چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۹:۳۹Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت گندم»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۳    
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان کرمان از توزیع 605 تن انواع کود ازته، پتاسه و فسفاته برای کشاورزان ریگان از ابتدای سال زراعی خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۰۰    
جمعی از کشاورزان ورامین از پرداخت نشدن گندم خریداری شده از سوی جهاد کشاورزی به رغم گذشت بیش از بیست روز از وعده دولت انتقاد کردند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و در حالی که چهار روز بیشتر به پایان شهریور نمانده است، گندمکاران هنوز برای فروش محصول سال زراعی جاری از دولت طلبکار هستند. در این شرایط مقامات دولتی وعده افزایش 25 درصدی کشت گندم در سال آینده را می دهند.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی خودکفایی در کشت گندم را به عنوان راهبردی مهم برای تضمین امنیت غذایی کشور عنوان کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و در حالی که چهار روز بیشتر به پایان شهریور نمانده است، گندمکاران هنوز برای فروش محصول سال زراعی جاری از دولت طلبکار هستند. در این شرایط مقامات دولتی وعده افزایش 25 درصدی کشت گندم در سال آینده را می دهند.
الف   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۲    
تبلیغ کارمند محترم. 20% تخفیف روزانه+ ارسال رایگان در اسنپ فود سازمانی مشاهده گروه تعاملی الف - حسین تاج احمدی: ایران از دیر باز یک کشور کشاورزی و دامی بوده است حتی طبق متون تاریخی کشور انبار غله کشورهای همجوار هم بوده است ...
خبر ماکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شوط گفت: با برداشت 18 هزار تن گندم در این شهرستان نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است. به گزارش خبر ماکو، شهروز بابا زاده با اعلام این خبر افزود: 7هزار و 500 هکتار از اراضی مستعد کشاورزی شهرستان شوط به صورت دیم و آبی زیر کشت گندم رفته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهریار: تولید در واحد سطح زراعت شهرستان شهریار با وجود کاهش در سالجاری،در رتبه های بالای استانی و کشوری قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۵:۴۴    
تناوب کشت گندم و کلزا در 500 هزار هکتار از اراضی، علاوه بر افزایش 12 الی 25 درصدی عملکرد گندم, 50 درصد نیاز کشور به روغن را تامین خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تناوب کشت گندم و کلزا در 500 هزار هکتار از اراضی، علاوه بر افزایش 12 الی 25 درصدی عملکرد گندم, 50 درصد نیاز کشور به روغن را تامین خواهد کرد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه نیازی به واردات گندم برای تولید نان در کشور نداریم، گفت: سطح زیر کشت گندم آبی کشور 2 میلیون هکتار است که تلاش می کنیم با افزایش بهره وری و کشاورزی دانش بنیان عملکرد و میزان تولید را افزایش دهیم تا گرفتار تنش های آبی نشویم.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
روایت های مختلفی از نحوه خرید تضمینی گندم و ابهاماتی درباره قیمت خرید و تسویه حساب با گندمکاران وجود دارد و رفع نشدن آن ها ممکن است سال زراعی آینده را تحت تأثیر قرار دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۵۱    
با اعلام برنامه کشت گندم برای سال زراعی جدید، سطح زیرکشت محصولات پاییزه افزایش نمی یابد.
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۳    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 22 برنامه جامع برای کشت گندم استان برای دستیابی به ظرفیت و رکورد عملکرد برنامه ریزی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برنامه های کشت گندم آبی و دیم برای استان قزوین در سال زراعی 1403_1402 ابلاغ شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۴:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس گندم و نان یکی از محصول مهم آن در تأمین امنیت غذایی سرزمین ها نقش بسزایی دارند. کشت گندم و در صورت فراهم بودن زمینه ها، خودکفایی این محصول یکی از اولویت های بخش کشاورزی است ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۸:۳۷    
سال 1385 هم از طرح خودکفایی گندم گفتند. خودکفایی که بعد ها معلوم شد با واردات یواشکی دنباله گیری شده و کشور بعد از سال ها خودکفایی در جو، وارد کننده جو شده است. آری، کشت گندم در زمین جو و مابقی داستام ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، امروز جلسه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی در محصولات کشاورزی برای تعیین قیمت 32 قلم کالای اساسی شامل 15 محصول باغی و 17 قلم زراعی از جمله گندم در سال زراعی 1403-1402 برگزار می شود. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه قیمت مناسب برای خرید تضمینی هر کیلو گندم در سال زراعی آینده 23 هزار و 700 تومان است، گفت: خواسته کشاورزان این است که دولت ظرف 10 روز آینده قیمت خرید گندم را تعیین کند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مرادی گفت: میانگین عملکرد کشت گندم پیش از انقلاب اسلامی 2 تن در سطح زمین بود اما امروز با اقدامات مرکز تحقیقات کشاورزی به بیش از 10 تن رسیده و این گام بزرگ دولت برای تامین امنیت غذایی کشور در دهه پنجم انقلاب است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
میامی- مدیر جهاد کشاورزی میامی با بیان اینکه 17 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت گندم است، گفت: این شهرستان بزرگترین تولید کننده گندم استان سمنان محسوب می شود.
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۲۰    
به گزارش اول فارس ، سید کاظم موسوی در نشست خبری هفته دولت با اشاره به کشت قراردادی و افزایش قیمت گندم و رشد 200 درصدی در 2 سال گذشته، افزود: فارس رتبه دوم در تولید گندم دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۲:۱۸    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان خانمیرزا گفت: امسال در این شهرستان از سه هزار و 300 هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و چهار هزار و 900 هکتار گندم دیم بالغ بر 22 هزار تن محصول تولید شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد گفت: کشت گندم با استفاده از پهبادها نمونه موفق استفاده از فناوری های نوین در بخش کشاورزی است که در ارتقای بهره وری تاثیر بسزایی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم بوشهر در مجلس گفت: در سال زراعی 1401- 1402 حدود یکصد هکتار از اراضی استان بوشهر به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته که در فصل برداشت و به لطف الهی بالغ بر 150 هزار تن گندم برداشت گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
30 هکتار از زمین های بایر روستای لاسم به همت کشاورزان به کشت گندم اختصاص یافت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مظفر تاجی در گفت وگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به اینکه چناران یکی از شهرهایی است که در تولید گندم در استان خراسان رضوی رتبه برتر را دارد، گفت: این منطقه کشاورزان سخت کوشی دارد و با توجه به وجود مشکلات کم آبی به ندای مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و مهار تورم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کوهرنگ گفت: بیش از 80 درصد از اراضی زیر کشت گندم و جو در این شهرستان با روش مکانیزه و سنتی برداشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۴۳    
خرید تضمینی گندم در شهرستان های دارنده سطح زیر کشت گندم در خراسان رضوی امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال12 و نیم درصد افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم در شهرستان های دارنده سطح زیر کشت گندم در این استان امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال12 و نیم درصد رشد دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۳:۳۵    
نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان با اشاره به درآمد حداقلی گندم کاران مناطق شمالی استان به دلیل خشکسالی در کشت سال گذشته غلات، گفت: استمرار کشت گندم و حتی جو در دیمزارهای شمال گلستان منوط به تامین بذر رایگان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
امام جمعه دزفول گفت: خوزستان رتبه نخست کشت گندم را در کشور دارد لذا پسندیده نیست کشاورزان به سختی پول خود را دریافت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت: پاییز امسال 38 هزار هکتاراز زمین های کشاورزی استان زیر کشت گندم می رود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۷:۰۷    
شهرکرد-ایرنا- با اجرای طرح کشت قراردادی و طرح جهش تولید، میزان کشت گندم در چهارمحال و بختیاری نسبت به سالهای قبل عملکرد بهتری داشته است.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز،سیدعلی معتمدی پور در جمع خبرنگاران بیان کرد: سطح زیر کشت گندم در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به 90 هزار هکتار است که حدود 70 هزار هکتار آن به کشت دیم اختصاص داده شد و مابقی آبی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال 394 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت گندم قرار دارد، افزود: 104 هزار هکتار از مزارع استان به صورت آبی و بقیه به صورت دیم کشت شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۲۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
قیمت گندم، با وجود وعده های مکرر همچنان بلاتکلیف است. کشاورزان از این شرایط ناراضی هستند و کشت گندم معطل تعیین تکلیف نرخ خرید تضمینی مانده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۹:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم در شهرستان های دارنده سطح زیر کشت گندم در این استان به 370 هزار تن رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از 30 درصد افزایش دارد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۳:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت مطابق برآوردها خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت به 9 میلیون تُن خواهد رسید. به گزارش وزارت جهاد کشاورزی ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: برآورد شده که خرید تضمینی گندم تا پایان برداشت به 9 میلیون تن خواهد رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سهراب سهرابی مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به سطح زیر کشت گندم در کشور ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سال زراعی 1401 – 1402 عملیات مبارزه با علف های هرز در سطح 231 هزار و 307 هکتار از اراضی زیر کشت گندم در استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: مدیرعامل بنیاد ملی گندم کاران کشور گفت: با آغاز فصل پاییز کشت گندم هم آغاز می شود و کشاورزان برای این امر نیاز به پول برای خرید بذر، کود، سم و... دارند. تأخیر در پرداخت هزینه بذرهای تهیه شده در کار کشاورز اختلال ایجاد کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۲:۱۷    
با وجود افزایش 30 درصدی خرید گندم تضمینی، تاکنون فقط 50 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی نیز هنوز نرخ جدید این محصولات را اعلام نکرده که منجر به معطل شدن کشاورزان برای تصمیم گیری درباره کشت امسال شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت از ثبت بالاترین رکورد بهره وری کشت گندم در شرایط شوری در این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۰    
کشاورزان این روزها بر وعده ها و پیگیری های مسئولان برای افزایش و اصلاح قیمت خرید گندم امیدی ندارند، برخی از آنها می گویند شاید سال آینده دیگر گندم نکارند یا محصول خود را به دولت نفروشند؛ موضوعی که در صورت تحقق نگرانی هایی را در مورد امنیت غذایی کشور ایجاد می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم امسال در شهرستان های دارنده سطح زیر کشت گندم در این استان در مقایسه با پارسال 16درصد افزایش دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفت از ثبت بالاترین رکورد بهره وری کشت گندم در شرایط شوری در این شهرستان خبر داد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در بخش اقتصادی از مجموع 45 هزار میلیارد تومان، 25 هزار میلیارد تومان اعتبارات پیشنهادی مربوط به پروژه های جهاد کشاورزی بود گفت: در مصوبه نهایی نزدیک به 19 هزار میلیارد تومان برای پروژه های جهاد کشاورزی تصویب شد که یک سوم کل پیشنهادات استان بود.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرمشهر گفت: در سال زراعی گذشته چهار هزار و 248 هکتار از اراضی این شهرستان به روش خاک ورزی حفاظتی زیر کشت گندم رفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۲:۰۵    
مدیرکل سازمان تعاون روستایی فارس: قیمت خرید گندم باید افزایش یابد # تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 8/4/78 مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان فارس پیشنهاد کرد: قیمت خرید هر کیلوگرم گندم در سال اینده با هدف خودکفایی در مصرف نان از 672 ریال به یک هزار ریال افزایش یابد. ...