دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۵:۵۵Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معاونت علمی ریاست جمهوری»

آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: یکی از ظرفیت های مهم سازمان همکاری های شانگ های موضوع علم و فناوری است که می تواند درب بازار های جهانی را به روی محصولات دانش بنیان ایرانی باز کند.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
توافق نامه همکاری میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت پترو ایران به امضا رسید تا زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان با محوریت صنایع نفت، گاز و انرژی های تجدیدپذیر فراهم شود. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش منعقد شد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
باید مشکلات سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه فضایی نیز حل شود. همچنین نوسانات نرخ ارز به پروژه ها آسیب می زند که در این زمینه می توان از ظرفیت معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی بهره برد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در راستای اجرای سند ملی گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست جمهوری موظف به برگزاری منظم جلسات ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی از تاسیس و راه اندازی چهار مرکز آزمایشگاهی در حوزه های دانش مغز و علوم اعصاب شناختی خبر داد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۲    
معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: دولت، مصمم به رفع مشکلات جوانان نخبه است و برای جلوگیری از مهاجرت این قشر، برنامه های تشویقی مناسبی در نظر دارد ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
در همایش بنگاه؛ فناوری و رشد اقتصادی توافق نامه ای به ارزش چهار هزار میلیارد تومان بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برای حمایت از فناوری های الویت دار به امضا رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: امروز تفاهم نامه بین وزارت صمت و معاونت علمی ریاست جمهوری به ارزش 4 هزار میلیارد تومان در زمینه توسعه فناوری امضا شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
محصول نانواملسیون، آزمایشگاه فن آوری نانو (گرایش اولتراسونیک) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات حائز رتبه دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری شد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محصول نانواملسیون، آزمایشگاه فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات حائز رتبه دانش بنیان از معاونت علمی ریاست جمهوری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۲:۵۰    
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: تا به امروز هیچ عارضه طولانی مدت در خصوص بد حالی دانش آموزان مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری تجهیزات پزشکی با هدف توسعه زیست بوم علوم و فناوری های شناختی به امضا رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: هدف اصلی باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان تقویت برند ملی ایران در حوزه محصولات های تک است و این مهم یکی از دستاورد هایی است که می توانیم در آینده به موفقیتهای چشمگیری برسیم.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
روح الله دهقانی فیروزآبادی، در خصوص ممنوع المصاحبه شدن رئیس رصدخانه مهاجرت ایران گفت: تاکید ما بر عدم ارائه اطلاعات غلط به مردم است. به گزارش ایسنا، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در نشست خبری که صبح امروز در محل ساختمان معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: تلاش اصلی و محوری در معاونت علمی ریاست جمهوری این است که زمینه برای بهبود فضای کسب و کار، ایجاد بازار واقعی برای شرکت های دانش بنیان و در نهایت حرکت اقتصاد به سوی دانش بنیان شدن فراهم شود.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در خصوص ممنوع المصاحبه شدن رئیس رصدخانه مهاجرت ایران گفت: تاکید ما بر عدم ارائه اطلاعات غلط به مردم است. ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۶   + ۴۳ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت باید ضمن حمایت، شرکت های دانش بنیان را به صنایع متصل کند که در همین زمینه دولت با محوریت معاونت علمی ریاست جمهوری برنامه دانش بنیانی شدن هر دستگاه دولتی را طبق یک زمانبندی مشخص در حال اجرا دارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه از سال جدید کمیته مشترکی با معاونت علمی ریاست جمهوری در وزارت خارجه و وزارت علوم و وزارتخانه های دیگر تشکیل داده ایم که کالاهای مورد نیاز کشور را بررسی کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور، پایگاه جامع اطلاعاتی زنان و خانواده با حضور برخی مسئولان دانشگاه الزهرا و معاونت علمی ریاست جمهوری رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه از سال جدید کمیته مشترکی با معاونت علمی ریاست جمهوری در وزارت خارجه و وزارت علوم و وزارتخانه های دیگر تشکیل داده ایم که کالاهای مورد نیاز کشور را بررسی کنیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
معاونت علمی ریاست جمهوری از بازگشت بیش از 2500 نفر نخبگان و کارآفرینان ایرانی به کشور و احداث 230 شرکت دانش بنیان توسط این افراد خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۳۵ سایت دیگر  
موافقت نامه همکاری مشترک در حوزه امنیت غذا، به امضای معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی رسید.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۲:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
سعید کرمی خبرنگار، بازیگر و مجری صداوسیما که سابقه حضور در شبکه نسیم و شبکه دو را در کارنامه خود دارد، از ایران مهاجرت کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان اقتصادی کوثر گفت: در این نمایشگاه، شرکت های ما 124 مسئله شان را عرضه کرده اند و می خواهیم با شرکت های دانش بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری پیمان ببندیم تا امنیت غذایی کشور تامین شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۹:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر تولید ستاد توسعه زیست فناوری گفت: 25 پروژه ملی در حوزه "مرغ نژاد ایرانی آرین" تعریف شده است و زیرساخت های مزارع مجتمع بابلکنار در حال بازسازی و مرمت قرار دارد. واردات نژاد راس انگلیسی با استدلال "صرفه اقتصادی" انجام گرفته است!
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: 93 شرکت مستعد دانش بنیان به معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیرخانه کمیته فنی سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در زمینه استاندارسازی سامانه های حمل ونقل هوشمند به ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منتقل شد.
بانک ملی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۷:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
سید فرید موسوی در ادامه تاکید کرد: توسعه همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی و بازمهندسی فرآیندهای ارائه خدمات جهت تسریع در ارائه پاسخ اثربخش به نیازهای خاص این شرکت ها در راستای همین سیاست و راهبرد صورت گرفته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۵:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت نفت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در زمینه بومی سازی تجهیزات و فناوری های گلوگاهی صنعت نفت منعقد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با اشاره به امضای توافق نامه با وزارت نفت، گفت: این توافق نامه همکاری در راستای بومی سازی و تولید داخل و دستیابی به 15 قلم از تجهیزات گلوگاهی است که 2 میلیارد دلار ارزش دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۰    
معاونت علمی ریاست جمهوری که چند سالی است برای ورود نخبگان به عرصه اقتصادی کشور تلاش می کند دستاورد هایی را به ثبت رسانده که حاصل استفاده درست از توانمندی های دانشی و فناورانه موجود و باور به نیروی جوان کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست دفتر سیاستگذاری معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری گفت: در این دوره دغدغه های جدیدی در معاونت علمی مطرح شد و رویکرد معاون جدید علمی بهره گیری از نظرات نخبگان برای رفع چالش ها است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، طی مراسم تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور هم افزایی اقدامات طرفین و برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۳۷    
طی مراسم، تفاهم نامه همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور هم افزایی اقدامات طرفین و برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، خلاق، فناور و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
در کنار پذیرش شرکت ها و امکان انتشار صکوک، ظرفیت تامین مالی جمعی و همچنین استفاده از صندوق های خصوصی و جسورانه از دیگر موارد این تفاهم نامه بوده است.
رئیس مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس گفت: بیش از 30 شرکت دانش بنیان در بازار سرمایه پذیرش شده و انتشار صکوک نوآوری از جمله فرآیندهای موجود بازار سرمایه است؛ در کنار پذیرش شرکت ها و امکان انتشار صکوک ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۰:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: جلسه ای در خصوص تولید خودروهای برقی با حضور نمایندگانی از شرکت های خودروساز کشور مانند ایران خودرو، سایپا، بهمن خودرو و مپنا و نیز سازمان شهرداری ها و شهرداری تهران و انجمن قطعه سازان، معاونت علمی ریاست جمهوری و... برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
روح الله دهقانی طی حکمی دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در ساماندهی و توسعه زیرساخت های فناوری و نوآوری را منصوب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
یک شرکت در حوزه صنایع بسته بندی فرآورده های لبنی طی ارزیابی معاونت علمی ریاست جمهوری به عنوان اولین شرکت دانش بنیان تائید شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه با کاربردی کردن 30 فناوری می توان اقتصاد کشت و صنعت را متحول کرد، گفت: زیست فناوری توانسته 1.8 میلیارد دلار از واردات داروهای زیستی را کم کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون سیاست گذاری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: هدف گذاری در قانون جهش تولید دانش بنیان، حمایت از اقتصاد دانش بنیان است نه شرکت های دانش بنیان!
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نخستین دانش آموخته دکتری فیزیک دانشگاه آزاد نجف آباد در تحقیق رساله دکتری خود موفق به طراحی و ساخت میکروکاواک دیود نورگسیل آلی و اخذ گواهی استاندارد نانومقیاس از معاونت علمی ریاست جمهوری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
تعداد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری به 1466 عضو در 152 شهر رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با بیان این که بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی سه کشور ترکیه، مغولستان و ایران بالاترین نرخ مصرف آنتی بیوتیک را به ازای هر هزار بیمار دارند، گفت: آمادگی داریم از طرح های فناورانه جایگزین های آنتی بیوتیک ها حمایت کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری طی حکمی "سرپرست مرکز راهبری ستادهای ویژه توسعه اقتصاد دانش بنیان" را منصوب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری از برنامه های این معاونت برای تشکیل کمیته ای با حضور فعالان اقتصادی خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۵    
پژوهشکده حقوق و قانون ایران، توسط معاونت علمی ریاست جمهوری به عنوان نخستین و تنهاترین شرکت دانش بنیان در گرایش حقوق و در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزار های رایانه ای انتخاب شده است ...
بیمه ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
اداره کل بازاریابی و مطالعات بازار بیمه ایران ، با همکاری مدیریت های فنی ، نخستین جلسه پرسش و پاسخ را با شرکتهای دانش بنیان ، به صورت حضوری و آنلاین برگزار نمود. ...