سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۰:۰۶Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنبش دانشجویی»

میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد،مجید منعمی عصر امروز در جلسه با تشکل های دانشجویی استان لرستان گفت: این جلسات باید در چارچوب م مدل خاصی و مناسب تداوم داشته باشد چراکه برکات خوبی به همراه دارد. وی در ادامه عنوان کرد: جنبش دانشجویی و تشکل دانشجویی در حوزه [...]
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
همشهری آنلاین نوشت: حجت الاسلام زائری با اشاره به شخصیت مرحوم افروغ گفت: برای همین رویکرد منصفانه و متین ایشان در انتقاد درون گفتمانی بسیار راهگشا و قابل دفاع بود و شاید به همین جهت هم هیچ کس حتی مخالفان ایشان نمی توانستند این اصالت و ریشه دار بودن را نادیده بگیرند و منکر شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
پوستر مجموعه مستند این یک اعتراض است به کارگردانی مهدی محمودی همزمان با به نیمه رسیدن پخش منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
جمعی از تشکل های دانشجویی همدان طی بیانیه ای با انتقاد به استاندار در عدم برگزاری جلسه با نخبگان و جنبش دانشجویی و بی توجهی به دیدگاه های دانشجویان بیانیه صادر کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نوع رویکرد جنبش دانشجویی در موضوع جمهوریت با حضور دو فعال دانشجویی بررسی شد.
598   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اینکه جنبش دانشجویی مسئله و حرف و ایده مشخصی نداشته باشد، ضربه زننده ترین مسئله به بافت و ماهیت اساسی جنبش دانشجویی است. خدا نکند روزی برسد که جنبش دانشجویی علاوه بر اینکه مسئله ندارد تبدیل به پادوی جریانات سیاسی و زمینه ساز و بسترساز رشد وصعود یا ساقط کردن فلان جریان سیاسی با اهداف و اقراض سیاسی ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۵:۴۹    
سیمون دوبووار نویسنده، فیلسوف و فمینیست فرانسوی است که در عرصه سیاست همواره نقشی فعال داشت و یکی از برجسته ترین چهره های روشنفکری سدة بیستم به شمار می آید. بعد از جنبش دانشجویی کارگری مه 1968 او را مادر معنوی فمینیسم لقب دادند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۳:۴۰    
دوگانه "پیشرفت(رشد اقتصادی)_عدالت" مساله مهم مکاتب اقتصادی است. با اتاق جنگ اقتصادی دشمن و تحریم ها، برای انقلاب اسلامی جدی تر هم شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۲۳:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، امروز ( 30 فروردین1402) با حضور در منزل مرحوم عماد افروغ، جامعه شناس و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم درگذشت وی را به فرزندان و خانواده ایشان تسلیت گفت و علو درجات را برای آن مرحوم از خداوند متعال مسألت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنبش دانشجویی در کنار نگاه انتقادی، به ارائه راه حل نیز بیندیشد و اقدام کند، گفت: ما نیز در مجلس شورای اسلامی از ایده های بدنه دانشجویی استقبال می کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
محمد صالح ترکمان، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به نمایندگی از این جنبش دانشجویی مطالبی را در حضور رهبر انقلاب مطرح کرد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۲۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
وحید اشتری در رشته توئیتی در مورد عماد افروغ نوشت: برای ما کتاب نوشته بود. برای جنبش دانشجویی! به قول خودش برای دولتی نشدن و مبدل شدن به ابژه یا موضوع شناسایی نقد، ما اینها را نمی خواندیم. می خوردیم!
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۱    
عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم گفت: رخوت در دانشگاه ها باعث شده تا برخی از مسئولان به صورت سلیقه ای عمل کنند و این موضوع جزء افول فعالیت های دانشجویی و جنبش دانشجویی نتیجه ای دیگری ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی بررسی آخرین تحولات دانشگاه ها، روابط راهبردی ایران و چین، راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن، رسالت های جنبش دانشجویی و شیوه های درست مطالبه گری با حضور فعالان تشکل های دانشجویی در خبرگزاری فارس برگزار شد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
روح الله ایزدخواه، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص مصوبه مولد سازی و تقابل جنبش دانشجویی با آن بیان کرد: توصیه من به جنبش دانشجویی این است که به مسائل فنی مصوبه مولدسازی ورود نکنند. چون سال هاست اموال زیادی توسط دستگاه ها جمع شده و استفاده ای ندارد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۰:۰۳    
ابوالفضل یوسفی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف: پس از بروز اتفاقاتی در ماه های اخیر و ایجاد یک فضای نسبتا سیاسی (یا شاید بهتر است که بگوییم سیاست زده) در دانشگاه های کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
با سقوط رضاشاه و باز شدن فضای سیاسی در ایران، احزاب و گروه های سیاسی مختلفی تأسیس شدند و این موضوع نقطه عطفی در تحریک و فعال کردن دانشجویان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده شریعتی با اشاره به فرا رسیدن یوم الله 22 بهمن، گفت: جنبش دانشجویی همواره نقش بسیار پررنگ و تأثیرگذاری در شکل گیری، تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی داشته است.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با ارسال نامه ای به سران قوا درخصوص اجرای مصوبه مولد سازی تاکید کرد: اصل مولد سازی دارایی های مازاد و راکد دولت اقدام مثبتی است که تاثیرات ملموسی در جهت کاهش بدهی های دولت به بخش های خصوصی خواهد داشت ...
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایام فجر انقلاب اسلامی نتیجه حرکت توده های مختلف مردم از جمله دانشجویان و نقطه شروع حرکتی تمدن ساز و جهانی در همه ابعاد خود به رهبری حضرت امام(ره) است. جنبش دانشجویی نیز همپای همه آحاد ملت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش خود را ایفا نمود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با اشاره به اینکه راه تقویت پشتوانه مردمی نظام، کادرسازی جنبش دانشجویی است گفت: ذات دانشجو پر جنب و جوش و خلاق است و همین باعث شده تا تشکیلات دانشجویی به یک مجموعه توانمند در صحنه اجتماع تبدیل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی باید در مواجه با جریانات فکری و سیاسی، رویکرد گفتمان محوری داشته باشد و مسائل مختلف جامعه را ارزیابی بنیادین کند تا از آسیب های سرگردانی مصون بماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دانشجویان در حوادث 15 خرداد 1342 و بعد از آن تا پیروزی انقلاب اسلامی عناصر فعال و تاثیر گذاری بودند، دانشگاه تهران نیز پیشگام مبارزه با رژیم پهلوی بود و حوادث مهمی از جمله 16 آذر 1332 علیه حضور نیکسون معاون ریاست جمهوری آمریکا را رقم زد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
جمعی از تشکل های دانشجویی سیستان و بلوچستان خطاب به مولوی عبدالحمید نوشتند: استقبال حضرتعالی از شکل گیری فضای گفت وگوی منطقی مورد انتظار بود، لیکن اینکه در متن جوابیه تلاش بر این بود با به کار بردن الفاظ مختلف نسبت به اصالت جنبش دانشجویی خدشه وارد سازد، از جایگاه شما به دور و موجب تعجب بود.
خوزپرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس از اهواز، محمدعلی بنی سعید از فعالان انقلابی جنبش دانشجویی استان، طی حکمی از سوی مدیرعامل خبرگزاری ایسکانیوز کشور بعنوان مدیر باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیوز) در استان خوزستان منصوب شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۹    
اصفهان-قشر فرهیخته دانشجو با حربه عقلانیت و استدلال توانسته در مقابل هجمه عظیم جریانات بحران ساز ایستادگی و جنبش دانشجویی را به عنوان سوپاپ اطمینان جامعه تقویت کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
میزان تاثیرگذاری فعالیت های دختران در تشکل های دانشجویی در پیگیری و مطالبه گری مسائل زنان در گفتگو با دبیر واحد خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و مسئول خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و نماینده دفتر تحکیم وحدت در قالب ویژه برنامه 16 آذر بررسی شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
حسین علایی، تحلیلگر سیاسی و اجتماعی ستاره صبح:26دی مصادف است با روز خروج محمدرضا شاه پهلوی از ایران در سال 1357.حسین علایی نویسنده و تحلیلگر سیاسی و اجتماعی که در دهه های 40 و 50 به ویژه در دوره دانشجویی در دانشگاه تبریز جزو فعالان جنبش دانشجویی بود ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ستاره صبح:26دی مصادف است با روز خروج محمدرضا شاه پهلوی از ایران در سال 1357.حسین علایی نویسنده و تحلیلگر سیاسی و اجتماعی که در دهه های 40 و 50 به ویژه در دوره دانشجویی در دانشگاه تبریز جزو فعالان جنبش دانشجویی بود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
دیدگاه های فعالان دانشجویی در خصوص کم و کیف دیدار های دانشجویی سران قوا همزمان با ایام روز دانشجو در گفتگو با عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی و عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت بررسی شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر شیبانی در بخشی از خاطرات خود درباره جو حاکم بر دانشگاه پس از کودتای 28 مرداد می گوید: با انجام کودتا، در 28 مرداد دانشجویان بیشتر دنبال آزادی و فکر آزادی بودند و می دیدند که رژیم به دنبال منافع ملی نیست و به همین دلیل مخالف بودند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس در توئیتی درگذشت پزشک متعهد و مجاهد خستگی ناپذیر دکتر عباس شیبانی را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۳۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین شاکری گفت: در این روزها شاهد مصوب شدن طرحی تحت عنوان خانه گفت و گو در شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم. هرچند که اگر کرسی های آزاد اندیشی به گرمی برگزار می شد، شاید نیازی به این مصوبه نبود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۲۱:۰۵    
در دوران حاضر، جنبش دانشجویی به عنوان یک عنصر تأثیرگذار بر سیاست و فرهنگ، توجه فراوانی را به خویش جلب کرده است. از این روی خوانش مبدأ، ماهیت و تاریخچه آن در ایران و جهان، بهنگام به نظر می آید. جنبش دانشجویی در ایران به بررسی این مهم پرداخته و از آن نتایجی مهم گرفته است
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس در توئیتی به حضور خود در نشست دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۱:۴۲    
احمد معتمدی، رییس اسبق دانشگاه امیرکبیر و وزیر ارتباطات در دولت خاتمی
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:هاشم آقاجری، چهره جنجالی اصلاح طلبان در دهه 80، اخیراً به صحنه آمده و با اشاره ضمنی به پدیده "دانشجویان فحّاش" به روزنامه هم میهن گفته است: ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۰:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بارها در گذشته از جانب افراد دلسوز به ویژه فعالان جنبش دانشجویی و رسانه ای کشور نسبت به خطر بولتن نویسان و اصحاب سررسید هشدار داده شده اما مسئولان فقط به تذکر و برخورد مقطعی اکتفا کردند تا امروز که این دمل چرکین سر باز کرده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۰۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کیومرث اشتریان در شرق نوشت: یکی از مسائل سیاست داخلی، چیستی هویت فعالان سیاسی است. اگر در جامعه ای هویت فعالان سیاسی روشن نباشد و مرزهای آنها با دیگر گرایش ها مشخص نباشد یا اساسا مرز روشنی با هیچ چیز نداشته باشند، عرصه سیاست داخلی با هرج ومرج و بی ثباتی مواجه خواهد شد ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۲۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا ظریفیان معاون سابق دانشجویی وزارت علوم در مراسم گرامیداشت روز دانشجو دانشگاه ارشاد دماوند با اشاره به حوادث اخیر، ضمن محکوم کردن اغتشاش و درگیری و آدمکشی افزود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۶:۵۷    
نشست بازخوانی سه دهه مجاهدت در سنگر بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با عنوان شجره طیبه از سوی بسیج دانشجویی و با حضور ادوار جنبش دانشجویی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه که باعث شد جنبش دانشجویی ماندگار شود این بود که مقابل فهم غلط، منافع ملی را با صدای بلند فریاد زند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه در طول این سال ها همواره جریان دانشجویی از بیرون گول خورده و آسیب دیده و بازی خورده و به حاشیه رفته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دستیار ارشد نظامی مقام معظم رهبری در کتاب خاطرات خود (یحیی)، به بیان شرایط و جو خفقان حاکم بر دانشگاه های کشور، قبل از انقلاب اسلامی و همچنین شیوه های مبارزاتی دانشجویان انقلابی پرداخته است که به مناسبت روز دانشجو منتشر می شود.
تبریزمن   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: جنبش دانشجویی این مطالبه گری را باید با سند قانون اساسی پیش ببرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۴:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست امروز یکشنبه 20 آذرماه مجلس، به محورهای مهمی همچون بیانیه چین در سفر اخیر رئیس جمهور این کشور به عربستان و نقش جنبش دانشجویی در کشور پرداختند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود به محورهای مهمی همچون بیانیه چین در سفر اخیر رئیس جمهور این کشور به عربستان و نقش جنبش دانشجویی در کشور پرداختند.