شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۲:۱۹Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

تحلیل بازار   ۲۷ دقیقه پیش    
ساری- برزگر، نایب رئیس اتحادیه املاک ساری با اشاره به رکود بازار مسکن در شهرستان گفت: قیمت اجاره و فروش املاک سرسام آور شده است.
صدای بورس   ۱ ساعت پیش    
تصویب نسخه اولیه اساسنامه صندوق های سرمایه گذاری اهرمی این پرسش را ایجاد می کند که تأثیرات آن بر بازار مسکن، از جمله تعادل در قیمت و افزایش توان مردم برای خرید خانه چقدر است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از 399 محله تهران در 250 محله اصلا معامله ای انجام نمی شود گفت: حتما اگر تلاطمی در بازارهای موازی ایجاد شود، اثراتش در بازار مسکن کمتر خواهد بود و ثبات از واکنشهای فعلی این بازار قابل انتظار است.
دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: قیمت گذاری در بخش مسکن و همچنین وارد شدن مسکن به بورس به بازار مسکن لطمه وارد می کند.
صدای بورس   ۳ ساعت پیش    
راه اندازی صندوق املاک و مستغلات برای صنعت تأمین مالی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه باعث شفاف سازی در روند معاملات بازار مسکن و تقویت نقش ابزارهای تأمین مالی در تولید ناخالص داخلی( GDP ) در بخش مسکن می شود.
تجارت امروز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بورس در حال ورود به بازار جدیدی است؛ بازاری که در آن مشکلات زیادی وجود دارد. اما آیا بازار مسکن از بورس استقبال می کند؟
می متالز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - بنا بر داده ها و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای خرید خانه در مناطق شرق قیمت تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از محلات شرق تهران به دست آمده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۸:۰۵    
رشد سهم مسکن در سبد خانوار، نداشتن ثبات پولی و کم کاری دولت های یازدهم و دوازدهم در ساخت مسکن باعث شده، بازار مسکن از یک طرف با نیاز انباشته و از طرف دیگر با رکود روبه رو شود ...
کیشوند   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۴۲    
نقش سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نماینده دولت در این وضعیت نابسامان چیست و چرا تا کنون اقدام موثری جهت تأمین مسکن مورد نیاز و کنترل بازار مسکن صورت نداده است؟
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۱    
تحریریه پارسینه| بازار ملک چنان که بار ها گفته شده، درگیر یکی از شدیدترین دوره های رکودی خود است و بررسی ها نشان می دهند که تعداد معاملات مسکن در برخی شهر ها همچون تهران، به شکلی کم سابقه کاهش پیدا کرده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : دراتفاقی کم سابقه در بازار مسکن هزینه تهیه وام برای سومین هفته متوالی راکد مانده و تغییری را ثبت نکرده است. برهمین اساس نرخ سود به ثبت رسیده نیز از 9 تیرماه تاکنون همواره معادل با 20.8 درصد محاسبه شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۳۳    
با توجه به اطلاعات و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای اجاره نشینی در مناطق شرق تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت اجاره ماهانه مسکن در برخی از محلات شرق تهران به دست آمده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : میزان معاملات ثبت شده در بازار مسکن در خرداد ماه هنوز به میزان معاملات اسفند ماه سال 99 نرسیده و به نظر می رسد هنوز خریداران مسکن برای خرید از این بازار مردد هستند .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : بهروز ملکی تحلیلگر ارشد بازار مسکن در کانال تلگرامی اش نوشت : قیمت مسکن طی 8 سال اخیر، بیش از 7 برابر شده است!
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
هزینه ساخت و ساز مسکن این روزها روندی افزایشی را تجربه می کند و حالا گرانی محصولات فولادی و سیمان رد بازار به این روند دامن زده است .
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۰۷    
بازار مسکن در سال های اخیر دستخوش فراز و نشیب های زیادی بوده است. همگام با تورم اقتصادی؛این بازار نیز به طرز عجیبی آرایش صعودی گرفت به طوری که میانگین قیمت مسکن در بیشتر نقاط کشور در یکسال اخیر حدودا دو برابر شد و خانه دار شدن اقشار متوسط جامعه را در حال حاضر غیرممکن ساخت ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با انتقاد از دستورالعملهای ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی و بازگشایی مکرر دفاتر املاک گفت: در شرایطی که معاملات در رکود شدید به سر می برد تعطیلات کرونایی وضعیت معیشتی مشاوران املاک را بدتر کرده و بسیاری از همکاران ما به رانندگی تاکسی های اینترنتی ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- در حالی که بازار مسکن چند ماهی ست در رکود فرو رفته است و پس از افزایش افسار گسیخه قیمت ها در سال های گذشته، در آرامشی نسبی به سر می برد، اما بازار اجاره بها به خصوص از ابتدای سال تاکنون علیرغم شرایط کرونایی و تعیین سقف برای اجاره بها ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۲۱ سایت دیگر  
از سال 1396 تا کنون برخی نمایندگان مجلس به دنبال تفکیک وزارت راه و شهرسازی و جداسازی حوزه مسکن از راه هستند که هنوز این موضوع محقق نشده است؛ با این حال نمایندگان اخیرا گفته اند برای کنترل بازار مسکن پیگیر طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارتخانه مسکن و شهرسازی و حمل و نقل و لجستیک هستند.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۴    
یک کارشناس مسکن ضمن تاکید بر فقدان منابع مالی لازم برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی از سوی دولت سیزدهم خاطر نشان کرد: اهداف دولت بعدی برای ثبات بازار مسکن بسیار مطلوب است، اما باید دید که این دولت بر پایه چه منابع مالی می تواند 4 میلیون واحد مسکونی احداث کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ساری- کیانی، یک فعال در بازار مسکن و استاد دانشگاه با اشاره به رکود بازار مسکن درپی گرانی های بی سابقه گفت: قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بررسی موتور های جست وجوی ملکی که فایل ها را براساس قیمت پیشنهادی دسته بندی می کنند، نشان می دهد تعداد فایل های سبزپوش در بازار رو به افزایش است.
فارس: گزارش تکان دهنده وزارت راه از سهم اجاره بهای یک واحد مسکونی از درآمد خانوار نشان می دهد که در تهران و کلان شهرها 64 درصد از درآمد مردم برای اجاره خانه مصرف می شود؛ اجاره بها چگونه نجومی شد؟ ...
الف   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۸:۵۱    
تکنولوژی، مسیر ساماندهی بازار مسکن را هموار می کند؛ در شرایط فعلی اقتصاد که کسب وکارهای بسیاری با بحران اپیدمی کرونا وارد فاز رکودی شده اند، مسیرهای رسیدن به رونق از طریق تکنولوژی، راه نجات بخش های مختلف اقتصادی به شمار می رود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۶:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: مالیات بر خانه های خالی سیاست خوبی است و اگر جدی اجرا شود می تواند عرضه را زیاد کند و قیمت را پایین بیاورد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
موج جهش قیمت مسکن باعث خروج سنگین خانه اولی ها از بازار خرید شد اما متقاضیان تبدیل آپارتمان را به بازار جدید منتقل کرد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: بررسی موتورهای جست وجوی ملکی که فایل ها را براساس قیمت پیشنهادی دسته بندی می کنند، نشان می دهد تعداد فایل های سبزپوش در بازار رو به افزایش است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رکود بازار مسکن و تعطیلات گاه و بی گاه کرونایی وضعیت صنف مشاوران املاک را به روزی انداخته است که به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، وضعیت معیشتی مشاوران املاک آنقدر بد است که شاغلان این بخش به مشاغلی، چون دستفروشی، میوه فروشی و تاکسی های اینترنتی رو آورده اند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۱:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
در شرایطی که نظام بانکی باید زمینه تامین مالی بخش مولد را فراهم کند اما توجه به عملکرد بانک های کشور مشخص می کند، یکی از مهم ترین عوامل نابه سامانی بازار مسکن فعالیت نظام بانکی است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعات و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای خرید خانه در مناطق گران قیمت تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از محلات شمال شهر تهران به دست آمده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۰۲    
آسیانیوز: گران شدن مصالح ساختمانی و نیز افزایش دستمزد کارگران و افزایش قیمت بی رویه و غافلگیر کننده ملک در سال های اخیر ، این روزها به مساله اصلی بازار مسکن تبدیل شده است.. در این باره با سروناز شریفی، طراح و مهندس ساختمان صحبت کردیم. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: از حدود 10 روز قبل برای چندمین بار در سال جاری دفاتر مشاور املاک به دستور ستاد ملی کرونا تعطیل شده و امروز مجددا این تعطیلات را تا یکشنبه تمدید کرده اند. سال گذشته هم این وضعیت را داشتیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۱    
تصمیم دولت برای قطع برق کارخانه های فولاد و سیمان در صورت تداوم می تواند هزینه ساخت مسکن را بالا ببرد اما نکته مهم در بازار مسکن این روزها رشد سرسام آور اجاره بهای مسکن است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
در اواسط سومین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ، همه چیز در اوج بود؛
598   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
قیمت های نجومی بازار مسکن یک شبه ایجاد نشده و نمی توان این مسئله را در حد یک حباب اقتصادی قلمداد کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه دینای اقتصاد نوشت: نفوذ فایل فیک به استارت آپ های مسکن با مسدود کردن امکان تشخیص فایل واقعی از فایل های دروغین، منجر به ایجاد پارازیت ملکی در بازار آنلاین عرضه آپارتمان شده است ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
برای رهن و اجاره آپارتمان در بازار مسکن باتوجه به متراژ، امکانات و موقعیت دسترسی باید هزینه های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی از آن ها اشاره شده است. بررسی وضعیت بازار اجاره در تهران نشان می دهد که برای رهن واحد 150 متری در نازی آباد به سرمایه 600 میلیون تومانی نیاز است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
هم اکنون سقف وام مسکن 240 میلیون تومان است که رفتارهای قابل مشاهده برخی بازیگران بازار مسکن در چند روز اخیر نشان می دهد احتمالا این رقم در روزهای آینده تغییر کند.
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رشد سواد مالی جامعه و آگاهی افراد نسبت به بازارسرمایه قابل مشاهده و ملموس است. مشارکت صعودی حقیقی ها در جهت سهامداری نسبت به ادوار گذشته که استنتاج سودآوری بازار سرمایه و گرایش عموم به سمت آن است، گواه این است که بازار سرمایه جای خود را در سبد سرمایه گذاری افراد و در کنار سپرده های بانکی ...
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یورش سوم به راه وشهرسازی برای تفکیک آن به دو وزارتخانه شروع شده است؛ آن هم در شرایطی که پیشروی در این بیراهه، ابرتهدید برای وضعیت کنونی بازار مسکن محسوب می شود.
تیک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در خصوص دلایل رشد افسارگسیخته قیمت مسکن در سال های اخیر گفت: مهم ترین مولفه ای که در تعیین قیمت مسکن تاثیر گذار بوده و است؛ مسئله تورم است ...
برترین ها / نرخ باکس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۷:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
ایسنا: به دلیل افت شدید معاملات، دلالان بازار را ترک کرده و عمده خرید و فروشها از سوی متقاضیان مصرفی انجام می شود؛ اما با آنکه ثبات نسبی بر بازار مسکن شهر تهران حاکم شده تقاضا برای واحدهای نوساز همچنان وجود دارد و این موضوع به ایجاد فاصله قیمتی بین آپارتمانهای ارزنده با خانه های قدیمی منجر شده است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعات و قیمت ها موجود در بازار مسکن تهران، برای خرید خانه در مناطق ارزان قیمت غرب تهران چقدر هزینه لازم است؟ لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از محلات غرب تهران به دست آمده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کنترل بازار مسکن در گروی ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا با اجرای قوانین مجلس نظیر مصوبه جهش تولید و تأمین مسکن و مالیات بر خانه های خالی است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بنا بر اطلاعات به دست آمده از بازار مسکن و قیمت مسکن در شیراز، لیستی از متوسط قیمت خرید مسکن در برخی از مناطق شیراز به دست آمده است.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- افزایش قطعی برق موجب رشد قیمت سیمان از 15 هزار تومان به 70 هزار تومان شده است. این موضوع تهدیدی برای افزایش قیمت ساخت مسکن و دوری هر چه بیشتر مردم از دسترسی به خرید خانه است ...
ملیت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: دولت برای مهار تورم مجبور است به بازارهای ارز و طلا ثبات بدهد، بخشهای تولیدی هم که دچار رکود هستند و در این میان بازارهای جذاب، مسکن و بورس خواهد بود که دولت آینده باید به بورس رونق بدهد تا سرمایه های سرگردان به مسکن حمله نکند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در دنیای امروز مسکن مهم ترین نیاز هر خانوار پس از غذا به حساب می آید و سهم چشمگیری و سبد هزینه ای خانوار را به خود اختصاص می دهد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مهم ترین مشکل بازار مسکن در حال حاضر انباشت تقاضا است. حداقل 5 میلیون نفر متقاضی مسکن داریم که دولت باید ساخت این تعداد مسکن را با اقدامات حمایتی انجام دهد. بخش زیادی از هزینه خانوار صرف خرید یا اجاره بهای مسکن می شود. میان درآمد خانوار و هزینه مسکن تعادل برقرار نیست.