دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۰:۱۸Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار مسکن»

دنیای اقتصاد   ۱۳ دقیقه پیش    
دنیای اقتصاد : بررسی تازه ترین فایل های عرضه شده به بازار مسکن تهران حکایت از آن دارد که از شیب رشد قیمت در این بازار به شدت کاسته شده است. به گزارش دنیای اقتصاد پایین بودن حجم معاملات در بازار مسکن پایتخت مهم ترین عامل کاهش شیب رشد قیمت آپارتمان های مسکونی در دو ماه اخیر است ...
سلام نو / ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۲۵ سایت دیگر  
در سالیان اخیر قیمت بازار مسکن افزایش قابل توجه ای داشته است، در این مطلب به بررسی رفتار بازار مسکن از سال 1397 تا 1401 پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی تهران گفت: نهضت ملی مسکن بر اساس آمار و ارقام در کوتاه مدت تأثیری بر وضعیت بازارمسکن نخواهد داشت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
بازار املاک کلنگی نیز مثل بقیه بخش های بازار نقل و انتقالات ملکی دچار رکود سنگین است؛ اما جنس این رکود با آنچه در دو سال گذشته بر شرایط بازار زمین حاکم بود، قدری تفاوت دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۰    
باگذشت یک سال از عمر دولت سیزدهم، مهم ترین وعده اقتصادی این دولت در بخش مسکن که ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در طول 4 سال است، اگرچه پیشرفت هایی داشته، اما هنوز نتوانسته به ساماندهی بازار مسکن منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در حالی که شهریور امسال بازار مسکن کل کشور در هر دو شاخص فروش و اجاره با رشد 3.5 درصد قیمت نسبت به مرداد مواجه شد، تورم سالیانه این بخش به رقم 29.4 درصد رسید که 12.7 درصد پایین تر از نرخ تورم عمومی بود.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
میلیون ها خانواده شهری در جهان با مشکل مسکن روبه رو هستند. آن ها در خانه هایی زندگی می کنند که سرویس بهداشتی کافی ندارند؛ نه برق دارند و نه مستحکم هستند ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۱۱    
کسب و کار نیوز- روند نزولی در قیمت اوراق مسکن همچنان ادامه دارد و قیمت این اوراق در سال جاری به زیر 100 هزار تومان رسید. این در حالی است که به این سیر نزولی قیمت اوراق باز هم دسترسی به خرید خانه همچنان دور است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
توصیه فعالان بازار مسکن به خریداران واقعی این است که انتظار جایز نیست، مثلا افراد می خواهند خانه بخرند می گویند صبر کنیم تا نتیجه مذاکرات مشخص شد این طرز تفکر کاملا اشتباه است و حتی منجر به ضرر هم می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار مسکن آمریکا دومین واکنش به افزایش نرخ بهره را نشان داد. نرخ بهره در اقتصاد آمریکا، نقش سلاح دو منظوره در بازار املاک این کشور را بازی می کند. حدود دو ماه پیش، تورم فزاینده مسکن آمریکا به واسطه افزایش نرخ بهره وام مسکن و به دنبال آن، کاهش تقاضای خرید ملک ، منفی شد ...
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
قیمت خانه در گران ترین منطقه جنوب تهران 34 درصد پایین تر از متوسط شهر است که از دلایل این مساله می توان به سهم پایین خریدهای مصرفی از بازار مسکن، کاهش قدرت خرید، سهم بالای مناطق شمالی از تعداد معاملات و وجود فضای سفته بازی در نیمه شمالی پایتخت اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۵:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
قیمت خانه در گران ترین منطقه جنوب تهران 34 درصد پایین تر از متوسط شهر است که از دلایل این مساله می توان به سهم پایین خریدهای مصرفی از بازار مسکن، کاهش قدرت خرید، سهم بالای مناطق شمالی از تعداد معاملات و وجود فضای سفته بازی در نیمه شمالی پایتخت اشاره کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فرهاد بیضایی، کارشناس بازار مسکن با بیان لزوم تفکیک وزارت راه از مسکن و شهرسازی گفت: اگر مشکلات این وزارتخانه از نارضایتی نسبت به عملکرد ناوگان هواپیمایی گرفته تا موضوعات راه و شهر سازی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تازه ترین گزارش ها از نرخ رشد 60 درصدی اجاره بهای مسکن طی زمستان 1400 نشان می دهد که کمبود عرضه و افزایش تقاضا حتی در فصلی که نقل و انتقالات نداریم باز هم بازار مسکن را در سال جاری تهدید خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
خبر آنلاین : بنگاه های معاملات ملکی کشور موظف هستند، مشخصات کلیه معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می کند را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
چهار منطقه از مناطق 22 گانه شهر تهران 41 درصد از معاملات مسکن را به خود اختصاص می دهند. وزن سنگین این مناطق از بازار خرید و فروش، اثرگذاری آنها بر متوسط قیمت شهر را بیشتر کرده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بازار املاک کشوری در سال گذشته با چهار رویداد موثر بر بازیگران حوزه های ساخت، خرید و اجاره خانه روبه رو شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های دولت به شمار می رود که در این طرح دولت راهکارهایی را برای بهبود و رونق بازار مسکن و جبران عقب ماندگی ها در دستور کار خود قرار داده است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری ساوه گفت: تولید مسکن ملی اقدامی بسیار ارزشمند است، اما برای تأمین نیاز فعلی و آتی شهر کافی نیست.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۱:۰۶    
اگر چه رصد بازار مسکن در سال 1400 حاکی از رشد ملایم قیمت مسکن و تا حدی تخلیه حباب قیمتی در طی این سال بود، اما بازار معاملاتی شب عید سال گذشته دچار نوسان شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار املاک کشوری در سال گذشته با چهار رویداد موثر بر بازیگران حوزه های ساخت، خرید و اجاره خانه روبه رو شد. طبق داده های جدید مرکز آمار -که وضعیت نبض املاک در زمستان1400 را روایت کرده است- سال گذشته سرعت رشد نقطه ای قیمت مسکن در کشور فصل به فصل کاهش پیدا کرد که این موضوع کاملا متاثر ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بازار املاک کشوری در سال گذشته با چهار رویداد موثر بر بازیگران حوزه های ساخت، خرید و اجاره خانه روبه رو شد. طبق داده های جدید مرکز آمار -که وضعیت نبض املاک در زمستان1400 را روایت کرده است- سال گذشته سرعت رشد نقطه ای قیمت مسکن در کشور فصل به فصل کاهش پیدا کرد که این موضوع کاملا متاثر از کاهش ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۲۰:۱۲   + ۳۹ سایت دیگر  
براساس گزارش مرکز آمار، متوسط مبلغ اجاره ماهانه نسبت به فصل مشابه سال قبل 60.9 درصد افزایش داشته است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۵    
محسن فلکی-کارشناس مسکن
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۰    
بازار مسکن در سال های اخیر رشد نرخ افسارگسیخته ای را تجربه کرده، به نحوی که خرید خانه از توان بسیاری از اقشار کم درآمد جامعه خارج شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به لزوم هدایت نقدینگی به تولید و توسعه زیرساختهای کشور، گفت: یکی از مهترین موضوعاتی که می توان مقصد نهایی نقدینگی در کشور باشد و بحران بازار مسکن را به فرصت تبدیل کند، ساخت مسکن است.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۲۳:۰۲    
سرویس سیاسی- روزنامه ابتکار در گزارش تیتر یک خود به نقل از کارشناس بازار مسکن نوشت: برجام فعلا به نتیجه نرسیده و بارها اشاره کرده ایم که قیمت مسکن آنچنان و به طور مستقیم تابع مسائل بین المللی به خصوص برجام نیست ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی دبیر کانون انبوه سازان تهران از خروج لوکس سازان به ترکیه و کشورهای عربی خبر داده است. مدت هاست بازار مسکن کشور با عدم تعادل و تناسب میان عرضه و تقاضا روبه رو شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر خرید مسکن برای زوجین و خانواده های ایرانی به یک آرزو تبدیل شده، به طور میانگین حدود60 تا 70 درصد درآمد ماهانه خانوارها برای تأمین هزینه اجاره بهای مسکن خرج می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- دولت در حالی از واگذاری زمین به عنوان مشوق در بسیاری از زمینه ها به خانوارها صحبت می کند که فعالان اقتصادی بر این اعتقادند این طرح قبلا نیز اجرایی شده و نتیجه مطلوبی نداشته است ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است مدیریتی توانمند و اجرای مو به موی قانون می تواند مشکل بازار مسکن را حل کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۹    
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اشاره به رکود بازار مسکن که از حدود دو ماه قبل آغاز شده، پیش بینی کرد این رکود کم و بیش در نیمه دوم سال نیز ادامه داشته باشد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۳۰    
کیمیا نجفی محمود فاطمی عقدا، کارشناس بازار مسکن می گوید: قیمت مصالح ساختمانی همچون سیمان و میلگرد که مصالح اصلی ساخت و ساز بوده و می تواند تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده ملک داشته باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
در حالی تفکیک وزارت راه و شهرسازی به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده که رئیس کانون سراسری انبوه سازان تفکیک را به سود دولت و مردم دانست و گفت: تفکیک از بسیاری آسیب ها جلوگیری می کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 29 شهریور در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
ملیت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
توسعه افقی شهرها یکی از مهم ترین برنامه های دولت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است که باعث می شود ساخت مسکن با سرعت بیشتری پیش برود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۲:۵۶    
بازار مسکن از نیمه دوم مرداد تا هفته اول مهر سال جاری، افزون بر اثرپذیری از متغیرهای سیستماتیک و کلان از مولفه موسمی ایام محرم و صفر نیز متاثر شد. به همین دلیل،
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار مسکن شهرهای بزرگ کشور در رالی 5 ساله قیمت ها، از تهران جلو زد. میانگین تورم مسکن 10 شهر بزرگ -که همگی مراکز استان هستند- در پاییز سال گذشته به 5/ 3برابر تورم املاک پایتخت رسید. این در حالی است که ابتدای دوره جهش قیمت، این فاصله به صورت معکوس و میزان آن حدود 2 برابر بود ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۸    
صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات متولد شدند تا گام نخست با انحصارزدایی از بازار ملک برداشته شود. اما ریت ها چه مزایایی دارند؟
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شرایط در بازار مسکن چین به نحوی پیش رفته که ممکن است مقامات شانس کمی به جز نجات مالی صنعت داشته باشند و ناگزیر به حمایت از بخش مسکن هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ظاهرا تورم ماهیانه بازار مسکن شهر تهران از 2.5 به 1.8 درصد رسیده که کمترین میزان از فروردین ماه سال جاری تاکنون محسوب می شود؛ این آمار که از داده های غیررسمی به دست آمده ورود آرام بازار به نیمه دوم سال را نشان می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: امیدواریم آیین نامه اعطای زمین به خانوارهای دارای سه فرزند به نحوی تنظیم شده باشد که زمینه ای برای سوداگری در بازار مسکن فراهم نشود.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت اعلام کرده که مالیات بر خانه های لوکس و خانه های خالی اجرا می کند، هرچند این قانون کامل اجرایی نشده اما به گفته کارشناسان فشار آن به جای اینکه روی نهادها و بانک های وارد شود که در سال های اخیر بر معاملات مسکن تاثیر گذاشته اند بیشتر روی مردم فشار وارد می کند، به همین دلیل دولت باید ابتدا
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۰    
گرگان - ایرنا - دبیر انجمن انبوه سازان مسکن با اشاره به ضرورت همراهی همه نهادها با سیاست های کلی حوزه مسکن دولت سیزدهم گفت: اصلاح نرخ عوارض ساختمانی در شهر گرگان، سرمایه گذاری در بازار مسکن را ارتقا می بخشد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عدم کارشناسی واقعی قیمت مسکن برای انبوه سازان یا مشارکت کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن از جمله مشکلاتی است که در مسیراجرای این پروژه قرار دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
موتورهای جست وجوی آگهی های ملکی این روزها اگرچه با افزایش عرضه آپارتمان های لوکس متراژ در تهران روبه رو شده اند، اما در محدوده متراژی پرتقاضا شامل آپارتمان های 50 تا 80 مترمربعی در بازار مسکن کمبود فایل کاملا مشهود است.
ملیت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که دولت بر روند ساخت واحدها به شکل ویلایی و یا واحدهایی با تراکم کم در شهرها تاکید دارد اما مصوبه جدید شورای عالی شهرسازی حاکی از اعطای دو طبقه مازاد برای تشویق نوسازی بافت فرسوده است.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۸:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد حباب قیمت مسکن به زیر 2 میلیون تومان رسیده که در نتیجه ی توقف نسبی رشد قیمت ماهانه مسکن در مرداد امسال نسبت به تیر ماه بود. به گزارش روند بازار به نقل از خبرنگار مهر ، بانک مرکزی در گزارشی از وضعیت بازار مسکن در مرداد ماه امسال ...
در محدوده متراژی پرتقاضا شامل آپارتمان های 50 تا 80 مترمربعی در بازار مسکن کمبود فایل کاملا مشهود است.
عیار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: مالیات بر عایدی سرمایه مربوط به کسانی است که بیش از نیاز مصرفی خود، مسکن، خودرو و طلا خرید و فروش می کنند که با وضع مالیات بر فعالیت این افراد، عملاً سوداگری در این بازارها کاهش یافته و ثبات ایجاد می شود.