پنجشنبه ۲۰ بهمنساعت ۰۸:۵۵Feb 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم علیه ایران»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۵    
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه استکبار به هیچ وجه تحریم علیه ایران را بر نخواهد داشت، مگر آنکه ما خواهش کنیم که اگر می خواستیم چنین کنیم چرا باید وارد این مسیر می شدیم، گفت: راه دوم مقابله با تحریم کنندگان بی اثر کردن تحریم ها است.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت که واشنگتن یک شرکت اصلی تولید کننده پهپاد ایرانی را به دلیل عرضه ادعایی پهپاد به روسیه تحریم کرده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد که اروپایی ها تا امروز نتوانسته اند برای اعلام تروریستی بودن سپاه به توافق برسند. همانطور که جوزف بورل گفته ظاهرا همه این کشورها به این نتیجه رسیده اند که چنین تصمیمی نیاز به رای دادگاه دارد و نمی توان به آسانی تن به خواسته هایی از این دست داد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد که اروپایی ها تا امروز نتوانسته اند برای اعلام تروریستی بودن سپاه به توافق برسند. همانطور که جوزف بورل گفته ظاهرا همه این کشورها به این نتیجه رسیده اند که چنین تصمیمی نیاز به رای دادگاه دارد و نمی توان به آسانی تن به خواسته هایی از این دست داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه سلسله تحریم های واهی، دولت آمریکا همچنان نام شماری از مقامات ایرانی را به فهرست تحریم های خود می افزاید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر امورخارجه فرانسه گفت: ما در حال بررسی اعمال تحریم های بیشتر علیه سپاه پاسداران هستیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۵:۰۰   + ۴۰ سایت دیگر  
پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا در گفتگو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بحث درباره احتمال اعمال تحریم علیه ایران به معنای تغییر رویه اروپا در خصوص مذاکرات برجامی است یا نه، گفت: موضوع برجام ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین در توییتی خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۱:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین در توییتی خواستار اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۷:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
جب بوش برادر جورج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا نویسنده این مقاله از تحریم علیه ایران سخن گفت و افزود:برخی کشورها با کمک برای دور زدن تحریم ها ، ایران را تقویت کرده اند. ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۷:۳۲    
امام جمعه موقت تهران گفت: رهبر انقلاب نگذاشتند پرچمی که امام برافراشت، بر زمین بماند از این رو کینه و عناد دشمنان تا زمانی که نظام اسلامی برپاست ادامه دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پولیتیکو در گزارشی خود آورده است: پیش نویس اسناد تحریم های جدید که در اختیار پولیتکو قرار گرفته حاکی از طرح اتحادیه اروپا برای اعلام فهرست جدید تحریم علیه ایران است که 40 شخص حقیقی و نهاد حقوقی را شامل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۹:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه ایران به اتهام ارسال پهپاد به روسیه خبر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۱:۰۲    
ناظران معتقدند که افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش دینار عراق از راهبرد تشدید تحریم علیه ایران و همپیمانان آن جدا نیست؛ با توجه به اینکه دولت عراق به دنبال مهار برخی تنش ها در خاورمیانه به ویژه میان ایران و عربستان است، واشنگتن با دامن زدن به بحران اقتصادی در عراق قصد سرنگونی السودانی را دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی مواضعی مداخله جویانه در خصوص ناآرامی های ایران، گفت که واشنگتن به اعمال تحریم علیه عاملان سرکوب این ناآرامی ها ادامه می دهد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امورخارجه انگلیس که دولت کشورش طبق تحقیقات اخیر شورای اروپا به رویکرد خصمانه در حوزه حقوق بشر متهم است، در تداوم اظهارات مداخله جویانه در امور داخلی ایران به تکرار ادعاها درباره حوادث اخیر پرداخت و گفت که در طول سه ماه گذشته بیش از سیصد تحریم علیه ایران وضع شده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۲۲:۳۱    
وزیر امورخارجه انگلیس در تداوم اظهارات مداخله جویانه در امور داخلی ایران به تکرار ادعاها درباره حوادث اخیر پرداخت و گفت که در طول سه ماه گذشته بیش از سیصد تحریم علیه ایران وضع شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۲۱:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: وزیر امورخارجه انگلیس در تداوم اظهارات مداخله جویانه در امور داخلی ایران به تکرار ادعاها درباره حوادث اخیر پرداخت و گفت که در طول سه ماه گذشته بیش از سیصد تحریم علیه ایران وضع شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل پیشین امور اوپک و ارتباط با مجامع انرژی وزارت نفت گفت: ما در سال ها اخیر شاهدیم که به دلایل مختلف حلقه تحریم علیه ایران تنگ تر شده و علاوه بر تحریم های بین المللی در داخل نیز وقتی راجع به اهمیت توان تولید صحبت می شد عده ای مخالفت می کردند که نفت باید برای نسل های آینده بماند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خرمشهر- امام جمعه خرمشهر گفت: دشمنان متوجه شدند که سیاست تحریم شکست خورده و در تلاش هستند؛ ایران نتواند جذب سرمایه گذاری داشته باشد تا جلوی پیشرفت ایران قوی را بگیرند.
پرسش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۱:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
بنابر گزارش رویترز، اتحادیه اروپا از ماه اکتبر تاکنون دو دور تحریم علیه ایران را در قالب مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر اعمال کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کوروش احمدی/ دیپلمات پیشین ایران گام هایی که اروپا درجهت فاصله گرفتن از ایران طی دوره اخیر برداشته، طی چهل و چند سال گذشته بی سابقه بوده است. اتحادیه اروپا طی این مدت، در دونوبت اقدام به اعمال تحریم علیه ایران کرده و اعمال تحریم های بیشتر طی 12دسامبر را در دستور کار دارد ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۲:۱۷    
وزارت خارجه کانادا از اعمال تحریم علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۹:۵۷   + ۲۶ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه کانادا روز جمعه اعلام کرد که چهار شخص و پنج نهاد ایرانی را در لیست تحریم های خود قرار داده است.
آنا / نواندیش   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۱   + ۷۲ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با مطرح کردن اظهاراتی تهدیدآمیز گفت: ما تحریم می کنیم، اعمال فشار می کنیم، دیپلماسی به کار می بندیم اگر هیچ یک از اینها جواب ندهد، رئیس جمهور گفته است که او با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۰:۲۸    
دنیای اقتصاد-سعیده سادات فهری : روابط تهران و غرب طی بیش از دو ماه گذشته در مسیر تنش فزاینده قرار گرفته و نشانه های آن نیز مشهود است؛ از جمله می توان به پیشی گرفتن آمریکا و کشورهای اروپایی در تحریم علیه ایران اشاره کرد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی های جاری در این کشور خودداری می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۷:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت اقتصاد سوئیس اعلام کرد که این کشور مانند گذشته از اعمال تحریم علیه ایران به تبعیت از اتحادیه اروپا در خصوص ناآرامی های جاری در این کشور خودداری می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
موضع گیری های رئیسی در واکنش به قطعنامه ها علیه ایران گویای این موضوع است که رئیس جمهور، تصویر درستی از پیامدهای تحریم ها علیه ایران ندارد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به موازات همجه های رسانه ای و نیز تلاش های بی وقفیه امریکا در جهت فشار به ایران که بعد جدید و دیده نشده ای از دولت بایدن را علیه تهران نشنا داد شاهد اوج گیری تقابل قاره سبز نیز هستیم ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۲۱:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه کانادا در توییتی در پی اعمال تحریم های ضدایرانی، در اقدامی مداخله جویانه از ناآرامی های اخیر ایران حمایت کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اتحادیه اروپا که این روزها داعیه دار اعمال تحریم علیه ایران شده، دوشنبه عصر باز هم تحریم های جدیدی علیه تهران تصویب کرد؛ این اتحادیه تحریم هایی را علیه 29 شخص و سه سازمان اعمال کرد که از جمله می توان به تحریم علیه احمد وحیدی ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز در گزارش زیر مروری بر مهم ترین خبرهای سیاسی 24 ساعت اخیر کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۲۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
هاشمی گفت: با وجود 41 نوع تحریم علیه ایران اسلامی، روند حضور فعالان اقتصادی خارجی در مازندران متوقف نشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۱:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه خطاب به همتای آلمانی خود نوشت: خانم وزیر خارجه آلمان! مواضع تحریک آمیز، مداخله جویانه و غیردیپلماتیک نشان دهنده پختگی و تدبیر نیست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است آمریکایی ها با افزایش فشار تحریم علیه ایران قصد دارند روی جنایات خود در حمایت از داعش و فتنه گران قضایای اخیر در ایران سرپوش بگذارند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۸:۵۰    
کارشناس مسائل بین الملل گفت: تحریم ایران به بهانه فروش پهپاد به روسیه تنها یک بهانه است چرا که غربی ها قبل از اینکه ما به روسیه پهپاد بفروشیم هم به بهانه های مختلف تحریم هایی را علیه ما اعمال کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۶:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه گفت که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی اعمال بسته جدیدی از تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۶:۵۴   + ۴۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد برلین در حال کار بر روی اعمال بسته جدیدی از تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقامات کانادایی مسائل حقوق بشری را دستاویز اعمال تحریم علیه ایران قرار داده اند و این در حالیست که دفاع از حقوق مردم برای آنها بی معناست.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
سریال ادامه دار تحریم های کانادا به بهانه ناآرامی ها در ایران و نقض سیستماتیک حقوق بشر تمامی ندارد و این کشور روز گذشته چهارمین مجموعه تحریم علیه ایران را تصویب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۹   + ۸۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه به اقدام شورای وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا و دولت انگلیس در اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
از اواسط شهریور تاکنون غربی ها با دستمایه قراردادن فوت مهسا امینی یک نبرد رسانه ای گسترده را علیه ایران آغاز کرده و تمام امکانات خود را برای به آشوب کشیدن فضای داخلی ایران به کار گرفته اند. حال التهابات داخلی ایران دستمایه اعمال فشارهای بین المللی قرار گرفته است ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اوضاع بحرانی حاکم بر انگلیس می توان دریافت که چرا لندن به جنجال سازی و رفتارهای غیر اصولی در سیاست خارجی مانند دامن زدن به جنگ اوکراین، اعمال تحریم علیه ایران و... روی آورده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
فارس : شارل میشل رئیس شورای اروپا و اورسولا فون در لین رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه پس از برگزاری نشست کشورهای اتحادیه اروپا نشست خبر برگزار کردند.
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
تحریم؛ واژه ای که سال هاست از آن می شنویم و تحریم کنندگان مدعی اند تنها سیاست و اقتصاد ایران را نشانه رفته اند و با دارو، درمان و سلامت مردم کاری ندارند ...
یزد فردا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۱۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
یزدفردا "نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تلاش اروپایی ها برای اعمال تحریم علیه ایران بیانگر تلاش برای اعمال قدرت از دست رفته و گرفتن ژست مقابل کشورمان است. ...