شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۵:۴۳Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعتکاف»

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از برگزاری مراسم اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان بر اساس سنت نبی مکرم اسلام (ص) خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۰:۳۵    
مسئول اجرایی دفتر نهاد رهبری دانشگاه لرستان گفت: ثبت نام اولیه اعتکاف دانشجویی در دانشگاه های استان لرستان آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اعتکاف علمی دانش آموزان مقطع متوسطه دوم شهرستان گلشن آغاز شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رویداد اعتکاف علمی حلقات صالحین به منظور ترویج مفاهیم قرآنی و دینی همزمان با ماه مبارک رمضان باهدف تقویت بنیه علمی و تحصیلی در پایگاه شهید کلهری برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رساله نماز و روزه ، مطابق با آخرین فتاوای مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در مسائل مربوط به ابواب فقهی نماز، روزه و اعتکاف در قالب 1009 مسئله شرعی تنظیم شده که از جمله موضوعات شرایط صحّت نماز جمعه است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۲:۰۳    
رساله نماز و روزه ، مطابق با آخرین فتاوای مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در مسائل مربوط به ابواب فقهی نماز، روزه و اعتکاف در قالب 1009 مسئله شرعی تنظیم شده که از جمله موضوعات آن نماز شکسته است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۰۳    
همدان-معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان پردیس شهید باهنر از اجرای طرح اعتکاف جهادی در مناطق محروم شهرستان اسدآباد توسط جهادگران دانشگاه فرهنگیان همدان خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۵    
همدان-اردوی جهادی 10 روزه پردیس شهید باهنر استان همدان با عنوان اعتکاف جهادی در مناطق محروم شهرستان اسدآباد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه گفت: اعتکاف به عنوان موقعیت ویژه بندگی به خصوص برای جوانان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه گفت: اعتکاف به عنوان موقعیت ویژه بندگی به خصوص برای جوانان است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۳۲    
علیرضا رحیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از پایگاه اعتکاف علمی نوروزی دبیرستان ماندگار امام صادق(ع) ناحیه یک بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تداوم یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالأقصی تحت حمایت پلیس رژیم اشغالگر را محکوم کرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۱۸    
سامی ابوزهری از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس حمله به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان در مسجدالاقصی را بیانگر جنگ دینی علیه ملت فلسطین توصیف کرد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
سجاد محمدی شمیم، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد در گفتگو با خبرنگار عصرهمدان ؛ اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون حدود 200 نفر مسافر نوروزی تا ششم فروردین در مدارس این شهر اسکان پیدا کردند. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- عضو جنبش مقاومت اسلامی حماس نسبت به جنگ دینی اسرائیل علیه فلسطین هشدار داد و از مجامع بین المللی برای پایان بخشیدن به سیاست یهودی سازی و سلب آزادی دینی خواست وارد عمل شود. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۰:۴۲    
قم (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در بازدید از پایگاه اعتکاف علمی دانش آموزی ناحیه یک قم گفت فعالیت این پایگاه ها نشان می دهد تحصیل علم و دانش در هیچ شرایطی تعطیل بردار نیست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۰:۰۰    
طرح اعتکاف علمی به همت آموزش و پرورش در شمال استان سیستان و بلوچستان، در حال اجرا است .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۲:۵۹    
همدان-دبیر ستاد مردمی اعتکاف استان همدان گفت: مراسم اعتکاف در استان همدان در سه مرحله در ماه رمضان برگزار خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رساله نماز و روزه ، مطابق با آخرین فتاوای مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی) در مسائل مربوط به ابواب فقهی نماز، روزه و اعتکاف در قالب 1009 مسئله شرعی تنظیم شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نظامیان صهیونیست با یورش به مسجد الاقصی، نمازگزاران و روزه داران فلسطینی را از آنجا بیرون راندند و نمازگزاران فلسطینی را که برخی از آنها زنان بودند، مورد ضرب و شتم قرار دادند و تلاش کردند تلفن های همراهشان را ضبط کنند..
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۰    
رضا عزتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری لرستان اظهارداشت: با توجه به ایام نوروز و دید و بازدیدها، برخی از دانش آموزان که دوستدار علم و آموزش هستند سعی دارند تا از فرصت تعطیلات نوروز برای ارتقای سطح علمی استفاده کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تا بوده، تعطیلات نوروز، زمان طلایی اردوهای جهادی بوده. امسال اما تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان، شرایط متفاوتی برای نیروهای جهادی رقم زده. اما با اینکه حفظ حرمت ماه مبارک باعث شده دیدار نوروزی بسیاری از گروه های جهادی با اهالی مناطق محروم، منتفی شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از مشارکت 700 دانش آموز دختر و پسر این استان در اعتکاف علمی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۰۱    
نیروهای اشغالگر صهیونیست با یورش به مسجد الاقصی به سرکوب نمازگزاران معتکف در داخل مصلی القبلی اقدام و آنها را به زور از آنجا بیرون کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۷    
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: هزار دانش آموز در طرح اعتکاف علمی در 50 مدرسه استان حضور دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۶:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
ماموران پلیس رژیم اشغالگر شامگاه شنبه با یورش به مصلی القبلی در مسجد االاقصی شماری از افرادی که در آنجا اعتکاف کرده بودند، بازداشت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
نظامیان رژیم اشغالگر شنبه شب به اعتکاف کنندگان در مسجد الاقصی حمله کرده و به سمت آنان گاز اشک آور شلیک کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نظامیان رژیم صهیونیستی به بهانه احتمال وقوع نافرمانی مدنی، به مسجدالاقصی یورش برده و فلسطینی هایی را که در این مکان مقدس به اعتکاف و نیایش در ماه رمضان مشغول بودند، بازداشت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان: 50 مدرسه به عنوان مرکز اعتکاف علمی پذیرای رفع مسائل و مشکلات درسی دانش آموزان در لرستان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین از اجرا و برگزاری طرح اعتکاف علمی دانش آموزان دوره دوم متوسطه نظری استان در سطح 40 واحد آموزشی خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه جهادی شهید حججی نوروز امسال نیز همچون سالیان گذشته به برگزاری اردوی اعتکاف علمی نوروزی برای دانش آموزان بشاگردی اقدام کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۲۵    
طرح اعتکاف علمی دانش آموزان قمی ، ویژه ایام تعطیلات نوروز در تعدادی مدارس در حال اجراست.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه های افراطی یهودی برای یورش به مسجد الاقصی در نیمه ماه رمضان فراخوان دادند، به همین دلیل مسئولان فلسطین آماده پذیرایی از معتکفان در این ماه مبارک هستند.
نجف آباد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۰    
حوزه: مراسم اعتکاف دانش آموزی مسجد جامع صالح آباد نجف آباد با حضور بیش از 200نفر برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رساله نماز و روزه ، مطابق با آخرین فتاوای مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی) در مسائل مربوط به ابواب فقهی نماز، روزه و اعتکاف در قالب 1009 مسئله شرعی تنظیم شده است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، به همراه رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز از اعتکاف علمی دانش آموزان این ناحیه بازدید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از اجرا و برگزاری طرح اعتکاف علمی دانش آموزان دوره دوم متوسطه نظری استان در سطح 31 مدرسه خبر داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
وقتی تمامی تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان حوزه فرهنگی در سطوح عالی، میانی و حتی خُرد و محلی از طریق شرکت در عزاداری، اعتکاف و امثال آن به آرامش می رسند، بدیهی است که برای بخش دیگری از جامعه هیچ راه دیگری باقی نمی ماند جز اینکه از طریق دست زدن به یک عصیان جمعیِ بسیار پرسروصدا ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آمادگی 54 مدرسه در استان برای اجرای طرح اعتکاف علمی دانش آموزان در نوروز پیش رو خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام جعفری گفت: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه ویژه دانشجویان دانشگاه بیرجند آغاز شد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – حجت الاسلام والمسلمین حسینی بر استمرار فعالیت های فرهنگی تأکید کرد و گفت: برنامه های مدّون فرهنگی در مراسم اعتکاف ضروری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ابوحمزه ثمالی از امام سجاد علیه السلام نقل می کند: هر که حاجت برادرش را برآورد به برآوردن حاجت خداوند آغازیده و خداوند به سبب این کار صد حاجت او را که یکی از آنها بهشت است برآورد و هر که اندوه و گرفتاری برادرش را بزداید خداوند اندوه های روز رستاخیز او را بزداید هر چند بسیار سخت باشند
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۲    
موسسه بین المللی قدس از محمد الخلایلة وزیر اوقاف اردن خواست شرایط اعتکاف در مسجدالاقصی از نخستین روز ماه رمضان را فراهم کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش اصفهان گفت: نوجوانان و دهه هشتادی ها نسل امیدآفرین هستند و استقبال خوبی از برنامه های فرهنگی و مذهبی دارند چرا که پس از گذشت دو سال از شیوع کرونا و بهتر شدن وضعیت استقبال از اردوهای راهیان نور در استان اصفهان افزایش یافته و حدود 10 هزار نفر از دانش آموزان به ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام گرزین گفت: در اعتکاف اخیر در گلستان، قریب به 13 هزار نفر شرکت کردند که نزدیک به 4 هزار نفر از آنان را نوجوانان تشکیل می دادند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۰:۵۲    
همایش تقدیر از خادمان و مربیان اعتکاف دانش آموزی ماه رجب 1401 مشهد در مسجد و مجتمع فرهنگی امام محمد باقر (ع) منطقه قاسم آباد مشهد برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد قزوین از حضور 70 درصدی نوجوانان و جوانان شرکت کنندگان در آئین معنوی اعتکاف امسال خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۲۴    
مدیر حوزه دختران مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی از برگزاری اعتکاف هشت ساعته نیمه شعبان با حضور 450 دختر نوجوان که در دوره بی نهایت شرکت کرده اند، خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ از طلاب فعال در برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی 1401 مدرسه علمیه ریحانة الرسول ارومیه با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تقدیر شد.