جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۲:۱۹Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارگران ساختمانی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۹   + ۳۶ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت برحسن اجرای سیاست های کلی نظام طرح توقف اجرای ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوبه مجلس شورای اسلامی را مغایر سیاست های کلی نظام ندانست .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی گفت که با فراهم شدن امکان محاسبه و پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در شش استان دیگر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۳۸ سایت دیگر  
هیات عالی نظارت برحسن اجرای سیاست های کلی نظام طرح توقف اجرای ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوبه مجلس را مغایر سیاست های کلی نظام ندانست.
مرور نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی در این شورا پس از بررسی مجدد در مجلس خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تأیید طرح اصلاح قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی در جلسه امروز این شورا خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس در تذکری در خصوص قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: اجرای این قانون می توانست امیدی در دل مردم ایجاد کند اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف مانده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در خصوص نحوه تامین منابع لازم برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی، گفت: تعدادی از کارگرانی که در گذشته تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند اصلا کارگر ساختمانی نیستند که می طلبد تامین اجتماعی با پایش دقیق نسبت به شناسایی و حذف آنها اقدام کند.
هفته نامه وقایع استان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۵    
وقایع استان در گفت و گو با رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان مرکزی بررسی می کند؛ عدم آموزش ایمنی عامل حوادث ناگوار ساختمانی فاطمه چاپاری: صنعت ساخت وساز یکی از خطرناکترین صنایع از نظر تلفات مربوط به کار ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
با مصوبه مجلس، هزاران بساز و بفروش از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته 3 روز جلسه علنی داشتند که تعیین تکلیف بیمه کارگران ساختمانی و تمدید لایحه برنامه ششم توسعه تا پایان سال از مهمترین مصوبات نمایندگان در این جلسات بود.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم،طرح اصلاحیه ماده 5بیمه کارگران ساختمانی، بارها بین کمیسیون اجتماعی و صحن رد و بدل شده است. این طرح اواخر سال گذشته مصوب شد و بعد از عبور از سد شورای نگهبان، بالاخره به عنوان قانون برای اجرا ابلاغ شد. ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اصلاح مجدد طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ، ذرت های آلوده در همدان ، اصلاح لایحه شورای حل اختلاف و موافقت با یک فوریت لایحه مربوط به سواحل مکران ... از مهم ترین خبرهای جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیست و دوم شهریور 1402 مجلس شورای اسلامی بود که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح دو فوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱    
نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۴۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را رفع کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به ایراد شورای نگهبان به مصوبه قبلی مجلس درباره طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، این طرح را اصلاح کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح دوفوریتی اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را اصلاح کردند.
سلام نو / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این کمیسیون در مصوبه امروز خود میزان حق بیمه کارگران ساختمانی را در شهرها و روستاها مشخص کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 10 هزارنفر از کارگران ساختمانی در ارومیه و در سطح کشور نزدیک به 550 تا 600 هزار کارگر بدون بیمه هستند، گفت: امیدواریم با توجه به رفع ایرادات شورای نگهبان شاهد تصویب طرح بیمه کارگران ساختمانی باشیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از رفع ایراداتی که از سوی شورای نگهبان و شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه بیمه کارگران ساختمانی وارد دانسته شده بود، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ایلام با اشاره به اختلاف شخصی میان تعدادی از کارگران ساختمانی و یک نانوایی در لومار، گفت: متعاقب صدور دستور مقام قضایی مبنی بر دستگیری عوامل حادثه، تلاش و رصد اطلاعاتی مامورین نیروی انتظامی آغاز و در حال پیگیری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای بنده از هیأت رئیسه مجلس آن است که طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در این هفته بررسی و تعیین تکلیف شود.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۱:۴۱    
دبیر کانون انجمن های صنفی کارگری کارگران و استاد کاران ساختمانی گلستان گفت: در حال حاضر بیش از 3500 کارگر ساختمانی در استان منتظر بیمه هستند و چشم امید کارگران ساختمانی به مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۲۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان: به منظور اجرای برنامه ها و دستورالعمل های صادره اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، در خصوص بازرسی های دوره ای از انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در روز سه شنبه (صبح) کارگران ساختمانی پاناما در مقابل مجلس ملی این کشور در مرکز پاناما اجتماع کردند.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حضور چند نفر از یک انجمن صنفی در مجمع، فقدان و نقص مدارک و صورتجلسه هیات مدیره انجمن ها، عدم امضای فهرست حاضران در مجمع عمومی و تناقض در امضای یکی از اعضای هیات رئیسه و نظارت از جمله ایرادهای مجمع عنوان شده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
سه سال است که نمایندگان مجلس با سنگ اندازی بر سر راه تصویب ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب آن را به تعویق انداخته اند و همچنان هم به این کار ادامه می دهند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۱۶    
مساله بیمه کارگران ساختمانی مدت زمانی زیادی است که با سنگ اندازی ها معطل مانده و در این بین سهم عمده این تعلل به نمایندگان مجلس تعلق دارد. نمایندگانی که وظیفه دفاع از حقوق مردم را بر عهده دارند در این زمینه به وضوح کوتاهی کرده و در حال به تعویق انداختن اجرای قانونی هستند که با جان کارگران ساختمانی ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۵    
کارگران ساختمانی معمولاً از کفش های ایمنی بازدارنده استفاده می کنند که کاملاً مناسب محیط کار این افراد هست. کفش های بازدارنده از پای کارگر محافظت کرده و از خطرات برخورد اجسام به پا و سایر آسیب های محیطی جلوگیری می کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
نظر نمایندگان کارگری با طرح کمیسیون اجتماعی است و معتقدیم غیر از این طرح، که سال ها پای آن کارشناسی شده، طرح دیگری نمی تواند مشکل بیمه کارگران ساختمانی را حل کند.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۲۰    
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان با تاکید بر اینکه 1200 کارگر ساختمانی در گرگان فاقد بیمه هستند، تصریح کرد: بیش از 50 درصد از حوادث ناشی از کار در گلستان در بخش ساختمان سازی است که داشتن بیمه می تواند عواقب ناشی از این حوادث را به حداقل برساند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبه مجلس در خصوص اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی را برای دومین بار مغایر سیاست های کلی نظام دانست.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۳۵   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، مصوبات مجلس در خصوص شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها ، طرح ساماندهی کارکنان دستگاه های موضوع ماده 29 برنامه پنج ساله ششم توسعه ، توقف اجرای ماده 5 قانون بیمه های تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی ، ساماندهی بازار زمین ...
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: استفاده از اتباع بیگانه در شرکتها و واحدهای صنعتی و بیمه کارگران ساختمانی که تعداد زیادی در صف هستند از مشکلات این بخش است.
شورای نگهبان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۴۹    
شورای نگهبان نظر خود را درباره طرح توقف اجرای ماده (5) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی اصلاحی 1401/11/5 اعلام کرد.
ندای استان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ندای استان ، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری گفت: طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل که پیشتر ایرادها و ابهام هایی داشت، پس از اصلاح مجلس، در شورای نگهبان تأیید شد. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
محمدی رئیس کانون کارگران ساختمانی استان گلستان گفت: بررسیِ تاریخچه ی حضور طرح بیمه کارگران ساختمانی در مجلس، نشان می دهد موضوعِ بیمه ی کارگران برای خیلی از نمایندگان اهمیتی ندارد و برای برخی منافع کارفرمایان صنعتِ ساخت و ساز مهم است.
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده شاهین شهر در مجلس گفت: قانون بیمه کارگران ساختمانی منتظر نظر شورای محترم نگهبان است. وی متذکر شد: تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان شیرینی اینکار بزرگ را در کام آنها تلخ کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
موسوی همچنین در خصوص بیمه کارگران ساختمانی و بیمه کارگران و باربران گمرک گفت: بیمه کارگران ساختمانی نوعی بیمه خاص است که به موجب قانون، طی سال های گذشته اجرا شده و وظیفه ماست تا این کارگران را بیمه کنیم ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور با بیان اینکه طرح جدید تأمین کننده بیمه تمام کارگران ساختمانی نیست گفت:کمتر از 400هزار نفر بیمه پردازی می کنند و بین 500 تا 600 هزار نفر در نوبت انتظار برای بیمه تامین اجتماعی هستند.
برترین ها / صبا ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۹:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
کارگران ساختمانی در ازای حداقل دستمزدی که می گیرند، هر روز جانِ خود را در معرض خطر قرار می دهند بدونِ آنکه از ابتدایی ترین حق یک کارگر بهره مند باشند. آن ها حقی را که سال ها پایمال شده از کارفرمایان خود می خواهند.