یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۲:۲۲Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پوسیدگی دندان»

سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
همزمان که پوسیدگی دندان بیشتر می شود، باکتری و اسید جای بیشتری را در دندان می گیرد و به لایه درونی تر که شامل رگ های خونی و عصب ها است، نفوذ می کند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
خوردن تنقلات و برخی خوراکی ها علی رغم داشتن ویتامین و خواص منحصر بفرد خود، می توانند آسیب هایی برای شما در پی داشته باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در این مقاله می خواهیم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم که آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان می شود و یا خیر. این سوال نگرانی افرادی می باشد که قصد دارند کامپوزیت دندان را انجام بدهند. کامپوزیت دندان یک روش عالی برای اصلاح دندان های آسیب دیده وزیبایی آن ها می باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باتوجه به هزینه هنگفت دهان و دندان باید برنامه عاری از پوسیدگی دندان در مدارس استان بوشهر گسترش یابد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۰۵    
پوسیدگی دندان و بیماری های لثه، مشکلات شایعی هستند که دندانپزشکان در معاینه بیماران خود، روزانه با آنها روبرو می شوند و درمان های پیشگیرانه و ترمیمی ارائه می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل کارشناس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن بیان اینکه از نظر فلوراید، آب آشامیدنی اردبیل نسبت به استان های جنوبی در حد نامطلوبی قرار دارد و نیاز به فعالیت بیشتری برای کنترل پوسیدگی در استان می باشد، گفت: طبق شاخص ارزیابی پوسیدگی دندان ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
کشور های صنعتی و پیشرفته دنیا نیز در دهه 1950 میلادی گرفتار افزایش پوسیدگی دندان ها بودند که با اجرای برنامه های پیشگیری و مبتنی بر جامعه و همچنین ارائه خدمات و آموزش های لازم توانستند این معضل را کنترل کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
شفا آنلاین سلامت هر ایرانی سالانه 42 لیتر نوشابه یعنی 4 برابر متوسط مصرف جهانی نوشابه سر می کشد اما بیشتر مصرف کنندگان نمی دانند که هنگام مصرف یک لیوان نوشیدنی، علاوه بر پرداخت هزینه هایی چون پول، پوسیدگی دندان ها و افزایش قندخون چه چیزهای دیگری را از دست می دهند؟
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
برخی مشکلات دندان و به عبارتی پوسیدگی دندان این روز ها همدم همیشگی مردم ایران است. در حالی که شاخص پوسیدگی دندان در کشور های پیشرفته یا در حال توسعه سالانه رو به کاهش اعلام می شود، آمار ها می گویند که این مساله در ایران نسبت به 20 سال گذشته 3 برابر شده است. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۱    
بسیاری از شهروندان این نکته خیلی مهم را نمی دانند که پوسیدگی دندان فقط به دندان و دهان مربوط نمی شود و اگر مراقب دندان های خود نباشیم، حتی سلامت قلب و گوارش و تنفس ما می تواند به خطر بیفتد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۰    
مصرف بیش از حد شیر باعث بروز مشکلاتی مانند مشکلات روده، افزایش وزن، بروز آکنه، سنگ کلیه و پوسیدگی دندان می شود.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۴   + ۴۱ سایت دیگر  
اوضاع سلامت دندان ها در ایران خوب نیست. آمارها می گویند هر ایرانی حداقل 6 دندان پوسیده دارد. این در حالی است که به گفته پزشکان، اگر مراقب سلامت دندان ها باشیم، ممکن است بیشتر آنها تا پایان عمر از دست نروند و همچنان کارآیی داشته باشند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
پوسیدگی دندان ممکن است به عفونت دندان منجر شود. عفونت در دندان می تواند باعث تشکیل ترشحات عفونی و التهاب در محل پوسیدگی شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از شهروندان در زمان خرید خمیردندان نمی دانند چه خمیردندانی را باید خریداری کنند و خیلی از آنها معتقدند خمیردندان ایرانی به درد دندان نمی خورد و فقط مارک خارجی اثربخشی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۲    
چاقی، پوسیدگی دندان و پوکی استخوان از شایع ترین عوارض مصرفِ طولانی مدتِ این نوشیدنی است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس نتایج تحقیق جدید صورت گرفته در ایالات متحده بر روی نیمی از ورزشکاران حرفه ای مشخص شد با وجود دقت در مراقبت از دهان و دندان باز هم ورزشکاران به پوسیدگی دندان مبتلا شدند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
علاوه بر مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و استفاده از دهانشویه، مصرف برخی مواد غذایی نیز می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک کند. در حالی که اولین چیزی که ممکن است به فکر شما خطور کند میوه ها یا سبزیجات است اما نوعی پنیر محبوب نیز وجود دارد که می تواند این کار را نیز انجام دهد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۲۱    
مصرف برخی از دارو های طی چندین مدت می تواند باعث پوسیدگی دندان ها و همچنین خشکی دهان شود که این اتفاق بسیار ناخوشایند است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در صورتی که فردی از راه دهان نفس بکشد، خشکی و سفت شدن دهان، خشک شدن لب ها، بوی بد دهان و افزایش پوسیدگی دندان ها را برای او در پی دارد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد که پرخاشگری، کناره گیری و مشکلات تمرکز با مصرف نوشابه در کودکان خردسال مرتبط است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
پوسیدگی دندان به دلیل ترکیبی از عوامل از جمله باکتری در دهان، خوردن تنقلات مکرر، مصرف نوشیدنی های شیرین و تمیز نکردن خوب دندان ها ایجاد می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۷    
گروهی از دانشمندن مولکولی را شناسایی کردهاند که قادر است عامل بروز پلاک های دندانی را تا 90 درصد کاهش دهد؛ کشفی که می تواند با افزوده شدن به خمیردندان و دهان شویه ها صنعت بهداشت دهان و دندان را متحول کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۲۸    
مشکلات دهان و دندان یک شبه ظاهر نمی شوند و در بسیاری از مواقع بی توجهی و عدم درمان بموقع موجب ایجاد مشکلاتی جدی در بهداشت دهان و دندان می شود. به طورکلی پیشنهاد می شود که سالانه 2 بار دندان های خود را به دندانپزشک نشان دهید و مطمئن شوید که مشکلی جدی در دندان هایتان وجود ندارد ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۰۸    
به گزارش سیناپرس همدان، مهندسان دانشگاه سینسیناتی دستگاه جدیدی ساخته اند که می تواند به مصرف کنندگان در مورد خطرات اولیه پوسیدگی دندان ناشی از بیماری هایی مانند التهاب لثه و پریودنتیت هشدار دهد. ژنژیویت، اولین شکل بیماری لثه، توسط باکتری ایجاد می شود. اما نه هر باکتری. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از درمان های اصلی در دندانپزشکی که تقریبا تمام افراد حداقل یک بار آن را انجام داده اند، درمان پوسیدگی دندان و عصب کشی است. برای یک درمان اصولی و استاندارد، به ابزارهای درمان پوسیدگی نظیر گوتا پرکا، گیتس و پیزو، ابزارهای روتاری و ... دارید ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران راهکار های پیشگیری از پوسیدگی دندان ها را تشریح کرد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۲:۳۸    
گیاه شیرین بیان برخلاف نامش تلخ است، اما خواص عجیب و زیادی دارد. از این گیاه برای درمان سرفه در ترکیب شربت های ضد سرفه استفاده می شود. این گیاه بدلیل ویتامین ها و مواد معدنی متعدد مورد نیاز بدن برای دستگاه گوارش و همچنین تقویت دستگاه ایمنی بدن موثر است ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۱:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
کارشناس سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارتقای سلامت دهان و دندان در دوران بارداری و شیردهی را یکی از دغدغه های برنامه های بهداشتی برشمرد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
گاهی درد های دندان نشان از پوسیدگی های دندانی دارند. باید تا حد امکان از بروز پوسیدگی های دندانی پیشگیری کرد و این کار میسر نیست مگر با رعایت بهداشت و تغذیه مناسب برای سلامت دندان.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۷:۱۳    
در این ویدئو قصد داریم به یک سری مواد غذایی اشاره کنیم که صبح نباید خورده شوند، چون ممکن است باعث فرسایش مینای دندان بشوند از جمله قوه صبحگاهی..
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۰۹    
مصرف شیر گیاهی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد و دارای کلسیم کافی برای محافظت از سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها است.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
جلوگیری از سرطان، دیابت، بیماری های قلبی، مشکلات دستگاه گوارش و کمک به سلامت دستگاه ادراری از جمله فواید آب زغال اخته است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۰۱:۰۲    
مسواک زدن دندان های عقل کمی دشوار است به همین دلیل ممکن است دچار عفونت و پوسیدگی دندان ها شود و به لثه ها آسیب برساند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۴:۰۶    
هوش مصنوعی در زمینه دندانپزشکینقش مهمی دارد، به طوری که قادر است پوسیدگی دندان، بیماری های پری اپیکال دندانی یا پریودنتال و تومورهای فک و صورت را تشخیص دهد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۳۱    
پوسیدگی دندان شاید در نگاه اول یک مشکل عادی در دهان باشد اما لازم به ذکر است که این مشکل در بلند مدت می تواند منجر به عوارض وحشتناکی در بدن شود.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۲:۳۷    
مراجعه به دندانپزشک، ترس بزرگ بیمارانی است که نشانه های درد و حساسیت دندان را حس می کنند، اما پیگیر آن نمی شوند؛ تا جایی که پوسیدگی دندان یا هر مشکل دیگری که دارند، پیشروی می کند و بحران بزرگ تری برایشان به وجود می آورد ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۲۴   + ۵۸ سایت دیگر  
گران بودن هزینه های دندانپزشکی، باعث شده تا میل و رغبت برای بازسازی دندان های خراب، در بین اقشار کم درآمد جامعه کم رنگ شود. زیرا، هزینه های سنگین زندگی، آنها را مجاب می کند با دهان بدون دندان یا دندان های خراب، زندگی کنند و هزینه های دندانپزشکی را به زخم زندگی بزنند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۶:۳۴    
از پودر هسته انبه می توان برای افزایش سلامت دهان و دندان استفاده کرد. این کار بسیار ساده است. تنها لازم است که مقداری پودر هسته انبه را مرطوب کنید. پس از آن مسواک خود را آغشته به این خمیر کنید و با آن مسواک بزنید. این کار می تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان ها نیز نقش داشته باشد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۸:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
پوسیدگی دندان شاید در نگاه اول یک مشکل عادی در دهان باشد اما لازم به ذکر است که این مشکل در بلند مدت می تواند منجر به عوارض وحشتناکی در بدن شود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۷:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
از پودر هسته انبه می توان برای افزایش سلامت دهان و دندان استفاده کرد. این کار بسیار ساده است. تنها لازم است که مقداری پودر هسته انبه را مرطوب کنید. پس از آن مسواک خود را آغشته به این خمیر کنید و با آن مسواک بزنید. این کار می تواند در جلوگیری از پوسیدگی دندان ها نیز نقش داشته باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
داشتن دندان مصنوعی یا پروتز دندان در سنین پایین مثل 20 یا 30 سالگی غیرمعمول نیست. اگر شما هم در شرایطی هستید که نیاز به دندان مصنوعی دارید بدانید که تنها نیستید. تعداد افراد جوانی که از دندان مصنوعی استفده می کنند بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان دانش آموزان مقطع ابتدایی برای سال تحصیلی آینده خبر داد. ...
سلام نو / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۷:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی شیوه های درمان درد شبانه، پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۷:۵۸    
پوسیدگی دندان مشکلی آزار دهنده برای اغلب افراد است، اما روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان چیست و چگونه می توان از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد؟
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۶:۰۲    
رئیس مرکز تحقیقات فارماکولوژی گیاهان دارویی گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر شایع شده است، مشکل بی خوابی است. یکی از تحقیقات و طرح های ما در این راستا تولید کپسول عصاره ریحان است که تاثیر زیادی بر رفع مشکلات خواب دارد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۲    
خمیردندان بخشی ضروری از روال بهداشت دهان و دندان ما است که به تمیز، سالم و عاری از پوسیدگی دندان کمک می کند. با این حال، با افزایش تمرکز بر ایمنی مواد، نگرانی هایی در مورد وجود دی اکسید تیتانیوم در خمیردندان مطرح شده است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۷:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مصرف هر گونه مواد خوراکی اگر به اندازه کافی و معقول باشد نه تنها خطری برای بدن ندارد بلکه مفید نیز است، اما چنانچه همین ماده خوراکی بیشتر از حد معمول و نادرست مصرف شود، مضرات بسیاری برای بدن در پی دارد.چای سیاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و مصرف بیش از حد آن آسیب های فراوانی به بدن وارد می کند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۲۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
شکر، یکی از خوراکی های پرکاربرد است که افراط در مصرف آن زمینه بروز مشکلات مختلف از جمله چاقی، پوسیدگی دندان و... را افزایش می دهد. در واقع، افرادی که در رژیم غذایی شان از مقدار زیادی شکر سفید استفاده می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به التهابات مزمن قرار می گیرند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محمد حسین رضوانی به وضعیت مسواک زدن در نزد احاد مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه برای مسواک زدن، به مردم خوب آموزش داده نشده و همین مسئله، مهمترین علت پوسیدگی دندان ها در ایران است.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۷:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
جویدن کوتاه مدت آدامس می تواند اسیدیته را کاهش دهد و از پوسیدگی دندان جلوگیری کرد یا آن را کاهش داد.