یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۰۷:۰۶Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عفو بین الملل»

بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: در گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان که روز چهارشنبه هشتم فروردین ماه منتشر شد، بخشی مفصل به تجاوز نظامی روسیه به اوکراین اختصاص یافته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل از یکسان نبودن برخورد کشورهای اروپایی در خصوص مهاجران انتقاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل انتقاد شدیدی به استانداردهای دوگانه غرب در نحوه برخورد با مسئله نقض حقوق بشر و نرمش در برابر برخی متحدان از جمله رژیم صهیونیستی در این زمینه وارد کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۴    
شفقنا- یک گروه حقوق بشری اعلام کرد که خشم جهانی از تهاجم روسیه به اوکراین در سال گذشته به افشای استانداردهای دوگانه غرب در قبال نقض حقوق بشر در سراسر جهان کمک کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط یک فعال برجسته بحرین شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۱    
گروه بین الملل: سازمان عفو بین الملل نیروهای پلیس در جهان را به افزایش حمله با گلوله های پلاستیکی به تظاهرکنندگان مسالمت آمیز، متهم کرد. سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه ای از تشدید حملات نیروهای پلیس با استفاده از گلوله های پلاستیکی و ساچمه ای به تظاهرکنندگان در بسیاری از کشورهای جهان خبر ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
عفو بین الملل از اعدام یک مرد اردنی محکوم به قاچاق مواد مخدر توسط مقامات سعودی انتقاد کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل تشدید حملات جنایتکارانه شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان را ناشی از نظام تبعیض نژادی در این رژیم خواند و گفت که پدیده فرار شهرک نشینان از مجازات گسترش یافته است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از آتش سوزی گسترده در یکی از اردوگاه های مسلمانان روهینگیا در بنگلادش، سازمان عفو بین الملل از دولت این کشور خواست تا مکان امن تری برای اقامت پناهندگان در نظر گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
سازمان حقوق بشری عفو بین الملل از طالبان افغانستان خواست سواستفاده های حقوق بشری خود را در این کشور متوقف کند و همچنین از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواست به روند سواستفاده های حقوق بشری بی وقفه و ادامه دار حکومت طالبان در افغانستان از جمله وضع محدودیت های شدید علیه زنان و آزادی بیان رسیدگی کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۱    
شفقنا افغانستان- سازمان عفو بین الملل از کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواسته است تا در راستای پایان دادن به مصوونیت از مجازات و تضمین عدالت برای قربانیان سواستفاده های طالبان اقدام کنند. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۰    
سازمان عفو بین الملل در بیانیه خود ضمن تأکید بر پایان داد معافیت رهبران و اعضای گروه طالبان از مجازات، گفته است جامعه جهانی اظهارات مکرر خود را در این رابطه، با اقدامات عملی پیگیری کند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - سازمان عفو بین الملل هم با اشاره به برگزاری مسابقات سالانه فرمول یک در بحرین گفته، آل خلیفه برای سرپوش گذاشتن بر جنایاتش و پاک کردن پرونده سیاه حقوق بشری خود این مسابقات را برگزار می کند. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۰:۳۴    
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: مصونیت طالبان از مجازات باید با ایجاد فوری یک راهکار مستقلانه برای بررسی جرایم حقوق بشری، پایان یابد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
پلیس تونس رهبر جنبش النهضه را مجددا احضار کرد. از سوی دیگر، عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد: قیس سعید باید فورا حملات سیاسی خود را علیه مخالفان متوقف کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: عربستان سرکوب علیه کاربران اینترنت را به دلیل ابراز عقایدشان افزایش داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل با تأکید بر کارنامه سیاه دولت عربستان در جاسوسی از شهروندان خود اعلام کرد که سرکوب وحشیانه مخالفان و منتقدان در شبکه های اجتماعی توسط مقامات سعودی به طور چشمگیری افزایش یافته است.
سینما خانه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
فیلم کوتاه کَت وُمَن به کارگردانی هادی شیبانی در سه جشنواره بین المللی حضور خواهد داشت. به گزارش سینماخانه و به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، فیلم کوتاه کَت وُمَن به کارگردانی هادی شیبانی و تهیه کنندگی هادی شیبانی و کمپانی راویندر داکا تله فیلمز به سی و دومین دوره جشنواره فیلم پالنسیا ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۰۹    
رژیم آپارتاید صهیونیستی در سایه سکوت جامعه بین المللی همچنان به جنایات خود علیه فلسطینیان ادامه می دهد. خبرگزاری میزان – نهادهای بین المللی هشدار داده اند که مقامات رژیم صهیونیستی باید سیستم آپارتاید را که باعث رنج و خونریزی زیادی می شود، متوقف کنند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
تعداد واقعی اعدام شدگان در عربستان سعودی مشخص نیست. آمارهای ارائه شده عمدتا برگرفته از تحقیقات عفو بین الملل است. علاوه بر تعداد، جرم بسیاری از این افراد نامشخص است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عفو بین الملل از مقامات رژیم صهیونیستی خواست به حکمرانی بر اساس نظام نژادپرستانه آپارتایدی که رنج های فراوان و خونریزی در پی داشته، پایان دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل از دولت مراکش خواستند یک مخالف عربستانی را تحویل ریاض ندهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۱    
سازمان عفو بین الملل وضعیت حقوق بشر در مصر را نابسامان خواند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۴:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
عفو بین الملل (امنستی) یادداشتی را درباره وخامت اوضاع حقوق بشر در مصر به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارسال کرد و خواستار حل و فصل این بحران در مصر شد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۵۲    
سازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود از رفتار ریاکارانه آمریکایی ها و نقض فاحش قوانین انسان دوستانه از سوی آنها نوشته و تاکید کرده که واشنگتن بر خلاف ادعای خود، فعالیت زندان ابوغریب را متوقف نکرده است و دهها زندانی در این زندان مخوف نگهداری می شوند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گزارش عفو بین الملل اعلام کرده که سیستم آپارتاید اسرائیل بر اساس محرومیت از مسکن برای فلسطینی ها بنا شده و ناقض حقوق هزاران نفر از شهروندان فلسطینی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل از مقامات سعودی خواست تا سلمی الشهاب که به دلیل توییت های مسالمت آمیزش به 34 سال حبس محکوم شده است را فورا و بدون قید و شرط آزاد کنند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- عفو بین الملل در دومین سال از بازداشت سلمی شهاب ، فعال زن سعودی، از سلمان بن عبدالعزیز ، پادشاه عربستان خواست وی را بدون قید و شرط آزاد کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الشرق الأوسط، این نهاد بین المللی در حساب رسمی اش در توئیتراعلام کرد: دوسال از بازداشت سلمی شهاب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: تصمیم جدید رژیم اشغالگر اسرائیل برای ممانعت از به اهتزاز درآمدن پرچم فلسطین (در اراضی اشغالی سال 1948) نقض حقوق بشر و تلاشی برای محو هویت یک ملت است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
در آستانه بیست ویکمین سالگرد آغاز به کار زندان گوانتانامو در خلیج کوبا، سازمان عفو بین الملل جنایت های 21 ساله در این زندان به دست آمریکایی ها را محکوم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
عفو بین الملل از بایدن خواسته است تا در بیست و یکمین سالگرد اردوگاه گوانتانامو، این بازداشتگاه را تعطیل کند.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۵:۳۴    
عفو بین الملل روز سه شنبه از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواست تا زندان گوانتانامو را تعطیل کند و به این لکه های ماندگار نقض حقوق بشر در تاریخ آمریکا رسیدگی کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۰:۳۱    
شفقنا- رامی حیدر ، سخنگوی سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: تصمیم اسرائیل در ممانعت از برافراشته شدن پرچم فلسطین در اماکن عمومی در چارچوب تنبیه دسته جمعی و بر اساس اهداف نژادپرستانه است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل تصمیم کابینه تندرو رژیم صهیونیستی مبنی بر ممنوعیت برافراشته شدن پرچم های مربوط به فلسطین در اماکن عمومی را مخالف با منشور و کنوانسیون های سازمان ملل ارزیابی کرد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۲:۰۷    
عفو بین الملل پس از قرارداد با باشگاه النصر از کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی خواست تا علناً در مورد مسائل حقوق بشر در عربستان صحبت کند.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل رسوایی جدید آل سعود در به خدمت گرفتن افراد برای انتشار اطلاعات کانالیزه شده از عربستان در دانشنامه ویکی پدیا را بیانگر میزان تلاش حکومت سعودی برای ساکت کردن صداها و نظرات منتقد دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
عفو بین الملل تاکید کرد، افشای اینکه مقامات سعودی ویراستاران داوطلب سایت ویکی پدیا را برای کنترل اطلاعات وارده درباره این کشور به کار می گیرد، یادآوری دیگری از میزان تلاش عربستان برای ساکت کردن نظرات انتقادی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل جاسوسی عربستان در ویکی پدیا و بازداشت نویسندگان آن را توسط آل سعود محکوم کرد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۵۰    
پژوهشگر سازمان عفو بین الملل از کریستیانو رونالدو خواست به جای تمجید از عربستان، موارد نقض حقوق بشر را برجسته کند و خود را سپر آل سعود نکند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل از کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیم النصر عربستان خواست تا به جای تمجید از عربستان، موارد نقض حقوق بشر را برجسته کند و خود را سپر آل سعود نکند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۵:۳۵    
سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: قرارداد رونالدو با تیم النصر، تلاش ریاض برای منحرف کردن افکار عمومی از نقض حقوق بشر در عربستان است .
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۰۹:۴۱    
سازمان عفو بین الملل تصمیم دولت هند مبنی بر تخریب منازل چهار هزار مسلمانان در یکی از ایالت های این کشور را محکوم کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تعریف و تمجیدهای کریستیانو رونالدو از عربستان در بدو ورود به باشگاه جدیدش النصر ، سازمان عفو بین الملل را بر آن داشت تا از بازیکن سابق منچستریونایتد بخواهد تا از شهرت خود برای برجسته کردن واقعیات هولناک حقوق بشری این کشور استفاده کند. ...
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خشونت های پلیس در فرانسه و آلمان در سال های اخیر ابعاد گسترده تری یافته است. خبرگزاری میزان – در حالی که جرالد دارمانین ، وزیر کشور فرانسه، طرح ملی جدید خود را برای حفظ نظم و قانون منتشر کرده است ...
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: سازمان عفو بین الملل در مجموعه توییت هایی نسبت به وضعیت محمد قبادلو 22 ساله که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور تایید شده ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۱:۲۵    
شفقنا- عربی 21 نوشت: در حالی که در قوانین جزایی همه کشورها حقوقی برای زندانیان سیاسی وجود دارد، وضعیت زندان و زندانیان در مصر با سایر جهان متفاوت است. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۲:۱۳    
سازمان عفو بین الملل با انتقاد از شرایط غیرانسانی صدها مهاجران اتیوپی در عربستان اعلام کرد که این مهاجران بعد از بازداشت خودسرانه به اجبار توسط آل سعود به کشور خود بازگردانده می شوند.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۴۱    
عفو بین الملل اعلام کرد که صدها هزار مهاجر اتیوپیایی توسط مقامات عربستان بازداشت و در شرایط بی رحمانه و غیرانسانی به کشور خود بازگردانده می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۴:۴۲    
دبیر کل عفو بین الملل در نامه سرگشاده ای به نخست وزیر پاکستان گفت بازداشت پناهجویان افغانستانی بخاطر نداشتن مدرک متوقف شود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
گزارشی که در سال 2018 توسط سازمان عفو بین الملل ارائه شد مشخص کرد که هرچقدر خانمی صدای رسا تری داشته باشد و توجه ها را بیشتر به خود جلب کند، احتمال هدف حمله قرار گرفتن او بیشتر خواهد بود.