شنبه ۰۸ مهرساعت ۰۴:۰۵Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاسمی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۰    
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این استان با سه هزار و 300 بیمار تالاسمی ماژور، بالاترین آمار کشوری را داراست، گفت: 85 درصد نیاز خونی استان مربوط به بیماران تالاسمی است.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۵   + ۳۸ سایت دیگر  
رضا کیانیان بعد از اظهارات جمیله علم الهدی که گفته بود مردان ایرانی از زن های خود نمی خواهند که در بیرون از خانه کارکند، خطاب به او گفته بود از طرف مردان ایرانی حرف نزند.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۲۶    
ده ها هزار بیمار مبتلا به هپاتیت سی در طول 12 سال اخیر به صورت رایگان در کشور درمان شدند، به طوری که هم اکنون به ریشه کنی هپاتیت سی در سه گروه هموفیلی ها، تالاسمی ها و دیالیزی ها نزدیک شدیم.
برترین ها / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
دکتر موید علویان رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران با اعلام این خبر گفت: در گذشته حدود 50 درصد بیماران هموفیلی کشور هپاتیت سی داشتند و حدود 30 درصد تالاسمی ها و 20 درصد دیالیزی ها نیز به این بیماری مبتلا بودند اما الان شیوع این بیماری در کشور در این گروه ها به کمتر از دو درصد رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن مطالعات کبدی ایران گفت: ده ها هزار بیمار در طول 12 سال اخیر به صورت رایگان درمان شدند بطوریکه می توان گفت هم اکنون به ریشه کنی هپاتیت سی در این سه گروه هموفیلی ها، تالاسمی ها و دیالیزی ها نزدیک شدیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۱    
تالاسمی یکی از شایع ترین بیماری های خونی و ارثی و البته قابل پیشگیری است.
حسین شریعتمداری در کیهان انتقاداتی را خطاب به اپوزیسیون ایران منتشر کرد و نوشت: ایران از اپوزیسیون شانس نیاورده است!
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن مطالعات بیماری های کبدی ایران با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر شیوع بیماری هپاتیت C رو به کاهش است، گفت: موارد جدید مبتلا به این بیماری رو به کاهش است و مواردی که از گذشته بوده است نیز شناسایی شده اند. بیماری هپاتیت C در بیماران هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی تقریبا در حال ریشه کنی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یک متخصص خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون گفت: وقتی یک زوج در آستانه ازدواج هر دو یک نوع تالاسمی از نوع مینور را داشته باشند، برای مثال هر دو آلفا تالاسمی مینور یا هر دو بتا تالاسمی مینور داشته باشند، احتمال تولد نوزاد با تالاسمی ماژور در آنها خیلی زیاد است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
همشهری آنلاین نوشت: همین چند وقت پیش بود که دبیر انجمن تالاسمی ایران درباره یکی از داروهای مصرفی این بیماران و مشاهده شی خارجی در ویال دسفوناک اطلاعیه ای منتشر کرد و خواستار عدم مصرف این دارو از سوی بیماران تالاسمی شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس ژنتیک معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تالاسمی یکی از شایع ترین اختلال ها و بیماری های خونی ژنتیکی در جهان است که از والدین به فرزندان منتقل می شود. شیوع ژن بتا تالاسمی که یکی از بیماری های خونی کشنده است در کشور حدود 5 درصد تخمین زده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور گفت: این دانشگاه از نظر بروز تالاسمی ماژور (شدید) با برنامه های غربالگری جزء دانشگاههای کم شیوع در کشور به شمار می رود و طی سال گذشته و امسال هیچ کودک مبتلا به تالاسمی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه متولد نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از وجود 110 بیمار تالاسمی در رودبار جنوب خبر داد و گفت: مرکز تخصصی برای ارائه خدمات به این بیماران با 15 تخت و زیربنای 264 متر مربع توسط خیرین راه اندازی و تجهیز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۴۹    
بیماران تالا سمی کهنوج مجبور بودند برای درمان به شهرستان کهنوج مراجعه کنند.
مکران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۴۰    
بخش تالاسمی بیمارستان منوجان افتتاح شد به گزارش پایگاه خبری مکران ،دکتر علی اصغر خیرخواه در حاشیه افتتاح بخش تالاسمی بیمارستان منوجان اظهار داشت: بخش تالاسمی در تمام بیمارستانهای منطقه فعال است، فقط بیمارستان منوجان فاقد این بخش بود که خوشبختانه امروز آغاز به کار کرد. وی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۲:۳۶    
بالا بودن آمار بیماران تالاسمی و حوادث جاده ای نیازمندی به اهدای خون در استان سیستان و بلوچستان ، را دوچندان کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
با ارایه خدمات غربالگری سلامت به بیش از 150 زوج و انجام به موقع آزمایشات تکمیلی ، از تولد فرزندان ناقل تالاسمی پیشگیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۴    
ایسنا/کرمان مادری با وجود ابتلا به تالاسمی ماژور و سابقه ناباروری، به کمک متخصصان درمان ناباروری بیمارستان علی بن ابی طالب (علیه السلام) رفسنجان پس از 10 سال اولین فرزند خود را به دنیا آورد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر از 4برابر شدن میزان مرگ و میر در بین بیماران تالاسمی به دلیل تحریم ها خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر از 4 برابر شدن میزان مرگ و میر در بین بیماران تالاسمی به دلیل تحریم ها خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: تحریم های دارو های بیماران تالاسمی میزان مرگ و میر این بیماری را 4 برابر کرد
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن تالاسمی ایران می گوید: در طول 5 سال گذشته بیش از 700 بیمار تالاسمی در ایران به دلایل ناشی از تحریم ها جان خود را از دست داده اند. از این تعداد 200 نفر کودکان زیر 18 سال بوده اند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
از سال 1397 تا امروز بیش از 700بیمار تالاسمی به دلیل اثرات مستقیم تحریم ها بر بیماران و نیز کم کاری برخی مدیران فوت کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان انتقال خون شهرستان چابهار گفت: با درنظرگرفتن حدود 670 بیمار تالاسمی در شهرستان چابهار بیشترین مصرف واحدهای خونی برای این بیماران است.
سمینار یک روزه خون و فرآورده های خون در تالاسمی با همکاری اداره کل انتقال خون استان مازندران و شرکت روناک دارو برگزار شد. به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان مازندران، سمینار یک روزه خون و فرآورده های خون با حضور مدیرکل انتقال خون استان، پزشکان ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان انتقال خون در همایش تالاسمی، بزرگسالی و کیفیت زندگی به تشریح فعالیت های این سازمان در سال گذشته پرداخت.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بیان کرد: حدود 4 هزار و 500 بیمار خاص و صعب العلاج از جمله بیماران هموفیلی، ام اس و تالاسمی تحت پوشش بیمه سلامت خوزستان هستند که خدمات را در بخش دولتی رایگان دریافت می کنند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت شهرستان سنندج با اشاره به اینکه سال گذشته 543 مورد مثبت تالاسمی از نظر ژنتیک شناسایی شد گفت این رقم در سه ماهه نخست امسال 141 مورد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل انتقال خون خوزستان با اشاره به وقوع حوادث زیاد در خوزستان و بیماران تالاسمی و نیاز بالای خوزستان به خون در این شرایط بر لزوم فرهنگ سازی برای افزایش تعداد اهداکنندگان تاکید کرد.
هرمزبان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
هرمزبان –الهام چرسی زاده معاون فنی انتقال خون هرمزگان از نیاز ماهانه 5 تا 6 هزار واحد خون در استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، الهام چرسی زاده ظهر امروز (نهم مردادماه) با اشاره به کاهش ذخایر خونی در استان هرمزگان ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران(پانا) - مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران از برگزاری همایش تالاسمی، بزرگسالی و کیفیت زندگی خبر داد و گفت در این همایش سه روزه برنامه های آموزشی سالمندی زودرس در تالاسمی با هدف ارتقای سطح دانش بیماران از عوارض طولانی مدت این بیماری در کشور ارائه می شود. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۵:۱۶   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، با وجود پیشرفت های وسیع در علم پزشکی هنوز ماده ای که بتواند به طور کامل جایگزین خون شود، ساخته نشده است؛ بنابراین برای درمان بیمارانی که به خون و فرآورده های آن نیاز دارند لازم است از افراد داوطلب، خون گرفته شود و پس از طی مراحل مختلف به مصرف بیماران برسد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم آموزش ها و هشدار های شبکه بهداشت همچنان شاهد تولد چندین فرزند مبتلا به تالاسمی در یک خانواده در سیستان و بلوچستان هستیم.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۰    
یکی از بیماری های ژنتیکی که نسبتا شایع هم است، تالاسمی است. تالاسمی در صورتی ایجاد می شود که جهشی در یک ژن دیده شود. انواع تالاسمی وجود دارد و می تواند از خفیف تا شدید تغییر کند. تالاسمی درمان ندارد اما می توان آن را بهبود بخشید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۶:۰۴    
اخیرا خبری مبنی بر به مرز هشدار رسیدن بیماری تالاسمی در خوزستان موجب نگرانی هایی شد، اما علوم پزشکی اهواز پاسخ متفاوتی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه 20 درصد خون کشور را بیماران تالاسمی مصرف می کنند گفت: سال قبل 2 میلیون و 220 هزار مورد خونگیری در کشور انجام شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۱    
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: 12 محصول در آمریکا در حوزه ژن درمانی مجوز تولید گرفته اند. شفا آنلاین سلامت رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: 12 محصول در آمریکا در حوزه ژن درمانی مجوز تولید گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با انتشار بیانیه ای نسبت به یک خبر پیرامون روند ابتلا به تالاسمی در خوزستان واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان تالاسمی یکی از بیماری های ارثی خونی و ژنتیکی است که از طریق والدین به فرزندان منتقل می شود؛ در این بیماری به دلیل نقص در ژن هموگلوبین (پروتئین حامل اکسیژن در خون)، تعداد گلبول های قرمز به شدت کاهش می یابد و اکسیژن به اندازه کافی به تمام بدن نمی رسد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۵:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
اسنادی که اینترسپت به دست آورده، نشان می دهد که شرکت های چندملیتی تولیدکننده دارو های تالاسمی و دیگر بیماری های خاص، همچنین بانک هایی که واسطه خرید هستند
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۸:۲۷    
مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران با اشاره به حدود 23هزار بیمار مبتلا به تالاسمی در کشور گفت: تاکنون 662 بیمار تالاسمی جان شان را به دلیل تحریم های دارویی از دست داده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان بر ضرورت اعطای دفترچه بیماران خاص به مبتلایان سیکل سل در استان تاکید کرد.
برترین ها / اعتدال   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۱:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
برخی داروها در کشور کمیاب شده و تعداد آن رو به افزایش است. در حال حاضر 180 قلم دارو در کشور کمیاب است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۲    
رنج بیماران تالاسمی این روز ها دیگر خود بیماری نیست، بلکه نوبت های انتظار چندین وچندماهه ای است که این بیماران پشت در های بسته بیمارستان قائم (عج)، تنها بیمارستان تخصصی چکاپ بیماران خاص، باید تحمل کنند. جامعه ای هشتصدنفره فقط با یک بیمارستان!