پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۵:۱۶Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بودجه نظامی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق اوکراین گفت که اقتصاد اوکراین شبیه زامبی ها شده چرا که فقط با کمک های مالی غرب شکل زنده بودن به خود گرفته است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو بار دیگر بر لزوم افزایش بودجه نظامی کشورهای عضو این ائتلاف نظامی تاکید کرده و بخصوص در این راستا آلمان را تحت فشار قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
از دست دادن 90 درصد نیروی نظامی ارتش اوکراین، هشدار کی یف به همسایگانش به دلیل امتناع از واردات غلات، افزایش بودجه نظامی آتی دولت اوکراین و تکذیب خبر حضور داوطلبان کره شمالی در درگیری اوکراین توسط پوتین، از جمله مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۴۱    
رئیس جزیره تایوان از افزایش بودجه نظامی این کشور به منظور مقابله با تهدیدات خارجی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
لایحه سند بودجه 2024 تایوان نشان می دهد که این جزیره خودگردان قصد دارد بودجه نظامی خود را با 3.5 درصد افزایش به میزان بی سابقه 19 میلیارد دلار برساند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
یک روزنامه غربگرا برخلاف غلط مشهور میان هم طیفانش اذعان کرد ادعای بی ارتشی ژاپن افسانه ای تاریخ گذشته است و این کشور به گسترش نیروی نظامی رو کرده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
بنیاد تحقیقات صلح جهانی استکهلم در گزارشی به بررسی کشورهایی با بزرگترین بودجه نظامی دنیا در سال گذشته پرداخت که حضور ایران در این فهرست جلب توجه می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بودجه نظامی روسیه در سال گذشته میلادی 75 میلیارد دلار بوده و در سال 2023 میلادی این رقم 84 میلیارد دلار برآورد شده است. روسیه همچنین قصد دارد بین سال های 2022 تا 2025 میلادی، 600 میلیارد دلار برای ارتش و پلیس هزینه کند. جت جنگنده میگ 35 هم یکی از سلاح هایی است که با این بودجه ساخته شده است ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۲:۲۱    
بودجه نظامی روسیه در سال گذشته میلادی 75 میلیارد دلار بوده و در سال 2023 میلادی این رقم 84 میلیارد دلار برآورد شده است. روسیه همچنین قصد دارد بین سال های 2022 تا 2025 میلادی، 600 میلیارد دلار برای ارتش و پلیس هزینه کند. جت جنگنده میگ 35 هم یکی از سلاح هایی است که با این بودجه ساخته شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری ایالات متحده با درخواست 13 میلیارد دلار دیگر برای بودجه نظامی و 12 میلیارد دلار برای امدادرسانی در بلایای طبیعی، به مصاف جمهوری خواهان در کنگره می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۱:۵۶    
داده های آماری نشان می دهد بودجه نظامی روسیه در سال جاری به بیش از یکصد میلیارد دلار رسیده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۳۳    
رشد بودجه نظامی کشورهای غربی و تلاش برای پرکردن زرادخانه های هسته ای با سلاح های جدید نشانه بی ثباتی دوره جدیدی از تنش ها در جهان است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
برخلاف موسسه پژوهشی غربی که مدعی است بودجه نظامی ایران افزایش شدیدی داشته است، هزینه نظامی ایران از نظر سرانه از بودجه بیشتر کشورهای منطقه و جهان کمتر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
یک گزارش سالانه وزارت دفاع ژاپن نشان داد این کشور برای افزایش چشمگیر بودجه نظامی خود در هفت سال آینده برنامه ریزی می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. این پروژه عجیب بودجه نظامی دریافت کرده کشف جالب بیش از 100 گور تاریخی مولتی ویتامین بهتر است یا مصرف هر ویتامین؟ عکس بانمک و زیرخاکی مهران غفوریان در دهه 70 این غذاها را مصرف کنید تا عمرتان بیشتر شود! ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کاخ سفید تهدید کرد جو بایدن لایحه مورد حمایت جمهوری خواهان برای کاهش هزینه های دفاعی و سلامتی را وتو خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
در پی اختلاف میان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس جمهور آمریکا، کاخ سفید گفته است بایدن قصد دارد لایحه بودجه نظامی، درمان و کشاورزی را وتو کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی منطقه گفت: تسلیحاتی که توسط عربستان خریداری می شود حتی به خاک این کشور وارد نشده و اگر این اتفاق رخ داده بود حداقل آنها در جنگ یمن از این تسلیحات استفاده می کردند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
بن سلمان سعی دارد تا با برجسته کردن برندِ عربستان سعودی در عرصه بین المللی در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی، فناوری و البته ورزشی (که نمونه آن را می توان در گسیل شدن شمار قابل ملاحظه ای از ورزشکاران شناخته شده جهان به لیگ های ورزشی عربستان مشاهده کرد)، فاصله خود با رقبای منطقه ای اش افزایش دهد ...
یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۹    
سال گذشته، دانشمندان دانشگاه موناش “ DishBrain ” را ایجاد کردند که یک تراشه کامپیوتری نیمه زیستی با حدود 800 هزار سلول مغز انسان و موش بود که در آزمایشگاه در داخل آن الکترود هایی رشد داده شدند ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سال گذشته، دانشمندان دانشگاه موناش استرالیا DishBrain را ساختند. DishBrain یک کامپیوتر نیمه بیولوژیکی با حدود 800٬000 سلول مغز انسان و موش است که به طور آزمایشگاهی درون الکترودهای آن پرورش یافته اند. با چیزی شبیه به ادراک، این چیپ کامپیوتری توانست در پنج دقیقه بازی پونگ را یاد بگیرد. ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۲۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مؤسسه تحقیقات صلح استکهلم در ادامه گزارش خود نوشت که عربستان سعودی در حوزه بودجه و هزینه کرد نظامی پنجمین رتبه را در جهان دارد و سال گذشته میلادی با افزایش 16 درصدی، بودجه نظامی خود را به 75 میلیارد دلار رساند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
فواد ایزدی با انتشار آماری درباره رتبه بندی های موجود براساس بودجه های نظامی و جایگاه ایران در این رتبه بندی نوشت: رتبه بندی کشور های بر اساس بودجه نظامی: ایران در رتبه 34 جهان، پایین تر از عربستان، رژیم صهیونیستی، قطر، ترکیه، پاکستان، الجزایر، کویت ...
598   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایالات متحده آمریکا با گذشت 77 سال از پایان جنگ جهانی دوم همچنان سیاست های خود را در زمینه بودجه حداکثری نظامی در بین کشورهای جهان حفظ نموده بطوریکه 39 درصد از بودجه نظامی کل جهان از آنِ آمریکاست.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
توافق میان امریکا و ترکیه بر سر پیوستن سوئد به ناتو، موضوعی است که نشان می دهد واشنگتن به چه صورت می تواند چارچوب های امنیتی مورد علاقه خود را به اعضای ناتو دیکته کند ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۷:۴۷    
خبرگزاری میزان - یک افسر ارشد ارتش آمریکا به تازگی خواستار تسریع در تحویل تسلیحات به تایوان شده است. این در حالی است که چین فعالیت های نظامی خود را در نزدیکی حریم هوایی و آب های تایوان افزایش داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در میانه ادامه دار شدن جنگ اوکراین، پارلمان فرانسه افزایش چند میلیارد یورویی بودجه نظامی این کشور را تا پایان دهه جاری تصویب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
پارلمان فرانسه یک بودجه نظامی رکوردشکن را برای مدت زمان شش ساله 2024 تا 2030 تصویب کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پارلمان فرانسه پنجشنبه با لایحه بودجه دفاعی 413 میلیارد یورویی (450 میلیارد دلار) که یک رکورد در هزینه های نظامی به شمار می آید، موافقت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۰۹:۲۲    
افزایش بودجه نظامی آلمان نشان می دهد رویکرد دولت اولاف شولتس نسبت به قبلی ها نظامی تر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت ائتلافی آلمان بودجه دفاعی این کشور را برای سال 2024، یک و هفت میلیارد یورو نسبت به سال قبل افزایش داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۲۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
هزینه برنامه موشکی، منطقه ای، حقوق پرسنل نیروهای مسلح، حفاظت از مرزها، حفظ امنیت شهر و روستا، تجهیزات نظامی و ... همگی از بودجه 6.8 میلیارد دلاری تامین می شود. کل بودجه نظامی ایران در سال 2022 تنها معادل 2.6 درصد کل حجم اقتصاد کشورمان بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۵۴    
وزیر دفاع آلمان در سخنانی اعلام کرد که با توجه به شرایط دشوار مالی کشور انتظار افزایش بودجه دفاعی ارتش برای سال آینده را ندارد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۲۲:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان در توضیح و توجیه افزایش بودجه نظامی این کشور گفت: وظیفه اصلی دولت، حفظ امنیت شهروندان است، زیرا بدون امنیت از آزادی، ثبات و رفاه چیزی باقی نمی ماند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو می خواهد در نشست امروز وزرای دفاع این ائتلاف نظامی درباره افزایش بودجه نظامی با وزرا به صراحت سخن گفته و قرار است اختصاص 2 درصدی بودجه ناخالص داخلی برای اهداف نظامی از هدف حداکثری به حداقل تنزل یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دارایی آلمان درباره عواقب وخیم افزایش چشمگیر هزینه های نظامی آلمان که در سایه جنگ اوکراین به سرعت در مسیر صعودی قرار گرفته برای بودجه سایر بخش ها هشدار داد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل افزایش چشمگیر بودجه نظامی ائتلاف ناتو در سال جاری میلادی مشارکت آلمان در این بودجه هم حدود 20 درصد افزایش می یابد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالیکه الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به تازگی از افزایش بودجه نظامی این کشور در سال 2023 خبر داده و مدعی قدرتمندی نیروهای مسلح این کشور شده، رسانه ها از خرید های نظامی این کشور از جمله هواپیمای ویژه گشت دریایی و عملیات جنگال(جنگ الکترونیک) خبر دادند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بودجه نظامی پاکستان درحالی برای سومین سال متوالی افزایش پیدا می کند که این کشور در طول یکسال گذشته شاهد بالاترین نرخ تورم، کاهش ارزش پول ملی و کاهش ذخایر ارزی است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- مجلس ملی در پارلمان فرانسه بزرگترین بودجه نظامی تاریخ این کشور را با 413 میلیارد یورو برای مقطع زمانی 2024 تا 2030 تصویب کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی، سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه گفت: تعداد مساوی اصلاحات هم در بخش ریاستی و اپوزیسیون تصویب شده است . ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۲۰    
سرویس خارجی- وال استریت ژورنال در گزارشی یک زاویه دید متفاوتی را برای تحلیل وضعیت نابسامان اقتصادی در آمریکا انتخاب و تاکید کرده که موافقت بایدن با افزایش سقف بدهی های دولتی هرچند این کشور را از ورشکستگی نجات داد اما در حقیقت بودجه نظامی را تا اندازه زیادی بی ارزش کرده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی به نقل از وال استریت ژورنال، توافق اخیر برای بالا بردن سقف بدهی عمومی آمریکا باعث شده تا ارزش واقعی بودجه نظامی آمریکا به کمترین میزان از جنگ سرد تا کنون برسد. در واقع پیش بینی می شود بودجه نظامی آمریکا برای سال آینده 3 درصد کاهش یابد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
دولت نروژ در تلاش است تا بودجه نظامی خود را به سطح تعیین شده از سوی ناتو برساند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه ای در صفحه توئیتر خود نوشت: دولت فرانسه بودجه نظامی اش را 40 درصد افزایش داد در زمستان گذشته چند هزار نفر در اروپا به دلیل کمبود انرژی مردند به نظر شما اگر رفراندوم می شد مردم فرانسه افزایش بودجه نظامی را می خواستند یا سوخت برای زنده ماندن؟ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۰    
فرانسه بودجه نظامی خود را به صورت جهشی افزایش داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرانسه از بزرگترین بودجه نظامی خود در 50 سال اخیر رونمایی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
همزمان با افزایش احساس خطر صهیونیست ها از تشدید تهدید ها، یک مقام ارشد نظامی این رژیم از تمرکز بیشتر بر ایران خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بر طبق گزارش های رسمی، بودجه نظامی کشور فرانسه برای یک دهه آینده، حدود 500 میلیارد یورو افزایش می یابد و این عدد، بدون در نظر گرفتن شرایط جنگی در شرق اروپاست و این، زمزمه فراموشی اوکراین توسط اروپایی ها را مطرح می کند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
جنگ روسیه علیه اوکراین، رقابت چین و آمریکا، و ظهور قدرت های میانی جدید، سازماندهی مجدد نظم بین المللی را به یک ضرورت تبدیل می کند و این مساله اروپا را در یک نقطه ضعف مشخص قرار خواهد داد ...