسرسیوم)ها و شتاب دهنده های صادراتی فراهم کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان توسعه تجارت در حال حاضر 46 مراکز تجاری در کشورهای دیگر فعال است و برنامه ریزی برای افزایش این مراکز هم وجود دارد، اما به نظر می رسد فعالیت این مراکز در موارد زیادی مطابق انتظارات بخش خصوصی نیست. با این حال اخیراً قرار شده است که مرکز تجاری ایران و عربستان راه اندازی شود.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
- اخبار بازار - ایشان با اشاره به برگزاری دور دوم نمایشگاه اوراسیا در تاریخ 13 الی 16 آذرماه درتهران با حمایت وزارت صمت و مجوز سازمان توسعه تجارت و حضور کشورهای عضو این اتحادیه از جمله بلاروس ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۹    
به گزارش ایران اکونومیست ؛ مقامات نظارتی و سازمان توسعه تجارت با مشکل عدم رفع تعهد ارزی توسط برخی صادرکنندگان و تجار روبرو هستند. این مشکل به قاچاق ارز و افزایش بازار سیاه ارز منجر می شود ...
با تصمیم دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که از ابتدای سال قرار بود انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس اداره رایزنان بازرگانی سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در حال حاضر 46 مرکز تجاری فعال داریم، اعلام کرد که برای تاسیس مرکز تجاری در کشور عربستان مجوز صادر شد که در شهر جده کار خود را آغاز کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
نرگس باقری زمردی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در نامه ای به مدیر دفتر فناوری داده صمت نوشت، محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار تغییر کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : 440کارت بازرگانی با بدهی بالای یک میلیون دلار تعلیق شد؛ این خبری بود که مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش مطرح کرد. اما در پی آن محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مهلت 6ماهه به کارت های بازرگانی تعلیق شده خبر داد ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز نوشت:شهریور 1402 به پایان رسید اما هنوز خبری از ورود خودروهای وارداتی به بازار نیست. دی ماه سال گذشته بود که خبر ورود اولین سری خودروهای وارداتی به مبادی گمرک رسمی کشور اعلام شد، اما با گذشت حدود 9 ماه از انتشار خبر ورود این خودروها هنوز خبری از ورود آنها به بازار نیست. ...