دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۱:۰۷Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعتراضات فرانسه»

روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۱    
حدود 2 هزار نفر در ارتباط با اعتراض های گسترده دو ماه گذشته فرانسه که در پی قتل یک نوجوان آفریقایی تبار توسط پلیس این کشور فوران کرده بود، محکوم شدند. اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر دادگستری فرانسه گفته که حدود دو هزار نفر در ارتباط با اعتراضات اخیر به قتل نوجوان 17 ساله فرانسوی به دست پلیس این کشور، در دادگاه محکوم شدند و 1800 نفرشان حکم حبس گرفتند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۲۶    
حجت الاسلام سلیمانی در یادداشتی، تقدس زدایی از کتب آسمانی، اختلاف افکنی میان ادیان، اسلام هراسی و انحراف افکار عمومی از اعتراضات فرانسه و رژیم صهیونیستی را از انگیزه های دولت های غربی برای حمایت این اقدام ضد حقوق بشر برشمرد.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نامزد انتخابات آمریکا گفت: مداخلات بین المللی دولت آمریکا و سازمان سیا عامل اصلی شکل گیری اعتراضات فرانسه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۶:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
خسارات ناشی از اعتراضات فرانسه که در پی قتل یک نوجوان 17 ساله توسط پلیس در اواخر ماه قبل میلادی رخ داد، بیش از 700 میلیون دلار برای شرکت های بیمه هزینه خواهد داشت.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۹:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
هیچ اعتراض خیابانی – خشونت بار یا مسالمت آمیز - بدون یک جرقه آغاز نمی شود. عموم مردم یک کشور یا یک گروه اجتماعی خاص ممکن است به یک سیاست مشخص، نوعی بی عدالتی یا مشکلات اقتصادی که بر زندگی شان تاثیر می گذارد، معترض باشند و در دنیای مجازی و حقیقی هر روز راجع به آن صحبت کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۷:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
سرریزشدن اعتراضات فرانسه به دو کشور بلژیک و سوئیس، سران آلمان و دیگر مقامات اروپا را به هراس انداخته است؛ قاره ای که در فضای پسابحرانِ اوکراین، بیش از همیشه آسیب پذیر و مستعد بحران است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، موج اعتراضات خشونت آمیز در فرانسه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس در راستای اعتراضات متوالی سال های گذشته در این کشور اروپایی و دیگر کشورهای قاره سبز و نشان دهنده ابعاد منفی مدل توسعه اقتصاد غربی است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
این روزها فرانسه بار دیگر به کانون اعتراضات مستمر و عمیق علیه تبعیض، بی عدالتی، فقدان آزادی و دموکراسی واقعی تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندارد دوگانه مسئولان، رسانه ها و شخصیت های غربی در خصوص تظاهرات مردم فرانسه ضد نژادپرستی و خشونت نیروهای پلیس اتفاق جدیدی نیست.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۲۲:۲۶    
وزیر کشور فرانسه در جریان جلسه سنا اعلام کرد، ژاندارمری و پلیس این کشور در جریان ناآرامی های اخیر 4000 تَن را بازداشت کرده اند. این آمار در حالی منتشر می شود که وزیر فرانسه در امور اروپا گویی در توجیه خشونت های اخیر پلیس فرانسه گفته ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۸:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
وزیر کشور فرانسه، بعد از کاهش ناآرامی ها در کشور گفته که در این اعتراضات چهار هزار نفر بازداشت شده است. اعتراضات پس از کشته شدن نوجوانی 17 ساله در حومه پاریس آغاز و حالا بعد از گذشت شش شب، در حال فروکش کردن است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۵:۳۳    
امام جمعه ماهدشت به مقایسه برخورد رسانه های خارجی با پوشش اعتراضات در فرانسه و ایران اشاره کرد و گفت: لازم است جوانان با مطالعات دقیق و کافی این دو را با هم مقایسه کنند تا به درک درستی از دشمنی غرب برسند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرج- امام جمعه ماهدشت گفت: رفتار دوگانه غربی ها در اعتراضات فرانسه بار دیگر مشخص شد که چگونه با حقوق بشر برخورد می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۳:۴۷    
در اعتراضات فرانسه فروشگاه های زیادی در این کشور غارت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۳:۰۱    
یک تحلیلگر انگلیسی که اخبار مربوط به اعتراضات فرانسه را پوشش می دهد می گوید یک جوان 27 ساله حین فیلم برداری از پلیس به ضرب گلوله کشته شده است.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۲۲:۱۰    
در بازه ششم تا دوازدهم تیرماه، کاربران توئیتر بیشترین فعالیت را در واکنش به اعتراضات فرانسه داشتند. در این بین بیشترین توئیت ها در روز دهم و بیشتری بازتاب ها(ریتوئیت یا انتشار مجدد توئیت) نیز مربوط به روز هفتم بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، تسلیحاتی که کشورهای غربی در اختیار اوکراین قرار داده اند سر از اعتراضات فرانسه درآورده و علیه پلیس استفاده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۲:۴۶    
به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، تسلیحاتی که کشورهای غربی در اختیار اوکراین قرار داده اند سر از اعتراضات فرانسه درآورده و علیه پلیس استفاده می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۶:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه می گوید شبکه های اجتماعی در اعتراضات فرانسه نقش داشتند و بر اقدامات محدودکننده تأکید می کند، حال آنکه همین افراد فیلتر کردن شبکه هایی مانند اینستاگرام را که به فضایی برای دروغ پراکنی، فساد و فحشا و مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران مبدل شده بود ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۱:۱۴    
اخیرا قتل یک جوان 17 ساله الجزایری در حومه پاریس در شهر نانتر توسط پلیس، ناآرامی هایی را در فرانسه برانگیخت. مردم فرانسه بر این باوراند برخورد پلیس با مردم فرانسه منزجر کننده است و جامعه جهانی در مقابل خشونت پلیس علیه مردم در فرانسه بی اعتناست.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۱:۱۴    
از درگیری ها و اعتراضات فرانسه عکس های بسیار در رسانه ها منتشر شد که یکی از این عکس ها که نشان از دزدی و غارت مردم از مغازه ها بسیار دیده شده که از حال و روز اقتصاد و فرهنگ مردمان فرانسه بسیار سخن می گفت.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
اعتراضات فرانسه منجر به خسارات قابل توجهی به اموال عمومی، نیروهای پلیس و همچنین فروشگاه ها در شهرهای مختلف فرانسه شده است. جزئیات این خسارت ها تا روز هفتم اعتراضات، دوشنبه، 12 تیرماه (3 جولای) در این اینفوگرافیک قابل مشاهده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۹:۰۰    
اعتراضات فرانسه جدا از زمینه ها و ابعاد، البته درس های مهمی هم برای ما داشت که نمی توان آن را از نظر دور داشت
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه کیهان اعتراضات فرانسه را شورش نسل زد نامیده و آینده این اعتراضات را پیش بینی کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: رسوایی استاندارد دوگانه غرب در عمل با اعتراضات فرانسه خود را نشان داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شرایط کلی فرانسه تفاوت چندانی با شرایط اقتصادی و اجتماعی بحرانی اروپا ندارد، هرچند مردم ناراضی این کشور شاهد خشونت بیشتری هستند و تظاهرات آنها موج گسترده تری را دربر گرفته است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۷:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ویدیوی از فرار Nahel راننده 17 ساله مرسدس زرد رنگ فاقد گواهینامه رانندگی که به فرمان توقف پلیس بی توجهی کرد و دستکم به یک عابر و دوچرخه سوار هم صدمه زده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۳۲    
یکی از کاربران توییتر در صفحه شخصی خود به اعتراضات فرانسه واکنش نشان داده است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۹:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان نوشت: حوادث سال گذشته ایران یک شورش از پایین به حساب نمی آمد. آنچه به یکباره در خیابان ها خود را عیان ساخت، توطئه دستگاه های امنیتی خارجی و برنامه ریزی آن ها از ماه ها پیش، معطوف به ناآرام سازی ایران بود. اما آنچه امروز در فرانسه می گذرد ریشه داخلی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اعتراضات فرانسه در حقیقت انتفاضه محرومان است گفت: متأسفانه حاکمان فرانسه در سال های اخیر به شدت از اسلام هراسی و تبعیض نژادی حمایت کرده اند و اگر از رفتار های اشتباه خود بازنگردند، این کشور به سمت جنگ داخلی خواهد رفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در حاشیه اعتراضات فرانسه تصویر عجیبی از یک دختر در حال خروج از یک فروشگاه پوشاک مشهور، پربازدید شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
از زمان حکومت استعماری فرانسه، سیاست های روابط نژادی فرانسه بر سرکوب و برتری فرهنگی، نژادی و هویتی استوار است. برای اقلیت های نژادی و مذهبی در فرانسه تنها یک هویت وجود دارد و آن فرانسوی است و یک دین که سکولاریسم است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۱:۴۵    
روزنامه ایران: احتمال سرایت اعتراضات فرانسه به کشورهای دیگر اروپا، برخی مقامات این قاره را نگران کرده است. در همین رابطه اسپوتنیک گزارش داد که آنتونیو تاجانی وزیر خارجه ایتالیا گفت: ما باید از گسترش این وضعیت به سایر کشورهای فرانسوی زبان مانند بلژیک و سوئیس جلوگیری کنیم ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
در بحبوحه اعتراضات خیابانی در فرانسه که از چند روز پیش و پس از کشته شدن یک نوجوان به دست پلیس فرانسه آغاز شده صحنه جالب نوجوانی که در میان درگیری بین معترضان و پلیس نشسته بود و ساندویچ می خورد، خبرساز شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۶:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اعتراضات فرانسه تجسم مخالفت سیاسی نسلی از مسلمانان و رنگین پوستان این کشور است که خونشان در چشمان الیزه چندان رنگین نیست.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
قتل نائل نوجوان به دست پلیس فرانسه؛ مجددا زمینه ساز آشوب اجتماعی گسترده ای در این کشور شده است. سی ان ان در گزارشی به تحلیل ابعاد این آشوب در فرانسه پرداخته است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به بهانه اعتراضات فرانسه می توان یادآور شد نیروهای اجتماعی و سیاسی مدرنِ جامعۀ فرانسه، چندان لیبرال دموکرات نیستند.از این رو هر چند وقت یک بار با حال و هوایی انقلابی به خیابان ها می آیند. پدیده ای که در بریتانیا و آمریکا رایج نیست.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه با اعلام اینکه نژادپرستی در تاریخ فرانسه نهادینه شده تاکید کرد عدالت خواهی در خیابان ها جایی ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه ایتالیا در واکنش به حوادث فرانسه گفت، باید از گسترش این وضعیت به بلژیک، سوئیس و دیگر مناطق فرانسوی زبان در اروپا جلوگیری کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک مقام فرانسوی اعلام کرد اعتراضات در فرانسه تاکنون بیش از یک میلیارد یورو خسارت در پی داشته است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
با نگاهی به واکنش هایی مختلف به اعتراضات فرانسه چند مساله خیلی واضح است. ظاهرا در مساله فرانسه بیش آن که به چیستی و چرایی آن توجه شود به چه می توان از آن برداشت کرد ربط پیدا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
رسانه های خارجی فارسی زبان در حالی بخش معناداری از گزارش های خود را به ناآرامی های پایان یافته در ایران متمرکز می کنند که اعتراضات فرانسه در صدر اخبار رسانه های جهان است. در 48 ساعت مورد بررسی، به طور متوسط حدود 20.7 درصد محتوای تولیدی رسانه های بیگانه به موضوع نخست و تنها 5 ...
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
در حالی که برخی رسانه های غربگرا تقلا می کنند تا اعتراضات فرانسه را منطبق با ادبیات دولتمردان فرانسوی به ارا ذل و اوباش و شرارت نسبت دهند، روزنامه سازندگی اذعان کرد این اعتراضات، عدالت خواهانه است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش نورنیوز، در سال 2016 میلادی، آدام ترائوره نوجوان رنگین پوست فرانسوی در بازداشتگاه پلیس در شهر مارسی فرانسه براثر شکنجه و ضرب و شتم آشکار به قتل رسید ...