چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۴۷Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی»

خبرگزاری تابناک   ۱۹ دقیقه پیش    
البته معلوم نیست که مطالبه کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر علوم چه بوده که موجب نگارش این نامه توسط رئیس دانشگاه تهران شده است، اما آن گونه که در ابتدای نامه تاکید شده ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
هم اندیشی هیئت های مذهبی بانوان منطقه 14 به نمایندگی از 2 هزار هیئت دارالمومنین تهران با حضور قاسمپور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و شمس احسان عضوشورای اسلامی شهر تهران و با تاکید بر تقویت عنصرهای هویت بخش تا تسهیل فضا برای گفتمان انقلاب و لزوم جهاد تبیین برگزار شد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رویداد24: احمد راستینه نماینده شهرکرد و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص مسیر بررسی تا تصویب لایحه عفاف و حجاب گفت وگویی کرده است که در ادامه می توانید مهمترین بخش های این مصاحبه را بخوانید: ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج گفت: هزینه کردن برای برنامه های فرهنگی سرمایه گذاری است، در این راستا یکی از اولویت های شورا در دوره ششم توجه به مسائل فرهنگی و چالش های این حوزه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۸    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ممکن است در منطقه ای احداث حسینیه و مسجد ضرورت داشته باشد اما در یک مکان یا روستایی کارهای بهداشتی و درمانی ضرورت داشته باشد بنا بر ضرورت منطقه، موقوفات و کارهای عام المنفعه باید به سمت نیازهای مردم سوق پیدا کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر دزفول گفت: نامگذاری 140 میدان، کوچه، خیابان و همچنین تقاطع همسطح و غیرهمسطح در 2 سال گذشته توسط شورای نامگذاری در دزفول انجام شده و به تصویب شورای شهر رسیده که نیمی از آنها به نام شهدا است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۷    
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: کاهش تولید زباله، تسهیل تردد، ارتقای فرهنگ ترافیک و نهادینه سازی اخلاق شهروندی در اقشار مختلف از جمله کودکان، نوجوانان و خانواده ها با آموزش های شهروندی امکان پذیر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۰    
گرگان - ایرنا - نماینده مردم گرگان و آق قلا و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق تاکید رییس جمهور در زمینه روایت پیشرفت ضمن تقویت روحیه خودباوری، سبب افزایش امیدآفرینی در بین آحاد جامعه به ویژه نسل جوان خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رضا رشیدپور به نامه عجیب رئیس دانشگاه تهران به رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حذف و جمع آوریِ کافه های زیرمجموعه این دانشگاه کنایه انداخت.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
نامه ی رییس دانشگاه تهران به رییس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حذف و جمع آوریِ کافه های زیرمجموعه این دانشگاه خبرساز شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح مرور می کند: ستاره صبح - مصطفی فروغی: نمایندگان مجلس انقلابی با 152 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در جلسه با اجرای آزمایشی سه ساله لایحه حجاب و عفاف موافقت کردند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حوزه فرهنگ و هنر نگاه عمیق و دقیقی داشته و حمایت های مبنایی و ویژه ای را انجام داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آزادی بیان قبل انقلاب معنایی نداشت، گفت: آزادی بیان، گهر گرانبها در کشور ما هدیه انقلاب است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۷    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح پویش مهر رییس جمهور ایده جدیدی در راستاو همسو با جهاد تبیین است و می تواند خدمات و پیشرفت های نظام را به دانش آموزان و جامعه معرفی کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: حمایت از تولید آثار فاخر هنری از جمله موارد مورد توجه این نهاد در تبریز است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بعد از تایید لایحه عفاف و حجاب، دولت آیین نامه آن را به طور دقیق تدوین می کند تا این قانون توسط مجریان به صورت سلیقه ای تفسیر و اجرا نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با توجه به گله مندی مردم از صف های در انتظار پرداخت تسهیلات از جمله در حوزه ازدواج، تعداد وام های پرداختی در سه ماه گذشته 189 درصد و مبلغ وام های پرداختی 210 درصد افزایش یافته است.
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا تاج شهرستانی در جلسه هفتاد و ششم کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای شهر رشت اظهار کرد: در معابر ورودی شهر رشت، شاهد ترافیکهای بسیار سنگین هستیم که اگر از هم اکنون برای آن راهکاری اندیشیده نشود ، تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۶    
حجت الاسلام مجید نصیرایی گفت: عملکرد کمیسیون فرهنگی مجلس را صرفا به موضوع حجاب و عفاف تقلیل دادن، نوعی اجحاف است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
لایحه عفاف و حجاب بالاخره در مجلس یازدهم تصویب شد، در 72 ماده. این لایحه توسط کمیسیون 6 نفره حقوقی و قضائی مجلس با همکاری برخی دیگر از کمیسیون ها از جمله کمیسیون فرهنگی تهیه و قرار است به مدت 3 سال به صورت آزمایشی اجرا شود، مشروط به آنکه مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۳۶    
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج از شهرداری خواست نسبت به تخصصی شدن فرهنگسراهای این کلانشهر با همکاری تشکل های مردم نهاد اقدام کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشهد تمام ظرفیت های خود را در جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید پای کار آورده تا به عنوان الگویی برای برگزاری جشنواره های بین المللی در حوزه های مختلف در کشور معرفی شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۲    
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: پویش مشهد مهربان به تقویت خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۷    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تحریم وزیر ارشاد از سوی آمریکا نشان دهنده عملکرد مثبت آقای اسماعیلی به ویژه در یک سال گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: فرهنگسراهای سطح شهر از بُعد کالبد فیزیکی و برنامه ریزی رها شده اند که موضوع محور و تخصصی شدن فضاهای فرهنگی در قالب بهره برداری خصوصی سمن ها، موسسه ها و کانونهای جهادی به پویایی آن ها کمک می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمان-ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رییس جمهور در سازمان ملل روحیه فعالانه و عزتمندانه داشت، گفت: این حضور فعالانه ایشان دشمن را به انزوا کشاند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۵    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در برنامه هفتم به سمت تمرکز بر ساختار مسجد حرکت کرده ایم، گفت: در ساختار فرهنگی کشور مدیریت یکپارچه و اثربخشی برای هدایت و راهبری فرهنگی مسجد وجود ندارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با برشمردن چالش های حوزه صنایع دستی، تصریح کرد: صنایع دستی به دلیل ارزش افزوده و اشتغال زایی ویژه برای جامعه محلی و تأثیرگذاری بر اقتصاد خانوارهای کمتر برخوردار، دارای اهمیت بسیار بوده و این صنعت که برای کشور ارزآوری خوبی دارد مورد غفلت مدیران قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: 12 سال نماینده هستم به فکر بزرگترین حفره امنیتی کشور نبودم. 24 نهاد و سازمان مسئول زبان و ادب فارسی هستند که تاکنون اقدام خاصی از سوی آن ها انجام نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۱۹    
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور آیت الله رئیسی در سازمان ملل با وجود اغتشاشات سال گذشته که با هدایت سازمان های اطلاعاتی از جمله موساد و سیا شکل گرفت نشان می دهد ایران با اقتدار از بحران های مستمر نظام سلطه عبور کرده است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۲۸    
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم وزیر فرهنگ و معاون وزیر از سوی انگلیس گفت: غرب علاوه بر وزیر ارشاد اقدام به تحریم 4 نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نیز کرده و این نشان می دهد که فرهنگ ایرانی اسلامی ما همواره خنثی کننده توطئه های آمریکا و غرب بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تخلفات عدیده ای فدراسیون سوارکاری گفت: گزارشات تحقیق و تفحص مجلس درباره این فدراسیون قابل اعتناء و وقوع تخلفات عدیده محرز است که به هیئت رئیسه مجلس ارسال می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی از بررسی گزارش هیات تحقیق و تفحص وزارت ورزش و جوانان در خصوص فدراسیون سوار کاری در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: با توجه به ابعاد گسترده تحقیق و تفحص ، تخلفات و جرایم وارده فدراسیون سوار کاری مورد بررسی قرار گرفت و طبق ماده 214 درخواست رسیدگی به هیات رئیسه مجلس ارجاع شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی کلانشهر کرج با اشاره به موضوع تهاتر و جابه جایی سینما هجرت کرج اعلام کرد: لایحه تعیین تکلیف این سینما توسط شهرداری کرج در دست بررسی و اقدام قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت افراد مخلص و بی ریا است و در راستای جهاد تبیین باید وقایع دفاع مقدس را به جوانان یادآور شد، زیرا ایثارگری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، دانشگاه انسان ساز برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۷    
روزنامه فرهیختگان در مطلبی انتقادی نوشت: کمیسیون فرهنگی را تعطیل کنید، وقتی کتاب نمی خوانند و فیلم نمی بییند!
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تحریم شخصیت ها توسط غرب از جمله تحریم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بی هدف و همچنین بی نتیجه است و ثمره ای برای آنها در پی ندارد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رای گیری مجلس شورای اسلامی برای رای اعتماد به کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دقایقی پیش در مجلس با توزیع ورقه های رای گیری آغاز شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد: با تلاش مجموعه های مردمی قرارگاهی با عنوان تبیین و تربیت دانش آموزشی استان در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یزد شکل گرفته تا به جهاد تبیین بپردازد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۳    
کمیسیون فرهنگی مجلساز موافقت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان صبح امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۶    
مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی ورزش در مجلس حرف های شان را زدند. به گزارش تابناک ورزشی؛ کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با وزیر شدن کیومرث هاشمی موافقت کرد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱    
کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برنامه های وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را تأیید کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: آغاز عملیات اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر سبب زیست پذیری بهتر مردم در سطح شهر می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، احمد راستینه در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون فرهنگی درباره کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را به شرح زیر قرائت کرد: ادامه دارد...