پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۰:۲۹Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شمخانی»

قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی می گوید تغییر دبیر شورای عالی امنیتی ملی و رفتن شمخانی تغییری در سیاست های اصولی نظام در مورد مذاکرات برجامی ایجاد نمی کند، اما حضور سردار احمدی و انرژی جدید می تواند تحرکی تازه در پیگیری سیاستها و روند گفتگوها ایجاد کند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
سایت امواج مدیا در گزارشی به نقل از منابع ایرانی خبر داد برکناری علی شمخانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی تحت تاثیر تلاش او برای به کارگیری محمد خاتمی، رییس جمهور پیشین، برای خواندن عقد نکاح دخترش بوده است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، دوشنبه 8 خرداد با علی اکبر احمدیان، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در محل شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۶   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از 1376 تا 1379 رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران 1379 تا 1386 ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۹    
سفیر ایران در عربستان انتخاب شد و آنطور که برخی گمانه زنی می کردند، سفیر انتخابی علی شمخانی نبود. انتخاب وزارت خارجه کشورمان علیرضا عنایتی است.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
بعد از پیاده شدن شمخانی از قطار دولت و دبیری شورای عالی امنیت ملی، تندرو های حامی دولت به دنبال حذف یکی دیگر از اعضای کابینه به نفع خود هستند. برای این منظور سه گزینه می تواند مطرح باشد: اول، پست معاون اولی که مخبر در اختیار دارد؛ دوم، محسن رضایی در معاونت اقتصادی و سوم، وزیر اقتصاد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پایگاه تحلیلی میدل ایست ای و اندیشکده استیمسون در تحلیل هایی به معانی تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران پرداختند. میدل ایست ای معتقد است این تغییر مقدمه نامزدی علی شمخانی برای انتخابات ریاست جمهوری 1404 است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های 10 ساله امیر دریابان علی شمخانی در مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی، علی اکبر احمدیان را به این سمت منصوب کرد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۳۰   + ۵۳ سایت دیگر  
دوشنبه هفته گذشته، با صدور حکمی توسط رئیس جمهور؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی منصوب شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
بهشتی پور با اشاره به کناره گیری شمخانی گفت: چرخش نخبگان به کارآمدی بیشتر کمک می کند. ما باید اجازه بدهیم، نخبگان ما تغییر کنند. اگر دبیر شورای نگهبان یا شوراهای دیگر تغییر کنند، نشان از توسعه یافتگی در کشور است و دیگران با توان و برنامه جدید روی کار می آیند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
میدل ایست ای مدعی است، زمانی که علی باقری کنی، مذاکره کننده ایران درمیانه رایزنی ها هسته ای قرار داشت، شمخانی گزارش های محرمانه را در اختیار چند نفر از جمله سعید جلیلی قرار داده بود. ادعایی که تایید نشده است. به ادعای نشریه انگلیسی میدل ایست ای، شمخانی یکی از مخالفان سرسخت برجام بود ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصولگرا: رئیسی، از ابتدا خیلی تمایلی نداشت شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی باشد. ولی تاکید بر این بود که شمخانی دبیر بماند. دستگاه های دولتی بخاطر آن نگاهی که رئیس جمهور به شمخانی داشت، خیلی همکاری مناسبی نداشتند. ...
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
قاسم محبعلی، مدیرکل سابق بخش خاورمیانه وزارت خارجه درباره اهمیت تغییر شمخانی در پیشرفت مذاکرات احیای برجام گفت :شمخانی و یا احمدیان فقط می توانند از نظر فنی یک سری کارها را پیش ببرند و این تغییر اخیر اهمیتی ندارد و مهم نیست چه کسی در آن جا باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایمانی به خبرآنلاین گفت: بنده از نزدیک شاهد بودم مکاتبات و اظهار نظرهای زیادی از سوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی حتی به دستگاه های مختلف دولت و خود رئیس جمهور صورت می گرفت که عملا خیلی فایده ای نداشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۴   + ۳۴ سایت دیگر  
در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، شمخانی توانست در قامت چهره ای تاثیرگذار در تصمیم گیری های مرتبط با سیاست خارجی نقشی برجسته ایفا کند. شمخانی در احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان نقش کلیدی داشت؛ رخدادی که زمینه ساز کاهش تنش های منطقه ای شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در شرایط کنونی و با توجه به رخدادهای ماه های اخیر درباره شمخانی، آینده سیاسی وی را باید تنها در نهادهای انتصابی جستجو کرد و بعید است که خود وی نیز به این زودی ها حاضر به پذیرفتن ریسک شرکت در انتخابات بوده و برای فعالیت بیشتر سیاسی خود را در معرض رای مردم قرار دهد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
احمدی دیپلمات سابق ایران در سازمان ملل گفت: گویا آقای شمخانی بدون اطلاع دولت و رئیس شورای امنیت ملی که رئیس جمهور بود، مذاکراتی با مجلس و شورای نگهبان داشته یا شاید نامه ای دال بر موافقت شورای عالی امنیت ملی به شورای نگهبان نوشته باشد که تصویب قانون راهبردی مجلس برای لغو تحریم ها توسط مجلس و تایید ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
در پی انتصاب امیر دریابان علی شمخانی به مشاورت سیاسی مقام معظم رهبری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام دکتر محسن رضایی در پیام تبریکی خطاب به وی نوشت:
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران : علی شمخانی در دولت ابراهیم رئیسی 21 ماه خدمت کرد تا برخی پرونده ها را به سرانجام برساند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه سیاسی: یک دیپلمات سابق ایران گفت: فکر نمی کنم کنار رفتن شمخانی اثیری عمده ای در کار برجام داشته باشد؛ آقای شمخانی در ده سال اخیر که سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی را داشت در بسیاری مقاطع با برجام همسو بود، بخصوص در سال 94 که برجام مورد تایید نظام بود. ...
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
سرلشکر باقری با صدور پیام های جداگانه ای انتصاب های دکتر احمدیان به سمت نمایندگی رهبری در شورای عالی امنیت ملی و دبیری این شورا و نیز دریابان شمخانی به سمت عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۲۸   + ۲۷ سایت دیگر  
با توجه به بررسی پرونده برجام در شورای عالی امنیت ملی، برخی بر این باور اند که تعویض شمخانی باعث ایجاد برخی تغییرات در این پرونده و بروز نگاه های جدید می شود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۵    
پس از کناره گیری علی شمخانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی این گمانه زنی هایی مطرح می شود که آیا متعاقب او محسن رضایی هم از دولت کناره می گیرد و آیا آنها قصد دارند در انتخابات امسال مجلس نامزد شوند؟
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وند غالب متعارف این است، با تغییر دولت ها و قرار گرفتن رؤسای جمهور جدید در مسند ریاست جمهوری شورای عالی امنیت ملی، دبیر شورا هم تغییر می کند. اما آقای شمخانی در دولت جدید، همچنان به مدت 19 ماه در این سمت حضور داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم متقی با اشاره به مواضع و رویکرد علی شمخانی گفت: علیرغم اینکه ایران در وضعیت محدودیت های اقتصادی و راهبردی بین المللی قرار داشت اما شمخانی توانست سطح ارتباط خود را با مقام معظم رهبری و دولت و همچنین ضرورت های مبتنی بر اندیشه راهبردی را حفظ کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
متقی درباره پیشینه و نوع عملکرد شمخانی گفت: شمخانی یک جایگاه ساختاری داشت و در نهادهای فرادولتی ایفای نقش کرده بود همچنین وی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری انجام وظیفه کرده بود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
راهکار فوری حل مناقشه با طالبان، دلارزدایی اتحادیه پایاپای آسیا، واکنش ادعای ساخت سایت هسته ای در اعماق زاگرس، پذیرش بد مسکنی به جای پرداخت اجاره بهای بالا، پرداخت وام ارزان مسکن به دهک های پایین، پلیسی برای زیر هجده ساله ها در نوبت بررسی، شمخانی ، وفادار به لباس نظامی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران : یکی از بحث های جدی در شورای عالی امنیت ملی موضوع مربوط به مذاکرات هسته ای ایران بود.
پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۰۰    
دریابان علی شمخانی به مناسبت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر: فتح تاریخ ساز خرمشهر حاصل تفکر خلاقانه محسن رضایی بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
سردار علی اکبر احمدیان که پیشتر با حکم رهبر انقلاب به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام در آمده بود ،جایگزین علی شمخانی در شورای عالی امنیت ملی شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۱۷   + ۲۱ سایت دیگر  
جوادی حصار به خبرآنلاین گفت: بهزاد نبوی به عنوان بزرگتر آن مجموعه و مورد احترام همه ی دوستان فقط دوره شان تمام شده بود. دوستان همه از ایشان خواهش کردند و فعلا هم هستند. اگر ایشان در جبهه بمانند، بعید می دانم کس دیگری بخواهد ریاست جبهه را قبول کند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال سیاسی گفت: اگر در مقام مقایسه بین آقای شمخانی با دبیرهای پیشین شورای عالی امنیت ملی هستیم می توانیم بگوییم که عملکرد آقای شمخانی نسبت به آقایان لاریجانی و روحانی ضعیف تر بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش طی پیام های جداگانه انتصاب علی اکبر احمدیان و دریابان علی شمخانی را تبریک گفت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۲    
شمخانی در وضعیتی مبهم نسبت به آینده سیاسی خود قرار دارد و به نظر می رسد که انتخابات ها برای او شانس مهم و قابل تست کردنی هستند زیرا تجربه حضور در انتخابات ریاست جمهوری در سابقه او دیده می شود.
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، انتصاب امیر دریابان علی شمخانی را به سمت مشاور سیاسی رهبر معظم انقلاب و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تبریک گفت . به گزارش روابط عمومی ارتش، متن این پیام به شرح زیر است : بسم الله الرحمن الرحیم ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
منصور حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگویی گفت: آقای رئیسی از سال 1400 دنبال این بود که آقای شمخانی را عوض کند. این دو سال هم تحمل کرد و شاید آدم مناسب پیدا نکرده بود که زودتر این کار را انجام دهد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - تغییر دبیر شورای عالی امنیت ملی پس از ده سال با فضاسازی های نامتعارف نشریات زنجیره ای مواجه شد. روزنامه اعتماد در این زمینه نوشت: ناگهانی و با سرعتی بالا رخ داد؛ دست به دست شدن صندلی دبیری شورای عالی امنیت ملی از علی شمخانی به علی اکبر احمدیان ...
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
برکناری علی شمخانی به دلیل نقشی که به تازگی در دیپلماسی ایران پذیرفته بود، بازتاب قابل توجهی در رسانه های جهان داشت. رویداد24 در گزارشی تحلیل های مختلف رسانه های جهان را بازخوانی کرده است.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه تحت مسئولت شریعتمداری در مطلبی مدعی شد شمخانی از مخالفان سرسخت برجام بود.
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
حشمت الله فلاحت پیشه، نماینده سابق مجلس گفت: نوع انتصابی که در شورای امنیت ملی شکل گرفت معنایش کوچ پرونده های سیاست خارجی از شورای امنیت به وزارت خارجه است.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
علی شمخانی پس از ماه ها که بحث کناره گیری یا استعفایش در فضای رسانه ای و در پشت پرده جلسات و نشست ها مطرح بود، روز یک شنبه از دبیری شورای عالی امنیت ملی کناره گیری کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : منصور حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگویی گفت: آقای رئیسی از سال 1400 دنبال این بود که آقای شمخانی را عوض کند. این دو سال هم تحمل کرد و شاید آدم مناسب پیدا نکرده بود که زودتر این کار را انجام دهد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، رئیس جمهور در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های 10 ساله امیر دریابان علی شمخانی در زمان تصدی دبیری شورای عالی امنیت ملی، دکتر علی اکبر احمدیان را به این سمت منصوب کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: به دنبال تغییر علی شمخانی، شرق دیدگاه حشمت الله فلاحت پیشه نماینده پیشین مجلس را در باره تحولات احتمالی جویا شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۶:۲۲   + ۳۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کیهان به تحلیل ها درباره کناره گیری علی شمخانی واکنش نشان داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۳:۵۷    
حضور علی شمخانی در مذاکرات با عربستان سرانجام با موفقیت برای شکست قفل چندساله ای که بر روابط دو کشور وجود داشت، منجر به از سرگیری مجدد روابط و اصلاح قیمت دلار شد . ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اکوایران : با توجه به اهمیتی که شمخانی در میان کشورهای عربی منطقه دارد باید دید پس از برکناری او از دبیری شورای عالی امنیت ملی، آیا از این نقش در روابط با کشورهای عرب استفاده ای خواهد شد یا خیر و اینکه برداشت کشورهای عربی از این جابجایی چه می تواند باشد؟ این مسأله برای دلار در شرایطی که با اهرم ...
توسعه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۲:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
روند این تغییر از آن جهت عجیب بود که شامگاه دوشنبه علی شمخانی در حساب توییتری خود، شعری از محتشم کاشانی نوشت: حرفی که در حجاب ز گفت و شنود بود / آخر به رمز گفت و به ایما شنود و رفت ؛ بیتی که مشخص نبود خطاب به چه کسانی است و بابت چه موضوعی نوشته شده است.