دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۲:۵۶Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسعیر ارز»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
با افزایش نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی، درآمد بورس کالا از محل کارمزد افزایش قابل توجهی خواهد یافت.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۳۶    
مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در مورد آثار متفاوت نرخ تسعیر ارز بر فولادی ها می گوید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تاثیر تغییر نرخ تسعیر ارز در تعیین بهای پایه محصولات پتروشیمی، بلند مدت نبود و در سومین هفته از شهریور ماه رینگ محصولات پلیمری و شیمیایی رنگی از رونق را به خود دید. البته افزایش قیمت های پایه با رشد 31 ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-علی قاسمی : کاهش عرضه نفت از سوی تولیدکنندگان و صادرکنندگان بزرگ سبب شد تا کرک اسپردها رشد خوبی را از کف بهار سال جاری، تجربه کنند، به طوری که رشد این شاخص به محدوده تابستان سال گذشته سبب شد تا انتظارات درخصوص صورت های مالی پالایشی ها در تابستان بهبود یابد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : ظرف روزهای پایانی شهریور، رونق به رینگ محصولات پتروشیمی بازگشت. به این ترتیب در حالی که تغییر نرخ تسعیر ارز در تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی به فروکش تقاضا در این بازار منجر شده بود، احتمال صعود نرخ پتروشیمی ها در بازار جهانی با حمایت نرخ نفت ...
اقتصاد آنلاین / ربیع   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: وقتی در ابتدای یک زنجیره مواد اولیه با ارز 28500 تومانی به برخی افراد داده می شود اما خروجی نهایی محصول با ارز آزاد در سفره مردم است ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۰۲    
رئیس هیات مدیره کارگزاری ایساتیس پویا ، گفت: اصلاح نرخ تسعیر ارز و افزایش آن از 28500 تومان به 37500 تومان تصمیمی بود که برای دولت و اقتصاد کشور آثار مثبتی به همراه خواهد داشت.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۵    
سید جواد درواری با بیان اینکه همه چیز برای رشد بازارسهام فراهم است، گفت: با توجه به سودآوری تعداد زیادی از شرکت ها به واسطه افزایش نرخ محصولات تولیدی و افزایش نرخ تسعیر ارز و گشایش های بین المللی، پیش بینی می شود در 6 ماهه دوم سال 1402 شاهد ورود نقدینگی جدید به بازارسرمایه و صعود شاخص کل باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۹    
رئیس سازمان بورس گفت: اصلاح نرخ ارز تسعیر پتروشیمی ها ریسک بازار را کاهش داده و می تواند بعث آرامش آن شود، این موضوع همچنین تقاضای اضافی که ناشی از ارز 28500 تومانی بود را از بازار خارج کرد که در طی یک هفته اخیر هم این موضوع نمایان است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۱    
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس سیاست جدید دولت از این پس قیمت پایه مواد پتروشیمی با در نظر گرفتن نرخ حواله بازار متشکل ارزی (38 هزار و 500 تومان) تعیین می شود؛ مهمی که می تواند باعث پیش بینی پذیر شدن اقتصاد کشور و بازدهی بهتر بازار سرمایه شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۸    
صاحبنظران و مراجع تخصصی نسبت به تبعات سنگین تورمی تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات پتروشیمی در بورس کالا بر صنایع پایین دستی و معیشت مردم در سال مهار تورم، رشد تولید به ویژه پس از عملکرد نسبتاً موفق سیاست تثبیت ارزی دولت هشدار می دهند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۸    
تصمیم جدید وزارت اقتصاد مبنی بر تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات پتروشیمی دو نقطه عطف دارد؛ حذف دلالانی که با ایجاد تقاضای کاذب و بازگشت بیش از یک میلیارد دلاری ارز حاصل از صادرات.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۰:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس گزارش یک مرجع معتبر دولتی، با تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات پتروشیمی در بورس کالا، افزایش قیمتی بین 15 تا 18 درصد تحمیل خواهد شد. لازم به ذکر است، محصولات پتروشیمی ها به دو دسته ملتهب و غیر ملتهب تقسیم شده اند ...
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
افزایش یکباره و ناگهانی قیمت ارز به بهانه تحریم ها و تورم داخلی از دهه نود و دوره حکمرانی محمود احمدی نژاد در کشور آغاز شده و اکنون هم با قدرت ادامه دارد!
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
سازوکار جبران کاهش درآمد پتروشیمی ها بعد از افزایش نرخ خوراک این واحدهای صنعتی در مصوبه هیئت دولت مشخص شد. به گزارش راه مردم به نقل از تسنیم -بعد از ابلاغیه بانک مرکزی به وزارت نفت در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارز مبنای محاسبه خوراک پتروشیمی ها و همچنین قیمت پایه در بورس کالا از 28500 تومان به نرخ ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : افزایش قیمت پایه محصولات پتروشیمی متاثر از تغییر نرخ تسعیر ارز باعث شد تا تب خرید محصولات پتروشیمی از بازار فیزیکی بورس کالای ایران در میانه شهریورماه فروکش کند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
قیمت پایه محصولات پتروشیمی برای عرضه در بازار فیزیکی بورس کالا متاثر از تغییر نرخ تسعیر ارز با رشد قابل ملاحظه نسبت به نیمه ابتدایی شهریور اعلام شد. افزایش قیمت های پایه با تغییر نرخ تسعیر ارز از توان صنایع تکمیلی برای خرید مواد اولیه خواهد کاست و در عین حال به فروکش تب خرید هیجانی در رینگ پتروشیمی ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کارشناس بازارهای مالی با اشاره به تغییر اجتناب ناپذیر نرخ تسعیر ارز بانک ها، کمترین و بیشترین نرخ دلار را برای این گروه بورسی 30 و 38.5 هزار تومان پیش بینی کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۳    
اقتصاد ایران: کارشناس بازارسرمایه با اشاره به دو سناریو بد و خوش بینانه نرخ خوراک،گفت:کسر گرانی10 درصدی خوراک از افزایش 35 درصدی تسعیر ارز پایه محصولات، سود پتروشیمی ها را 25 درصد افزایش می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اخیرا سیاستگذاران تصمیم گرفتند که نرخ تسعیر ارز معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا به 38 هزار تومان افزایش یابد. درباره تاثیرات این اقدام اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
مصوبه جدید دولت درباره نرخ خوراک و تسعیر ارز صنایع موجب خواهد شد با وفاق میان اجزای دولت و فعالان اقتصادی و دولت به عنوان راه میانه ای انتخاب شده که در عین حمایت از تولید و رشد صنایع از معیشت مردم حمایت و مهار تورم مد نظر قرار گیرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
برخی کارشناسان بر این باورند این اقدام با سیاست ضد تورمی دولت در تضاد است و برخی دیگر معتقدند این کار باعث ارزندگی سهام بازار سرمایه خواهد شد. این موضوع نگرانی برخی فعالان در بازار را به دنبال داشت. از این رو تاثیر این اقدام را بر اقتصاد ایران بررسی کرده ایم. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دوشنبه گذشته نرخ تسعیر ارز خوراک و محصولات شرکت های پتروپالایشی که شاخصی برای بسیاری از صنایع دیگر است، مبنای نرخ مرکز مبادله شد. این تصمیم ظرف چند روز گذشته بازتاب های گسترده ای داشت و مورد حمایت اغلب فعالان اقتصادی قرار گرفت.
اقتصاد ایران: عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران معتقد است افزایش نرخ تسعیر ارز و تثبیت نرخ خوراک پتروشیمی منجر به بازگشت اعتماد سهامداران و رشد شاخص بورس خواهد شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اثر نرخ 38.5 هزار تومانی تسعیر ارز قیمت خوراک، تحلیل کلی از وضعیت بورس و صنایع بزرگ در هفته سوم شهریور ارایه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ابلاغیه تغییر نرخ تسعیر ارز مبنای محاسبه خوراک پتروشیمی ها و همچنین قیمت پایه این محصولات در بورس کالا از 28500 تومان به نرخ مرکز مبادله، می تواند زمینه ساز ایجاد تورم در آینده شود.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت های پالایشی بیش از سایر صنایع از تصمیم جدید بانک مرکزی در خصوص اصلاح نرخ خوراک و نرخ تسعیر ارز مبنای محاسبه قیمت خوراک، سوخت و محصول پتروشیمی ها منتفع می شوند.
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در یادداشتی نوشت: کاهش قیمت گذاری دستوری و مداخلات در تعیین قیمت باعث افزایش اعتماد بخش خصوصی شده و نتیجه این اعتماد منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی می شود.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۲    
مدیر تحلیل کارگزاری بانک صنعت و معدن در رابطه با تغییر نرخ ارز و اثرات آن بر بازار سرمایه گفت: تغییر نرخ دلار بیش از هر موضوعی بر گروه پترو پالایشی ها تأثیر گذار خواهد بود.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۴:۲۶    
انتظاری که برای بازار وجود دارد این است که با توجه به خبر تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات ارائه شده در بورس کالا بازار دو هفته پایانی تابستان 1402 را به خوبی پشت سر بگذار و کمی جبران افت ها اخیر باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کارشناس بازار سرمایه اثر تصمیم جدید در مورد نرخ ارز تسعیر خوراک و قیمت پایه بورس کالا بر بورس و سهامداران را مثبت ارزیابی کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۰:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
انتظاری که برای بازار وجود دارد این است که با توجه به خبر تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات ارائه شده در بورس کالا بازار دو هفته پایانی تابستان 1402 را به خوبی پشت سر بگذارد و کمی جبران افت های اخیر باشد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
بازار سهام در حالی دومین هفته شهریور را پشت سر گذاشت که با اعلام خبر حذف ارز نیمایی و افزایش نرخ تسعیر ارز شرکت ها به قیمت دلار مرکز مبادله، شارژ شد. به این ترتیب شاخص های کل و هم وزن بیش از دو درصد رشد کردند و اغلب گروه های بازار توانستند دست کم چند روز از هفته را صعودی سپری کنند ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
بازار سهام در حالی دومین هفته شهریور را پشت سر گذاشت که با اعلام خبر حذف ارز نیمایی و افزایش نرخ تسعیر ارز شرکت ها به قیمت دلار مرکز مبادله، شارژ شد. به این ترتیب شاخص های کل و هم وزن بیش از دو درصد رشد کردند و اغلب گروه های بازار توانستند دست کم چند روز از هفته را صعودی سپری کنند ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
بازار سهام در این هفته با افت نسبی ارزش معاملات خرد سهام مواجه بود و میانگین آن 8 درصد کاهش یافت. این در حالیست که بورس هفته صعودی را طی کرد و مصوبه دولت درباره بازگشت نرخ گذاری خوراک پتروشیمی به فرمول پیشین نتوانست ارزش و حجم معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
عصراقتصاد: در حالیکه وزیر اقتصاد از عدم افزایش قیمت ها به دلیل افزایش نرخ تسعیر ارز خوراک پتروشیمی ها خبر داد و گفت که غیر از آثار روانی روزهای اول این تصمیم جدید دولت، که باز خواهد گشت هیچ اثر قیمتی نخواهد داشت. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اینکه نرخ تسعیر ارز اثر بلند مدت تری دارد و به مرور خود را در صورت های مالی نشان خواهد داد رشد بورس بعد از دست به دست شدن سهام قطعی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گفته مسئولان، تقویت توان بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز و پایداری تولید از جمله نکات مثبت تغییرات تسعیر قیمت خوراک و محصولات پتروشیمی و پالایشی بر مبنای نرخ حواله در مرکز مبادله محسوب می شود.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۲:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
روز دوشنبه شاخص کل بورس تهران رشد 24هزار واحدی را با محرک افزایش نرخ تسعیر ارز تجربه کرد. به گزارش گروه اقتصادی حیات ؛ نماگر شاخص کل با عبور از مقاومت 2میلیون واحدی در پنجم شهریورماه و تثبیت در محدوده مذکور، در 6شهریور ماه از مقاومت 2میلیون و 75هزار واحد (سقف تاریخی بورس در سال 99) بالاتر آمد ...
سخنگوی اقتصادی دولت امروز مهمان برنامه میز اقتصاد بود و از آخرین تصمیمات دولت به منظور تغییر نرخ تسعیر ارز محصولات پتروشیمی صحبت کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۰    
در شرایطی که در این هفته احتمال اصلاح در بازار وجود داشت شاخص کل با شارژ خبری مثبت صعودی شد ، خبر افزایش نرخ تسعیر ارز شرکت های پالایشی و پتروشیمی عاملی بود که تقاضا در بازار سرمایه را شارژ کرد ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۹:۴۲    
معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی ها و همچنین نرخ تسعیرارز مبنای محاسبه قیمت خوراک، سوخت و محصول پتروشمی ها موجب بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و افزایش ظرفیت تامین مالی شرکتها و پروژه ها در این بازار می شود و از طرفی دیگر در کوتاه مدت با افزایش ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
روز دوشنبه، بانک مرکزی اعلام کرد این نهاد مالی در مکاتبه با وزارت نفت، نرخ فروش حواله مرکز مبادله ارز و طلای ایران را مبنای نرخ تسعیر قیمت خوراک و قیمت پایه محصولات پالایشی و پتروشیمی در بورس کالا اعلام کرده است. خبری که مدت ها بود صنایع بورسی منتظر تایید و ورود آن به مرحله اجرا بودند ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
شرکت تولیدی گاز لوله اعلام داشت پیرو ابلاغیه جدید بانک مرکزی اعلام شده در سایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیریت توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارز مبنای محاسبه قیمت خوراک و محصولات پالایشی و پتروشیمی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۷    
نرخ فروش حواله ارز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، مبنای نرخ تسعیر قیمت خوراک و قیمت پایه محصولات شرکت های پالایش نفت و پتروشیمی در بورس های کالایی قرار گرفت. سیاست تغییر نرخ پایه تسعیر ارز پتروشیمی ها، به سودآوری بسیاری از شرکت ها می انجامد و مکمل سیاست های کنترل تورم است.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: پتروشیمی ها از مهم ترین صنایع ارزآور کشور هستند و تغییر نرخ تسعیر ارز از این منظر به منفعت اقتصاد کشور خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یکی از دلایل واکنش احتیاطی بورس به خبرهای مثبت همچون اصلاح نرخ خوراک پتروشیمی ها و همچنین افزایش نرخ تسعیر ارز بی اعتمادی سرمایه گذاران به بورس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۳   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد گفت: افزایش نرخ ارز مبنای محاسبه قیمت پایه محصولات پتروشیمی و پالایشی در بورس کالا، ممکن است موجب افزایش قیمت بازار برخی محصولات شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که وزیر اقتصاد صراحتا تغییر نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه قیمت پایه در بورس کالا را رد کرده بود، بانک مرکزی در یک اقدام پیش بینی نشده دستور افزایش 30 درصد نرخ که منجر به تحولات تورمی جدی خواهد شد را صادر کرده است.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مصوبه اخیر بانک مرکزی در مورد نرخ تسعیر ارز بر مبنای نرخ مبادله ای موجب رشد پایدار بازار سرمایه، افزایش حاشیه سود برخی صنایع و تقویت افق سرمایه گذاری بلندمدت شود و به نوعی سیگنال خروج دولت از بحث قیمت گذاری دستوری است. ...