دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۳:۴۶Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان توسعه تجارت»

تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: رشد خوبی در قالب بحث تجارت با تمامی اعضای سازمان همکاری شانگهای در یکسال گذشته داشتیم.
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: اقدامات موثر سازمان توسعه تجارت در رفع موانع و رسیدگی به امور پیش روی شرکت ها، موجب اطمینان بالای بخش خصوصی برای حضور در بازار های صادراتی شده، پیش بینی می شود امسال شاهد رشد صادرات و بهبود فضای کسب و کار باشیم.
سینا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
فراخوانی مبنی بر شرکت در پاویون ایران و هیأت تجاری در نمایشگاه بین المللی تجهیزات صنعتی و ماشین سازی روسیه برای شرکت های دانش بنیان منتشر شد. نمایشگاه بین المللی تجهیزات، خدمات و نوآوری ویژه مؤسسات صنعتی و صنایع مختلف در روسیه 2 تا 4 آبان ماه سال جاری در مسکو برگزار می شود ...
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۸   + ۳۰ سایت دیگر  
آن طور که مشاور امور بین الملل و توافق نامه های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران گفته در حال حاضر حجم تجارت ایران و اتحادیه اوراسیا به پنج میلیارد دلار رسیده و این عدد می تواند 6 برابر شود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۹:۱۱   + ۴۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سازمان توسعه تجارت اعلام کرد افرادی که به تعهدات ارزی سال گذشته خود عمل کنند، مشمول معافیت های مالیاتی می شوند. به گزارش ایسنا، مطابق آخرین مصوبه کمیته اقدام ارزی، با توجه به پایان مهلت ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال های 1398 و 1399 در پایان روز 31 شهریور 1401 ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۵    
رئیس اسبق سازمان توسعه تجارت گفت: عضویت در سازمان همکاری های شانگهای، باعث اتصال ایران به اقتصاد کلانی می شود که کشور های عضو آن، نزدیک به 6000 میلیارد دلار با کشور های دنیا تجارت دارند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۳:۳۱   + ۴۷ سایت دیگر  
اقتصادتهران: طبق اعلام معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، صادرات گوجه فرنگی و پیاز مشمول عوارض شد. به گزارش مهر، محسن شیراوند، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای به رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که از اول مهر ماه تا 15 دی ماه سالجاری مبلغ عوارض 40000 ریال برای صادرات ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، رستم مینیخانوف، رئیس جمهور تاتارستان در رأس هیأتی متشکل از وزیر صنایع، وزیر کشاورزی، وزیر فرهنگ، وزیر راه و ترابری، وزیر آموزش و علوم، وزیر کار و اشتغال، دستیار رئیس جمهور و سایر مقامات اقتصادی و تجاری این کشور امشب وارد تهران شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از برگزاری جلسه کارگروه توسعه تجارت استان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران در مشهد خبر داد و گفت: پس از پیوستن ایران به سازمان شانگهای ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اهمیت پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای، گفت: دستیابی به اهداف پیوستن به این سازمان با شناسایی مشکلات و رفع موانع و همکاری بخش خصوصی محقق می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۵    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مشروح گفتگو با خانم باقری زمردی مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران در برنامه کالبد اقتصاد رادیو اقتصاد بدین شرح است: ...
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
علیرضا پیمان پاک با اشاره به مشکلات تبادلات ارزی بین ایران و کشور های منطقه به دلیل تحریم ها، گفت: ساز و کار های جدیدی برای انتقال ارز صادراتی فعالان اقتصادی از کشور های مقصد به مبادی مورد نیاز آنان طراحی شده و در حال اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سازمان همکاری شانگهای یک اتحادیه است که هدفش ایجاد و شکل دادن یک سازکار امنیتی، تجاری و اقتصادی در برابر تک جانبه گرایی غرب است؛ بنابراین شرط استفاده از این فرصت ...
شاتا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در 5 ماه نخست امسال، رشد قابل توجهی در خصوص صادرات کالا با کشورهای عضو شانگهای داشتیم.
شاتا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آذرماه بحث های کارشناسی مربوط به تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا را نهایی خواهیم کرد و مورد امضا قرار می گیرد و برای تصویب به مجالس می رود.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از امضای موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اوراسیا طی آذرماه امسال خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: آذرماه بحث های کارشناسی مربوط به تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا را نهایی خواهیم کرد و مورد امضا قرار می گیرد و برای تصویب به مجالس می رود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۹    
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به دیدارهای رئیس جمهور با سران کشورهای عضو پیمان شانگهای، از تاکید رئیس جمهور بر برقراری تجارت آزاد با این کشورها خبر داد.
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -رییس سازمان توسعه تجارت می گوید رییس جمهوری در جریان دیدار با عضای پیمان شانگهای، دستورات جدیدی را در نحوه تعامل با این کشورها ارائه کرده است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کیومرث فتح الله کرمانشاهی معاون کل اسبق سازمان توسعه تجارت
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۲۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
برنامه میز اقتصاد شبکه خبر با حضور علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت پخش شد. این برنامه به موضوع بررسی دستاورد های ایران در سازمان شانگهای اختصاص داشت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: رئیس جمهور در جریان دیدار با عضای پیمان شانگهای، دستورات جدیدی را در نحوه تعامل با این کشورها ارائه کرده است.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به دیدارهای رئیس جمهور با سران کشورهای عضو پیمان شانگهای، از تاکید رئیس جمهور بر برقراری تجارت آزاد با این کشورها خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۰۴:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
محمد لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه راه اندازی مراکز تجاری یکی از تصمیمات به موقع و خوب دولت سیزدهم است که سازمان توسعه تجارت ایران ایجاد آن را در چند کشور اجرای کرده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: تلاش میکنیم در کشورها عضو شانگهای مسئله بیمه ی قراردادهای تجاری را به عنوان یکی از مهم ترین ابزار جایگزین ال سی(اعتبار اسنادی بانکی) جای بیندازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۲۰:۳۰   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره حمایت این سازمان از تجار و بازرگانان ایران در سایر کشورها، گفت: تلاش می کنیم در کشور های عضو شانگهای مساله بیمه قرارداد های تجاری را به عنوان یکی از مهم ترین ابزار جایگزین اعتبار اسناد بانکی (LC) جای بیندازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۲۰:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور به رئیس سازمان توسعه تجارت و وزیر امور خارجه دستور داد تا با پیگیری های ویژه خود مشکلات مبادلات مالی که دغدغه تجار و فعالان اقتصادی است، را برطرف کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: بنابر آمار در 5 ماهه امسال صادرات کشورهای عضو شانگهای به بیش از 9 میلیارد دلار می رسد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاهی، معاون کل اسبق سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به تحریم ها و مشکلاتی که وجود دارد و در رابطه با تشدید تحریم ها پیمان شانگهای قطع و یقین در مراودات بین المللی و بین اعضا موثر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: تلاش میکنیم در کشور ها عضو شانگهای مسئله بیمه ی قرارداد های تجاری را به عنوان یکی از مهم ترین ابزار جایگزین ال سی(اعتبار اسناد بانکی) جای بیندازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آسیای میانه، قفقاز و روسیه سازمان توسعه تجارت گفت: با امضای سند گمرکی بین ایران و ازبکستان در سفر اخیر رییس جمهور، تعرفه های کالا های صادراتی کشومان کاهش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوراسیای سازمان توسعه تجارت گفت: حجم مبادلات تجاری ایران با ازبکستان تا سال 1404 از طریق توسعه صادرات کالا به یک میلیارد دلار می رسد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف ارائه داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف ارائه داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۵    
سازمان توسعه تجارت گزارشی از رشد قابل توجه تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف از جمله صادرات محصولات کشاورزی و صنایع های تک و مثبت شدن تراز تجاری تهران با مسکو ارائه کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف ارائه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف ارائه داد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نصر: سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد قابل توجه تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف و مثبت شدن تراز تجاری تهران با مسکو ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۴:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سرپرست دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: عمده دلیل کاهش صادرات به عراق به کاهش صادرات گاز و بنزین مربوط می شود. صادرات گاز به عراق 60 درصد و صادرات بنزین به عراق 80 درصد کاهشی بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه آمارها نشان می دهد حجم صادرات 20 قلم کالای صادراتی ما به عراق ریزش کرده است، افزود: افت صادرات در بنزین و گاز بیش از سایر کالاهاست. 60 درصد صادرات گاز و و 80 درصد صادرات بنزین ما به عراق کاهش پیدا کرده است.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۴   + ۱۰۰ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از رشد قابل توجه تبادلات تجاری کشورمان با روسیه در عرصه های مختلف از جمله صادرات محصولات کشاورزی و صنایع های تک و مثبت شدن تراز تجاری تهران با مسکو ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، نمایشگاه صنایع غذایی و کشاورزی ایران آبان ماه سال جاری در کشور امارات برگزار می شود.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون ارتقای کسب و کار های بین المللی سازمان توسعه تجارت در خصوص علل کاهش صادرات به کشور های عراق و افغانستان اظهار کرد: این کاهش معنادار و نگران کننده نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت گفت: نسبت بازگشت ارز حاصل از صادرات به کل تعهدات سررسید شده آن در استان اصفهان 96 درصد و میانگین این شاخص در سطح کشور 87 درصد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون ارتقای کسب و کار های بین المللی سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه کاهش صادرات به عراق و افغانستان نگران کننده نیست و بیشتر نوسان قلمداد می شود گفت: بیش از 80 درصد تجارت ما با کشور ها همسایه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ضمن اعلام فهرست پاویون های ج. ا. ایران در نمایشگاه های عراق از حضور فعال ایران در رویداد های نمایشگاهی عراق خبر داد.
رویش افکار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۲۳:۱۰   + ۷۲ سایت دیگر  
به نقل از سازمان توسعه تجارت، نظر به ضرورت ایجاد سازوکارهای مالی و تسهیل و فراهم کردن ضمانت های لازم جهت توسعه تجارت بین دو کشور و پس از 3 ماه بحث و بررسی و نشست های کارشناسی، در روز پنجشنبه 17 شهریورماه قراردادی میان صندوق ضمانت صادرات و صندوق بیمه های بزرگ صادرات روسیه منعقد شد. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین توافقی که در جریان سفر معاون وزیر صمت به روسیه نهایی شده، صندوق های ضمانت صادرات، در تجارت میان دو کشور جایگزین ال سی می شوند. تهران – اقتصادبرتر – 19 شهریور 1401 ...
آنا / مجمع واردات   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۸:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت راه اندازی نخستین مرکز تجاری ایران در روسیه را به عنوان گامی موثر جهت دستیابی به چشم انداز مبادلات هشت میلیارد دلاری تا دو سال آینده میان دوکشور، ارزیابی کرد.