پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۳:۴۰Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیمه کارگران ساختمانی»

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم با اصلاحاتی که در قانون بیمه کارگران ساختمانی انجام شده است با اقدامات جهادی و انقلابی، مشکل سهمیه برای استان ها حل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
با اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی، ساز و کار بیمه 700 هزار نفر از این هموطنان زحمت کش مهیا شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس جمهور، قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۲    
رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، اصلاحیه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۴۶    
رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور، اصلاحیه ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را ابلاغ کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: امکان پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی این استان در سامانه خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی فراهم شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از امکان پرداخت آنلاین حق بیمه کارگران ساختمانی در این استان بر بستر سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت که با فراهم شدن امکان محاسبه و پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در شش استان دیگر ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح به نقل از پایگاه خبری هشت صبح ، هادی طحان نظیف روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: طرح اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی که در مراحل قبل با ابهامات و اشکالاتی از سوی شورای نگهبان مواجه شده بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس در تذکری در خصوص قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: اجرای این قانون می توانست امیدی در دل مردم ایجاد کند اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف مانده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در خصوص نحوه تامین منابع لازم برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی، گفت: تعدادی از کارگرانی که در گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند اصلا کارگر ساختمانی نیستند که می طلبد تامین اجتماعی با پایش دقیق نسبت به شناسایی و حذف آنها اقدام کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
با مصوبه مجلس، هزاران بساز و بفروش از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته 3 روز جلسه علنی داشتند که تعیین تکلیف بیمه کارگران ساختمانی و تمدید لایحه برنامه ششم توسعه تا پایان سال از مهمترین مصوبات نمایندگان در این جلسات بود.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم،طرح اصلاحیه ماده 5بیمه کارگران ساختمانی، بارها بین کمیسیون اجتماعی و صحن رد و بدل شده است. این طرح اواخر سال گذشته مصوب شد و بعد از عبور از سد شورای نگهبان، بالاخره به عنوان قانون برای اجرا ابلاغ شد. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۵۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱    
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
سلام نو / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این کمیسیون در مصوبه امروز خود میزان حق بیمه کارگران ساختمانی را در شهرها و روستاها مشخص کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 10 هزارنفر از کارگران ساختمانی در ارومیه و در سطح کشور نزدیک به 550 تا 600 هزار کارگر بدون بیمه هستند، گفت: امیدواریم با توجه به رفع ایرادات شورای نگهبان شاهد تصویب طرح بیمه کارگران ساختمانی باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از رفع ایراداتی که از سوی شورای نگهبان و شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه بیمه کارگران ساختمانی وارد دانسته شده بود، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای بنده از هیأت رئیسه مجلس آن است که طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در این هفته بررسی و تعیین تکلیف شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
سه سال است که نمایندگان مجلس با سنگ اندازی بر سر راه تصویب ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب آن را به تعویق انداخته اند و همچنان هم به این کار ادامه می دهند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
مساله بیمه کارگران ساختمانی مدت زمانی زیادی است که با سنگ اندازی ها معطل مانده و در این بین سهم عمده این تعلل به نمایندگان مجلس تعلق دارد. نمایندگانی که وظیفه دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارند در این زمینه به وضوح کوتاهی کرده و در حال به تعویق انداختن اجرای قانونی هستند که با جان کارگران ساختمانی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
نظر نمایندگان کارگری با طرح کمیسیون اجتماعی است و معتقدیم غیر از این طرح، که سال ها پای آن کارشناسی شده، طرح دیگری نمی تواند مشکل بیمه کارگران ساختمانی را حل کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۹:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام از طرح های ساماندهی کارکنان دولت ، اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی و مصوبه قیر رایگان ایراد گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس در خصوص اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی را برای دومین بار مغایر سیاست های کلی نظام دانست.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: استفاده از اتباع بیگانه در شرکتها و واحدهای صنعتی و بیمه کارگران ساختمانی که تعداد زیادی در صف هستند از مشکلات این بخش است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
محمدی رئیس کانون کارگران ساختمانی استان گلستان گفت: بررسیِ تاریخچه ی حضور طرح بیمه کارگران ساختمانی در مجلس، نشان می دهد موضوعِ بیمه ی کارگران برای خیلی از نمایندگان اهمیتی ندارد و برای برخی منافع کارفرمایان صنعتِ ساخت و ساز مهم است.
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی منتظر نظر شورای محترم نگهبان است. وی متذکر شد: تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان شیرینی اینکار بزرگ را در کام آنها تلخ کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
موسوی همچنین در خصوص بیمه کارگران ساختمانی و بیمه کارگران و باربران گمرک گفت: بیمه کارگران ساختمانی نوعی بیمه خاص است که به موجب قانون، طی سال های گذشته اجرا شده و وظیفه ماست تا این کارگران را بیمه کنیم ...
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
کارگران ساختمانی در ازای حداقل دستمزدی که می گیرند، هر روز جانِ خود را در معرض خطر قرار می دهند بدونِ آنکه از ابتدایی ترین حق یک کارگر بهره مند باشند. آن ها حقی را که سال ها پایمال شده از کارفرمایان خود می خواهند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
بیمه کارگران ساختمانی در سال های اخیر به دلیل کش و قوس در میزان پرداخت حق بیمه توسط کارفرما، معطل مانده است. این بلاتکلیفی باعث قطع بیمه 300 هزار کارگر و پشت نوبتی 500 هزار نفر شده است. رئیس فراکسیون کارگری و رئیس انجمن صنفی، متهم این وضعیت را مافیای مسکن می دانند
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنانی تندتر از پیشنهادها، حذفِ رشته سینما اتفاقی خوب یا بد؟ بریکس؛ از اتحاد اقتصادی تا اختلاف سیاسی، بازتاب سفر رئیسی به قم و دیدار با مراجع تقلید، همتی متهم یا مدعی العموم؟ بورس ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۵    
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: در روزهای اخیر مجلس شورای اسلامی اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی را تصویب کرد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان فرستاد اما متاسفانه این طرح به نفع کارگران ساختمانی نیست.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۶:۰۵    
دبیر کانون انجمن های صنفی کارگری و استادکاران ساختمانی گلستان گفت: تصویب اصلاحیه ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی به نفع بساز و بفروش ها است و معتقدیم مجلس در حق کارگران ساختمانی بسیار بی مهری کرده است.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۴۲    
به موجب بخشنامه 7.7 سازمان تامین اجتماعی ، مقرر گردیده مبنای سهمیه ای در کشور نباشد و بحث تعداد و سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی به هیچ وجه مطرح نگردد .سهمیه بندی بیمه ای یک تبعیض آشکار بین کارگران ساختمانی و سایر کارگران در برخورداری از مزایای بیمه های اجباری اجتماعی است .
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی گفت: در سال 1401 درآمد حاصل از سهم 7درصد کارگران ساختمانی، حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان بود که این رقم از مجموع درآمدی که از 15درصدی سهم کارفرما تأمین شده کمتر بود، همین باعث قطع بیمه کارگران ساختمانی شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم، با انتقاد از تعلل در روند نهایی شدن قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: مافیای بازار مسکن در کشور کم نیستند و با اتکا به کانون های قدرت سعی دارند مانع از اجرای قوانینی شوند که باعث می شود سود کمتری از ساخت و سازها نصیبشان شود.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بر اساس مصوبه روز گذشته مجلس میزان سهم مالک از حق بیمه کارگران ساختمانی معادل 5/ 22 درصد از مجموع عوارض صدور پروانه ایجاد یا توسعه، احداث یا افزایش تراکم ساختمانی، تخریب و نوسازی بنا و تعمیرات اساسی شامل زیربنا، مازاد بر تراکم، پایه مالی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: شورای مسکن استان با گذراندن چند مصوبه پرداخت حق بیمه ماده پنج قانون بیمه کارگران ساختمانی را برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن آسان کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۸:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
طرح پیشنهادی کمیسیون اجتماعی مجلس برای اصلاح ماده 5 بیمه کارگران ساختمانی در صحن علنی کنار گذاشته شد و نمایندگان به طرح نماینده محلات رای دادند. طرح جدید تفاوت فاحشی با طرح کمیسیون اجتماعی مجلس دارد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
با تصویب مجلس شورای اسلامی میزان حق بیمه کارگران ساختمانی معادل 5/ 22 درصد از مجموع عوارض صدور پروانه تعیین شد. به گزارش ایسنا ، بر اساس مصوبه روز گذشته مجلس میزان سهم مالک از حق بیمه کارگران ساختمانی معادل 5/ 22 درصد از مجموع عوارض صدور پروانه ایجاد یا توسعه، احداث یا افزایش تراکم ساختمانی ...