شنبه ۰۸ مهرساعت ۰۳:۱۸Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضاهای سبز»

ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وین به دنبال تبدیل تعدادی از فضاهای سبز خود به زمین های تولید مواد غذایی ارگانیک موفق به دریافت عنوان بهترین شهر ارگانیک اروپا شد.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۰    
روف گاردن ها یک پدیده فوق العاده جذاب و توجه برانگیز در جهان مدرن هستند. این فضاهای سبز و زیبا که در بالای ساختمان ها و سازه های شهری ایجاد می شوند، در واقعیت یک تلنگر برای تغییر نگرش به شهرها و معماری شهری به حساب می آیند. توجه ویژه به روف گاردن ها به دلیل چند دلیل مهم است. ...
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
شهرداری منطقه یک در راستای توسعه و باز پیرایی فضاهای سبز بزرگراهی با اجرای طرحی جهادی در بزرگراه شهید مدرس به استقبال مهر رفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۳۴    
رئیس سازمان بوستانها و فضاهای سبز شهر تهران از ایجاد سامانه نهال خبر داد و گفت: این سامانه تمامی اطلاعات فضای سبز شهر تهران را با بهره گیری از GPS و همچنین اطلاعات (المان های پارکی) منتقل می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
آنها یک سیستم هوش مصنوعی را برای مقابله با خسته کننده ترین و محاسباتی ترین وظایف برنامه ریزی شهری توسعه دادند و دریافتند که این سیستم، نقشه های شهری بهینه ای تولید می کند که در سه معیار دسترسی به خدمات و فضاهای سبز و سطح ترافیک در شهرسازی، حدود 50 درصد بهتر از طراحی های انسانی عمل می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۷:۳۰    
همدان- ایرنا- این روزها بوستان ها و فضاهای سبز همدان و حتی پیاده روهای در جوار آنها مملو از چادرهای رنگارنگ مسافرانی است که آخرین روزهای باقی مانده از تابستان ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۵:۳۳    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مطالعات خلیج فارس، تصاویری از منطقه حوف در استان المهره یمن؛ مکانی زیبا که دل ها را تسخیر می کند را منتشر کرد و درباره آن توضیحات زیر را ارائه داد: ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مجید محمدرضاخانی ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای استقبال از دانش آموزان و دانشجویان همزمان با آغاز بازگشایی مدارس اظهار داشت: برنامه ریزی منسجم و هدفمندی در قالب مدیریت یکپارچه شهری در روزهای آغازین سال تحصیلی اهمیت دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
از سال ها پیش، شهروندان اصفهانی و گردشگرانی که به این کلان شهر سفر می کنند، برای تفریح و سپری کردن اوقات فراغت، علاوه بر فضاهای سبز و اماکن تاریخی و تفریحی، به محل امن، آرام و در عین حال مهیجی همچون پارک کوهستانی صفه می روند، از این رو ایمن سازی آن همواره مورد توجه جدی مسئولان بوده است.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۴۹    
فرماندارنی ریز به همراه معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نی ریز، ضمن بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری، از بازار روز و تعدادی فضا های سبز در چند محله شهری دیدن کرد و از نزدیک در جریان امور طرح و برنامه های شهرداری قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
شهر آنتورپ بلژیک برای ترویج مفهوم باغبان شهری در بین شهروندان، یکی از ترامواهای شهر را به باغ متحرک تبدیل کرد و ساکنان را به تغییر محله ها به فضاهای سبز دعوت کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۸:۴۳    
شهرداری بروکسل تصمیم گرفته است که چندین منطقه کلیدی شهر را برای ایجاد یک شبکه جدید مسیر دوچرخه سواری و افزایش فضاهای سبز برای عابران پیاده بازسازی کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری کرج گفت: ساماندهی بهره برداری موقت از حاشیه فضاهای سبز و پیاده راه هایی که جنب اصناف مجاز هستند، در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۵۲    
ایسنا/خراسان رضوی گرمای شدید می تواند برای ساکنان شهرها ویرانگر باشد اما زیرساخت های خنک مانند درختان، فضاهای سبز و سقف های منعکس کننده نور خورشید می توانند دمای شهرها را بین سه تا چهار درجه سانتی گراد کاهش دهند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان، جعفر مرادی حقیقی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح فوق با همکاری دانشگاه سمنان، اظهار داشت : این طرح با استفاده از بروزترین و پیشرفته ترین امکانات، اجرایی و تلاش ها در راستای بهره مندی از متخصص ترین کارشناسان بومی استان بوده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۵۷    
مدیران میشیگان در آمریکا با همکاری سازمان پارک های ملی از آغاز چالش تردد در فضاهای سبز مهم سراسر ایالت خبر داده و کمپانی های مختلف را به آزمایش رویکردهای خود برای شارژ خودروهای الکتریکی در این مکان ها دعوت کرده اند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۱:۴۹    
دوشنبه 02/5/23 ، قزوین , (اخبار رسمی) : چمن مصنوعی یکی از راه حل های محبوب برای ایجاد فضاهای سبز و زیبا در محیط های مختلف می باشد. با ویژگی های ظاهری شباهت زیاد به چمن طبیعی و همچنین مزایایی نظیر نیاز کمتر به آبیاری و مراقبت، چمن مصنوعی به یک انتخاب مناسب برای فضاهای مسکونی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۴۶    
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین با بیان اینکه حفظ کیفیت بوستان ها از سلسله اقدامات مستمر به زراعی و بازپیرایی است، گفت: کاهش هزینه های حفظ و نگهداری فضای سبز مستلزم تداوم همکاری و مشارکت شهروندان در نگهداری و استفاده صحیح از فضاهای سبز است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری خرم آباد گفت: با هدف شناخت آفات درختان، درختچه های فضاهای سبز شهر و راه های کنترل آن ، کارگروه علمی-تخصصی مبارزه با آفات درختان شهر خرم آباد تشکیل شده است.
میگنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
برای داشتن شهری زیبا لزوما نیازی نیست که تنها تمرکز بر لوکس بودن ساختمان ها باشد بلکه می توان محیط شهری را به ویژه با ایجاد فضاهای سبز دلپذیر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
افزایش ایستگاه های دوچرخه به کاهش ازدحام در اطراف فضاهای سبز در سان فرانسیسکوی آمریکا کمک زیادی خواهد کرد، ضمن این که تشویق شهروندان و گردشگران را به دوچرخه سواری برای بازدید از آن ها در پی خواهد داشت.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نصر: برخلاف پروژه های کلان زیربنایی شهری، طراحی و مدیریت فضاهای سبز در شهرها چندان هماهنگ نیست و شهرها به طور عمده از فقر آگاهی عمومی در مورد طبیعت شهری رنج می برند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از بسیج تمام امکانات برای اجرای دقیق عملیات آبیاری فضاهای سبز شهری همزمان با افزایش بی سابقه دمای هوا خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برنامه ریزان ژشوف در لهستان از افزایش فضاهای سبز شهری پس از تجربه دمای بالای 35 درجه سانتی گراد در شهر خبر داده اند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۰:۵۷    
زندگی در نزدیکی فضاهای سبز مزایای سلامت بی شماری برای مردم دارد و این در حالی است که ساکنان کشورهای اروپا به چنین مکان هایی دسترسی برابر ندارند و همین امر مدیران را به ارائه رویکردهایی نظیر استراتژی فضای سبز 3-30-300 برای بهبود شرایط سوق داده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شهردار قزوین گفت: با توجه به گرمای کم سابقه تابستان، پیک آبیاری فضاهای سبز و در راستای حفظ فضای سبز و مدیریت بهینه منابع آبی، استفاده از تانکرهای آب رسان از جمله راهکارهای تامین آب مورد نیاز در بخش هایی از فضای سبز شهری است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۸:۱۷   + ۲۷ سایت دیگر  
جزایر گرمایی شهری به دلیل ترکیبی از عوامل ایجاد می شوند. فضاهای سبز و پوشش گیاهی نقش حیاتی در کاهش دمای سطح از طریق تبخیر و تعرق دارند. گیاهان آب را به سمت هوای اطراف رها می کنند و گرمای محیط را دفع می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون برای جداسازی آب شرب از آب کشاورزی و فضاهای سبز خبر داد.
میگنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دسترسی کودکان به فضاهای سبز طی چند دهه گذشته کاهش یافته است چنین قطع ارتباطی می تواند بر رشد شناختی کودکان تأثیر منفی داشته و به طور بالقوه حمایت های آینده از تلاش های حفاظتی را کاهش دهد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۶:۳۷    
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از اجرای طرح توسعه طرح ترافیکی فضای سبز خبر داد و گفت: این طرح با هدف تسریع در رفت و آمد آسان شهروندان با بهره گیری از فضاهای سبز شهری در دستور کار قرار گرفت.
نسیم کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۲۰:۴۷    
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: راه اندازی گلخانه پارک شرقی موجب صرفه جویی بیش از 40 میلیارد ریال در سال برای شهرداری کرمانشاه شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۶:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 14 از بهسازی یک هزار و 691 شعله در بوستان ها و فضاهای سبز شهری این منطقه به منظور رفع خاموشی و تامین روشنایی کامل این فضاها خبر داد.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از ایمن سازی بوستان ها خبر داد و گفت: همزمان با فصل گرم سال و تعطیلات مدارس و به منظور رفاه حال شهروندان و استفاده بهینه از فضاهای سبز شهری، بوستان های منطقه ایمن سازی شد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۲    
فکرشهر: یکی از مخاطبین فکرشهر ، با ارسال پیامی از نحوه آبیاری فضاهای سبز و بلوارهای سطح شهر برازجان، انتقاد کرده و این نوع آبیاری را هدر رفت آب در این وضعیت بی آبی عنوان کرده است. در متن ارسالی این مخاطب به فکرشهر ، آمده: یک بام و دو هوای شهرداری برازجان. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از اجرای عملیات به زراعی و بهسازی بوستان ها و فضاهای سبز شمال شرق تهران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
فردیس- مدیر سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری فردیس گفت: با وجود بحران کم آبی، نگهداری فضاهای سبز در اولویت است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
این شاه طوطیان را در فضاهای سبز و پارک های جنگلی می توانید بیابید، مثل چیتگر یا سرخه حصار و لویزان. این طوطی ها هم مثل بلبل خرماها پرسروصدا هستند و از روی صدایشان، معلوم می شوند.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نصر: سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از تلاش شبانه روزی نیروهای حوزه فضای سبز برای بهبود هر چه بیشتر وضع کیفی و کمی فضاهای سبز شهری تبریز خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 220 مورد عملیات اطفا حریق در مراتع، پارک های جنگلی و فضاهای سبز سطح شهر انجام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 220 مورد عملیات اطفا حریق در مراتع، پارک های جنگلی و فضاهای سبز سطح شهر انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: در پارک ها و فضاهای سبز تمام شهرستان های استان برنامه یک حس خوب در حال برگزاری است که به تبادل نظر بین بانوان باحجاب و کم حجاب می پردازد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد گفت: تابستان و بهار امسال، 12 هزار مترمربع از باغچه های بلوارها، میادین، رفیوژها، تقاطع های هندسی و پارک های سطح شهر گل کاری شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مردم ارومیه با وجود داشتن باغ های زیبای شهرشان و نگین آبی آذربایجان، اما از نبود گل های فراوان در فضاهای سبز شهری گلایه دارند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۸:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
شهردار منطقه 4 تهران گفت: همزمان با فصل گرم سال و تعطیلات مدارس و استفاده بیشتر از بوستان ها و فضاهای سبز شهری، المان های بوستانی در بوستان های جنگلی و محلی از جمله لویزان، یاس فاطمی ، تلو، الغدیر، پلیس، صدف، ساحل، تولد و.... تجهیز و تکمیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: تامین بخش عمده ای از اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها در خراسان جنوبی که به توسعه فضاهای سبز و بهسازی معابر عمومی در راستای رفاه شهروندی انجامیده، بخشی از نتایج استفاده از درآمدهای مالیاتی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: بدون شک برنامه ریزی و اقدام مؤثر برای توسعه عمرانی، حمل و نقل عمومی، فضاهای سبز شهری و روستایی و ... با هدف ارتقای سطح رضایتمندی هم استانی ها نیازمند عزم، اراده جدی، خدمات صادقانه و جهادی مدیریت شهری و روستایی است.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۸:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
شهردار منطقه 20 از اجرای طرح یکسان سازی گونه های درختچه ای با کاشت بیش از 8000 گونه در فضاهای سبز این منطقه خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
پارک نیاوران از آن دست فضاهای سبز قدیمی و پرخاطره در شمال تهران به شمار می رود که از قدیم تا حالا از مناطق گردشی و دوست داشتنی مردم مناطق مختلف شهر بوده است.
زوم تک   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۶:۳۷    
غذاهای محلی متنوع و بسیار وسوسه انگیز، جنگل و فضاهای سبز خیره کننده، تفریحات دریایی، بازارهای محلی و... از جمله بارزترین ویژگی های استان گیلان، شهر رشت هستند. این شهر یکی از توریستی ترین شهرهای ایران بوده و یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری برای علاقه مندان به شهرهای ساحلی کشور است. ...
هاژه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۳:۱۴    
به گزارش هاژه، شهروندان زیادی در تماس با هاژه خواستار ساماندهی پارک های سطح شهر و حاشیه رودخانه و فضاهای سبز شده اند. چندی پیش تعدادی از شهروندان در پیام های متعددی نسبت به بروز برخی آسیب های اجتماعی و رفتارهای هنجار شکن در پارک خبرنگار این شهر انتقاد کرده و خواستار ساماندهی فضای این پارک شده ...