جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۸:۱۹Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بانک مرکزی»

فرهیختگان   ۴۶ دقیقه پیش   + ۷ سایت دیگر  
بهادری جهرمی: * بسیاری از تورم های ما نتیجه عملکرد بد و تخلفات برخی بانک هاست. * دولت برای حل این کارشکنی های بانک ها برنامه جدی دارد. * امسال تدابیری اتخاذ شده تا با چند بانک مخرب خصوصی، برخورد جدی صورت بگیرد که یک مورد از آنها هم اقدام شده است. ...
مدیرعامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: تمرکز بر هدایت نقدینگی به سمت تولید و بنگاه های تولیدی و تعاونی برنامه راهبردی ما در سال جاری است و در عین حال موضوع انضباط مالی، اعتباری و پرهیز از اضافه برداشت از بانک مرکزی را دنبال می کنیم.
فرارو   ۱ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
در راستای اصلاح نظام کارمزد که 17 اردیبهشت ماه از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد، از یکشنبه هفته آینده، 21 خردادماه طرح کارمزد تراکنش خرید کارتی در صنوف منتخب اجرایی می شود. البته در فاز نخست این طرح، نانوایی ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی کارمزد پرداخت نمی کنند. ...
ایبنا   ۲ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: مبادلات پولی دوجانبه موجب تقویت پول ملی می شود و اقدامات بانک مرکزی در این راستا قابل تقدیر و حمایت است.
برای اولین بار در تاریخ ترکیه، یک زن به ریاست بانک مرکزی این کشور منصوب شد.
حفیظه گی ارکان که در میانه بحران اقتصادی ترکیه به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی انتخاب شده، اولین زنی است که در ترکیه به این سمت منصوب می شود.
خارگ نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه برای نخستین بار در تاریخ این کشور، یک زن را به ریاست بانک مرکزی این کشور انتخاب کرد.
طلا   ۵ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ترکیه برای نخستین بار در تاریخ این کشور، یک زن را به ریاست بانک مرکزی این کشور انتخاب کرد.
چند ثانیه   ۵ ساعت پیش    
جعفرقادری: مبنای سخنان قالیباف برای کنترل تورم روشن نیست منافع برخی نمایندگان اجازه کنترل تورم را نمی دهد نمایندگان بخاطر رای، دولت با فشار به بانک مرکزی و بانکها با برداشت از منابع بانک مرکزی تورم ایجاد می کنند/
سلام نو / انتخاب   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای نخستین بار یک زن به ریاست بانک مرکزی ترکیه منصوب کرد.
ایبنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نرخ دلار بازار غیررسمی روز پنج شنبه به کف کانال 49 هزار تومان بازگشت و برخی معاملات در محدوده 48 هزار و 400 تومان انجام می شود.
شفا آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
این روزها قیمت جهانی طلا در محدوده 1960 دلار قرار دارد، این در حالی است که در هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا 1975 دلار افزایش پیدا کرد. یکی از دلایل این نوسان ابهام در سیاست پولی بانک مرکزی که پیش بینی وضعیت قیمت اونس جهانی را نیز سخت کرده است.
ارکان 43 ساله، مدرک دکترای مهندسی مالی خود را از دانشگاه پرینستون دریافت کرده و پیش تر مدیر عامل شرکت پرآوازه گلدمن ساکس بوده است.
خبر کاهش قیمت مسکن در برخی رسانه ها به نظر درست نمی آید مگر این روزها چه اتفاقی افتاده و چه عصای موسایی آمده است که قیمت ها کاهش پیدا کند؟
آفتاب نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زیمبابوه رکورددار تورم در جهان است؛ بطوریکه مردم این کشور اغلب با دلار آمریکا معامله می کنند و پول این کشور را کنار گذاشته اند. نزول دائمی پول محلی در برابر دلار، اعتماد به پول داخلی را از بین برده و این کشور از صندوق بین المللی پول برای کنترل تورم و اقتصاد کمک خواسته است ...
تازه نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان حفیظه غایه ارکان را به عنوان رئیس بانک مرکزی این کشور منصوب کرد.
اندیشه کیش   ۷ ساعت پیش    
درحالی که از نیمه دوم سال 1401 با اجرایی شدن ماده 23 قانون برنامه ششم توسعه کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان متولی مناطق آزاد شناخته مطرح می شود؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که از نهادهای زیرمجموعه وزارت اقتصاد می باشد؛ با صدور بخشنامه ای ...
عرشه آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مطبوعات رسمی ترکیه اعلام کردند که رجب طیب اردوغان حفیظه غایه ارکان را به عنوان رئیس بانک مرکزی این کشور منصوب کرد.
اقتصاد نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
مطبوعات رسمی ترکیه اعلام کردند که رجب طیب اردوغان حفیظه غایه ارکان را به عنوان رئیس بانک مرکزی این کشور منصوب کرد.
برخی مخاطبان فارس با ثبت پویشی خواستار همسان سازی حقوق کارکنان بانک های دولتی و بانک مرکزی شده اند، طبق قانون مدیریت خدمات کشوری همه کارمندان با شرایط یکسان باید حقوق مساوی دریافت کنند اما ممکن است دستگاهی پرداخت هایی خارج از حکم نظیر رفاهیات، اضافه کاری و غیره داشته باشد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی لزوم اطلاع رسانی مقررات و شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی که موجد حق و تکلیف برای عموم باشد را ابلاغ کرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از صدا و سیما، کورش پرویزیان، رئیس شورای عالی کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در برنامه تلویزیونی اظهار کرد: تسهیلات پرداختی به کارمندان بانک های خصوصی بر اساس مصوبه ی هیأت مدیره ی این بانک ها است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گفتگوی اختصاصی با مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم را در ویدئو فوق مشاهده نمایید.
سرزمین ارتباطات   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۱:۲۵   + ۷۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی به مردم درباره وجود دلارهای تقلبی در بازار غیررسمی هشدار داد و تاکید کرد: هموطنان به منظور جلوگیری از به خطر افتادن اموال و دارایی های خود، برای انجام امور و مصارف ارزی صرفاً به شعب ارزی بانک ها و صرافی های مجاز مراجعه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۲۱:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: مجموع ارز عرضه شده به صورت حواله امروز به معادل 76 میلیون دلار رسید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۰۹    
رئیس سازمان برنامه و بودجه در یک توئیت با استناد به گزارش بانک مرکزی از نرخ تورم در بخش تولید کننده، پیش بینی کرد که نرخ تورم مصرف کننده در خرداد ماه روند کاهشی خود را آغاز می کند.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۴۵   + ۶۲ سایت دیگر  
تومان نیوز: رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از کاهش 8.2 درصدی تورم نقطه به نقطه شاخص بهای تولیدکننده در اردیبهشت امسال به نسبت سال قبل ارائه کرد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ایستانیوز:مطابق قانون پولی و بانکی کشور، بانک مرکزی تنها مرجع تعیین میزان حداقل و حداکثر کارمزد دریافتی و پرداختی بانک ها و نظارت بر آن ها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بانک های دولتی گفت: بانک مرکزی اگر اطلاعات تسهیلات پرداختی به کارمندانش را منتشر نکند مجرم است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی با تزریق 150 هزار میلیارد تومانی در بازار باز، رکورد پول پاشی در این بازار را برای دومین هفته متوالی شکست.
بانک مرکزی به مردم درباره وجود دلارهای تقلبی در بازار غیررسمی هشدار داد و تأکید کرد: هموطنان به منظور جلوگیری از به خطر افتادن اموال و دارایی های خود، برای انجام امور و مصارف ارزی صرفاً به شعب ارزی بانک ها و صرافی های مجاز مراجعه کنند.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در هفته دوم خرداد 1402 اخبار اقتصادی گوناگونی منتشر شد که در میان آن ها می توان به عقب نشینی نرخ ارز در کانال های تلگرامی و بازار غیر رسمی و همچنین هشدار بانک مرکزی درباره خرید و فروش دلار های تقلبی در بازار ارز اشاره کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز، پنجشنبه، نرخ رسمی 46 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 18 ارز افزایش و نرخ 22 ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارزها ثابت ماند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۲۲    
گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی دانشجو از بازار ارز: تحت تاثیر اخبار مثبت دیپلماتیک دو هفته اخیر و اقداماتی که بانک مرکزی برای کاهش عمق بازار غیر رسمی انجام داده بود قیمت دلار وارد کانال 48 هزار تومان شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: رقم مانده تسهیلات اعطایی شبکه بانکی در سال 1401 بالغ بر 5500 همت بوده است که کل وام کارکنان بانک ها حسب گزارش بانک مرکزی (سامانه سمات) کمتر از 2 درصد این عدد را شامل می شود.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۴۸    
بانک مرکزی امروز، پنجشنبه، نرخ رسمی 46 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 18 ارز افزایش و نرخ 22 ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارز ها ثابت ماند. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، بانک مرکزی امروز پنجشنبه (18 خرداد 1402) ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از بانک مرکزی، در این بخشنامه تاکید شده است، در اجرای تکالیف مقرر در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال 1387 و ضوابط اجرایی آن و قانون ارتقا سلامت اداری و مقابله با فساد مصوب سال 1390 و با عنایت به تعاریف مقرر در ماده نخست قانون انتشار و دسترسی آزاد به ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۲۲    
بانک مرکزی امروز، پنجشنبه، نرخ رسمی 46 ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 18 ارز افزایش و نرخ 22 ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارز ها ثابت ماند.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ روابط عمومی بانک مرکزی، ادعای سید غنی نظری خانقاه نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مبنی بر اینکه کارکنان یک بانک 11 بار وام قرض الحسنه دریافت کرده اند را به شدت تکذیب کرد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۰   + ۳۵ سایت دیگر  
روابط عمومی بانک مرکزی ادعای نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مبنی بر اینکه کارکنان یک بانک 11 بار وام قرض الحسنه دریافت کرده اند را تکذیب کرد. به گزارش روند بازار به نقل از ایسنا ، روابط عمومی این بانک از سید غنی نظری خانقاه ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
فرزین بخشی از کاهش تورم تولیدکننده را ناشی از مدیریت منابع و مصارف ارزی و جلوگیری از درگیر شدن نظام تولیدی با تنش های ارزی دانست و پیش بینی کرد، با تداوم سیاست های حمایتی بانک مرکزی، شاهد کاهش هزینه های تولیدکنندگان در ماه های آینده خواهیم بود.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نسخه نهایی لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب که هفته گذشته به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، منتشر شد. در بخشی از متن این لایحه آمده است: در صورتی که مرتکب ظرف یک ماه پس از ابلاغ مبلغ جریمه از پرداخت آن خودداری کند ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به روند نزولی تورم تولیدکننده در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال براساس گزارش بانک مرکزی، اعلام کرد روند کاهشی تورم بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده با وقفه از خرداد ماه رخ خواهد داد. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عشقی گفت: با بانک مرکزی در تبادل داده ها که منجر به بهبود اداره نهاد های مالی و زیر مجموعه بانک ها می شود، تعاملات مثبتی داریم.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی درباره کاهش قابل توجه تورم بخش تولید در اردیبهشت، گفت: تورم ماهانه اردیبهشت سال 1402 به 3.2 درصد رسیده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
روابط عمومی بانک مرکزی ادعای نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مبنی بر اینکه کارکنان یک بانک 11 بار وام قرض الحسنه دریافت کرده اند را تکذیب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۳۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی همه بانک ها و موسسات اعتباری را موظف به انتشار مصوبات واجد حق و تکلیف عمومی کرد
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷    
معاون نظارت بانک مرکزی گفت: سقف ارائه تسهیلات بانک های قرض الحسنه که تا سال 1399 حدود 50 میلیون تومان بود، در سال 1400 به 200 میلیون و برای امسال به 300 میلیون تومان رسید.