پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۲:۰۲Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شبکه بانکی»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۱۸    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی: در برنامه هفتم دو سامانه املاک و مستغلات و سهامداری شبکه بانکی پیش بینی شده که اگر بانک ها اموال و سهامشان را در این سامانه به درستی اظهار نکنند، اعضای هیئت مدیره به صورت تضامنی حداقل سه سال انفصال از خدمت می گیرند و اموال و سهام مازاد به شرکت مدیریت دارایی منتقل خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: وقتی بانک ها به بنگاهداری دست می زنند و تخصصی در آن ندارند اموال منجمد می شود و ناترازی شکل می گیرد که ماحصل آن اضافه برداشت بانک ها و خروجی تورم خواهد بود.
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۳    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را موظف به واگذاری دارایی های مازاد خود حداکثر تا پایان سال دوم برنامه کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان ثبت اسناد و املاک و سازمان ثبت احوال کشور را موظف کردند کلیه اطلاعاتی را که بانک مرکزی در رابطه با دارایی های ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات شبکه بانکی و سامانه سهام داری شبکه بانکی درخواست می کند، بلافاصله در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۹   + ۴۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک مرکزی را مکلف کردند تا به منظور شفافیت فعالیت بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، سامانه املاک و مستغلات شبکه بانکی و سامانه سهامداری شبکه بانکی را راه اندازی نماید.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار مرکزی اقدامات و فعالیت های بانک قرض الحسنه مهر ایران در زمینه توسعه اقتصاد کشور، کمک به ایجاد اشتغال خرد و متوسط و اجرای سازوکارهای مناسب اداری در زمینه ارائه خدمات بانکی را الگویی مناسب برای شبکه بانکی کشور عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را موظف به واگذاری دارایی های مازاد خود حداکثر تا پایان سال دوم برنامه کردند. همچنین بانک مرکزی مکلف است ظرف یک ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، سامانه املاک و مستغلات شبکه بانکی و سامانه سهامداری شبکه بانکی راه اندازی کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بهمن سال گذشته بود که بانک مرکزی از افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات شبکه بانکی خبر داد که نتیجه اعلام رسمی آن افزایش 6 درصدی (معادل 396 هزار میلیاردتومان) حجم سپرده های موجود در شبکه بانکی طی اسفندماه 1401 بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گفته رئیس کل بانک مرکزی، مسئله ناترازی بانک ها همچنان یکی از مسائل مهم شبکه بانکی است. موضوعی که بنابر اظهارات کارشناسان، رفع آن می تواند عاملی برای رسیدن به روند باثبات بیشتر در متغیر های کلان اقتصادی محسوب شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: موضوع بنگاهداری بانک ها از مشکلات شبکه بانکی است. در این زمینه نمی توان نسخه واحدی برای تمامی بانک ها تجویز کرد و باید برای هر بانک متناسب با حوزه کاری آن، شرایط تعریف شود.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی همچنین تسهیل و رفع موانع نهضت ملی مسکن را در حل مشکلات مردم در عرصه مسکن ضروری دانست و گفت : شبکه بانکی حتما با تمام توان در طرح های مختلف مسکن سازی در کشور مشارکت خواهد کرد . ...
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک ها به زودی در قالب فعالیت های تخصصی اعم از تجاری، توسعه ای، قرض الحسنه، جامع و انواع دیگر بانک های تخصصی، دسته بندی خواهند شد و اساسنامه آنها نیز در همین چارچوب تغییر می کند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
سالانه یک میلیون به تقاضای مسکن اضافه می شود و این موضوع باعث شده تا تولید مسکن به یک قانون تبدیل شود. مسکن سازی مربوط به یک وزارتخانه و یک دستگاه نیست و تقریبا همه بخش های اقتصادی باید در این زمینه گام بردارند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۰   + ۵۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از بانک مرکزی، محمدرضا فرزین ضمن تاکید بر حمایت و تعامل ویژه شبکه بانکی با وزارت راه و شهرسازی برای پیشبرد عملیاتی نهضت ملی مسکن و استفاده از روش های مختلف تأمین مالی مسکن سازی در کشور تاکید کرد: در این کارگروه ویژه که با حضور مسئولان اعتباری بانک مرکزی ...
بانک شهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۹   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک شهر، رضا قنبرزاده با بیان اینکه امروز بانک شهر به عنوان بانکی جوان، خوشنام و محبوب در میان مشتریان شبکه بانکی و شهروندان معرفی می شود ...
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۱    
تیم فوتسال مدیریت شعب بانک سپه خراسان جنوبی، نایب قهرمان مسابقات فوتسال شبکه بانکی این استان شد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بانکی و ارزی گفت: بخشی از تورمی که در اقتصاد ایران در حال حاضر وجود دارد ناشی از تبعات ناترازی نظام بانکی در سنوات گذشته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۶    
یک اقتصاددان معتقد است: اگر بانک مرکزی نسبت به موضوع اضافه برداشت حساسیت بیشتری داشته باشد و سیاستگذار پولی نسبت به بانک هایی که در چارچوب مناسبی رفتار نمی کنند، نظارت بیشتری داشته باشد، این موارد سبب می شود تا نرخ تورم افزایش پیدا نکند.
در یک صد و سی و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در خصوص مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی پیرامون تأمین مالی از طریق شبکه بانکی استان و همچنین راهکارهای پیشنهادی در ارتباط با ابزارهای نوین تأمین مالی و تأمین مالی بانکی، بحث و تبادل نظر شد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، پذیرش و تبادل چک های صیادی قدیمی (دسته چک های صادرشده قبل از سال 1400) از 15 مهر ماه سال جاری صرفاً در بانک صادرکننده چک قابل انجام است و دارندگان دسته چک های قدیمی در فرصت باقی مانده می توانند نسبت به تعویض دسته چک خود اقدام کنند. ...
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۶۴ سایت دیگر  
بانک رفاه کارگران رتبه اول شبکه بانکی کشور در فروش املاک مازاد و سهام تحت تملک را به خود اختصاص داد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری مرکزی وبا حضور مدیرکل صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، شبکه بانکی و تولیدکنندگان برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۶۶ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: سخنگوی دولت : سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت سیزدهم تحقق ایران قوی را در گرو توسعه متوازن در سراسر کشور می داند، گفت: پیشرفت کشور تنها با ساخت پالایشگاه، پتروشیمی و کارخانه فولاد محقق نمی شود بلکه در کنار آن باید محرومیت زدایی و عدالت در پیشرفت همه مناطق نیز مورد توجه باشد.
مرجع بررسی خدمات بانکی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
روستاییان برای گرفتن وام از شبکه بانکی باید چه شرایطی داشته باشند و کدام وام ها را بگیرند؟ روستا در واقع محدوده ای از فضای جغرافیایی است که دسته ای از افراد با وابستگی های عاطفی و خانوادگی یا با علایق مشترک در کنار هم زندگی می کنند ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بازار، پول و سرمایه اتاق بازرگانی اهواز گفت: به منظور اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی خوزستان، تشکیل کنسرسیوم هایی از شبکه بانکی با هدف تامین مالی، ضروری است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بخشنامه ای به تازگی ابلاغ شده که نشان دهنده تعریف یک نوع وام ویژه با مبلغی معادل 1/ 3 برابر سقف وام فعلی خرید مسکن رایج در شبکه بانکی است. اما این وام نه برای همه متقاضیان که تنها برای یک شکل خاص از خریداران مسکن تعریف شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از تصویب قانون بودجه سال 1402، تفاوت در میزان شفافیت تسهیلات دهی بانک ها در سایت بانک مرکزی را می توان مشاهده کرد؛ بطوری که از 14 مورد شفاف شده بر روی بخش آمار های بانکی این سایت، 11 مورد آن پس از قانون بودجه سال جاری به تفکیک هر بانک قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۴۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یک وام تازه ابلاغ شده در شبکه بانکی برای ساخت و خرید مسکن، دو تبعیض و یک پیام را در خود جای داده است. این دو تبعیض آشکار در ابلاغ یک شکل ویژه از وام مسکن برای یک گروه خاص ...
این نماینده مجلس یازدهم گفت: وقتی که نکول در شبکه بانکی زیاد شود، پوشش دادن این کسری ها با خلق نقدینگی جبران و از این طریق عملاً باعث ایجاد تورم در کشور می شود. ...
سلام نو / عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
بر این اساس در سال 1400 بخشی از بدهی دولت به بانک کشاورزی به مبلغ 75 هزار میلیارد ریال بر اساس اسناد خزانه اسلامی تسویه شده، که سررسید اوراق مذکور آذر ماه ماه سال جاری است که در حساب های بانک اعمال می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۵    
سهمیه پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن در خردادماه 1401 به بانک ها ابلاغ شد و تاکنون 115 همت تسهیلات نهضت ملی مسکن در شبکه بانکی پرداخت شده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۷   + ۵۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، بانک مسکن اعلام کرد: سقف تسهیلات خرید یا ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر با هدف حمایت از سرمایه های علمی کشور به 10 میلیارد ریال افزایش یافت. ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۳۴ سایت دیگر  
نقدینه - بانک صادرات ایران در 5 ماهه نخست سال جاری رتبه سوم پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری در نظام بانکی را به خود اختصاص داد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، این بانک طی پنج ماه نخست سال جاری به منظور حمایت از طرح جوانی جمعیت با پرداخت بیش از 34 هزار فقره وام قرض الحسنه فرزندآوری ...
بانک صادرات ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۶۲ سایت دیگر  
بانک صادرات ایران در 5 ماهه نخست سال جاری رتبه سوم پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری در نظام بانکی را به خود اختصاص داد. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک طی پنج ماه نخست سال جاری به منظور حمایت از طرح جوانی جمعیت با پرداخت بیش از 34 هزار فقره وام قرض الحسنه فرزندآوری ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
در شکل گیری ناترازی شبکه بانکی عوامل متعددی از جمله بنگاه داری بانک ها نقش دارد؛ ناترازی که بانک ها برای خروج از آن تا پایان شهریور فرصت خواهند داشت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۱۶    
در حالی که ساخت مسکن مهم ترین وعده دولت سیزدهم است و طبق قانون باید 20 درصد از تسهیلات شبکه بانکی به ساخت مسکن اختصاص یابد، آمارهای پنج ماهه نشان می دهد سهم کل بخش مسکن از تسهیلات بانکی تنها 4.4 درصد بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، در شکل گیری ناترازی شبکه بانکی عوامل متعددی از جمله بنگاه داری بانک ها نقش دارد؛ ناترازی که بانک ها برای خروج از آن تا پایان شهریور فرصت خواهند داشت.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اداره کل حقوقی و وصول مطالبات بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: شعب بانک هیچ دغدغه ای بابت دریافت سفته به عنوان وثیقه نداشته باشند؛ زیرا سفته الکترونیکی نیز مانند سایر وثایق قابل استفاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۷    
کارشناس اقتصادی گفت: در شکل گیری ناترازی شبکه بانکی عوامل متعددی نقش دارند که یکی از این عوامل بنگاهداری برخی از بانک ها است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۵    
شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات تکلیفی ازدواج، ودیعه مسکن و فرزندآوری عملکرد خوبی داشته است.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ بررسی آمار منتشر شده از 27 بانک کشور در پایان خرداد 1402 نشان می دهد، بانک قرض الحسنه مهر ایران موفق شده دومین نرخ رشد منابع را از آن خود کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
آیا شبکه بانکی که سابقه خوبی در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن و تحقق مهم ترین شعار اقتصادی دولت ندارد، حالا در عمل به دستور رئیس جمهور مبنی بر صفر شدن صف وام ازدواج تا پایان تابستان، کارنامه قبولی دریافت خواهد کرد یا خیر؟
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران،این پیامرسان در اربعین سال جاری توانست با ارائه خدماتی مانند اعلام وضعیت جهت تسهیل دسترسی زائران به اعضای خانواده و دوستان در پیاده روی اربعین و امکان خرید ارز اربعین در این ایام 15 میلیون بار افزایش تماس و 33 میلیون بار افزایش مشاهده وضعیت ها را تجربه کند. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
خریداران حقوقی که در شبکه بانکی کشور دارای رتبه اعتباری قابل قبولی هستند، میلگرد مورد نیاز خود را بصورت اعتباری با شرایط مناسب خریداری نمایند.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: وضعیت مناسب متغیر های تجاری و بهبود این متغیر در کنار ثبات بازار ارز و انضباط بخشی به شبکه بانکی این نوید را می دهد که ثبات بازار ارز در ماه های تداوم یابد و در نتیجه با کنترل نرخ تورم های ماهانه، می توان امیدوار بود که تورم در سال 1402 یک پله کاهش یابد و به 30 درصد برسیم ...
یک کارشناس اقتصادی ثبات بازار ارز در ماه های آینده را پیش بینی کرد و گفت: بانک مرکزی با اجرای سیاست تثبیت اقتصادی، مسیر مهار تورم را آغاز کرده و با توجه روند متغیرهای اقتصادی، نرخ تورم با روند نزولی در پایان امسال به 30 درصد می رسد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۶    
کوروش پرویزیان گفت: موضوع ناترازی بانک ها تنها از طریق بانک مرکزی قابل مدیریت است و در غیر این صورت تمام شبکه بانکی دچار مشکل می شود.