جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۳:۴۵Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
در ادامه پروژه های محرومیت زدایی و مقابله با تنش آبی همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس، پروژه آبرسانی به روستای آلبوصیاد به نمایندگی از 12 پروژه عظیم آبرسانی به 25 روستا در خوزستان به طول 94 کیلومتر توسط مسئول بسیج سازندگی کشور افتتاح شد.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس از افزایش تنش آب شرب در کشور گزارش داد و با بیان اینکه 282 شهر هم اکنون دچار تنش آبی هستند، نسبت به گسترش ناآرامی ها و نارضایتی های اجتماعی ناشی از تنش آبی هشدار داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۶:۵۵    
همدان- در حالی بحران آب در همدان جدی است که باغداران در سایه نبود سیاست های درست بخش کشاورزی و نیز خلاء بهره مندی از اطلس کشاورزی گرفتاری دوچندانی را در تنش های آبی این روزها متحمل می شوند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ستاره حجتی- خبر نگار سال آبی1400-1399 یکی از کم بارش ترین سال های آبی 40سال اخیر بود که طی آن سایه سنگین خشکسالی با شدت زیاد تقریبا بر تمام کشور سایه انداخت؛ سالی که با رسیدن به بهار و تابستان، چنان که در سلسله گزارش های همشهری از تنش آبی استان های کشور خواندید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فاروج- فرماندار فاروج با اشاره به اینکه 64 روستا در این شهرستان تحت پوشش شبکه آب هستند، گفت: 24 روستا با تنش آبی مواجه می باشند که باید مشکلاتشان رفع شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سال زراعی جاری به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی ها، برداشت محصول از باغات استان مرکزی 10 تا 15 درصد کمتر از میزان برآوردها است. پیش بینی می شود در صورت ادامه خشکسالی ها و تنش آبی، در سال زراعی آینده تولید محصولات باغی کاهش یابد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
زمان زیادی به پایان لوله گذاری انتقال آب سد نساء باقی نمانده است و در صورت پایان این طرح، بخشی از آب سد به بم و بروات خواهد رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خوزستان گفت:350 میلیارد ریال اعتبار برای رفع تنش آبی در مناطق کمتر توسعه یافته عشایری استان خوزستان مصوب شده است.
ازجمله تنش های ناشی از کمبود آب شرب در کشور می توان انسداد رودخانه شاپور توسط کشاورزان فارسی و قطع آب انتقالی به استان بوشهر اشاره کرد که به دفعات اتفاق افتاده و مهم ترین آن در سال 1394 رخ داد و سبب بروز تنش آبی و جیره بندی آب در دو شهر بزرگ استان بوشهر (بوشهر و برازجان) به مدت 10 روز شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - درحالی بارندگی در استان فارس 40 درصد کاهش داشته که میزان کشت برنج در طول سال های گذشته حدود 4 برابر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: طبق نقشه های هواشناسی امسال پاییز کم بارش تری را نسبت به سال های گذشته خواهیم داشت اما امیدواریم این اتفاق رخ ندهد زیرا تا 2 سال آینده مشهد با تنش آبی بسیار شدیدی مواجه خواهد شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: برای رفع تنش آبی روستاها و شهرهای سیریک سه پروژه به صورت همزمان در دستور کار قرار داشته که با اتمام آن بخش عمده ای از نیاز شهرستان سیریک پوشش داده شده و تنش های موجود کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۴    
بجنورد- ایرنا- فرماندار رازوجرگلان گفت: نیکوکاران نیمه نخست امسال 25 میلیارد ریال برای رفع تنش آبی 27 روستای این شهرستان مرزی خراسان شمالی کمک کردند.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بحران کم آبی کوی شهید دستیاری (منازل 60 هکتاری) شهرستان امیدیه از طریق اختصاص انشعاب آب 2 اینچ مرتفع شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری، مدیر خدمات شرکت آغاجاری با اعلام این خبر بیان کرد: طی روزهای گذشته ساکنین محلی کوی شهید دستیاری، دچار بحران بی آبی شده بودند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - کرمان آب ندارد؛ با تنش آبی مواجه است و در کنار نیاز کشاورزی که معیشت بخش عمده مردم به آن تکیه دارد، میزبان کارخانه های بزرگ صنعتی و معدنی پرآب بر نیز هست؛ حالا چکار باید کرد؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در تلاش هستیم تا در دهه مبارک فجر، 20 مجتمع آبرسانی را در استان وارد مدار بهره برداری کنیم. محمدرضا کرمی نژاد در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه تنش آبی در خوزستان به اتمام رسیده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرماندار حمیدیه گفت: احتمال وقوع تنش آبی دوباره در این شهرستان وجود دارد و ضروری است تمامی دستگاه های مربوطه آمادگی لازم را در این خصوص داشته باشند تا دوباره دچار مشکلات نشویم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: با حفر و وارد مدار کردن پنج حلقه چاه جدید تنش آبی در مناطق شهری استان تا حدی فروکش کرده است اما همچنان به همراهی مردم برای گذر از روزهای سخت خشکسالی نیاز است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
حمیدیه- امام جمعه شهرستان حمیدیه گفت: امسال کشاورزان خوزستانی بر اثر تنش آبی متحمل خسارت های شدیدی شدند ازاین رو از وزارت کشاورزی درخواست می شود که تسهیلات ویژه ای را به آنها اعطا کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با اجرای طرح تامین آب 231 روستای این استان به طور کامل ،مشکل تنش آبی این روستاها برطرف شد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مشکل کمبود آب شرب روستاهای دشتک علیا، دشتک سفلی، کشانک، مهمانک، زمان صوفی و آزادگان با اقدام اداره امور آب و فاضلاب شهرستان مانه و سملقان با صرف اعتباری بیش از دو میلیارد تومان حل شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :خشکسالی شدید کشور را فرا گرفته و تامین آب شرب در شهرها و استان های مرکزی ایران به یک چالش جدی تبدیل شده است. طبق اعلام مسئولان 300 شهر کشور با تنش آبی روبه رو هستند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۶    
مدیرعامل هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: دومین مرحله طرح نذر آب 4 در راستای کاهش تنش آبی برای مردم توسط جمعیت هلال احمر استان های آذربایجان شرقی و غربی در شهرستان مهرستان اجرا شد.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قزوین با بیان اینکه 144روستای قزوین با تنش آبی روبه رو هستند و به 82روستا با تانکر آبرسانی می شود به همشهری می گوید: از این تعداد 6روستا تحت پوشش آبفا نبودند، اما آبرسانی سیار برای آنها صورت می گیرد و برای 26روستا هم به صورت مقطعی آبرسانی می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حمیدیه- امام جمعه شهرستان حمیدیه با اشاره به آبرسانی به هشت روستای این شهرستان گفت: معضل تنش آبی در خوزستان باعث شده تا 43 روستای مسیر کرخه خسارت های جدی در همه ابعاد ببینند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه توسعه کشور صحیح نیست، گفت: مسایلی که در بحث تنش آبی در خوزستان، مدیریت منابع آب، از دست رفتن جایگاه تولید فولاد خوزستان در تولید فولاد کشور و... به وجود می آید، بیانگر آن است که مسیر توسعه کشور را اشتباه طی می کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا میربهاء الدین گفت: در قالب طرح نذر چهار بیش ازچهار هزار و 600نفر از مردم شهرستان زهک توسط پزشکان کاروان سلامت جمعیت هلال احمراستان به صورت رایگان ویزیت شدند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۱    
در جلسه شورای راهبردی استان پیشنهاداتی مطرح شد تا با عملی شدن آن ها موضوع تنش آبی و کمبود آب تا حدی برطرف شود
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۳:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه حمیدیه: ای کاش وعده نمی دادند و نمی گفتند دو روز دیگر، یک هفته دیگر یا یک ماه دیگر آب می آید. باید گفت که مدیریت منابع آبی فشل است و بنابراین با جا به جایی استاندار و وزیر مشکل حل نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن بازدید از طرح های آب رسانی این بنیاد در استان خوزستان گفت: بنیاد برکت به 702 روستای واقع در مناطق دارای تنش آبی استان خوزستان 400 کیلومتر لوله کشی برای آبرسانی می کند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان خرم آباد: احتمال بروز تنش آبی در 100 روستای خرم آباد وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۶    
فرمانده سپاه دشت آزادگان گفت: تجهیز تاسیسات آبرسانی در شهدای جهادی و فنیخی و لوله کشی خط آبرسانی روستای بنده سلیط تکمیل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۲۹ سایت دیگر  
اهواز- مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با تفاهم نامه ای که با شرکت آب و فاضلاب خوزستان داریم، این بنیاد به 702 روستای دارای تنش آبی استان آبرسانی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
زنجان-استاندار زنجان با بیان اینکه 29 روستای شهرستان ماهنشان با تنش آبی رو به رو است،گفت: باید شرکت آب و فاضلاب استان بر حل مشکل آب شرب این روستاها مدیریت لازم را اعمال کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: 205 روستای این استان با تنش آبی مواجه است و با استفاده از تانکر آبرسانی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۹:۴۵    
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس خواستار رفع تنش آبی در استان مازندران شد و گفت: فرودگاه محمودآباد باید توسعه یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دومین مرحله طرح نذر آب 4 در راستای کاهش تنش آبی به همت جمعیت هلال احمر استانهای آذربایجان شرقی و غربی در مهرستان اجرا شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بنابر اعلام شرکت آب و فاضلاب این استان بیش از 300روستا در کنار همه شهرهای اصفهان با تنش و بحران آب مواجه هستند و بنابر آنچه سازمان جهادکشاورزی استان نیز تأیید می کند خشکسالی فزاینده حتی به اراضی و باغات کشاورزی نیز خسارت وارد کرده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ملک فاضلی گفت: در حوزه انتخابیه سراوان بحران آب وجود دارد که ارگان های مربوطه در گذشته برای بررسی های لازم و نیازسنجی به آب در این منطقه حضور نیافتند و به دلیل کوتاهی و قصورات صورت گرفته هزینه آبرسانی به جمعیت هدف چند برابر شده است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس، عبدالحمید حمزه پور با اشاره به افزایش مصرف آب در شهر های مختلف استان، افزود: برای جلوگیری از بروز بحران کم آبی و تنش آبی باید مدیریت مصرف و صرفه جویی آب در دستور کار همه مشترکان آب قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مأموران سختکوش یگان های ویژه نیروی انتظامی هستند. ترس، تردید، تعلل و خستگی برایشان معنا و مفهوم ندارد؛ از اعتصاب و تحصن و درگیری گرفته تا اینجا در صف واکسیناسیون سراسری آماده به خدمت هستند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۱    
رضایی با بیان اینکه مشکل اساسی خراسان جنوبی تنش آبی است، گفت: کاروان نذر آب 4 با مشارکت جمعیت هلال احمر استان های زنجان و چهار محال بختیاری برای تامین آب وارد مناطق محروم نهبندان شدند.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آخرین وضعیت تامین آب شهرها و همچنین روستاهای دارای تنش آبی شهرستان شازند در جلسه شورای حفاظت منابع آب این شهرستان با حضور حسین رجبی فرماندارشازند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: آبرسانی سیار به 147 روستای درگیر تنش آبی در استان اردبیل توسط سپاه و بسیج انجام گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس آب گفت: اگر زمان صرف شده و پول پرفشاری که در دولت قبل برای نمایش تبلیغاتی مثل طرح الف ب به هدر دادند را صرف جهت دهی نیروهای جهادی می کردند، امروز ما علاوه بر داشتن سرمایه انسانی مجرب و جوان، بسیاری از مشکلات موجود را نداشتیم.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
راه اندازی صنایع به ویژه صنایع مادر که اغلب در حوزه فلزات و معادن است، بیشترین مصرف آب را در پی دارد که این اقدامات بعضا بدون در نظر گرفتن اقلیم و جغرافیای بومی مناطق رقم می خورد که نابودی منابع آب را در پی داشته و خشکسالی را تسریع می کند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، “اسفندیار برخه” افزود: 98 درصد روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان از آب آشامیدنی سالم برخوردارند. ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، جعفر طولابی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احتمال بروز تنش آبی برای 100 روستای خرم آباد وجود دارد و در حال حاضر برخی روستاها به وسیله تانکر آب رسانی می شوند. وی عنوان کرد: برخی روستاهای حوزه شهرستان خرم آباد به وسیله [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
فرماندار خرم آباد با تاکید بر مدیریت منابع آبی، از احتمال بروز تنش آبی برای 100 روستای خرم آباد خبر داد و گفت: برخی روستا ها به وسیله تانکر آب رسانی می شود و با توجه به استمرار خشکسالی باید آمادگی لازم جهت مقابله و به حداقل رساندن مشکلات خشکسالی پیش بینی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: با بهره گیری از توان انسانی و تجهیزاتی سپاه و بسیج، آبرسانی سیار به 147 روستای درگیر تنش آبی در استان اردبیل انجام گرفته است.