سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۰:۰۵Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری عفونی»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۲۱    
واکسن آنفلوآنزا آنفلوانزای فصلی یک بیماری عفونی و ویروسی است که سیستم تنفسی فرد (بینی، گلو، برونشیت و گاهی ریه ها) را مورد تهاجم قرار می دهد. تزریق واکسن آنفلوانزا برای تمام افراد بالای 6 ماه توصیه می شود، همچنین بهترین زمان تزریق ابتدای شهریورماه تا پایان مهرماه است.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
هاری یک بیماری عفونی است که بر سیستم عصبی مرکزی در پستانداران اثر می گذارد. هاری از طریق بزاق دهان حیوان آلوده چند روز پیش از مرگش منتقل می شود. هاری از طریق خون، ادرار یا مدفوع یک حیوان مبتلا به هاری قابل انتقال نیست و از طریق هوا در محیط نیز منتشر نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
هاری یک بیماری عفونی حاد و کشنده ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می شود .
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
لاشه یه نفر شتر بطور کامل در کشتارگاه صنعتی قهستان شهرستان خوسف ضبط و معدوم شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
آنفولانزای فصلی یک بیماری عفونی و ویروسی است که سیستم تنفسی فرد (بینی، گلو، برونشیت و گاهی ریه ها) را مورد تهاجم قرار می دهد. تزریق واکسن آنفولانزا برای تمام افراد بالای 6 ماه توصیه می شود، همچنین بهترین زمان تزریق ابتدای شهریورماه تا آخر مهرماه است. ...
سلام نو / انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
متخصص بیماری های عفونی: مردم استفاده از ماسک و شستن مداوم دست ها را جدی بگیرند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
توصیه هایی برای جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی و گوارشی به زائران اربعین را می توانید در ادامه مطالعه می کنید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۱۰    
آنفولانزا ؛ یک بیماری عفونی خطرناک و شبیه به سرماخوردگی است که البته می تواند منجر به مرگ شود! علائم و راهکار های درمانی آنفولانزا چیست؟
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۳:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شیوع بیماری عفونی لژیونر که عامل آن نوعی باکتری است، مسئولان بهداشتی شهر ژشوف در جنوب شرق لهستان را نگران کرده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان انار گفت: بیماری بروسلوز یا تب مالت یک بیماری عفونی و قابل انتقال از دام به انسان و در دام غیرقابل درمان است
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در فرم حاد بیماری تب مالت یا بروسلوز، فرد دچار لرزش های ناگهانی و درد عمومی در بدن می شود که بیشتر خود را در پشت بدن نشان می دهد . ...
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس اداره بیماری های منتقله ناقلین وزارت بهداشت از افزایش پنج برابری مالاریا در کشور خبر داد و گفت: کادر درمان به احتمال مالاریا در تمامی بیماران تب دار توجه کنند.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۲۸    
آبله مرغان یک بیماری عفونی است که معمولا در فصل بهار اتفاق می افتد. فرد مبتلا به آبله مرغان بایستی قرنطینه باشد زیرا این بیماری مسری است و ممکن است افراد دیگر را مبتلا نماید. معمولا این بیماری کودکان زیر ده سال را درگیر می نماید ولیکن در افراد بزرگسال نیز به ندرت ابتلا به این بیماری دیده می شود ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۶:۲۳    
شفا آنلاین سلامت بیمارانی که دچار شوک سپتیک می شوند یا میکروبی در خون شان در حال چرخش است یا بیماری عفونی شدید دارند. این بیماران اغلب تب دارند و معمولا مشکلات زمینه ای مثل دیابت یا بدخیمی دارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص عفونی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه در بیمارانی که دچار شوک سپتیک می شوند ، فشار خون بیمار بشدت کاهش پیدا می کند ، می گوید: بیمارانی که دچار شوک سپتیک می شوند یا میکروبی در خون شان در حال چرخش است یا بیماری عفونی شدید دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت خوزستان مالاریا را شایع ترین عفونت های انسانی و قدیمی ترین بیماری عفونی در سطح دنیا معرفی کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۶:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص عفونی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه بیماری سیفلیس از مادر به بچه بویژه در صورت ابتلای مادر در طول بارداری یا ابتلای قبلی مادر منتقل می شود و بیماری های شدیدی را برای کودک بهمراه دارد ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
آرتریت عفونی (التهاب مفاصل عفونی) به چه علتی ایجاد می شود؟ آیا این بیماری خطرناک است؟ در صورت ابتلا به این عفونت، آیا نیازی به جراحی وجود دارد؟ آیا این بیماری قابل درمان است؟
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
آرتریت عفونی( التهاب مفاصل عفونی) به چه علتی ایجاد می شود؟ آیا این بیماری خطرناک است؟ در صورت ابتلا به این عفونت، آیا نیازی به جراحی وجود دارد؟ آیا این بیماری قابل درمان است؟
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۸:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: بیش از 14 هزار مورد حیوان گزیدگی در سال 1401 در خوزستان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز گزارش شده است. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۳۶    
حصبه بیماری عفونی است.اطلاعاتی از بیماری، علائم آن در بزرگسالان وکودکان، روش تشخیص و درمان آن آورده ایم و به سوال آیا بیماری حصبه خطرناک است؟ پاسخ داده ایم:
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۵:۰۹    
حسن لطفعلی پور در توضیح بیماری عنوان کرد: لمپی اسکین یک بیماری عفونی ویروسی واگیردار در دام (گاو) می باشد که باعث افت تولید شیر، سقط و ناباروری، آسیبهای پوستی (بصورت ندول های دایره ای سفت روی پوست و مجاری بینی و دهان) و... می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تب مالت یا همان بیماری بروسلوز بیماری عفونی است که بین حیوانات و انسان قابل انتقال می باشد. عامل این عفونت باکتری بروسلا می باشد که بین حیوانات و انسان ها به صورت مشترک بیماری زا است . بروسلوز چگونه به انسان منتقل می شود ؟ ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۵:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان تخمین می زنند که بیش از 6 مورد از هر 10 بیماری عفونی شناخته شده در افراد می تواند از حیوانات منتقل شود و از هر 4 بیماری عفونی جدید یا نوظهور 3 مورد از حیوانات ناشی می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی سه دهه اخیر بیش از 30 نوع بیماری عفونی جدید در دنیا شناخته شده است که منشأ بسیاری از آنها به خاطر تعامل انسان و حیوانات بوده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص عفونی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه میکروب های عامل بیماری عفونی پوستی زرد زخم نسبت به آنتی بیوتیک هایی که خودسرانه مصرف می شوند، مقاوم شده اند ، می گوید: وقتی زخمی روی پوست ایجاد می شود ...
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به بررسی علائم وبا، پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۲۱    
برگِ بو گیاهی اروماتیکی است که از زمان های قدیم به عنوان ادویه در غذاهای مدیترانه ای و جز داروهای سنتی برای درمان چندین بیماری عفونی استفاده می شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر سلامت محیط و کار مرکز بهداشت خوزستان با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی در شنا، گفت: در صوت ابتلا به سرما خوردگی یا هر نوع بیماری عفونی یا پوستی واگیر باید از ورود به استخر تا رسیدن به سلامتی کامل خودداری شود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
در پس زندگی پر زرق و برق سلبریتی ها واقعیتی بسیار متفاوت از تصورات ما وجود دارد. ادل، خواننده ی مشهور و محبوب انگلیسی به تازگی از مشکل پزشکی ای که با آن مواجه شده پرده برداشته است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
از بین حدود 1709 عامل بیماری زا، 832 عامل به عبارتی بیش از 50 درصد از بیماریهای عفونی انسانی با منشاء دامی است که بسیاری از آنها بعنوان بیماری با منشاء غذایی از طریق فرآوردهای غیربهداشتی می تواند منجر به تهدید سلامت جامعه شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۰۶:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
سل یک بیماری عفونی واگیر است که در اثر میکروبی میله ای شکل به نام باسیل سل ایجاد می شود. این بیماری می تواند به هر قسمتی از بدن انسان مانند استخوان ها، مفاصل، مغز، کلیه، پوست و .. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
مقامات بهداشتی ژاپن تایید کردند: یک زن ژاپنی اولین فردی در جهان بوده که بر اثر ویروس ناشی از گزش کنه جان خود را از دست داده است. به گزارش سیناپرس، وزارت بهداشت ژاپن می گوید: این زن حدودا 70 ساله که سال گذشته (2022) درگذشت ...
صدای ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۶:۵۱    
به گزارش صدای ایران، عفونت ناشی از VZV باعث ایجاد جوش های قرمز رنگ، خارش دار و تاول های پر از مایع می شود. اگر برای شما هم سوال است که چگونه از سرایت آبله مرغان جلوگیری کنیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
HIV یک بیماری عفونی است که اغلب مردم آن را با نام ایدز می شناسند، در حالی که ایدز تنها مرحله انتهایی از بیماری HIV است که اگر فرد به موقع و صحیح تحت مراقبت و درمان قرار گیرد، ممکن است تا آخر عمر به مرحله ایدز نرسد.
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس زئونوز معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: به هر بیماری عفونی که بطور طبیعی قابلیت انتقال از حیوانات مهره دار به انسان را داشته باشد بیماری زئونوز گفته می شود و تاکنون بیش از 200 نوع از بیماری زئونوز در جهان شناسایی شده است . 1402-03-24 11:48 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۰:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
"وبا" یک بیماری عفونی و به شدت مسری است که به دنبال مصرف آب و غذای آلوده و در فصل گرما بروز پیدا می کند، اما رعایت برخی نکات ساده می تواند باعث پیشگیری از ابتلا به این بیماری شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۵۹    
آبله مرغان یک بیماری ویروسی عفونی واگیردار است که در کودکان بیشتر مشاهده می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سل یک بیماری عفونی است و توسط مایکوباکتریوم ایجاد می شود که معمولاً به ریه ها حمله می کند
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۶    
منشأ بیش از 6 بیماری از هر 10 بیماری عفونی شناخته شده که انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، حیوانات است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
با کمک تعدادی از فعالان اجتماعی شهر تهران، یک کارتن خواب معتاد که بر اثر ایست قلبی جان باخته بود بعد از احیا دوباره به حیات بازگشت و اکنون در حال ترک اعتیاد و بازگشت واقعی به زندگی است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کلامیدیا به عنوان شایع ترین بیماری عفونی جنسی از طریق رابطه جنسی محافظت نشده یا بدون کاندوم منتقل می شود. با این حال، اولین مرحله برای پیشگیری از این بیماری، اطلاع و آگاهی است. بنابراین، روی این مقاله کلیک کنید تا با همه چیز درباره کلامیدیا آشنا شوید.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
فوق تخصص ریه کودکان بیمارستان مسیح دانشوری، پنومونی را اولین بیماری عفونی کشنده در سراسر دنیا برشمرد و افزود: سالانه بیش از یک میلیون کودک زیر پنج سال بر اثر ابتلا به این بیماری پنوموکوکی جان خود را از دست می دهند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مقامات بهداشتی ژاپن از احتمال شیوع سرخک در این کشور خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۳    
کارشناسان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا همچنان در مورد ظرفیت واکنش ناکافی این کشور برای مقابله با ظهور یک بیماری عفونی جدید جهانی حتی سه سال پس از مبارزه با کووید 19 نگران هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۴۴    
سل یک بیماری عفونی است؛ این سوال که آیا بیماری سل درمان دارد؟ مورد توجه کاربران فضای مجازی است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۷:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
گروه جامعه:سل یک بیماری عفونی است که اغلب ریه ها را مورد حمله قرار می دهد اما می تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند. سل از طریق هوا از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. در فرد مبتلا به سل ریوی یا گلو، سرفه، خنده، عطسه، خواندن یا صحبت کردن منجر به پراکندگی میکروب در هوا می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
وبای التور یک بیماری عفونی با عامل باکتری، عمدتا از آب آلوده منتقل می شود و مهمترین علامت این بیماری اسهال است.
Submitted by ravabet on 7 May 2023 بیماری آسم قابل درمان نیست و نمی توان از آن اجتناب کرد، مصرف ایمن داروها به طور منظم، بهترین راه برای جلوگیری از عود این بیماری و دستیابی به یک زندگی عادی است. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۱    
شفقنا آینده- در مقاله زیر به این موضوع پرداخته می شود که توسعه خاورمیانه در دهه آینده چگونه ممکن خواهد شد. البته این را همه می دانند که پیش بینی های استراتژیک بلندمدت در بیشتر مواقع محکوم به شکست هستند ...