یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۷:۵۸May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیپلماتیک»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اسدالله اسدی با پیگیری های دیپلماتیک ایران پس از پنج سال حبس غیرقانونی در بلژیک، به کشورمان بازگشت. در این میان، شبکه ایران اینترنشنال در کنار سازمان منافقین، پیگیری زیادی برای ادامه حبس اسدی و فشار بر ایران داشت اما پس از بازگشت او به کشور، به انتقاد تند از دولت های اروپایی روی آورد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- الخلیج آنلاین نوشت: سلطان عمان در چارچوب تلاش های دیپلماتیک این کشور در قبال بسیاری از مسائل منطقه و موفقیت این کشور در این راستا، فردا(یکشنبه) در سفری دو روزه به ایران سفر می کند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۴۱    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص درگیری های مرزی گفت: فعلا به رفتار متقابل بسنده می شود اما اگر این تنش ها ادامه دار باشد برخوردی خواهیم کرد که در تاریخ افغانستان بنویسند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
توافق دمشق و ریاض برای بازگشایی سفارت هایشان پس از توافق اخیر تهران-ریاض با میانجیری چین برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک شان حاصل شد.
برترین ها / شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دولت آذربایجان تصمیم خود برای اجازه به اسرائیل برای حمله احتمالی به ایران را اعلام کرد.
صبا ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
چند روز قبل گزارشی منتشر شد که منابع دیپلماتیک به العربی الجدید اطلاع دادند قاهره بار دیگر برای ارتقای سطح روابط دیپلماتیک با تهران تا سطح تبادل سفیر آماده شده است. نمایندگی دیپلماتیک فعلی در دو کشور در سطح کاردار در رتبه سفیر است ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اسدالله اسدی دیپلمات شاغل در سفارت ایران در اتریش که به اتهام خرابکاری و بمب گذاری در یکی از مجالس گروه مجاهدین خلق بازداشت شده بود، با تحرکات و رایزنی های دیپلماتیک دولتمردان کشورمان آزاد و به کشور بازگشت.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
راشا تودی گزارش داد، کارگروه حزب کمونیست چین در مجلس نمایندگان آمریکا سند بلندبالایی منتشر کرد که در آن پیشنهاداتی برای مهار رفتار تهاجمی چین علیه تایوان را طرح ریزی کرده است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نیروهای هوایی انگلیس (RAF) هم زمان با افزایش تنش های لفظی میان لندن و مسکو و احتمال قطع روابط دیپلماتیک دو کشور، ادعا کرد که روسیه در صورت شکست در جنگ اوکراین، از انگلیس اتنقام خواهد گرفت.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
در سیاست منافع ملی مطرح است.این شعارها را برخی تندروها در ایران و یا حتی در عربستان هم می دادند؛ اما پایه برقراری روابط بین الملل حفظ قدرت و منافع ملی است. منافع ملی عربستان ایجاب می کند تا با ایران روابط خود را برقرار کند.در برخی مقاطع در دشمنی با آل سعود زیاده روی شده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد پیگیری های دیپلماتیک آیت الله رئیسی در ماه های اخیر شدت گرفته بود. دو تماس تلفنی رئیس جمهور ایران و نخست وزیر بلژیک که یکی در دهم اسفندماه 1401 و دیگری 31 فرودین امسال (یعنی 35 روز قبل از آزادی اسدی) انجام شد به خوبی گویای همین مساله است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مردم ترکیه روز یکشنبه در در دور دوم رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق های رای می روند. این نخستین باری است که رای دهندگان در دور دوم رای گیری برای انتخاب رئیس جمهور جدید پای صندوق های رای می روند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: حکم بازداشت دولت بلژیک و دستگیری اسدالله اسدی در آلمان و هم لغو مصونیت دیپلماتیک وی از طرف دولت اتریش نقض حقوق بشر و خلاف ضوابط و اصول حقوقی و بین المللی است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش الجزیره نمایندگی های دیپلماتیک 10 کشور اروپایی، به همراه نماینده اتحادیه اروپا در سرزمین های فلسطینی، از اسرائیل خواستند تا تمامی عملیات تخریب و مصادره در کرانه باختری را متوقف کند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۳۱    
دکتر ابوالقاسم بینات معتقد است شواهد گواه این است که اخیرا رغبت آمریکا به پیگیری راه حل دیپلماتیک برای مساله هسته ای ایران افزایش یافته است و احتمال شروع دوباره گفتگوهای هسته ای بیشتر از قبل است.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
برنامه سفر روز یکشنبه آینده سلطان عمان به تهران پس از سفری که اخیرا به قاهره داشته است، از نگاه برخی کارشناسان عرب، به دلیل احتمال میانجیگری میان ایران و مصر، مورد توجه قرار گرفته است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
نشریه آمریکایی واشنگتن اگزمینر روز جمعه به وقت محلی فاش ساخت که که روز 11 دسامبر 2022 دو خودرو از منزل برایان هوک در منزلش در ویرجینیا ربوده شده و این در حالی است که او تحت محافظت 24 ساعته سرویس امنیت دیپلماتیک وزارت خارجه قرار داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نماینده چین در امور اورآسیا بر تعهد مسکو برای حل دیپلماتیک بحران اوکراین تاکید کرد.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
هیأت های دیپلماتیک کشورهای غربی روز جمعه از رژیم صهیونیستی خواستند دست از مصادره اراضی فلسطینی و تخریب خانه های فلسطینیان در کرانه باختری بردارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نماینده ویژه چین، بر تعهد مسکو به راه حل سیاسی-دیپلماتیک در مناقشه اوکراین تأکید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۰۱    
اسدی، دبیر سوم سفارت کشورمان در اتریش بود که به اتهام های واهی حدود 5 سال در بلژیک بازداشت بود. وزرات امور خارجه کشورمان پیش از این، بازداشت شدن دیپلمات ایرانی را نقض مصونیت دیپلماتیک و بدعتی غیرقابل قبول دانسته بود. اسدی، سرانجام امروز با وساطت کشور عمان، آزاد شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: حکم بازداشت اسدالله اسدی توسط بلژیک و دستگیری ایشان در آلمان و لغو مصونیت دیپلماتیک ایشان توسط دولت اتریش، خلاف اصول و قوانین بین المللی بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که اوکراین و غرب بر سر مذاکرات صلح مانع تراشی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه امروز جمعه هشدار داد ممکن است با توجه به دخالت قابل توجه لندن در درگیری های اوکراین روابط دیپلماتیک خود را با انگلیس قطع کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه عراق امروز جمعه از حمله افراد ناشناس به سفارت این کشور در سوئیس خبر داد و آن را محکوم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا : استانو با تکرار مواضع مداخله جویانه غرب در امور داخلی کشورها گفت: ما بر مواضع خود در مورد تحریم کسانی که مسئول نقض مداوم حقوق بشر هستند تأکید می کنیم. به موازات آن از سایر ابزارهای دیپلماتیک مانند تعامل با مقامات ذیربط و یا محکومیت عمومی استفاده می کنیم ...
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۰۱    
اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی که که از سال 2014 در وین مستقر بود، اولین روز از ژوئیه 2018 در ایالت بایرن آلمان بازداشت شده بود، بالاخره بعد از 4 سال با نتیجه دادن تحرکات و رایزنی های دیپلماتیک آزاد شد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اسدالله اسدی دیپلمات مستقر در اتریش که 4 سال پیش با اتهام مشارکت در در علمیات بمب گذاری علیه گردهمایی سازمان منافقین باز داشت شده بود، با به سرانجام رسیدن رایزنی های دیپلماتیک در 5 خرداد 1402 آزاد شد و به کشور بازگشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: حکم بازداشت آقای اسدی توسط بلژیک و دستگیری ایشان در آلمان و لغو مصونیت دیپلماتیک ایشان توسط دولت اتریش، خلاف اصول و قوانین بین المللی بود.
برترین ها / صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۷:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
کوروش احمدی، دیپلمات پیشین در سرمقاله روزنامه شرق نوشت: اکنون باید دید آیا در پی سخنان اخیر رهبری ایده جدیدی مطرح خواهد شد یا خیر. یکی از ایده هایی که ارزش بررسی دارد، بازگشت به مذاکره دو به دو با آمریکا مانند سال 91 و رهاکردن 1+5 است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود آورده است: دیپلمات های ارشد هیئت دیپلماتیک آمریکا در مسکو امروز به وزارت خارجه روسیه احضار شدند و اعتراض شدید نسبت به اظهارات غیرقابل قبول سالیوان که عملا حملات گروه های مسلح کی یف در خاک روسیه، از جمله جمهوری کریمه و منطقه بلگورود را تایید کرده به آنها اعلام شد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
عصبانیت گروهک تروریستی منافقین از بازگشت دیپلمات ایرانی و فحاشی به ربع پهلوی را مشاهده می کنید. دقایقی پس از منتشر شدن خبر آزادی اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی گروهک تروریستی منافقین با صدور بیانیه ای رضا پهلوی را عامل این شکست دیپلماتیک معرفی کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۰۴   + ۳۴ سایت دیگر  
در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، شمخانی توانست در قامت چهره ای تاثیرگذار در تصمیم گیری های مرتبط با سیاست خارجی نقشی برجسته ایفا کند. شمخانی در احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان نقش کلیدی داشت؛ رخدادی که زمینه ساز کاهش تنش های منطقه ای شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۵۷    
امام جمعه دزفول گفت: رهبر انقلاب مبانی اصلی سیاست خارجه جمهوری اسلامی را بازخوانی کردند که باید این اصول در مراودات دیپلماتیک کشور مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲    
در رایزنی های بین وزارتخانه های امور خارجه ترکمنستان و اسلوونی طیف گسترده ای از مسائل مهم همکاری دو کشور بررسی شد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۲۷ سایت دیگر  
فکرشهر: سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در واکنش به گفته حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، درباره تبادل غیرمستقیم پیام میان آمریکا و ایران طی هفته های گذشته گفت ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲    
شفقنا- روزنامه الجریره کویت به نقل از یک منبع دیپلماتیک ارشد غربی نوشت: روسیه اقدام براساس خط قرمز با اسرائیل را که خط ارتباطی امنیتی برای هماهنگی نظامی بین آنها در سوریه است و پایگاه نظامی حمیمیم روسیه در شمال غرب سوریه را با فرماندهی ستاد ارتش اسرائیل مرتبط می کند، به حالت تعلیق درآورده است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۳:۱۷    
مقمامات دیپلماتیک کشور جمهوری آذربایجان روز گذشته در اظهارات خود مجددا بر عدم اجازه به رژیم صهیونیستی جهت حمله به ایران از خاک این کشور تاکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۰:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو ارشد نُجَباء در پیامی توییتری خواستار قطع مناسبات دیپلماتیک عراق با اردن شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
پس از عادی سازی روابط ایران و عربستان سعودی، از سرگیری روابط دیپلماتیک میان تهران و قاهره نیز به مسئله ای مهم در رسانه ها تبدیل شده است.
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه دستور داد تا کنسولگری سوئد در سن پترزبورگ در تاریخ یکم سپتامبر تعطیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۰    
سخنگوی منطقه ای وزارت امور خارجه آمریکا گفت، از نظر واشنگتن، در زمینه فعالیت هسته ای ایران، امکان رسیدن به راه حل دیپلماتیک از طریق مذاکرات دیپلماتیک وجود دارد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کانادا و عربستان سعودی روابط دیپلماتیک خود را که در سال 2018 به پایین ترین سطح خود کاهش یافته بود، به صورت کامل از سر گرفتند. به گزارش تسنیم، وزارت خارجه کانادا چهارشنبه اعلام کرد که اتاوا و ریاض بر سر از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک و انتصاب سفرای جدید به توافق رسیدند. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۳۳    
شفقنارسانه_ گفته می شود رسانه ها بر روابط دیپلماتیک کشورها و میزان مطلوبیت برنامه های ارائه شده برای اداره کشور تاثیرگذار هستند و این تاثیرگذاری را تا جایی مهم می دانند که می گویند رسانه ها می توانند به یکی از جریانات اصلی تاثیرگذار در تدوین سیاست خارجی و داخلی تبدیل شوند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۷    
عربستان سعودی با گرد هم آوردن دو طرف متناقض یعنی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در کانون توجه قرار گرفت. این اقدام پیامی دوگانه بود که از یک سو نشان دهنده بی طرفی عربستان میان روسیه و ایالات متحده آمریکا و از سوی دیگر نشان دهنده انعطاف دیپلماتیک این کشور و ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۷    
سفر آیت الله رئیسی به اندونزی نشان می دهد که دولت سیزدهم نه تنها توازن دیپلماتیک در نگاه به شرق را رعایت می کند، بلکه شرق را فراتر از پکن و مسکو می داند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
کانادا و عربستان سعودی توافق کرده اند تا روابط دیپلماتیک کامل خود را بازگردانند و سفرای جدید منصوب کنند و به مناقشه سال 2018 پایان دهند که به روابط و تجارت آنها آسیب زده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
عربستان و کانادا ازسرگیری کامل روابط دیپلماتیک خود را که از سال 2018 متوقف شده بود، اعلام کردند.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر نوشت: کانادا و عربستان سعودی تصمیم گرفته اند که روابط دیپلماتیک خود را از سر بگیرند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۰    
سفر 2 مقام ارشد صهیونیست به واشنگتن برای گفت وگو درباره ایران، توافق عربستان و کانادا برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و تاکید روسیه بر خصمانه بودن روابط این کشور با لهستان از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.