پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۳:۵۰Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اف بی آی»

عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۵۹    
پریتپال سینگ شهروند آمریکایی 69 ساله که هماهنگ کننده انجمن سیک های کنگره آمریکا است، در گفت وگویی با روزنامه گاردین تایید کرد که تنها چند روز پس از قتل هاردیپ سینگ، پلیس اف بی آی با او و 2 فرد دیگر از همکارانش تماس گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
در پی قتل یک کنشگر آیین سیک در کانادا، پلیس اف بی آی به دست کم سه شهروند آمریکایی که در جوامع سیک فعال هستند هشدار داد که جانشان در خطر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد یک مامور سابق اف بی آی به جرم پنهان کردن دریافت بیش از 225 هزار دلار از یک مقام آلبانیایی اعتراف کرد .
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۲    
12 مسلمان آمریکایی از جمله شهردار سابق نیوجرسی با شکایت علیه وزارت دادگستری این کشور خواهان لغو فهرست نظارت مخفی بر مسلمانان در اف بی آی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
دولت ایالات متحده اعلام کرده که یک هکر روس حملات قابل توجهی به زیرساخت های حیاتی این کشور انجام داده و ظاهرا تحت تعقیب اف بی آی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
12 مسلمان آمریکایی از جمله شهردار یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، شکایتی را نسبت به قرار داشتن نام خود در فهرست نظارتی ضدتروریسم علیه اف بی آی طرح کرده اند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۹    
شورای روابط آمریکایی-اسلامی گفت که فهرست پرواز ممنوع اف بی آی که عمدتا افراد مسلمان و عربی را شامل می شود، غیرقانونی و خلاف قانون اساسی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اداره تحقیقات فدرال آمریکا اف بی آی در کنفرانسی گفت، پکن برنامه جاسوسی سایبری آنقدر گسترده ای دارد که از مجموع تلاش همه رقبای اصلی خودش بزرگتر است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۱۱    
اف بی آی برای دستگیری مرد جنایتکار که تا کنون موفق شده دو بار از زندان فرار کند، جایزه 100هزار دلاری تعیین کرد
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مسیح علی نژاد در سخنرانی و یک مصاحبه اظهار داشته کاخ سفید به او توصیه کرده هویتش را تغییر دهد و پنهان شود؛ رویه ای که در آمریکا تحت عنوان برنامه حفاظت از شاهدین | United States Federal Witness Protection Program شناخته می شود و معمولاً برای شاهدین پرونده های خطرناک و جاسوسان گریخته به آمریکا توسط ...
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مامور ویژه لبنانی-آمریکایی اف بی آی مسئول بازجویی از صدام حسین گفت: بزرگترین ترس صدام این بود. که ایران بفهمد عراق چقدر ضعیف و آسیب پذیر شده است. به گزارش وقت صبح به نقل از یورونیوز، بیست سال پیش در 19 مارس 2003 میلادی جورج دبلیو بوش ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اف بی آی اذعان کرد سرویس های اطلاعاتی روسیه همچنان در خاک آمریکا حضور دارند و تهدیدی جدی محسوب می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۲    
تهران- ایرنا- کریستوفر ری مدیر پلیس فدرال آمریکا گفت: باوجود تلاش برای ریشه کن کردن جاسوسان روس، تعداد آنها در ایالات متحده همچنان بسیار زیاد است و ما مدام در حال مقابله با آنها هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اف بی آی هشدار داد که تعداد جاسوس های روس که در داخل ایالات متحده فعالیت می کنند هنوز خیلی زیاد است و این علی رغم تلاش ها برای بیرون راندن آن هاست.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
این عملیات که به رهبری ایالات متحده و 6 کشور اروپایی انجام شد، یکی از بزرگترین پروژه های ایجاد اختلال در زیرساخت بات نت هایی بود که در جهت باج گیری، کلاهبرداری و سایر فعالیت های مجرمانه سایبری مورد استفاده قرار می گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
شبکه ای از رایانه های هک شده که در اخاذی ده ها میلیون دلاری از قربانیان در سرتاسر جهان استفاده شده بودند، به دست اف بی آی آمریکا متلاشی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مقامات آمریکایی گفتند، اف بی آی و دیگر نهادها در حال تحقیق درباره گروهی از اتباع ازبکستانی هستند که امسال با کمک یک قاچاقچی مرتبط با یک "سازمان تروریستی خارجی" از مرز آمریکا و مکزیک عبور کرده و در ایالات متحده درخواست پناهندگی کرده اند.
هفته نامه نخست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۸:۰۸   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش نخست نیوز ، پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی در حال بررسی سوابق بیش از ده ها شهروند ازبکستانی است که پس از درخواست پناهندگی در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک در اوایل سال جاری، اجازه ورود به ایالات متحده را پیدا کردند. ...
شارا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یک مامور سابق اف بی آی و کارشناس زبان بدن که شامگاه چهارشنبه اولین مناظره چهره های جمهوری خواه در چرخه انتخابات 2024 را تجزیه و تحلیل کرد، در گفت وگو با پولیتیکو به تشریح زبان بدن هشت کاندیدای جمهوری خواه در هنگام سخنرانی و کشف افکار و احساسات واقعی آن ها پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا: پایگاه خبری-تحلیلی جوییش اینسایدر خبر داد که رابرت مالی، نماینده پیشین آمریکا در امور ایران که کنگره و اف بی آی در حال تحقیق درباره مدت خدمتش در وزارت امور خارجه آمریکا پس از تعلیق مجوز امنیتی او هستند و هم اکنون در مرخصی اجباری به سر می برد ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
دانشگاه ییل آمریکا اعلام کرد که نماینده پیشین آمریکا در امور ایران که پس از تعلیق از وزارت امور خارجه این کشور در مرخصی اجباری به سر می برد، به عنوان عضو ارشد به دانشکده امور جهانی این دانشگاه می پیوندد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا کارکنان اف بی آی و اداره خدمات درآمد داخلی را در پرونده هانتر بایدن احضار کردند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
جی ادگار هوور شاید قدرتمند ترین فرد ایالات متحدهٔ آمریکا باشد که به مدت حدود 50 سال تا زمان مرگش در سال 1972، از دفترش در اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) انبوهی اطلاعات گوناگون از دوست و دشمن گردآوری کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۲:۰۲    
سرویس خارجی- یک قاضی نظامی در آمریکا فاش کرد که ماموران امنیتی در این کشور ضمن رفتار وحشیانه و شکنجه های ضد انسانی بازداشتی ها آنها را مجبور به اعتراف به کاری کرده اند که مرتکب نشده بودند. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، حکم یک قاضی دادگاه نظامی آمریکا نشان می دهد که سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) و پلیس فدرال (اف بی آی) آمریکا از شکنجه های شدید برای گرفتن اعتراف از زندانیان گوانتانامو استفاده می کنند. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
جامعه اطلاعاتی آمریکا به صنعت فضای داخلی، درباره ریسک رو به رشد جاسوسی و حملات جاسوسی از سوی چین، روسیه و دشمنان دیگر، هشدار داد . به گزارش ایسنا، طبق بولتنی که به طور مشترک توسط مرکز ملی امنیت و ضد اطلاعات ، اف بی آی و نیروی هوایی آمریکا منتشر شده ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۶:۱۶    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی امریکانا مطلبی را درباره افزایش خطرناک خشونت های مسلحانه علیه مقامات دولتی در آمریکا که برگرفته از یادداشتی از نشریه پالیتیکو است را منتشر کرد: ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یک امام جماعت و فعال اسلامی در سیاتل به خاطر قرار گرفتن نام خود در فهرست نظارتی، در طول چندین سال گذشته به دلیل نقض قانون از اف بی آی شکایت کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گفته پلیس فدرال آمریکا این کاربر پیرمردی 74 ساله بود که به دلیل تهدید جانی بایدن و سایر مقامات آمریکا در شبکه اجتماعی اش مجرم شناخته شده بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۱:۵۹    
سرویس خارجی- پیرمرد 75 ساله آمریکایی که در فضای مجازی به صورت غیرمستقیم بایدن را به مرگ تهدید کرده بود، مورد حمله اف بی آی قرار گرفت و کشته شد. خانواده او می گویند که این اظهارات صرفا از روی عصبانیت بوده و اصلا چنین نیتی در کار نبوده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
یک مقام ارشد مجری قانون به شبکه ان بی سی گفت در ماه مارس شبکه تروث سوشال به اطلاع اف بی آی رساند که فردی به نام کرایگ دلیوو یک پست نگران کننده خاص در این شبکه منتشر کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
یورونیوز نوشت: یک مرد ساکن ایالت یوتا که متهم است جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را تهدید به قتل کرده، ساعاتی قبل از سفر بایدن به این ایالت، توسط ماموران اف بی آی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
اداره تحقیقات فدرال آمریکا از کشته شدن شخصی که رئیس جمهور این کشور و معاون وی را در فضای مجازی تهدید به قتل کرده بود، خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
پلیس آمریکا فردی را که به صورت آنلاین گفته بود در زمان بازدید بایدن از ایالت یوتا باید تفنگ تک تیرانداز خود را بردارد، با شلیک مستقیم کشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
اداره تحقیقات فدرال آمریکا یک مرد اهل یوتا که مظنون به تهدید بایدن پیش از سفر وی به این ایالت بود را به ضرب گلوله کشت.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۱۶    
کمپین بایدن نام جمع آوری کننده های پول های کلان خود در سال 2020 را تا قبل از روز انتخابات پنهان کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۱۲    
به گزارش TFIGlobal یکی از بنیانگذاران ویکی پدیا اخیرا افشا کرد که دو سازمان اطلاعاتی سیا و اف بی آی از سال 2007 مقالات ویکی پدیا را دستکاری کرده اند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یک هیئت مشورتی کاخ سفید توصیه کرده است که کنگره آمریکا محدودیت های جدیدی را برای دسترسی اف بی آی به ابزار جاسوسی خارجی اعمال کند تا از استفاده این سازمان برای جاسوسی از ارتباطات الکترونیکی آمریکایی ها جلوگیری کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اوایل سال جاری میلادی روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، یک آژانس فدرال سیاست کاخ سفید را نقض کرده و از روش های محرمانه ای برای خرید ابزارهای تجسسی از شرکت اسرائیلی NSO Group، سازنده نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس استفاده کرده است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
پای رابرت مالی در پرونده ای مرتبط با افشای اطلاعات طبقه بندی شده باز شده است. دولت بایدن حاضر نشده رسما اتهامی را علیه این دیپلمات کهنه کار مطرح کند و با این حال اف بی آی را مسئول تحقیقات در این زمینه قرار داده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
اف بی آی اعلام کرد هکرها از هوش مصنوعی برای ایجاد بدافزارهای شرور استفاده می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۹    
اف بی آی هشدار داده است که هکر ها با ابزار های هوش مصنوعی مانند ChatGPT، کد های مخرب ایجاد می کنند و مرتکب جرایم سایبری ای می شوند که در گذشته برای آن ها باید تلاش بیشتری می کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) درباره تهدیدهای هکر ها برای شرکت های فناوری، محققان و دانشگاهیانی که با هوش مصنوعی کار می کنند، هشدار داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مقامات ارشد اف بی آی اعلام کردند که چین در حال سرقت فناوری هوش مصنوعی توسعه یافته توسط آمریکا برای دامن زدن به جاه طلبی ها و انجام عملیات برای گسترش نفوذ است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
پلیس فدرال آمریکا معتقد است که چین به منظور تقویت اهداف هوش مصنوعی خود و انجام عملیات نفوذ خارجی در حال سرقت فناوری هوش مصنوعی آمریکا است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۱    
تحلیل گر مسائل بین الملل: ممکن است نتیجه تحقیقات دایره حفاظتی وزارت خارجه آمریکا و اف بی آی در مورد رابرت مالی به دلیل محرمانه بودن هیچوقت در سطح عمومی مطرح نشود؛ اما در مجموع به نظر نمی رسد که او دیگر به کار قبلی اش بازگردد
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۲۱:۰۷    
خبرگزاری میزان - وزارت دفاع آمریکا می گوید که در حال بررسی یک نقض جدی ارتباطات داخلی در 17 تأسیسات نیروی هوایی این کشور است. به گزارش فوربس، شواهدی از نقض احتمالی ارتباطات اف بی آی از سوی کارمندی که در یک پایگاه نیروی هوایی کار می کرده، وجود دارد. ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۵:۵۲    
اف بی آی به اقدامات دشمنان خارجی برای استفاده از هوش مصنوعی به عنوان بخشی از کمپین های نفوذ و سایر فعالیت های مخرب و همچنین علاقه آنها به آسیب رساندن به نرم افزارهای هوش مصنوعی تجاری و سرقت جنبه های فناوری در حال ظهور توجه بیشتری دارد. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
یک تحلیل گر مسائل بین الملل گفت: ممکن است تحقیقات دایره حفاظتی وزارت خارجه آمریکا و اف بی آی در مورد رابرت مالی هنوز خاتمه نیافته باشد یا خاتمه یافته و نتیجه آن منفی بوده است ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران تایمز، با انتشار فایل صوتی محرمانه ای از رابرت مالی نماینده ویژه تعلیق شده آمریکا در امور ایران افشا کرده که ایالات متحده به دنبال احیای برجام و سپس استفاده از این توافق به عنوان نقطه شروع برای اعمال فشار بیشتر بر ایران است.