یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۵:۵۱Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز صادراتی»

اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۴۰   + ۶۶ سایت دیگر  
معاون ارزی بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی به جز گروه های پتروشیمی و فولاد، برای سایر گروه های کالایی هیچ محدودیتی در رابطه با برگشت ارز از طریق واردات از محل غیر از ارز صادراتی اعمال نکرده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت مدعی شد که ارز لازم برای واردات خودرو از طریق صادرات خشکبار و قیر تامین می شود.
نخستین نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی تهران در دور دهم با حضور معاون ارزی بانک مرکزی برگزار شد تا نمایندگان بخش خصوصی در اتاق تهران و تشکل ها مشکلات خود در فرآیند دریافت ارز برای واردات و بازگرداندن ارز صادراتی بیان کنند و خواستار رفع این چالش ها باشند ...
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت:چنانچه به برخی از صادرکنندگان و تجار اجازه داده شود تا بخشی از ارز صادراتی باید به چرخه تجارت کشور برگردانند تا در بازار قاچاق ارز بزرگ تر نشود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۲    
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که قرار بود از ابتدای سال انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که از ابتدای سال قرار بود انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نشان می دهد هنوز موضوع یکسان سازی نرخ ارز واردات موبایل که از ابتدای سال قرار بود انجام شود، محقق نشده، اما با تصمیم اخیر سازمان توسعه تجارت محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۲    
آنگونه که از خبرها پیداست، اتفاقات خوبی در حوزه واردات گوشی های همراه در شرف وقوع است. طبق نامه دبیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، محل تأمین ارز گوشی همراه، که بالای 600 دلار ارزش دارند، به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد محل تأمین ارز تلفن همراه بالای 600 دلار به ارز صادراتی غیر تغییر کرده است. این موضوع شاید بتواند به رقابتی شدن بازار موبایل های پرچمدار کمک کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
محل تأمین ارز تلفن های همراه بالای 600 دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود در سامانه جامع تجارت صرفاً به ارز صادراتی غیر تغییر پیدا کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۳۸ سایت دیگر  
با تصمیم دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت، محل تامین ارز گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
براساس مکاتبات انجام شده محل تامین ارز تلفن های همراه بالای 600 دلار از رویه واردات در برابر صادرات خود در سامانه جامع تجارت صرفا به ارز صادراتی غیر تغییر پیدا کرده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون رونق تولید مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن عوامل دخیل در کندی روند تخصیص ارز به بخش تولید، عدم تحویل ارز صادراتی پتروشیمی ها و یا صنایع بزرگ دولتی به بانک مرکزی را به عنوان یکی از مهمترین موارد موثر در ایجاد تاخیر پیرامون این موضوع دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم رفسنجان در مجلس از عملکرد بانک مرکزی در ارائه ارز صادراتی برای محصول پسته انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۸:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
انجمن کارفرمایی پتروشیمی اعلام کرد: شرکتهای پتروشیمی در مرداد ماه سال جاری که بیشترین پیگیری ها را برای اصلاح قیمت خوراک داشته اند، در میزان فروش ارز صادراتی خود در سامانه نیما و در 5 ماهه 1402 رکورد شکنی نیز نموده اند .
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۳۳ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز مبادله گفت: سیاست جدیدی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارزهای صادراتی به این مرکز ابلاغ نشده و روند سابق کماکان برقرار است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: برای برخی کالاها که عمدتا کالاهای مصرفی لوکس هستند، فقط ارز صادراتی در نظر گرفته شده و طبیعتا برای آن ها نرخ گذاری وجود ندارد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۱۷    
کارشناسان معتقدند نامه اخیر دفتر صنایع خودرو وزارت صمت به خودروسازان مبنی بر تأمین ارز از مسیری غیر از سامانه نیما، مورد تأیید بانک مرکزی و ترجیحاً از طریق ارز صادراتی خود و دیگران، به معنی شروع مرحله نخست آزادسازی قیمت و تغییر مدل قیمت گذاری خودروهای داخلی است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
یکی از راه حل هایی که دولت برای مقابله با کمبود ارز پیشنهاد کرده است، تامین ارز به صورت ارز صادراتی توسط تولیدکنندگان خودرو است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پژوهش های مجلس معتقد است نامه اخیر دفتر صنایع خودرو وزارت صمت به خودروسازان مبنی بر تأمین ارز از مسیری غیر از سامانه نیما، مورد تأیید بانک مرکزی و ترجیحاً از طریق ارز صادراتی خود و دیگران، مصداق ترسیم وضعیتی رؤیایی است.
مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان سال 1401 تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد که این مهلت شامل بهره مندی از معافیت های مالیاتی نیز می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۰۷    
مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات صادرکنندگان سال 1401 تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد که این مهلت شامل بهره مندی از معافیت های مالیاتی نیز می شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره (6) بند (ح) ماده (2) مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کارگروه بازگشت ارز صادراتی متشکل از از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۰:۰۰    
نظری مدیر روابط عمومی کروز در نشست دستاوردهای داخلی سازی کروز، نامه ی وزارت صمت مبنی بر تامین ارز مورد نیاز شرکت های خودروساز از محل ارز صادراتی را چالشی دانست که تامین مواد اولیه را دچار مشکل می کند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۰۳    
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران نامه وزارت صمت به انجمن خودروسازان مبنی بر بازنگری محل تامین ارز و تاکید بر تامین نیاز ارزی شرکت های خودروسازی از طریق ظرفیت های صادراتی خود و دیگر صادرکنندگان را موجب رشد نرخ ارز صادراتی و قیمت تمام شده خودرو دانست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۲:۲۲    
صمت در نامه ای به انجمن های خودروسازان، موتورسیکلت سازان و دوچرخه سواران تأکید کرده است ارز واردات قطعات منفصله ترجیحاً به جای نیمایی ارز صادراتی باشد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
در نامه ای از سوی وزارت صمت به انجمن های خودروسازان، موتورسیکلت سازان و دوچرخه سواران آمده است که ارز واردات قطعات منفصله ترجیحا به جای نیمایی ارز صادراتی باشد که این موضوع مباحثی را در مورد افزایش قیمت تولیدات این بخش ها مطرح کرده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای خطاب به سه انجمن خودروسازان، موتورسیکلت سازان و دوچرخه سازان اعلام کرده است ...
طبق اعلام سازمان توسعه تجارت، از تاریخ 27 تیر ارز حاصل از صادرات باید به بانک ارائه شود تا رفع تعهد ارزی انجام پذیرد و در قبال صادرات، واردات نمی توان انجام داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران پیشنهاد در اختیار گرفتن ارز صادراتی برای واردات خودرو را مطرح کرد و از کاهش تجارت با افغانستان به دلیل شرایط سیاسی جدید این کشور خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: منابع ارزی آزاد شده از کره جنوبی برای خرید دارو و کالاهای اساسی هزینه خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران پیشنهاد در اختیار گرفتن ارز صادراتی برای واردات خودرو را مطرح کرد و از کاهش تجارت با افغانستان به دلیل شرایط سیاسی جدید این کشور خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۰:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: بر اساس اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، کلیه صادرکنندگان محصولات پتروشیمی، پالایشی، فولادی، فلزات اساسی رنگین و فرآورده های نفتی مکلف به عرضه 100 درصدی ارز حاصل از صادرات خود در سامانه نیما طی 80 روز پس از صدور پروانه صادراتی شدند.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی طی یادداشتی به مزایا و معایب طرح بازگشت ارز صادراتی برای اقتصاد کشور و مدیریت بازار ارز پرداخت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات با ارایه پیشنهادی به وزیر اقتصاد برای تامین ارز مورد نیاز واردات خودرو گفت: صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی می توانند ارز مورد نیاز واردات خودرو را تامین کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین المللی گفت: شرکت های چینی جزو اولین گروهی بودند که با خروج آمریکا از برجام، ایران را ترک کردند و در مقابل دست به یک رفتار تازه برای دور زدن تحریم ها زدند که برای خودشان نیز سودده باشد و آن نیز این بود که به جای شرکت های اصلی و بزرگ تر ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مجید حیدری امروز در میان چالش های متعدد سیاستگذاری کلیدواژه ای تکرار می شود که تایید می کند بسیاری از مشکلات این روزهای ما، یک نخ تسبیح مشترک دارد. این عناوین را با هم مرور کنیم تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت ، تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها ، تعیین قیمت تضمینی گندم ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۲:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه حجم بازار داخلی لوازم خانگی 6.5 میلیارد دلار است، از شیوه فعلی پیمان سپاری ارزی انتقاد کرد و تاکید کرد تا زمانی که این شیوه در کشور وجود داشته باشد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : به ادعای برخی از پیشکسوتان بازار، پتروشیمی خلیج فارس ارز صادراتی را به بانک ملی دبی تحویل می دهد و از طریق این بانک سیاست مداخله از مسیر حواله مدیریت می شود. ظاهرا بانک شهر هم عاملیت مدیریت قیمت اسکناس را بر عهده دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
در حالی که صنایع پتروشیمی از امتیاز مهم بازگشت ارز صادراتی با دلار 38 هزار تومانی بهره می برند این موضوع تا کنون کمتر در رسانه ها مورد توجه قرار گرفته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز صادراتی به چرخه کشور، از صادرکنندگان خواست تا پایان تیرماه نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام نمایند و گفت: صادرکنندگانی که در سال 1401 رفع تعهد ارزی نکرده اند و یا کارت بازرگانی آنها به دلیل عدم رفع تعهد ارزی تا سقف 60 درصد صادراتشان ...
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گمرک ایران روز گذشته اعلام کرده که صادرات غیرنفتی کشور 25 درصد به لحاظ وزنی در فصل بهار رشد داشته است، اما همین 25 درصد نتوانسته ارزی حتی معادل سال گذشته را برای کشور به همراه داشته باشد، چراکه آمارهای رسمی نشان می دهند که صادرات در اولین فصل سال، کاهش 8 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۹:۳۱    
مرتضی سلطانی، عضو شورای گفتگو با انتقاد از سختگیری بانک مرکزی در تامین ارز برای واردات، گفت: حداقل تولیدکنندگان کالای اساسی باید بتوانند از 20 درصد ارز صادراتی خود برای تامین و واردات ماشین آلات مورد نیاز اقدام کنند.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس سابق سازمان توسعه تجارت از ورود یک تن شمش طلا به کشور طی سه ماه گذشته در قالب بازگشت ارز صادرات خبر داد. به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم ...
یک تن شمش طلا به ازای تعهد ارزی صادرکنندگان به کشور بازگشت.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در سازوکار بورس کالا برای عرضه محصولات پتروشیمی و فولادی از دو نرخ تسعیر ارز متفاوت استفاده می شود.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور لایحه 2 فوریتی تقویت اختیارات بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز را به مجلس فرستاده و باید دید آیا محمدرضا فرزین با این اختیاراتی که دنبال آن است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اخیراً عنوان کرده است که صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را بازنمی گردانند متخلف هستند. فعالان اقتصادی نیز عنوان می کنند خود بانک مرکزی و اقتصاد بیمار کشور زمینه این تخلف را ایجاد کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به کسری 70 هزار میلیاردی بودجه با نرخ تسعیر 28.5 تومانی، پیشنهاد داد نرخ ارز مبنای خوراک پترو پالایشی ها معادل متوسط نرخ فروش ارز صادراتی آنها در مرکز مبادله تعیین شود.