یکشنبه ۰۷ آذرساعت ۱۵:۰۹Nov 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ایستگاه های هواشناسی»

نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حسین سلطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی 24 ساعت گذشته میزان دما از ایستگاه های هواشناسی خیرآباد در شهرستان سلطانیه و گیلوان در شهرستان طارم به ترتیب 4- و 17+ درجه سانتیگراد گزارش شد که به عنوان نخستین ایستگاه های سرد و گرم این استان بودند. وی، دمای فعلی شهر [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۵    
اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بیشترین میزان بارندگی 24 ساعت گذشته ایستگاه های هواشناسی خوزستان در دزفول و شوشتر ثبت شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
حسین سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی 24 ساعت گذشته میزان دما از ایستگاه هواشناسی خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه نیز 9 درجه سانتیگراد زیر صفر و در گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز 16 درجه سانتیگراد بالای صفر ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تصاویر ماهواره ای و گزارش های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی وضعیت جوی استان در مشهد و مناطق شمالی استان همراه با ابرناکی و تشکیل مه پیش بینی می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
حسین سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی 24 ساعت گذشته میزان دما از ایستگاه های هواشناسی خیرآباد 11- درجه سانتیگراد گزارش شد که به عنوان نخستین ایستگاه سرد کشور بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی استان یزد: بارش برف در 24 ساعت گذشته از ایستگاه های هواشناسی دره شیر، آمحسن ده بالا، خودسفلی، علی آباد، سلطانب، نصرآباد، منشاد، بیداخوید، طزرجان گزارش شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام میزان بارندگی ایستگاه های هواشناسی استان کرمان، طی 48 ساعت گذشته بیش از 200 میلی متر بارش باران در مناطق مختلف استان ثبت شده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۰۹:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی 24 ساعت گذشته میزان دما از ایستگاه های هواشناسی سجاس در شهرستان خدابنده و خیرآباد در شهرستان سلطانیه به ترتیب 9- و 10- درجه سانتیگراد گزارش شد که به عنوان نخستین ایستگاه های سرد کشور بودند. وی، دمای فعلی شهر زنجان (مرکز استان) را [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
طبق اعلام هواشناسی بوشهر تا کنون فقط در دیلم نم نم باران باریده و در دیگر ایستگاه های هواشناسی بارشی ثبت نشده است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۳:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش در ایستگاه های هواشناسی استان به صورت باران بوده است.
سازمان هواشناسی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۳    
معرفی دیدبانان برتر هواشناسی گیلان در سال 1399 در نشست رؤسای ایستگاه های هواشناسی گیلان از دیدبانان برتر هواشناسی استان در سال 1399 تقدیر به عمل آمد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اقلیم سیستان و بلوچستان به دلیل کمبود زیرساخت های هواشناسی هنوز ناشناخته است، شرط شناخت همه جانبه، توسعه ایستگاه های هواشناسی است.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار در جریان دیدار مدیرکل هواشناسی استان با وی که صبح روز جمعه در استانداری برگزار شد، اظهار داشت ...
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۶    
میزان بارش استان به ترتیب نسبت به سال زراعی گذشته 44 و نسبت به بلندمدت 31 درصد کاهش داشته است. مدیرکل هواشناسی استان درخصوص وضعیت بارش استان همدان در سال زراعی گذشته گفت: داده های بارش ایستگاه های هواشناسی استان و مقایسه آن با بلندمدت نشانگر این است که در طول سال زراعی(1400-1399) ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۵۵    
بندرعباس - ایرنا - معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: طوفان حاره ای سراسر دریای عمان را در برگرفته و شهرهای ساحلی استان به خصوص سیریک و جاسک تحت تاثیر فعالیت آن قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: این طوفان امروز بعد از ظهر وارد آب های هرمزگان می شود ،عصر به جاسک و شب به سیریک می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- مدیر کل هواشناسی گلستان گفت: میانگین تعداد روزهای بارانی ایستگاه های هواشناسی گلستان در سال زراعی، معادل 71 روز بوده که نسبت به نرمال حدود 25 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۸    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از افت دما در استان خبر داد و گفت: امروز بلداجی و شهرکرد با کمینه دمای چهار درجه سانتی گراد به عنوان خنک ترین ایستگاه های هواشناسی در کشور گزارش شدند و پیش بینی می شود روند کاهشی ادامه داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۴:۴۷    
ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: طی 48 ساعت گذشته 123 میلمتر باران در بندر آستارا باریده است؛ همچنین ایستگاه های هواشناسی حویق، رضوانشهر و حیران نیز به ترتیب 80، 76 و 70 میلیمتر باران را به ثبت رساندند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
میزان رطوبت در برخی ایستگاه های هواشناسی استان خوزستان، به بالای 90 درصد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برخی از ایستگاه های هواشناسی استان خوزستان، برای پنجمین روز متوالی، رطوبت بالای 80 درصد را ثبت کرده اند.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ بیشترین میزان رطوبت، در ایستگاه های هواشناسی هندیجان با 89 درصد، بندر ماهشهر با 87 درصد، آبادان با 67 درصد، اهواز با 59 درصد، امیدیه و کشاورزی اهواز با 59 درصد، گتوند با 52 و شادگان با 51 درصد به ثبت رسید. در دیگر نقاط استان هم میزان رطوبت ثبت شده به شرح زیر بود: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۸    
ایستگاه های هواشناسی استان بوشهر در شبانه روز گذشته در گرم ترین ساعت ها دمای 40 تا 47 درجه سلسیوس را ثبت کردند در صورتی که سه شنبه و چهارشنبه بیشترین دما 51 درجه بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
هواشناسی بوشهر 12 ایستگاه دارد که در 24 ساعت گذشته 5 ایستگاه در گرم ترین ساعات دمای 50 و 51 درجه سلسیوس را ثبت کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
طبق آنچه که در ایستگاه های هواشناسی استان ثبت شده است برخی از شهرستان ها رکورد دمایی بلند مدت خود را شکسته اند و دمای بالایی را ثبت کرده اند اما از روز پنج شنبه از شدت گرما کاسته می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایستگاه های هواشناسی در مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان ، همچنان میزان بالای رطوبت را ثبت می کنند.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: در ساعات بعد از ظهر، وزش بادهای جنوب غربی برروی تنگه ی هرمز و دریای عمان پدیده غالب خواهد بود و دریا کمی مواج خواهد شد لذا توصیه می شود تردد شناورهای سبک در این مناطق با احتیاط صورت پذیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایستگاه های هواشناسی آمریکا پیش بینی کرده اند موج گرمای بی سابقه ایالت های مختلف این کشور را در بر بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۸    
در پی استقرار جریانات هوایی گرم و شرجی در استان گیلان، ایستگاه های هواشناسی منجیل را گرم ترین نقطه بین ایستگاه های به ثبت رساندند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
در چهارمین روز متوالی، ایستگاه های هواشناسی استان خوزستان، رطوبت و شرجی بالای 80 درصد را ثبت کرده اند.
سازمان هواشناسی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۰:۲۷    
دیدار مدیرکل هواشناسی اصفهان با فرماندار شهرستان لنجان حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با صالحی فرماندار شهرستان لنجان در محل این فرمانداری دیدار نمود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی اصفهان گفت: مهمترین اولویت این اداره افزایش بودجه، متناسب با افزایش قیمت ارز است و در شرایط کنونی 400 میلیارد ریال برای تکمیل و توسعه ایستگاه های هواشناسی استان مورد نیاز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۵:۲۴    
گروه استان ها داده های ایستگاه های هواشناسی در استان گلستان نشان می دهد رکورد دمایی در تیرماه با ثبت 49.1 درجه سانتی گراد تا ساعت 13:30 دقیقه در بسیاری از مناطق استان شکسته شده است.
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت:طی امروز یکشنبه، سیزدهم تیر ماه، وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی برروی دریای عمان، تنگه ی هرمز و شرق خلیج فارس سبب مواج شدن دریا خواهد شد. توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر هرمزگان صورت پذیرد و شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۶:۴۸    
طبق اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان حداکثر رطوبت 24 ساعته ایستگاه های هواشناسی خوزستان از هندیجان و با 83 درصد گزارش شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تصاویر ماهوراه ای و گزارش دریافتی از ایستگاه های هواشناسی وضعیت جوی استان در چند روزه آینده در بیشتر مناطق پایدار خواهد بود و نباید انتظار بروز تغییر محسوسی در شرایط آب و هوایی خراسان رضوی را داشت.
بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۷:۰۴    
به طور کلی هواشناسی کشاورزی، ارتباط پارامتر های هواشناسی با تولید محصولات کشاورزی را مورد بحث قرار می دهد. از آنجایی که هر گیاه برای رشد و نمو خود احتیاج به مقدار مشخصی از رطوبت جوی، خاک و دمای مناسب دارد، می توان با کمک این شاخه از هواشناسی ...
موج   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: تمامی ایستگاه های هواشناسی خراسان رضوی در سال زراعی جاری کاهش بارش را نسبت به دوره آماری و نیز مدت مشابه پارسال تجربه کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها - معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید با سرعت 101 کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را درنوردید.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت:از لحاظ دمایی، طی امروز شاهد ماندگاری هوای نسبتا گرم در اکثر مناطق استان خواهیم بود،از روز سه شنبه از میزان شدت گرما در طول روز کاسته خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت:دمای هوای ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی استان در روز سی ام خرداد استان نسبت به روزهای پایانی خرداد پارسال 2 تا چهار درجه سانتیگراد افزایش یافته است.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: روزهای یکشنبه و دوشنبه، 30 و 31 خرداد ماه، پدیده ی غالب، افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی با احتمال بروز گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در نیمه ی شرقی استان پیش بینی می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: اوایل هفته آینده در خشکی های شرق استان افزایش سرعت وزش بادهای شمال شرقی با احتمال بروز گرد وغبار پیش بینی می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: امروز چهارشنبه 26 خرداد، تا روز جمعه 28 خرداد، وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی برروی خلیج فارس پیش بینی می شود و خلیج فارس مواج خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
در 24 ساعت گذشته عنبرآباد با حداکثر دمای 51 درجه، شهداد با دمای 50 درجه و فهرج با 49 درجه بالاترین دما را در بین ایستگاه های هواشناسی کشور داشته اند.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: توجه به مواج بودن دریا، از تردد شناوهای سبک خودداری شود و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری صورت پذیرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
محمد حسن باقری شکیب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بینی پارامترهای جوی در ایستگاه های هواشناسی استان نشان می دهد فردا دمای هوای استان تا 32 درجه گرم می شود و کمینه دما نیز 10 درجه سانتیگراد خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: سرعت وزش باد در 24 ساعت آینده به 50 کیلومتر می رسد [...]
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: از اوایل هفته ی آینده با تاثیر سامانه مونسونی، در ارتفاعات استان، رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و در مناطق دریایی، به ویژه دریای عمان، وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی مورد انتظار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۲۱:۲۶    
امروز در برخی ایستگاه های هواشناسی استان گلستان، رکورد جدید دما ثبت شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۴    
دولت تدبیر و امید در حوزه های مربوط به راه، مسکن و شهرسازی عملکرد درخشانی داشته و اثرات قابل توجهی را در این حوزه به جا گذاشته است. یکی از حوزه هایی که در این مدت تغییرات به سزایی را شاهد بوده است، حوزه هواشناسی است.