چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۸:۲۲Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گیاهان دارویی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۵۵    
کارآفرین بروجردی با تولید عرقیجات و اسانس گیاهان دارویی زمینه اشتغال 500 نفر به صورت مستقیم را فراهم کرده است.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۵۵    
انواع گیاهان دارویی داخلی در حالی با کمترین نوسان قیمتی در بازار عرضه می شود که فعالان این حوزه می گویند اساسا محصولات وارداتی دارای تغییرات نرخی هستند که با توجه به نوسان قیمت دلار امری طبیعی است. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۳۰    
برای بسیاری از مردم شیرین بیان حکم یک آب نبات گیاهی را دارد اما این گیاه شیرین و خوش طعم، خواص دارویی فوق العاده ای دارد که نباید از آنها غافل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: با هدف گسترش کشت گیاهان دارویی در این شهرستان بذر گیاهان به صورت رایگان توزیع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
کارآفرین برتر استان اصفهان با رعایت اصول کشاورزی و روش های نوین آبیاری توانسته است در سال بیش از 24 تن گیاهان دارویی و 70 نوع عرقیجات تولید کند.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال مهدی کشیر در زمینه کشت و صنعت و داروسازی با اشاره به ساخت کپسول دارویی کولمیگان عنوان کرد: کپسول کولمیگان گیاه اسانس ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس مسئول باغبانی جهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: گل محمدی 7 هکتار از مزارع شهرستان طارم را به خود اختصاص داد که از این سطح 7 تن نیز گل محمدی برداشت شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۵    
زگیل تومورهای خوش خیم پوستی ناشی از 35 عضو مختلف خانواده پاپیلوماویروس هستند . محققان دریافته اند که افراد دارای دستگاه ایمنی ضعیف تر اغلب بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به زگیل هستند.
حادثه 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سالیان سال است که بخش کشاورزی و خصوصاً گیاهان دارویی از نبودِ شفافیت رنج می برد. حالا و در عصر اطلاعات دیگر این عدمِ شفافیت با حضور استارتاپ ها و کسب و کارهای دانش بنیان به سهولت قابل حل شدن است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۱    
برداشت گیاهان دارویی در 100 هکتار از مزارع شهرستان گچساران آغاز شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۴۰    
دریا قدرتی پور: چهارفصل بودن، اقلیم اصفهان باعث شده که 75 درصد از گونه های گیاهی کشور در اصفهان رشد کند و این استان نسبت به استان های دیگر کشور در این زمینه سرآمد باشد. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایانا در خراسان جنوبی، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع سازمان بیان کرد: فرآوری گیاهان دارویی در استان فقط به صورت بسته بندی و تولید عرقیات انجام می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۲۱    
خشکسالی، برداشت گیاهان دارویی را از مراتع خراسان جنوبی، 44 درصد نسبت به میانگین بلند مدت کاهش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مجری طرح توسعه گیاهان دارویی جهاد کشاورزی کردستان گفت: پیش بینی می شود امسال 365 تن گل محمدی از سطح 360 هکتار زیرکشت این محصول برداشت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از اختصاص هزار و 400 هکتار از اراضی کم بازده این استان به کاشت گیاهان دارویی خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل، کتاب *ژرم پلاسم فندق ایران* منتشر شد. این کتاب توسط دکتر مهران اوچی اردبیلی عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل، حسن نورافکن و ناصر محبعلی پور اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
انواع گیاهان دارویی داخلی در حالی با کمترین نوسان قیمتی در بازار عرضه می شود که فعالان این حوزه می گویند اساسا محصولات وارداتی دارای تغییرات نرخی هستند که با توجه به نوسان قیمت دلار امری طبیعی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به اینکه 1400 هکتار از اراضی کم بازده استان به کاشت گیاهان دارویی اختصاص داده شده است، گفت: لرستان سال گذشته در جذب سهمیه و توزیع کود رتبه اول را کسب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران منطقه کجور مستعد رشد، تولید و پرورش 250 نوع گیاهان دارویی است که در اغلب مناطق به صورت خودرو می روید. کشت گل محمدی هم یکی از گیاهانی است که از سال 1391 در این منطقه پرورش یافت و بیش از یک دهه جای خود را در بین سایر محصولات باغی در غرب مازندران باز کرده است به نوعی اردیبهشت و خرداد که ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
کشت گیاهان دارویی و تولید فراورده های آن می تواند به عنوان یک ضرورت ملی در چارچوب یک برنامه مشخص و جامع، خودکفایی دارویی، اشتغال و توسعه بخش کشاورزی را به دنبال داشته و عامل مهمی برای ارزآوری کشور باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۵:۵۸    
تغییر الگوی کشت اصفهان به سمت گیاهان کم آب بر در راستای مقابله با بحران خشک سالی از سیاست های اعمال شده در سال های اخیر بوده است که در این میان توجه به کشت گیاهان دارویی گزینه ای مناسب برای اشتغال و درآمدزایی در سال های خشک سالی به شمار رفته است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۵۸    
رویداد ایده شو با موضوع گیاهان دارویی در پردیس شهید زارعی یاسوج برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه در سال گذشته بیش از33 هزار تن انواع گیاهان دارویی از مزارع استان برداشت شد، گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان نسبت به سال قبل 14 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تعاونی گل محمدی و گیاهان دارویی منطقه دودانگه ساری گفت: برداشت گل محمدی در منطقه بخش دشت تمام شد، ولی در بخش کوهستانی از جمله روستاهای بندرج، پرکوه و مناطق بنافت همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۲۲    
مدیر کل دفتر بهره برداری گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، کهگیلویه و بویر احمد را برای کشت و فراوری گیاهان دارویی را مطلوب تر از دیگر نقاط کشور دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
یک واحد آموزشی فنی و حرفه ای گیاهان داوریی و داورهای گیاهی در روستای سیاهحومه بانه با هدف ارتقاء آگاهی علاقه مندان به این رشته افتتاح شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
20 هزار هکتار از اراضی شهرستان کوهسرخ رویشگاه آنغوزه است اما طی 2 تا 3 سال اخیر برداشت های بی رویه و از سویی خشکسالی موجب کاهش پوشش و تراکم این گیاه دارویی شده است.
تماد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۰    
تفاهم نامه همکاری شرکت تماد با دانشگاه فردوسی مشهد شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) بزرگترین تولید کننده مواد موثره دارویی نارکوتیک و غیر نارکوتیک کشور و یکی از شرکت های گروه دارویی تامین (TPICO) تفاهم نامه همکاری را در حوزه تحقیق ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری میان جهاددانشگاهی و استانداری فارس به منظور راه اندازی مجموعه فرآوری گیاهان دارویی در این استان به امضا رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- خراسان جنوبی قطبی برای تولید گیاهان دارویی بوده که بهره برداری و فرآوری اصولی و علمی از این ظرفیت می تواند راه را برای توسعه این حوزه باز کند و ارزآوری خوبی برای استان داشته باشد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۳۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح شرایط منحصر به فرد این استان در کشت گیاهان دارویی از وزارت جهاد خواست تا سرمایه گذاران را به این استان هدایت کنند؛ معتمدی پور همچنین از برنامه اش برای ایجاد زنجیره کامل ارزش در گیاهان دارویی این استان خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۴۷   + ۱۷ سایت دیگر  
فوق تخصص اطفال کودکان هشدار داد که یکی از رایج ترین و خطرناک ترین باورهای غلط خوراندن مواد گیاهی یا اصطلاحا گیاهان دارویی به نوزادان است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مجری طرح های گیاهان دارویی کشور در یاسوج و در پاسخ به درخواست های رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، از حمایت ویژه وزارت جهاد کشاورزی از فعالان تولید گیاهان دارویی خبر داد و گفت: یارانه کشاورزانی که گیاهان دارویی کاشتند تا پایان این هفته و تسهیلات آنها تا پایان مرداد تعیین تکلیف می شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۱۴    
آیا خونریزی شدید قاعدگی با کمک گیاهان دارویی قابل درمان است؟ بهترین گیاهان برای درمان این بیماری کدامند؟ نحوه استفاده از این گیاهان باید چگونه باشد؟ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح شرایط منحصر به فرد این استان در کشت گیاهان دارویی گفت: 3 هزار تن تولید داریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان جهاددانشگاهی استان گلستان بر اساس آمایش سرزمینی و با رویکرد توسعه گیاهان دارویی و صنایع تکمیلی و تبدیلی این حوزه اقدام به راه اندازی دهکده گیاهان دارویی در گالیکش با بخش های متنوعی از جمله گلخانه، مزرعه نمایشی، سوله فرآوری و ... کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۷    
چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت عظیمی در کشت گیاهان دارویی است که بعضاً از این ظرفیت استفاده شده است اما غفلت اصلی اینجاست که هیچ صنعت فرآوری برای گیاهان دارویی در استان وجود ندارد و گیاهان دارویی به صورت خام فروشی فروخته می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور تاکید کرد: ضروری است ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی تلاش کند تا از خام فروشی محصولات گیاهان دارویی و بالاخص زعفران پرهیز شود و محصولات فرآوری شده در بازار جهانی عرضه شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: ترویج دیم کاری گیاهان دارویی بومی با روش های فنی و راهبردی همگام با طبیعت، راهکاری برای استفاده بهینه از ظرفیت های طبیعی استان اردبیل و تحقق برنامه های اشتغال، تولید، فرآوری و ایجاد ارزش افزوده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با تاکید بر اینکه این استان یکی از استان های بالقوه برای توسعه و کشت گیاهان دارویی است، گفت: در سال 1401 در فارس بالغ بر دو برابر تعهد سطح زیرکشت به وزارت جهاد کشاورزی، گیاهان دارویی کشت شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از تولید اسانس صنعتی توسط دانشمندان و محققان کشور برای اولین بار در سال گذشته خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
داراب- مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از تولید اسانس صنعتی توسط دانشمندان و محققان کشور برای اولین بار در سال گذشته خبر داد.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۷:۵۶    
سیری در ایران/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، موزه گیاهان دارویی کندلوس یکی از جاهای دیدنی استان مازندران است. موزه گیاهان دارویی مجتمع کشاورزی کندلوس در سال 1365 با هدف کشت، پرورش ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - اخوان فرید؛ فعال اقتصادی گفت: با توجه به موقعیت خوب ایران و به ویژه اصفهان در زمینه تولید دارو و گیاهان دارویی، ورود جدی به عرصه صادرات انواع دارو الزامی و نیازمند حمایت ویژه مسئولان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۱    
ایسنا/زنجان کارشناس گیاهان دارویی گفت: اسفرزه، گیاه شفابخش برای درمان یبوست های مزمن است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
به همت مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، کارگاه آموزشی تدوین طرح کسب و کار با رویکردی به حوزه گیاهان دارویی به مدت 4 ساعت از طریق سامانه آموزش های مجازی جهاددانشگاهی و با حضور بیش از 50 نفر از دانشجویان، فناوران، اعضای هیات علمی، تولید کنندگان و علاقمندان این حوزه برگزار شد.
ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی به منظور اهداف خود در حوزه تجاری سازی، 8 راهبرد را تعریف و اجرایی کرده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۲۱   + ۲۱ سایت دیگر  
گروه فناوری: سارا قهرمان زاده مدیر عامل یک شرکت فناوری در حوزه گیاهان دارویی گفت با توجه به نیاز جامعه و بازار مناسب، اقدام به تولید و تجاری سازی گیاه استویا کردیم. استویا یک شیرین کننده طبیعی و مناسب برای بیماران مبتلا به دیابت است. ...