چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۷:۴۸Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تجارت با ایران»

دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۶:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ارزش راهبردی برجام و لزوم کاهش فشار بر اقتصاد راکد ایران، می تواند دولت تازه ابراهیم رئیسی که گمان می رود منتقد سیاست های دولت حسن روحانی پیرامون عادی سازی روابط با غرب است را مجبور به عملگرایی و ورود به توافق برجام کند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۱۱:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
اوبیدنوف، رئیس شورای تجاری ایران و روسیه با تاکید بر اینکه تلاشها برای توسعه تجارت آزاد با ایران ادامه دارد گفت: ما ساخت خانه ای را برای تجارت با ایران مد نظر داریم.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
طالبان در حال پیشروی در افغانستان است. اگرچه درگیری بین نیرو های دولتی و طالبان ادامه دارد، اما آن ها مدعی هستند که 85 درصد خاک افغانستان را در دست دارند. ...
رایزن سابق ایران در افغانستان ضمن اشاره به احتمال بازگشایی مرز ماهیرود از فردا گفت: طالبان و دولت مرکزی افغانستان هیچ ممانعتی برای تجارت با ایران اعلام نکرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۳:۲۰    
مدیر پروژه اقتصادی"سی پک" پاکستان گفت: فعال سازی بندر گوادر برای تجارت با ایران در دستور کار اسلام آباد قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۳:۲۵    
اسلام آباد - ایرنا - صادرکنندگان و تاجران برنج در پاکستان با تاکید بر موقعیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازار بزرگ برای برنج پاکستانی از دولت اسلام آباد ایجاد یک سیستم قوی بانکی میان دو کشور و یا اجرای سازوکار ویژه SVP برای تقویت تجارت به ویژه تهاتر میان ایران و پاکستان را خواستار شدند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: همه رییس جمهورهای منتخب پیشنهاد سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور را در بدو ورود ارائه می دهند اما با چالشی مواجه می شوند که آیا محیط کسب و کار برای سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور مناسب است؟ آیا همه ریسک هایی که تجارت با ایران با خودش به دنبال ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - ۰۷:۰۵    
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی پنجمین روز تیر ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در مصاحبه ای که پنجشنبه منتشرشده اذعان کرده ساز و کار مالی اروپا برای تسهیل تجارت با ایران هیچ فایده ای نداشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۲:۵۴    
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در مصاحبه ای که پنجشنبه منتشرشده اذعان کرده ساز و کار مالی اروپا برای تسهیل تجارت با ایران هیچ فایده ای نداشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در مصاحبه ای که پنجشنبه منتشرشده اذعان کرده ساز و کار مالی اروپا برای تسهیل تجارت با ایران هیچ فایده ای نداشته است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا: یک مقام ارشد روسیه از استفاده از ساز و کار مالی برای تسهیل تجارت با ایران استقبال کرد. میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین به یک پیام توئیتری درباره صحبت های اخیر رئیس جمهور جو بایدن که حمایت آمریکا را از سرعت بخشیدن به تراکنش های مالی برای خرید کالاهای ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، از ساز و کار مالی ویژه تسهیل تجارت با ایران که رئیس جمهوری آمریکا خواهان آن شده است، استقبال کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
زیر خارجه سوئیس گفت که رئیس جمهوری آمریکا بر حمایت خود از تسریع روند صدور مجوز نقل و انتقالات مالی برای تجارت اقلام بشردوستانه با ایران در چارچوب سازوکار مالی سوئیس تاکید کرده است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با نزدیک شدن مذاکرات وین به یک توافق نسبی و احتمال کاهش تحریم ها، شرکت های کوچک و متوسط کره جنوبی تلاش دارند به ایران بازگردند. تهران – اقتصاد برتر – 16 خرداد 1400 ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۱   + ۵۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و کره جنوبی با بیان اینکه به جای پرداخت نقدی یا کالاهای تولیدی، تجهیزات فنی و ماشین آلات بخش تولید وارد ایران می شود، گفت: قرار است تا با پیگیری توافق ها از سه ماه آینده تجارت بین دو کشور بار دیگر آغاز شود. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت:نخست وزیر عراق در پاسخ به ایرنا درباره خروج نیروهای آمریکایی از کشورش تاکید کرد: پیش از دوره سوم مذاکرات موفق شدیم تعداد نیروهای امریکایی را در عراق به بیش از 60 درصد کاهش دهیم و به زودی یک کمیته فنی ، کار تعیین جدول زمانبندی برای خروج باقیمانده نظامیان آمریکایی را آغاز می کند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۸:۳۵   + ۶۲ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اقدامات قهریه یکجانبه همچون تحریم را غیرقانونی، غیراخلاقی، ضد انسانی و مصداق جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مشاور بازرگانی نخست وزیر پاکستان اعلام کرد که دولت این کشور در حال ایجاد سه بازار جدید در مناطق هم مرز با ایران برای بهبود تجارت دوجانبه است.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری به تشریح رایزنی هایش با مقامات سیاسی و تجاری ایتالیا و توافق درباره از سرگیری تجارت این کشور با ایران پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۵    
15 سناتور جمهوری خواه آمریکایی به شرکت های این کشور درباره تجارت با ایران هشدار داده اند.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
ایرنا: یک مشاور حقوقی دادگاه عالی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت: تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ایران نباید تجارت و مبادلات اروپا با این کشور را متوقف کند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: پانزده سناتور آمریکایی در نامه ای به گروه های اقتصادی و تجاری این کشور درباره همکاری شرکت های زیرمجموعه آن ها با ایران در صورت لغو تحریم ها هشدار دادند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: 15 نماینده مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه ای به سه شرکت و گروه مالی بزرگ به آنها درباره هر گونه مراوده با شرکت های ایرانی در صورت رفع تحریم ها علیه این کشور هشدار داده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۰۰    
15 نماینده مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه ای به چند شرکت به آنها درباره تجارت با شرکت های ایرانی در صورت رفع تحریم ها هشدار داده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که یک شهروند ایرانی را به دلیل آن چه نقض قانون ممنوعیت تجارت با ایران عنوان شده، محکوم کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا مهرداد انصاری شهروند 39 ساله ایرانی و دو تن دیگر را متهم به نقض قانون منع تجارت با ایران کرد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش نما، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد یک شهروند ایرانی را به دلیل آنچه نقض تحریم ها علیه ایران خوانده شده محاکمه کرده است. مطابق این بیانیه هیئت منصفه یک دادگاه فدرال یک شهروند ایران به همراه دو نفر دیگر را به نقض قانون ممنوعیت تجارت با ایران متهم کرده و مدعی شده آنها تلاش ...
اقتصاد آنلاین / خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۳   + ۵۰ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده یک شهروند ایرانی را به نقض قوانین تحریم ها علیه ایران متهم کرده است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۰۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: شرکت آلمانی SAP SE با پرداخت چندین میلیون دلار برای حل و فصل ادعاهای آمریکا در خصوص نقض تحریم ها علیه ایران موافقت کرده است. وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد این شرکت نرم افزاری با پرداخت 8 میلیون دلار برای حل و فصل اتهامات مطرح شده مبنی بر نقض قوانین فدرال آمریکا با ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا : شرکت نرم افزاری SAP آلمان به دلیل نقض تحریم های ایران جریمه ای هشت میلیون دلاری به آمریکا پرداخت می کند. این شرکت داوطلبانه از تجارت با ایران به آمریکا خبر داد تا با مجازات شدیدتری روبرو نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری هیل نوشت؛ سیاست های آمریکا در تحریم و منزوی کردن ایران، باری بر دوش آسیای میانه است و روابط تجاری سالم میان ایران و شرکایش در آسیای میانه، استقلال کشورهای این منطقه را حفظ و به ثبات منطقه ای کمک خواهد کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان اعلام کرده که عراق مجوزی جدید در جریان تجارت با ایران صادر کرده است. در سال های اخیر و بعد از فروکش کردن نسبی جنگ های داخلی و حضور گروه های تروریستی در عراق، دولت بغداد تلاش کرده با ایجاد مقدماتی ابتدایی ...
سهم تجاری شرکای نامرئی ایران مشخص شد. برآوردها نشان می دهد بخشی از تجارت ایران در اروپا و آسیا به دلیل محدودیت های بین المللی، خارج از دیدرس در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۲۰    
پایگاه اینترنتی آمریکایی هیل نوشت، تجارت با ایران به کشور های آسیای میانه برای برقراری ثبات کمک می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - ایگور بابوشکین رئیس منطقه آستاراخان روسیه اعلام کرد: میزان مبادلات تجاری این منطقه اقتصادی روسیه و جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته با رشد 15 درصدی از 320 میلیون دلار فراتر رفته است.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۸:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه هند در دیدار با ظریف در دوشنبه ضمن تأکید بر لزوم همکاری کشورهای منطقه به ویژه هند و جمهوری اسلامی در تحکیم صلح و ثبات در افغانستان، آمادگی این کشور را برای گسترش تجارت با ایران اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۷:۱۹   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه هند در دیدار با ظریف در دوشنبه ضمن تأکید بر لزوم همکاری کشورهای منطقه به ویژه هند و جمهوری اسلامی در تحکیم صلح و ثبات در افغانستان، آمادگی این کشور را برای گسترش تجارت با ایران اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون رئیس بخش کنترل محدودیت های خارجی وزارت دارایی روسیه، طی یک گفتگو در اندیشکده والدای مسکو اعلام کرد که حدود 10 شرکت و سازمان روسی به علت همکاری تجاری با ایران همچنان تحت تحریم های آمریکا قرار دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۲۹    
با به روزرسانی آمارهای تجارت کشور در فاصله ابتدای فروردین تا انتهای بهمن 99، سهم اوراسیا از تجارت با ایران به سطح 3درصد بازگشت.
ارزش تجارت کالایی بدون احتساب نفت خام ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا طی 11 ماه نخست سال 99، حدود 1.9 میلیارد دلار بوده است. ( منبع )
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - وزیر دارایی و درآمدهای پاکستان نقش شرکت سرمایه گذاری مشترک ایران و پاکستان را برای تقویت همکاری ها و سرمایه گذاری مهم برشمرد و خواستار یافتن راه های موثر برای توسعه بیش از پیش تجارت با ایران شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران و آلمان اظهار داشت: اروپایی ها و بویژه آلمانی ها آماده گسترش روابط با ایران هستند. در این میان شرکت های آلمانی علاقه بالایی به تجارت با ایران دارند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۵۷    
لندن – ایرنا – همایش سه روزه اقتصادی اروپا و ایران با حضور علاقه مندان به مسائل تجاری و اقتصادی ایران مجالی را ایجاد کرد تا فرصت های توسعه روابط اقتصادی در کنار چالش ها و مشکلات موجود از سوی شرکت کنندگان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۳    
مدیر اینستکس از عدم همکاری بانک های بزرگ اروپایی در زمینه تجارت با ایران انتقاد کرد و گفت که قوانین مالی امریکا آن ها را به شدت محافظه کار کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – مدیر اینستکس از عدم همکاری بانک های بزرگ اروپایی در زمینه تجارت با ایران انتقاد کرد و گفت که قوانین مالی امریکا آن ها را به شدت محافظه کار کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
لندن –ایرنا– کمیسیون اروپا به تازگی میز مشورتی جدیدی را برای کمک به بنگاه های اقتصادی اروپا راه اندازی کرده تا به توسعه و تقویت همکاری تجاری با ایران کمک و این پیام را منتقل کند که این اتحادیه تجارت مشروع با ایران را نه تنها مجاز بلکه آن را تشویق می کند.
خبر گزاری فارس: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار پیامی در توئیتر آمریکا و تروئیکای اروپا (انگلیس، آلمان و فرانسه) را مقصر کاهش تعهدات جمهوری اسلامی در برجام دانست. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی جنگ با تاکید بر اهمیت توسعه ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی با همسایگان برای تقویت روابط به ویژه مناسبات تجاری، خواستار گام های عملی دولت اسلام آباد برای گسترش تجارت دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران و تقویت زیرساخت های مرزی شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ، سید علی روحانی معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس امروز در هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با عنوان تجارت منطقه ای؛ اولویت راهبردی در نشست سازوکارهای مالی مستقل از نظام دلاری در تجارت منطقه ای ضمن اشاره به اهمیت گسترش روابط بلند مدت با کشورهایی که تمایل به توسعه تجارت با ایران دارند ...