پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۲۱:۱۳Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین خواری»

اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
در شش ماهه ابتدای امسال، بیشترین رفع تعرض از اراضی دولتی به ترتیب در استان های فارس، تهران و ایرانشهر رخ داده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ امروز سه شنبه 4 مهر 1402 جلسه ای با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی عبداللهی رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاونان و مدیران کل ستادی سازمان ثبت اسناد، مدیران و معاونان ثبت اسناد استان ها به صورت وبیناری برگزار شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
جانشین انتظامی استان همدان، از کشف زمین خواری به ارزش 15 میلیارد ریال در شهرستان رزن، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- فرماندار تنگستان با بیان اینکه موضوع زمین خواری در شهرستان بسیار مهم است، گفت: در راستای پیشگیری اقدامات خوبی در شهرستان طی این 2 سال گذشته صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس - فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف 3 هزار و 545 متر مربع زمین خواری به ارزش 35میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از تسهیل گری در روند ثبت نام درخواست استعلامات و بارگذاری مدارک و نقشه در سامانه پنجره واحد مدیریت زمین خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پلیس استان بوشهر از کشف 200 هزار مترمربع زمین خواری به ارزش 522 میلیارد تومان توسط پلیس اقتصادی این استان خبر داد و گفت: در این مدت 10 میلیون و 368 هزار لیتر سوخت قاچاق در استان بوشهر کشف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
دادستان کرمان درباره عملکرد منفعلانه برخی مسئولان در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز هشدار داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ ناصر عتباتی گفت: با صدور حکم قطعی پرونده موسوم به اراضی قیطران مهاباد که 10 نفر سودجو با اعمال متقلبانه قصد تملک این زمین ها را داشتند، از زمین خواری 60 هکتاری که ارزشی بالای 10 هزار میلیارد ریال داشت جلوگیری شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک فقره زمین خواری به متراژ 2 هزار و 500 مترمربع به ارزش 25 میلیارد ریال در شهرستان قشم خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف یک مورد تصرف اراضی دولتی به ارزش 40 میلیارد ریال در محدوده شهر کرمان خبر داد.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۶    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: پیرو دغدغه های مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری(دام ظله العالی) در سال 1393 پیرامون پدیده زمین خواری و لزوم ساماندهی، بهره برداری و حفاظت از اراضی حساس و آسیب پذیر کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جانشین انتظامی استان همدان همدان از کشف دو فقره زمین خواری به ارزش 15 میلیارد در شهرستان رزن خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان و بلوچستان از کشف 4000 متر مربع زمین خواری در اراضی شهری به ارزش 200 میلیارد ریال در زاهدان خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - کیومرث قاسمی گفت: در اجرای سیاست های دستگاه قضایی در امر صیانت از بیت المال و اراضی ملی و دولتی درشش ماهه اول سال جاری 52 هکتار این اراضی رفع تصرف و به بیت المال اعاده شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: 35 درصد از دعاوی ایجاد شده در مراجع قضایی کشور مربوط به اسناد عادی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: فردی که در شهرستان گناوه به شکل غیرقانونی اقدام به زمین خواری اراضی دولتی به ارزش 30 میلیارد ریال کرده بود توسط پلیس دستگیر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۷:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف 30 میلیارد ریالی زمین خواری در شهرستان گناوه خبر داد.
تمدن لر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
با پیگیری حفاظت محیط زیست لرستان و رای صادره از دادگاه تجدید نظر، متخلفین و متعرضان به عرصه های ملی به اتهام مشارکت در تصرف عدوانی در 280 هزار متر مربع(28 هکتار) از اراضی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا، علاوه بر خلع ید به پرداخت 840 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۱۱    
بررسی آمار ثبت پیام های مردمی در سامانه 137 شهرداری از گلایه 90 درصد از ساکنان ناحیه7 منطقه18 به دلیل تغییر کاربری غیرمجاز زمین های کشاورزی خبر می دهد، در همین راستا 200 ساختمان غیرمجاز حکم تخریب گرفتند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف زمین خواری 670 میلیارد ریالی که با جعل سند قصد فروش 210 متر از اراضی دولتی را داشت خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۰:۲۲    
ماجرای دستبرد به جهیزیه یک دختر/ قتل 7 همسر کارنامه خونبار زن شوهرکش/ باند زمین خواری 320 میلیاردی در زندان شناسایی شد/ کشف جسد ناشناس در محوطه دانشگاه/ دستبند پلیس بر دستان قاتل مجروح در بیمارستان/ دستگیری مرد جنایتکار در مسیر فرودگاه/ جنجال آتش افروزی نافرجام در مدرسه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری فردی که با جعل سند قصد داشت یک قطعه از اراضی دولتی در محدوده بلوار مرزداران را با قیمتی میلیاردی به فروش برساند، خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
با هوشیاری پلیس امنیت اقتصادی تهران، یک فقره پرونده "زمین خواری" در محدوده مرزداران با ارزش 670 میلیارد ریال کشف و مورد بررسی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف یک مورد تصرف اراضی دولتی به ارزش 320 میلیارد ریال در شهرستان کرمان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از کشف زمین خواری 80 میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۱۹   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- حسین فاضلی هریکندی با اعلام اینکه یکی از شهرداران سابق اشتهارد به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده است، گفت: پرونده وی مربوط به 34 هزار متر مربع از اراضی یکی از مناطق شهری اشتهارد به ارزش حدود هفت هزار میلیارد ریال است که شهردار وقت با اخذ رشوه از افراد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 16 دستگاه متولی واگذاری زمین هستند، گفت: از طریق پنجره واحد مدیریت زمین تا کنون 13 مورد زمین خواری در استان شناسایی شده است که براساس عکس های ماهواره ای هر 2 هفته یک بار اطلاعات بروز می شود و از زمین خواری جلوگیری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
نوشهر- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: بزرگترین زمین خواری حوزه منابع طبیعی به میزان 57 میلیون مترمربع در نوشهر کشف وبا متخلفان برخورد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
پرونده فساد یک شرکت دامی که با ترفند های مختلف هزار و 800 هکتار زمین کشاورزی را تصاحب کرده بود این روزهابه نقاط روشنی رسیده است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بر لزوم تشدید مقابله با پدیده زمین خواری در استان تاکید کرد و گفت: شورای حفظ حقوق بیت المال بستر مناسبی جهت مقابله با شگردهای نوین زمین خواری است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -نخستین نشست بررسی عملکرد اجرایی و موانع تحقق سامانه پنجره واحد مدیریت زمین به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس کل دادگستری استان یزد بر لزوم تشدید مقابله با پدیده زمین خواری در استان تاکید کرد و گفت: شورای حفظ حقوق بیت المال بستر مناسبی جهت مقابله با شگردهای نوین زمین خواری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
گناوه - استاندار بوشهر گفت: زمین خواری در گناوه بیداد می کند، به گونه ای که برای واگذاری زمین به جوانان مشکلاتی ایجاد کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان یزد از رفع تصرف یک هزار و هشت متر مربع از اراضی با کاربری یک مدرسه خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به رشد پدیده زمین خواری از افزایش 22 درصدی برخورد با پدیده زمین خواری خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۳۷    
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای جلوگیری از زمین خواری به بهانه پتروشیمی ضوابط استقرار دارد؛ طبق این ضوابط، پتروشیمی میانکاله نیاز به 15 هکتار زمین دارد اما در عمل 90 هکتار زمین به آن واگذار شده که هیچ توجیهی جز زمین خواری ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای جلوگیری از زمین خواری به بهانه پتروشیمی ضوابط استقرار دارد؛ طبق این ضوابط میانکاله نیاز به 15 هکتار زمین دارد اما در عمل 90 هکتار زمین به آن واگذار شده است که هیچ توجیهی جز زمین خواری ندارد.
استاندار قزوین گفت: استان قزوین از حیث فساد وضعیت خوبی نداشت و قزوین را بهشت زمین خواری اعلام می کردند اما با توجه به اقدامات مجموعه مدیریتی استان ریشه های فساد خشکانده شده و فعالیت های افراد رانت خوار و رانت طلب محدود شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: مجموعه مدیریتی استان ریشه های فساد را خشکانده و قزوین دیگر بهشت زمین خواری نیست و فعالیت های افراد رانت خوار و رانت طلب محدود شده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۱:۰۰    
مردم منطقه لیشتر در گزارشی به موضوع زمین خواری در این منطقه پرداخته و از این وضعیت ابراز گلایه کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف اراضی ملی به ارزش 10 میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مجتبی قدیمی اظهار کرد: با توجه به فرامین صادره از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مبارزه با پدیده زمین خواری و تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی میامی از کشف یک فقره زمین خواری و رفع تصرف 314 متر مربع از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد .
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه وشهرسازی استان بوشهر از رفع تصرف 60 هزار و 779 متر مربع از اراضی ملی به ارزش 600 میلیارد ریال در بوشهر خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان جانشین فرمانده انتظامی گلستان از کشف زمین خواری 190 میلیارد ریالی در گنبدکاووس خبر داد و گفت: در همین راستا هزاران مترمربع از اراضی ملی و طبیعی شهرستان از دست زمین خواران آزاد شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۲۹    
رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران استان سمنان خبرنگاران گفت :گرایش جامعه به سمت اسناد عادی بدلیل تنظیم آسان و بدو ن تشریفات و ارزان می باشد اما ریسک پدیری بالا و عدم امنیت روانی مالکین و خطر بالای ان اسناد از یک سو و افزایش فساد زمین خواری فرار مالیاتی احتکار از سوی دیگر اثرات مخرب و منفی تنظیم ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
جانشین انتظامی گلستان گفت: دو فقره زمین خواری به ارزش بیش از 190 میلیارد ریال در گنبدکاووس کشف شد.