یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۴:۴۹Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امنیت شغلی»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: دفاع از حقوق و امنیت شغلی کارگران وظیفه تمام ارکان اجتماعی به ویژه مسئولان است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۳    
مرضیه برومند به عنوان مدیرعامل خانه سینما به بیکاری و عدم امنیت شغلی و دیگر مشکلات موجود در این نهاد صنفی اشاره کرد و گفت: باور کنید شب هایی به خاطر مشکلات مالی، کابوس می بینم و آرام بخش می خورم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: تلاش کردیم با تشریک مساعی که هم خود کارگران و هم کارفرمایان، اساتید حوزه کار و مراکز مطالعاتی و پژوهشی بتوانیم اصلاحی از مواد قانون کار را به دولت پیشنهاد بدهیم که انشاالله در مراحل تصویب قرار بگیرد.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۷    
مدیرتعاون روستایی استان قزوین گفت: ساماندهی فعالیت کشاورزی زنان روستایی در سایه تشکیل تعاونی ها موجب تخصیص درآمد مشخص این افراد شده و امنیت شغلی آنها را فراهم می کند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
خزاعی چه گفت؟ دو بخش از سخنان رئیس سازمان سینمایی در نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس که به مناسبت سالروز حماسه ماندگار فتح خرمشهر و گرامیداشت دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، بیشتر نیازمند توجه و بررسی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک اطلاعیه به گزارش دنیای اقتصاد با عنوان حمایت وارونه از کارگران پاسخ داده است. دنیای اقتصاد حسب وظیفه رسانه ای خود این جوابیه را منتشر می کند ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
محمد خزاعی، تهیه کننده قلاده های طلا و رییس سازمان سینمایی در مراسم تقدیر از سینماگران انقلاب و دفاع مقدس درباره فیلم ایرانی آیه های زمینی صحبت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مرضیه برومند مدیرعامل خانه سینما ضمن اعلام برنامه های خانه سینما و مشکلات متعدد آن از امنیت شغلی هنرمندان گفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی امنیت شغلی را دغدغه جدی کارگران دانست و گفت: در حوزه امنیت شغلی پیشنهاد اصلاح مواردی از قانون کار را مطرح کردیم و امیدوارم با تصویب آن در دولت یکی از دغدغه های کار شایسته را از پیش روی جامعه کارگری برداریم.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان سینمایی در نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد: با عوامل و بازیگرانی که با فیلم های قاچاق یا بدون مجوزی که علیه جمهوری اسلامی ایران ساخته می شوند، در ادامه کار خود دچار مشکلاتی خواهند شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
مرضیه برومند به عنوان مدیرعامل خانه سینما به بیکاری و عدم امنیت شغلی و دیگر مشکلات موجود در این نهاد صنفی اشاره کرد و گفت: باور کنید شب هایی به خاطر مشکلات مالی، کابوس می بینم و آرام بخش می خورم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل کاهش فعالیت کارخانه نخ البرز در طول شش ماه گذشته، حدود 100 کارگر باقیمانده این کارخانه تولیدکننده نخ بابت امنیت شغلی خود احساس نگرانی می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۹    
کارگران شرکتی ارکان ثالث نفت با انتشار نامه ای از دولت خواستند تا از ارسال لایحه اصلاح قانون کار به مجلس خودداری کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۰    
سازمان اداری و استخدامی در خصوص مطلب منتشر شده در روزنامه کار و گارگر با عنوان فعالان صنفی: امنیت شغلی و معاش کارگران مورد تهدید قرار گرفته است توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با انتقاد از قرار دادن طرح استاد شاگردی در پیش نویس برنامه هفتم توسعه گفت: اجرای طرح استاد شاگردی امنیت شاغلان فعلی را دچار مشکل می کند.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در 2 سال دولت سیزدهم افزایش حقوق کارگران و حداقل بگیران 86 درصد در کشور رقم خورده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: عدم امنیت شغلی در کیفیت کالا هم تاثیرمستقیم دارد. قراردادها به صورت سه ماه و 6 ماه باعث می شود کارگرعرق به کار نداشته باشد و دغدغه مند باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- محمدی، رئیس اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری تهران گفت: مهم ترین خواسته پیک موتوری ها امنیت شغلی است زیرا با وجود مخاطرات این شغل، کماکان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه امنیت شغلی مهمترین دغدغه کارگران است،گفت: جامعه کارگری از اقدام مثبت دولت درباره ساماندهی و اصلاح قراردادهای موقت کار استقبال می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۹   + ۳۵ سایت دیگر  
در حالی که دولتی ها بیان می کنند با اصلاح قانون کار به دنبال تأمین امنیت شغلی برای کارگران هستند که بسیاری از کارشناسان بازار کار معتقدند پیشنهادات سازمان برنامه در برنامه هفتم امنیت شغلی کارگران را به خطر می اندازد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۳۵   + ۳۳ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه مشاهده می شود تعداد زیادی از کارفرمایان، شغل ایجاد کرده اند اما نیروی کاری نیست، افزود: کارگران با توجه به هزینه های زندگی به دنبال شغلی هستند که درآمد بیشتری داشته باشد. ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۵    
گروه جامعه- با گذشته حدود سه دهه از فرآیند موقتی سازی قرادادهای نیروی کار و بروز آثار مخرب در امنیت شغلی کارگران به همین واسطه، تبدیل وضعیت نیروی کار از قراردادی به دائم، یکی از مطالبات جدی کارگران و فعالان کارگری است. ...
معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
معدن 24: طی مراسمی با حضور مدیران این شرکت ضمن تکریم خدمات آقای مهندس حسین پور در طول تصدی مدیریت حراست چادرملو آقای ناصر نوری صفا بعنوان سرپرست جدید واحد حراست شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منصوب شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
در پیش نویسی که از لایحه اصلاح موادی از قانون کار منتشر شده، سقف قراردادها 4 سال تعیین شده است؛ یعنی اگر کارگری به مدتِ 4 سال در کارگاهی کار کند، بعد از این مدت، قرارداد او از موقت به دائم تبدیل می شود. اما آیا این لایحه امنیت شغلی کارگران را افزایش خواهد داد؟
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۳    
در میزگردی که با عنوان "نسل امروز" و با حضور نوجوانان دهه هشتادی به زودی تقدیم مخاطبان و شهروندان خواهد شد، پیرامون مشکلات و کاستی ها و نواقص آموزش و پرورش و حتی مربیان و معلمان، برنامه های صدا و سیما ، امنیت شغلی افراد، مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سخن گفته شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در آیین سی وچهارمین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان گفت: هفته کار و کارگر فرصت مناسبی است که در آن دغدغه ها و مطالبات جامعه کارگری مطرح شود و علاوه بر پاسخ آن، گفت وگویی بین جامعه کار و تولید و دولت شکل گیرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۵:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اکنون که دولت مصمم است مدت قراردادهای موقت را 4 سال اعلام کند، نگرانی هایی درخصوص امنیت شغلی کارگران از سوی فعالان کارگری مطرح شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دزفول در مجلس در نشست شورای اشتغال شهرستان دزفول امنیت شغلی را مشکل کنونی دستگاه های اجرایی دانست و گفت: مدیران باید شجاعت انجام کارهای بزرگ را داشته باشد زیرا مدیری که شجاعت نداشته باشد نمی تواند تصمیم های بزرگ بگیرد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: یک کارشناس حوزه کار رعایت سه جانبه گرایی در اصلاح قانون کار را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای آنکه قانون قابلیت اصلاح پیدا کند باید نظر ذینفعان آن گرفته شود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
حسین حبیبی درخصوص لایحه اصلاح موادی از قانون کار گفت: اگر بنا باشد قوانین کار و تامین اجتماعی و همچنین قانون تشکیل شوراهای اسلامی کار اصلاح شود، این اصلاح باید رویکردش در جهت افزایش امنیت شغلی وچتر حمایتی از کارگران با مشارکت خود کارگران باشد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۴:۴۶    
مرصادنیوز: اسفند سال گذشته طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به تصویب نمایندگان مجلس رسید درحالی که اجرای آن نیازمند تخصیص اعتبارات کلان است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۷    
نگار آرانی مؤلف کتاب هنر عنوان کرد: در حوزه تألیف کتب هنری، هنرمندان و صاحب نظران بیشتر از نشرها مقصر هستند. مخصوصاً در حوزه تخصصی طراحی طلا و جواهرات نگاه خودخواهانه ای حاکم است و هیچ کس نمی خواهد فنون کار را به دیگران منتقل کند؛ زیرا از بابت امنیت شغلی نگران هستند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مهمترین دغدغه جامعه پرستاری امنیت شغلی است که به منافع مسئولان و سیاستگذاران حوزه بهداشت و درمان کشور بستگی دارد؛ چرا که برخلاف سیاست معمول در کشورهای پیشرفته، بسیاری از آنان جزو سهامداران و اعضای هیات امنای بیمارستان های خصوصی و اعضای هیأت علمی بیمارستان های دولتی هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس، با انتقاد از اینکه عزمی در مسئولان برای تامین امنیت شغلی کارگران مشاهده نمی شود از تلاش این فراکسیون برای ارائه طرح یا پیگیری تقدیم لایحه دوفوریتی از سوی دولت در راستای تحقق این مهم خبر داد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
درراستای اصلاحات بندهایی از قانون کارحداکثر مدتی که می توان با کارگران مشمول قانون کار، قرارداد مدت موقت منعقد کرد چهار سال خواهد بود و بعد از آن، قرارداد موقت به حالت دائمی در خواهد آمد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۳۵ سایت دیگر  
درراستای اصلاحات بندهایی از قانون کارحداکثر مدتی که می توان با کارگران مشمول قانون کار، قرارداد مدت موقت منعقد کرد چهار سال خواهد بود و بعد از آن، قرارداد موقت به حالت دائمی در خواهد آمد.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اعلام خبر خوش برقراری مجدد بیمه بیش از چهار هزار نفر از قالیبافان استان گفت: برقراری مجدد بیمه بیش از چهار هزار نفر از قالیبافان استان دستاورد بزرگی در صنعت فرش دستبافت است که با پیگیری های مستمر محقق شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۸:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
یک فعال کارگری پیشنهاد پرداخت حق عائله مندی به کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مسأله یک موضوع تخصصی است و باید تمام ابعاد آن از بار مالی تا تاثیرگذاری بر امنیت شغلی و حقوق کارگران در شورای عالی کار به طور سه جانبه بررسی شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۸    
دبیراجرایی خانه کارگر استان گلستان گفت: باید قراردادهای کارگران را ساماندهی کرد و درابتدا قرادادهای موقت تبدیل به قراداهای دائم شوند که با این اقدام امنیت شغلی کارگران برقرار می شود.
رئیس کانون بازنشستگان کارگری گرگان گفت: امنیت شغلی کارگران از موضوعات حائز اهمیت است که باید به آن توجه شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۷    
هلدینگ املاک بانک دی قراردادهای پرسنل را رسماً یک ماهه کرده و موجب نگرانی پرسنل و خانواده هایشان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم یزدو اشکذر در مجلس: قرارداد های سه ماهه تضمین کننده فردای کارگر نیست و کسی که بعد از 89 روز نداند که سرکار هست یا نیست، طبیعتا هیچگاه امنیت شغلی نخواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق آمارهای اعلام شده بیش از 96درصد قراردادهای کارگری در کشور موقت هستند و می توان گفت که تنها 4درصد کارگران امنیت شغلی دارند.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر که در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد، از دست اندرکاران طرح بیمه تأمین اجتماعی امدادگران جمعیت هلال احمر قدردانی کرد و خواستار توجه جدی تر به موضوع امنیت شغلی فعالان در این حوزه انساندوستانه شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۴   + ۲۷ سایت دیگر  
یک نگاه محاسباتی به آمارهای قرارداد کار بیانگر این است که زمانی که کارگران قرارداد ندارند یا قرارداد موقت دارند شرایط دریافت بیمه بیکاری را ندارند. آمارها نشان می دهد 50 درصد کارگران بیمه بیکاری ندارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور سازمان هلال احمر را از جمله سازمان ها و نهاد های اولویت دار در امر تخصیص بودجه دانست و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد، اعلام نیاز های این سازمان با سرعت بیشتر تامین شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۸    
رئیس جمهور در روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر: در تخصیص اعتبارات کشور هلال احمر دارای اولویت است. بودجه مورد نیاز این مجموعه در دستور کار قرار گیرد. امنیت شغلی امدادگران و فعالان هلال احمر ارتقا یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور در مراسم روز جهانی هلال احمر گفت: باید امنیت شغلی نسبت به کسانی که خدمت گزار در این مجموعه هستند ارتقا پیدا کند.
اقتصاد ایران: رئیس جمهور در مراسم روزجهانی هلال احمر گفت: امنیت شغلی نسبت به عزیزانی که در هلال احمر کار می کنند باید بیشتر شود.