چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۴:۴۰Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران خشکسالی»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۴    
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور درباره پیش بینی بارش های فرانرمال پاییزی توضیحاتی ارائه داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر باباخانی معتقد است که اگر چه تغییر اقلیم کار ساده ای نیست؛ اما امیدواریم که پس از اجرایی شدن پروژه ایرانرود، اقلیم فلات مرکزی بهبود یافته و رطوبت آن افزایش یابد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس مسئله آب را موضوعی امنیتی دانست و گفت: خواسته یا ناخواسته موضوع آب در آینده یک مسئله امنیتی خواهد بود ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
گاردین در رابطه با دلایل مساله کم یاب شدن روغن زیتون در اروپا اعلام کرد که این به دلیل خشکسالی است که برای دومین سال در اروپا به محصولات زیان می زند و همین امر باعث شده کشورهای اروپایی این محصول را از کشوری مانند شیلی خریداری کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
انتظار می رود بارش تجمعی مناطق مختلف کشور در پاییز و نیمه اول زمستان 1402 و به خصوص در نیمه غربی ایران به حد نرمال و فراتر از نرمال برسد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سومین سال آبی هم با بحران خشکسالی تمام شد؛ سالی که تشنگی اش ماند بر جان سرزمین ایران. موجودی ذخایر برخی سدها کمتر و قطعی آب هم گسترده تر شد. در برخی از استان ها از جمله خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اما وضعیت بحرانی تر و خشکسالی شدید حکمفرما بود.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سومین سال آبی هم با بحران خشکسالی تمام شد؛ سالی که تشنگی اش ماند بر جان سرزمین ایران. موجودی ذخایر برخی سدها کمتر و قطعی آب هم گسترده تر شد. در برخی از استان ها از جمله خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اما وضعیت بحرانی تر و خشکسالی شدید حکمفرما بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۲    
ساری- ایرنا- داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی نشان می دهد که میانگین بارش سال زراعی 1402- 1401 منتهی به شهریورماه امسال در مازندران 474 میلی متر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه دوره آماری بلند مدت که 664 میلی متر بود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه منابع آبی ما محدود است، گفت: فراوانی یک سال بارش، نباید ما را گول بزند و همواره باید آب را به درستی مصرف کنیم.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۵:۴۳    
احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت دما و بارش هوا طی فصل پاییز اظهار کرد: طبق پیش بینی های انجام شده به تدریج از نیمه دوم مهرماه بارندگی ها افزایش می یابد و انتظار داریم که ابتدا سواحل شمالی کشور را در برگیرد سپس به عرض های پایین تر منتقل شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اثرات مثبت ال نینو بر منابع آبی مشترک در مرز های شرقی کشور، گفت: حوضه های آبریز هیرمند و هامون در افغانستان پاییز پر بارشی خواهند داشت.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی در خصوص اثرات ال نینو بر منابع آبی مشترک در مرز های شرقی توضیحاتی ارائه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور گفت: با ادامه رشد ناهنجاری ال نینو و تغییرات در سایر شاخصهای دورپیوندی، آخرین خروجی مدل های پیش بینی فصلی هواشناسی نشان می دهد که طی پاییز امسال بارش تجمعی در حوضه های آبریز هیرمند و هامون در افغانستان با احتمال زیاد در حد نرمال تا بیش ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور گفت: با ادامه رشد ناهنجاری ال نینو و تغییرات در سایر شاخصهای دورپیوندی، آخرین خروجی مدل های پیش بینی فصلی هواشناسی نشان می دهد که طی پاییز امسال بارش تجمعی در حوضه های آبریز هیرمند و هامون در افغانستان با احتمال زیاد در حد نرمال تا بیش ...
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دما و بارش کشور طی یک ماه گذشته، از پاییز پربارش با دمایی بیش از حد نرمال خبر داد و گفت: طبق پیش بینی های انجام شده به تدریج از نیمه دوم مهرماه بارندگی ها افزایش می یابد و انتظار داریم که ابتدا سواحل شمالی کشور را در برگیرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۱    
رئیس اداره امور عشایری بردسکن گفت: متاسفانه بحران خشکسالی و فقر مراتع و مشکل نقدینگی باعث شده است 90 درصد عشایر منطقه در معادن مشغول به کار شوند.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی با تاکید براینکه پیش بینی های هواشناسی مبتنی بر تاثیر پدیده های دورپیوند مانند ال نینو و نائو و میزان بارندگی ها قطعی نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۰۶   + ۴۹ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی با تاکید براینکه پیش بینی های هواشناسی مبتنی بر تاثیر پدیده های دورپیوند مانند ال نینو و نائو و میزان بارندگی ها قطعی نیست ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
پس از چند ماه گرم و خشک بالاخره هواشناسی اعلام کرد که انتظار می رود بارش تجمعی مناطق مختلف کشور در پاییز و نیمه اول زمستان 1402 و به خصوص در نیمه غربی ایران به حد نرمال و فراتر از نرمال برسد.
انتظار می رود بارش تجمعی مناطق مختلف کشور در پاییز و نیمه اول زمستان 1402 و به خصوص در نیمه غربی ایران به حد نرمال و فراتر از نرمال برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۹    
کار مطالعاتی بندسار های زراعت در سطح 75 هزار هکتار از اراضی میاندشت اسفراین در حال اجراست.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: به رغم آنچه که در خبرها در خصوص افزایش بارندگی در سال جاری منتشر شد این تصور در اذهان عمومی ایجاد شد که بحران خشکسالی و تنش های آبی روبه کاهش است درحالی که آمار و ارقام بیانگر وضعیت نامطلوب و نگران کننده منابع آبی است، کاهش بارندگی و شکل بارش در سال آبی [...]
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر این که "ال نینو" اثر مستقیم بر ایران ندارد، گفت: نباید بیخودی مردم را نگران کنیم.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۱    
داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور حاکی از افزایش دمای 31 استان بیش تر از نرمال در نیمه نخست شهریور ماه است.
داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور حاکی از افزایش دمای 31 استان بیش تر از نرمال در نیمه نخست شهریورماه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۳۴   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی هواشناسی کشور گفت: بر اساس آخرین داده های مشاهداتی، ناهنجاری ال_نینو به سرعت در حال رشد است و انتظار می رود؛ یک رویداد قوی ال_نینو ایجاد شود.
برترین ها / روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
بحران خشکسالی در کشور هر روز بیشتر از روز قبل خودنمایی می کند. این در حالی است که هیچ کار قابل توجهی در رابطه با حل این بحران از سوی مسوولان صورت نمی گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور عشایر خراسان شمالی گفت: هزار تن نهاده دامی با هدف عبور از بحران خشکسالی به صورت مدت دار بین عشایر استان توزیع شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: در حالی که کمتر از سه هفته به پایان سال آبی باقی مانده، همچنان 25 استان کشور با کم بارشی مواجهند و میانگین بارش کشور 20 درصد کمتر از نرمال است. ...
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۵۲    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگو و دبیر هیات دولت با بیان اینکه عملکرد وزارت نیرو در حوزه مدیریت مصرف برق قابل تقدیر است، افزود: با وجود بحران خشکسالی و کاهش شدید بارش ها، وزارت نیرو منابع آبی را در سال جدید به صورت مطلوب مدیریت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
111 میلیون آمریکایی با بحران خشکسالی دست و پنجه نرم می کنند و ایالت های تگزاس و لوئیزیانا شدیدترین کمبود آب را تجربه می کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مهناز مظاهری که مشغول تحقیق برای ساخت فیلم جدیدش با نام نور روشن روشنایی است، فراهم کردن زیرساخت هایی برای مقابله با بحران آب و سالخوردگیِ جمعیت را ضروری می داند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: با وجود روند کاهشی دما طی شهریور، دما یک تا 1.5 درجه سلسیوس بالاتر از حد نرمال خواهد بود
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: با وجود روند کاهشی دما طی شهریور، دما یک تا 1.5 درجه سلسیوس بالاتر از حد نرمال خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - یزد : استان خشک و کویری یزد طی 2 دهه گذشته با بحران خشکسالی و کم آبی مواجه بوده و این موضوع در بسیاری موارد، صنعت کشاورزی را با مشکلاتی مواجه کرده است. با این حال این وضعیت کشاورزان یزدی را مجاب به تغییر کشت سنتی به مدرن و کم آبخواه کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
داده های مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی نشان می دهد که میانگین بارش یازده ماهه سال زراعی جاری مازندران منتهی به مرداد ماه 450 میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته که 510 میلی متر بوده، حدود 11 درصد کاهش داشته است.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری نون نوشت: در سایه بحران خشکسالی که عراق از حدود سه سال پیش تاکنون شاهد آن است، رودخانه القاسم در جنوب استان بابل به محل دفن زباله تبدیل شده است.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
میزان خشکسالی در اروپا در اوایل ماه اوت به پایین ترین حد خود رسید اما دمای بی سابقه و کاهش منابع آب زیرزمینی بخش هایی از این قاره را در ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: تداوم گرمایش زمین و خشکسالی موجب کاهش بارش و ماندگاری برف شده است، به گونه ای که در حال حاضر تقریبا هیچ برفی در ارتفاعات کشور باقی نمانده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: تداوم گرمایش زمین و خشکسالی موجب کاهش بارش و ماندگاری برف شده است، به گونه ای که در حال حاضر تقریبا هیچ برفی در ارتفاعات کشور باقی نمانده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بحران خشکسالی در ترکیه از چند سال قبل آغاز و در سال جاری تشدید شده به طوری که هم اکنون علاوه بر بروز کمبود آب جدی در کلانشهر استانبول، سدها و دریاچه های این کشور پرآب نیز در معرض خشکی قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان فرماندار شهرستان کلاله از اجرای طرح های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای عبور از بحران خشکسالی خبر داد و گفت: مردم با صبر و کمک به مدیریت منابع موجود با جلوگیری از هدر رفت آب خادمان خود را همراهی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر گفت: بر اساس گزارش مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی 97 درصد مساحت کشور با بحران خشکسالی دست به گریبان بوده و این وضعیت در حال تشدید است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۲۹    
گرچه مسئولان از مدیریت بحران خشکسالی برای سومین سال پیاپی در پایین دست کرخه خبر می دهند، اما آسیب های بلندمدت این خشکسالی از جمله شوری نادیده می ماند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با بیان این که متوسط بارندگی در ایران یک سوم میانگین جهانی است، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی کشورمان، ایران بیش از سایر کشورها تحت تاثیر تبعات ناشی از تغییر اقلیم قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۲:۱۳    
ساری- ایرنا- مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور برای سه ماهه منتهی به آبانماه امسال در مجموع 143 میلی متر بارندگی پیش بینی کرده است.
برترین ها / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۸:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس داده های سازمان هواشناسی کشور، طی هفت روز گذشته منتهی به 14 مرداد در کشور به طور میانگین حدود 0.5 میلیمتر بارندگی ثبت شد و بیشتر کلانشهرها کاهش بارش را نسبت به بلندمدت تجربه کردند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
احد وظیفه، رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی می گوید: تالاب های کشور وضعیت خوبی ندارند و نسبت به سال قبل بدتر هم شده است. تالاب هایی که خشک می شوند به کانون گرد و غبار تبدیل می شوند. به طور کلی گرد و غبار در کشور نسبت به قبل بیشتر شده و با شرایط فعلی بدتر هم می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۱۵    
در سال های اخیر به دلیل کاهش بارش باران، مصرف بی رویه آب قابل استفاده و افزایش دما، لزوم تغییر الگوی کشت یکی از مسائلی است که در کشور باید به سرعت پیگیری شود.