دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۱۷:۳۴Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: اجرای طرحهای رفع تنش آبی در 42 شهرستان این استان با بیش از 10 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار عملیاتی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به تنش آبی و اجرای پروژه های متعدد آبرسانی در غرب استان اعلام کرد: با تکمیل این پروژه ها در چند ماه آینده ، افق درازمدت برای تامین آب شرب شهرستان های غرب استان تعیین شده است .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی نماینده ساوه و زرندیه با تاکید بر اینکه تامین امنیت غذایی منوط به کشاورزی پایدار است، گفت: نباید با احداث صنایع آب بر و ایجاد تنش آبی، امنیت غذایی مردم آسیب ببیند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۲    
فرماندار باشت گفت: مجموع اعتبارات تملک دارایی شهرستان باشت 106 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته بیشتر از 100 درصد افزایش اعتبار را داریم.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان باشت با اشاره به تنش آبی در 50 روستای این شهرستان گفت: برای بهبود آبرسانی به 21 روستا تصمیماتی گرفته شده و باید عملیاتی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - طرح آبرسانی به شهر بیرجند به عنوان یک طرح راکد و نیمه تمام در نخستین سفر استانی رئیس جمهور مورد توجه ویژه قرار گرفت و با تخصیص اعتبار لازم، عملیات اجرایی این طرح دوباره آغاز شد تا گام موثری برای رفع تنش آبی این شهر باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کردستان پایان قطعی تنش آبی در مناطق شهری و روستایی استان را از مهمترین برنامه های راهبردی دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: امیدواریم که تا پایان دولت سیزدهم دغدغه تنش کم آبی در تمام مناطق شهری و روستایی استان به پایان برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز - استاندار فارس گفت: مشکلات 33 درصد از روستاهای فارس که دارای تنش آبی بودند برطرف شد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی و فرونشست فاجعه هولناکی است ایران را در خطر قرار داده است. فرونشست زمین و خشکسالی و کمبود آب در ایران هر روز وارد مرحله تازه ای می شود حالا از خبرهای تازه ای که درباره فرونشست زمین و خشکسالی می رسد، اصفهان گسترده ترین فرونشست ها را تجربه می کند
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گلستان با بیان اینکه گلستان جزو چهار استان دارای تنش آبی شدید است، گفت: ذخایر طبیعی آب استان به اتمام رسیده است.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
29 روستای شهرستان مانه و سملقان دارای تنش آبی هستند که اقدامات جهادی دولت و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه حضرت جوادالائمه خراسان شمالی در این شهرستان برای آبرسانی با قوت تمام در حال انجام است.
آناج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه گفت: هم اکنون وضعیت ذخیره سد علویان به گونه ای است که در صورت عدم تحقق به موقع بارش های پاییزی شاهد بروز بحران و تنش آبی در شهرستان مراغه خواهیم بود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب مشگین شهر گفت: هم اکنون آب کشاورزی و صنعت هم از تصفیه خانه آب مشگین شهر تامین می شود و تمامی اضافه برداشت ها، کارگاه های صنعتی، ماسه شویی ها و کارگاه های بلوک زنی از آب تصفیه شده استفاده می کنند که همین امر سبب تشدید تنش آبی در مشگین شهر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: 2 پروژه احداث مخزن یک هزار مترمکعبی، خط انتقال و ایستگاه پمپاژ شهر سروآباد و آبرسانی به مجتمع روستایی دزلی و 5 روستای دیگر این شهرستان با اعتبار مجموع 440 میلیارد ریال در حال اجرا است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش های وزارت نیرو از 10 هزار روستای دارای تنش آبی که برای آبرسانی در برنامه جهاد آبرسانی هدف گذاری شده بود تا کنون برای حدود 3 هزار روستا آبرسانی صورت گرفته است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۴    
بیرجند (پانا) - فرماندار نهبندان گفت سفر استاندار خراسان جنوبی به بخش سرداران نهبندان مصوبات خوبی داشت و تا پایان سال 1403 تنش آبی در نهبندان از بین می رود. ...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از رفع مشکل و تنش آبی در روستای خلق آباد از توابع بخش تبادکان از طریق شناسایی و قطع انشعاب غیر مجازها خبر داد حسین اسماعیلیان با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با هدف رفع مشکل تنش آبی در روستای خلق آباد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۱۲    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سد در حال ساخت تنگ سرخ، آب پایدار شهر یاسوج و روستاهای اطراف را تا جمعیت 350 هزار نفر تأمین می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل در مجلس علت اهمیت تکمیل پروژه خط آهن استان سیستان و بلوچستان و حل بحران آب منطقه را تشریح کرد و ضرورت آن را جلوگیری از کوچ مردم این استان برای حفظ امنیت آن دانست.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان، کشاورزان مزارع پنبه ای که تحت تنش آبی نیستند، عملیات آبیاری را متوقف کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور آبفای شهرستان دهلران گفت: با تعویض الکتروپمپ چاه، از بروز تنش آبی شهر دهلران جلوگیری به عمل آمد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - تنش آبی در شهرستان مشگین شهر با توجه به کاهش منابع آب ناشی از کمبود بارش، خشکسالی و تغییر نیافتن الگوی کشت به مرز هشدار رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح جهاد آب رسانی به عنوان یکی از طرح های شاخص برای رفع تنش آبی در روستاهای این استان، 37 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرعامل شرکت آبفا استان البرز اعلام کرد: تنش آبی چهار منطقه کلانشهر کرج با اجرای طرح های جهادی برطرف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار اردبیل گفت: از 161 روستا، سال گذشته و امسال 100 روستا با تنش آبی مواجه بودند که علت اصلی این تنش آبی، مشخص نبودن حقابه روستاها است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج با اشاره به مشکل تنش آبی در استان البرز اعلام کرد: امسال با اقدامات صورت گرفته آبیاری فضای سبز کرج با آب شرب به کمترین سطح خود رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دانشیار بخش مهندسی آب دانشگاه شیراز با بیان اینکه تاکنون مشخصات تعداد زیادی از رودخانه های استان فارس بررسی و در بانک اطلاعات منابع آب ثبت شده است، گفت: اساس داده های موجود این است که در تصمیم گیری ها به آن مراجعه شود اما این ظرفیت، گاه مغفول می ماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: پروژه های جهاد آبرسانی در 160 روستا در حال اجراست و در صورت تأمین اعتبار در 200 روستای دارای تنش آبی نیز اجرایی خواهد شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: این روزها کهگیلویه و بویر احمد به عنوان استانی که آب مناطقی از کشور را تامین می کند هم با تنش آب مواجه شده و مردم بیشتر شهرها و روستاهای این استان برای تامین آب شرب مجبوراند ساعت ها در صف های طولانی بایستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۱    
آبرسانی با تانکر به روستاهای دارای تنش آبی شهرستان شازند انجام شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بنابر گزارش مرکز پژوهش های مجلس 476 شهر در تنش آبی قرار دارند. همچنین شدت خشکسالی در شرق کشور بیشتر از سایر مناطق بوده و در غرب کشور نیز خشکسالی خفیف رخ داده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
وضعیت آبی کشور خوب نیست و به رغم اینکه اعلام شده پروژه های زیادی در جهت آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی در دست اجراست، اما هر روز خبری از بی آب شدن و بروز مشکلات عدیده برای ساکنان روستاهای مختلف منتشر می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: از 161 روستای اردبیل 100 روستا دچار تنش آبی بوده و تامین آب پایدار در این روستاها نیازمند اعتبار است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران باید از این دیدگاه اولویت بندی شود که پرخطرترین کلان شهر به لحاظ تامین آب است، به طوری که برای 4 میلیون نفر از جمعیت این خطر را احساس می کنیم که با مشکل فراگیر کم آبی روبرو شوند، در سال های اخیر هم در آستانه همین اوضاع حرکت کرده ایم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره بانک توسعه اوراسیا گفت: پیش بینی می شود تا سال 2040 تنش آبی در برخی مناطق آسیای مرکزی 2.8 برابر افزایش یابد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از شناسایی 9 حلقه چاه غیر مجاز در این شهرخبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون 6 حلقه چاه فاقد مجوز پُر و مسلوب المنفعه شده اند. ...
اقتصاد آنلاین / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام مرکز پژوهش های مجلس، در استان سیستان و بلوچستان ذخیره آب چاه نیمه ها که به طور کامل به منابع آب هیرمند وابسته هستند، به کمتر از 10 درصد رسیده و شرایط آبی در این استان بسیار بحرانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت: با توجه به بالا بودن تعداد روستاهای دارای تنش آبی و فاقد تأسیسات آبرسانی در استان، قرارداد همکاری بین استانداری مازندران و بخش محرومیت زدایی سپاه کشور به نسبت 30 به 70 منعقد شد.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس درگزارش اعلام کرد: میزان بارش ها از ابتدای سال آبی تا انتهای خرداد امسال نسبت به دوره مشابه بلند مدت 14 درصد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده از سال گذشته تاکنون 452 شهر و روستا از تنش آبی خارج شده اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت نیرو، بر اساس جدیدترین گزارش فصلی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی و تحلیل شاخص های کلان بخش آب در سه ماهه نخست سال جاری به منظور بررسی چالش های پیش رو و اتخاذ راهکارهای مناسب جهت مرتفع کردن این چالش به اهم شاخص های بخش آب در سه ماه نخست سال ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: در فصل زراعی سازه ها و تأسیسات بازچرخانی آب کشاورزی مازندران 142 میلیون متر مکعب آب به کشتزارهایی که تنش آبی داشتند برگشت داده شد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر علی عباسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:مرحله نخست عملیات لوله گذاری خط انتقال آب از کوهپایه به دهستان برزاوند اردستان در حال انجام است که با اجرای این طرح مشکل کم آبی روستاهای این منطقه برطرف خواهد شد. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
امروزه بحران آب به یکی از پدیده های فراگیر در سطح جهان تبدیل شده است و شمار زیادی از کشور های جهان هم اینک با مشکلات جدی در این حوزه رو به رو هستند. در این بین کشور هایی مانند کانادا نیز بر خلاف تصور عمومی با چالش های جدی در حوزه آب رو به رو هستند که مروری بر وضعیت آنها و نیز اقدامات مدیریتی شان ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۱۴   + ۴۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس درگزارش اعلام کرد: میزان بارش ها از ابتدای سال آبی تا انتهای خرداد امسال نسبت به دوره مشابه بلند مدت 14 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که دمای هوا 0.7 درجه سلسیوس نسبت به متوسط دوره مشابه بلندمدت افزایش داشته است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “حسین امامی”افزود: فاز اول جهادآبرسانی به 121 روستای استان با 106 هزارنفر جمعیت و5 هزارو 400 میلیارد ریال اعتباراواخر سال 1400 توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)آغاز شد که تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ...
برنامه شکاف اقتصادی شبکه هیسپان تی وی این هفته به بررسی علل تنش آبی میان ایران و ترکیه و تاثیرات آن بر اقتصاد دو کشور می پردازد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۴۲    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان با وجود تکرار خشکسالی برای سومین سال پیاپی، شرایط تامین آب شرب به نحوی پیش رفت که کمترین تنش آبی به مردم منتقل شود و دستاوردهای آبی قابل توجهی نیز بدست آید؛ در این راستا برخی از مهمترین دستاوردهای مدیریت آب در یک سال گذشته عبارت است از: ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سپهرغرب - گروه خبر:مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: از مجموع 10 پروژه آبرسانی به شهرهای دارای تنش آبی با اعتبار چهار هزار و 500 میلیارد ریال برخی پروژه ها تکمیل و سایر پروژه ها با پیشرفت 70 درصدی در حال اجراست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان-گلستان جزو 4 استان دارای تنش آبی کشور است که نیازمند تدبیر جدی برای برون رفت از بحران کم آبی و خشکسالی است.