یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۱۰:۴۷Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترانزیت کالا»

خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد توسعه همکاری های میان ایران و ازبکستان می تواند سبب ارزآوری خوبی برای دو کشور شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: ایران دارای تجربیات و توانمندی های خوبی در حوزه کشاورزی یا بستر خوبی برای ترانزیت کالا محسوب می شود و این مهم ظرفیتی استراتژیک برای بلاروس بشمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۷    
مدیرکل بنادر و دریانوردی نوشهر:صادرات وترانزیت کالا از بندر نوشهر امسال 15درصد افزایش داشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تمام مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان بعد از گذار از دوران شیوع کرونا بازگشایی شده است و جریان عادی تردد و ترانزیت کالا از طریق جاده (کامیون) ، بنادر آبی و راه آهن و همچنین مسافر جریان دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۲۱    
مسئول روابط خارجی وزارت امور خارجه کشور افغانستان گفت: تلاش ما این است زمینه برای رشد ترانزیت فراهم شود تا مبادلات تجاری بین دو کشور چندین برابر شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مسئول روابط خارجی وزارت امور خارجه کشور افغانستان گفت: تلاش ما این است زمینه برای رشد ترانزیت فراهم شود تا مبادلات تجاری بین دو کشور چندین برابر شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک با بیان اینکه ترانزیت کالا از کشور با رشد 10 درصدی همراه شده است، گفت: برای سال آینده حقوق ورودی 87 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس به بیان توانمندی های گرجستان در زمینه های مختلف و معرفی ظرفیت های اقتصادی آن برای توسعه مراودات 2 کشور اشاره کرد و گفت: بهره مندی از قابلیت های 2 کشور برای گسترش تعاملات 2 جانبه فرصت ارزشمندی برای 2 کشور محسوب می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بر فعال سازی کریدور شمال جنوب و افزایش بهره وری در همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا تصریح کرد و گفت: الحاق چندین شهرک صنعتی و فرودگاه سردار جنگل رشت، به افزایش توانمندی های صادراتی ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: ایران امن ترین و اقتصادی ترین مسیر برای ترانزیت کالا در منطقه بوده و این مهم باید با سیاست خارجی پویا به کشورهای همسایه مخابره شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به اینکه میزان فروش اموال تملیکی 2600 درصد رشد داشته، گفت: نرخ ارز مبنای ورودی کالا در روز های گذشته افزایش یافته بود که رئیس جمهور دستور دادند افزایش پیدا نکند و نرخ ها به زودی به نرخ 28 هزار 500 بر می گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۷:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی در شورای اداری استان بوشهر با حضور رئیس جمهور گفت: ارز 28 هزار و 500 تومانی نیمایی مبنای محاسبه حقوق گمرکی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور به اقدامات انجام شده در شهرک صنعتی از جمله رینگ بارانداز ریلی مسیر شرق به غرب و درآمد قابل توجهی که ترانزیت کالا در بر خواهد داشت اشاره کرد و گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
در بهمن ماه 4 هزار و 675 تن کالا از بندر شهید باهنر به کشور های خارجی ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 65 درصدی را نشان می دهد.
نشست معاون رئیس آژانس فدرال حمل و نقل دریایی و رودخانه ای روسیه با معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با موضوع استفاده از ظرفیت های بنادر شمالی و جنوبی ایران جهت ترانزیت کالا، به صورت مجازی برگزار شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۱۳    
ترکیه یک کشور کوهستانی و پر بارش بوده که یکی از بهترین مناطق دنیا از نظر موقعیت جغرافیایی است. این کشور به عنوان گذرگاه غرب و اروپا به شمار می آید و کشور های بسیار زیادی به منظور ترانزیت کالا و انرژی از آن استفاده می نمایند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
به گفته تیزهوش تابان، رییس اتاق بازرگانی گیلان، اگر از چابهار کالایی را با کامیون به سمت مرز آستارا ترانزیت کنید به جای 9 روز، این فرآیند به 44 روز خواهد رسید و این یک فاجعه است. موضوعی که خودمان به منظور راستی آزمایی این مسیر و همکاری نهادهای طول مسیر امتحان کردیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تقویت ارتباطات و مراوادات و سیاست خارجی پویا با کشورهای همسایه و کشورهایی مانند چین نقش موثری بر بهبود تبادلات تجاری و توسعه ترانزیت کالا دارد.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۷:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم افزایش ترانزیت کالا با احداث پل جدید در پایانه مرزی آستارا تاکید کرد و گفت: ظرفیت ورود و خروج کامیون در پایانه مرزی 250 کامیون است ولی به دلیل مشکلات موجود در کشور آذربایجان همین امر هم به خوبی انجام نمی شود که با احداث پل جدید در پایانه مرزی ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۵    
افزایش ظرفیت ترانزیت کالا در بنادر کشور از مهمترین اولویت ها درحوزه حمل ونقل دریایی به شمار می رود که دراین خصوص اقدامات توسعه ای زیادی انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
افزایش ظرفیت ترانزیت کالا در بنادر کشور از مهمترین اولویت ها در حوزه حمل و نقل دریایی به شمار می رود که در این خصوص اقدامات توسعه ای زیادی انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۲    
سفیر ایران در قزاقستان گفت: گام اول برای توسعه روابط با قزاقستان بحث حمل و نقل و ترانزیت کالا از طریق ایران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از رشد 28 درصدی صادرات، واردات و ترانزیت کالا از پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: ترانزیت کالا از پایانه های مرزی اردبیل 54 درصد افزایش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از افزایش 145 درصدی ترانزیت کالا از مرز های استان خبر داد و گفت: پایانه مرزی بازرگان رکورددار ترانزیت زمینی کالا در آذربایجان غربی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
ایلام- چشمه خاور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: در سال جاری ترانزیت کالا در مرز مهران 48 درصد افزایش یافته است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۰:۵۵    
آمار جابه جایی ترانزیت کالا از پایانه شهید قاسم سلیمانی (مرز مهران) توسط ناوگان حمل ونقل عمومی استان ایلام (10 ماهه سالجاری)
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: 90/939 تن ترانزیت کالا از پایانه شهید سلیمانی شهرستان مهران انجام گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۴    
در پی جنگ اوکراین، ایران بار دیگر نگاه کشورهای آسیای میانه را به عنوان مسیر امن و کم هزینه ترانزیت کالا به خود جلب کرده که منجر به شکل گیری فصل جدیدی از روابط میان ایران و این کشورها شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۶:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ماهشهر- نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس گفت: به واسطه زیرساخت های مطلوب، بنادر خوزستان ظرفیت اقتصادی مطلوبی در زمینه افزایش حجم ترانزیت کالا دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-رضا دهقان : باوجود جذابیت ترانزیت از مسیر ایران، ترانزیت کالا در سال های اخیر نه تنها رشد نکرده، بلکه دچار افت نیز شده است. در حالی که حجم ترانزیت کشور بالغ بر 200 میلیون تن در سال تخمین زده شده، در سال 1399 مجموعا 7 میلیون تن کالا از ایران ترانزیت شد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۳:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار دستیار رئیس جمهور روسیه گفت: ساخت راه آهن رشت- آستارا به عنوان تکمیل کننده کریدور شمال - جنوب، تحولی راهبردی در مبادلات تجاری و ترانزیت کالا در منطقه ایجاد خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۲۰:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
شمخانی گفت: ساخت راه آهن رشت- آستارا به عنوان تکمیل کننده کریدور شمال - جنوب تحولی راهبردی در مبادلات تجاری و ترانزیت کالا در منطقه ایجاد می کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ترانزیت خروجی کالا از پایانه مرزی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مهران در مقایسه با مدت مشابه پارسال 48 درصد افزایش یافته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان حوزه معدن سیستم حمل ونقل کشور برای تجارت و ترانزیت کالا، چه در زمینه واردات و چه صادرات، مشکلات عدیده ای دارد. زیرا هزینه های حمل خارجی فوق العاده گزاف است به شکلی که می توان گفت هزینه های ترانزیت کالا از میزان افزایش نرخ ارز هم پیشی گرفته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت ترانزیت در اقتصاد کشور به نقش آن بر افزاش درآمد دولت و اشتغال پایدار و کاهش اثرگذاری تحریم های اقتصادی اشاره کرد و گفت ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: تداوم بی توجهی به حوزه حمل و نقل ریلی و ترانزیت کالا آن هم در شرایطی که کشور های همسایه با صرف هزینه های کلان و مدیریت منظم و یکپارچه به دنبال ربودن سهم ترانزیت کالا ایران در منطقه هستند، صحیح نیست.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
گرمایش زمین و ذوب یخ های قطبی تاثیرات مخربی بر محیط زیست داشته و به نوعی یک دغدغه جهانی محسوب می شود، اما این موضوع در حوزه حمل و نقل و ترانزیت کالا منجر به پدیدار شدن مسیرهای جدیدی برای کشتیرانی می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل گمرکات استان ایلام گفت: میزان ترانزیت کالا از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه در مرز بین المللی مهران بیش از 131 هزار تن بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: افزایش سهم بندر چابهار با ظرفیت سالانه 8.5 میلیون تن کالا در تجارت خارجی و ترانزیت کالا از چشم اندازهای مهم است که با سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد و 300 میلیون دلاری نظام برای طرح توسعه بندر و خرید تجهیزات به روز تخلیه و ...
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آستارا- طولانی شدن ارائه خدمات گمرکی در مرز آستارا سبب به وجود آمدن صف های چند ده کیلومتری در این شهر از کامیون ها شده است. به گزارش خبرنگار مهر، در هفته های اخیر کامیون های ترانزیت کالا برای خروج از مرز آستارا در این منطقه با مشکلاتی مواجه شده اند که این موضوع سبب [...] ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کل گمرک ایران از عبور حجم ترانزیت کالا از خاک کشور طی 10 ماهه امسال خبر داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
محمدصادق مفتح، قائم مقام سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان لزوم بر عهده گرفتن حوزه بازرگانی از سوی دولت و تشکیل سازمان بازرگانی گفت: با اینکه گفته می شود ایران به دلیل جغرافیای متفاوت چهارراه دنیا خوانده می شود و دارای موقعیتی راهبردی برای ترانزیت کالاست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی از افزایش 40 درصدی ترانزیت نسبت به سنوات گذشته خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رشت- ناظر گمرکات استان گیلان از افزایش 400 درصدی ترانزیت کالا در گمرکات شمال کشور خبر داد و گفت: زیرساخت های گمرکات گیلان هوشمندسازی می شود.
معاون اول رئیس جمهور گفت: 71 جایگاه سوخت در سیستان و بلوچستان به منظور رونق ترانزیت کالا و حل مشکل کاهش صف ها در این استان احداث می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ترانزیت کالا در کریدور شمال به جنوب شروع شده گفت: جمهوری اسلامی ایران به واسطه موقعیت جغرافیایی خوبی که در منطقه خاورمیانه دارد، می تواند با ارائه خدمات بسیار ارزنده در بنادر کشور، سهم خود را از این فرصت به وجود آمده بیشتر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با تجمیع گمرکات در سرخس مازاد تردد ناوگان و کالای گمرکات کشور برای خروج از مرز های زمینی و ریلی ترکمنستان و آسیای میانه از مرز سرخس پوشش داده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: ترانزیت کالا از گمرکات خراسان رضوی طی 9 ماهه اول سال جاری به یک میلیون و 513 هزار تن رسیده است.