دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۴:۰۹Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبات بازار ارز»

ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
افزایش عرضه ارز، مازاد تراز حساب جاری و راه اندازی ابزار های نوین در مرکز مبادله به ثبات بازار ارز کمک خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۱۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از بررسی طرح ریال آف شور برای استفاده در بازارهای عراق و افغانستان خبر داد و گفت: به زودی صندوق تثبیت ارزی راه اندازی می شود تا در مواقع بحران به این واسطه منابع لازم را در اختیار داشته باشیم و از روش های مختلف برای ثبات بازار ارز در کشور استفاده شود.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
نقدینه - رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به برخی برنامه های این بانک برای مدیریت بازار ارز عنوان کرد: باید بتوانیم در مرکز مبادله از ابزارهای مختلف بازار از جمله سلف، سوآپ استفاده کنیم ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، با تصمیم جدید بانک مرکزی مبنی بر الزام به داشتن حساب ارزی برای دریافت کنندگان ارز، دست دلالان از این بازار قطع شد. این اقدام آرامش بازار ارز را به همراه داشت و در روز های پس از تعطیلات نوروز شاهد ثبات بازار ارز و حتی کاهش قیمت ها در این بازار بودیم. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا فرزین برای استمرار ثبات بازار ارز از ابزارهای جدیدی استفاده خواهد کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نقش پررنگ دولت در افزایش تولید شرکت های بورسی، گفت: پیش بینی می شود شاخص بورس بتواند در صورت ثبات بازار ارز و عدم اتخاذ برخی تصمیمات در سیاست گذاری ها، روند رو به رشد خود را ادامه دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است: دولتی که در خروج اقتصاد از رکود تورمی و ثبات در بازار ارز ناتوان است، با بگیر و ببند و مالیات گرفتن می خواهد بازار مسکن را مهار کند، اما نخواهد تولنست.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: توافق ارزی با امارات به تسهیل تجارت خارجی و ثبات بازار ارز منجر خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
توافق دیپلماتیک که فصلی نو در دیپلماسی منطقه غرب آسیا به حساب می آید از روز جمعه تاکنون آثار مثبت خود را در بازار ارز نیزنشان داده است و از همان روز با شروع معاملات قیمت ها ریزشی شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۳۷   + ۱۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: دولت با تکیه بر هوشیاری مردم به عنوان اصلی ترین پشتیبان خود، بر مشکلات فائق خواهد آمد و بار دیگر دشمنان را ناکام خواهد گذاشت.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۸    
سرمقاله ثبات بازار ارز نیاز افزایش ذخایر ارزی و حرکت بانک مرکزی به سمت استقلال است. تنگناهای ارزی منجر به رشد قیمت دلار شده است. در چند ماه اخیر اتفاقات زیادی بر بازار ارز تاثیر گذاشته اند. همواره سیاست های یکسانی برای بازار ارز و کنترل قیمت ها پیاده شده است ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۶:۳۵    
رئیس جمهور به تیم اقتصادی دولت مأموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان و با در نظر گرفتن اهمیت و ابعاد مسئله، همه توان خود را برای اجرای سیاست های ارزی در جهت ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی ها اتخاذ کنند.
سلام نو / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۲:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: دشمن وقتی در اغتشاشات ناکام ماند، التهاب آفرینی در بازار را دنبال می کند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۰:۲۷    
وحید شقاقی شهری ؛ اقتصاددان شاخص های کلان نشان می دهد که اقتصاد ایران قابل کنترل است؛ البته این قابل کنترل بودن به منزله وضعیت خوب نیست، بلکه به این معناست که می توان شرایطی که با آن سروکار داریم را به شرایط بهتری هدایت کرد ...
رئیس جمهور به تیم اقتصادی دولت ماموریت داد با استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان، بهره گیری از همکاری دیگر بخش ها و با در نظر گرفتن اهمیت و ابعاد مسئله، همه توان خود را برای اجرای سیاست های ارزی در جهت ایجاد ثبات در بازار و رفع نگرانی ها در این زمینه به کار گیرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۱    
احمد لواسانی و عبدالحمید انصاری هر دو باور دارند که راه اندازی مرکز مبادلات ارزی در شرایط کنونی می تواند به ثبات بازار ارز کمک کند.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: آمار اشتغال پاییز امسال تائید کننده و در تداوم روند سرمایه گذاری اقتصادی و نرخ رشد 6 ماه نخست 1401 است؛ خالص اشتغال در این فصل نسبت به فصل مشابه سال قبل بیش از 530 هزار نفر افزایش داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری المیادین در یادداشتی به تشریح نقش آمریکا در برهم زدن ثبات بازار ارز در عراق پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رژیم ارزی شناور، سفته بازی در اقتصاد امارات را افزایش می دهد و به این ترتیب ثبات بازار ارز را با مخاطرات جدی و حیاتی مواجه می کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۳۵    
این را دکتر احمد عزیزی، معاون اسبق بانک مرکزی و مدیرعامل پیشین بانک ملی PLC لندن می گوید. دکتر احمد عزیزی در گفت وگو با فردای اقتصاد به نکاتی از صحبت های اخیر محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی پرداخته و برخی از سیاست های اعمالی ازسوی او را خطرناک توصیف می کند. ...
محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در توئیتر نوشت: نرخ دلار، امروز 43389 تومان در تمامی صرافی ها بود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بانک مرکزی در واکنش به یادداشت روزنامه سازندگی در تاریخ 14 دی ماه با عنوان راه حل خطا؛ چرا تغییر رئیس کل بانک مرکزی چاره نیست؟ به مطالب منتشر شده در این یادداشت اشاره کرد و نوشت ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
هم میهن نوشت: روز گذشته دامنه نوسان در بازار متشکل ارزی مطابق با تصمیم بانک مرکزی حذف شد. کارشناسان و تحلیل گران بازار معتقدند که با این اقدام به تدریج نرخ بازار آزاد به بازار رسمی نزدیک و حتی منجر به کاهش تقاضا های کاذب موجود در بازار خواهد شد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
ابتدای ماه جاری محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی از عرضه دلار 28500 تومان در سامانه نیما به مدت یک سال خبر داد و پس از آن معاون اول رییس جمهوری و وزیر اقتصاد توزیع ارز 28 هزار و 500 تومان را تایید کردند و خاندوزی اعلام کرد متاسفانه برخی با تفسیر های غلط تصور کردند منظور دولت تثبیت نرخ ارز در یک نرخ ...
اقتصاد ایران: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون با رئیس کل جدید بانک مرکزی خبر داد و گفت: توافق شد که رویکرد سیاست ها ایجاد ثبات در بازار ارز باشد و این سیاست ها مغایرتی با نرخ ارز شناور مدیریت شده نداشته باشد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی، افزایش رفاه عمومی، ثبات بازار ارز و کمک به تولید را از مزایای سیاست جدید ارزی بانک مرکزی عنوان می کنند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۹:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
دولت به دنبال تثبیت نرخ از روی یک رقم خاص نیست و به دنبال ایجاد ثبات بازار ارز در حول سامانه نیما است. این جمله ای بود که احسان خاندوزی وزیر اقتصاد چندساعت پس از اظهار نظر رییس کمیسیون اقتصادی گفت.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، شامگاه شنبه، 17دی ماه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری، به توضیح تحولات اقتصاد کلان در ماه های اخیر پرداخت. ...
دولت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با اشاره به تلاش دولت برای مهار فشار تورمی بر مردم، تاکید کرد: دولت از منضبط کردن خود، کاهش کسری بودجه و عدم استقراض از بانک مرکزی آغاز، در گام بعد خلق پول شبکه بانکی را مدیریت کرد و در گام سوم ثبات بازار ارز را دنبال می کند.
صدای ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، خاندوزی در گفت وگو با شبکه خبر اظهار کرد: در همان 6 ماه اول دولت سیزدهم تورم نقطه به نقطه ما 24-25 درصد و تورم اعلامی بانک مرکزی 29.5 درصد کاهش یافت که این نشان می دهد از عدد 10-15 درصدی هم که من اعلام کردم اگر دولت جدید کاری نکند، تورم 10-15 درصد پایین می آید، پایین آمده بود ...
عصر امروز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: دولت به دنبال تثبیت نرخ از روی یک رقم خاص نیست و به دنبال ایجاد ثبات بازار ارز در حول سامانه نیما است.
وزیر اقتصاد با اشاره به تلاش دولت برای مهار فشار تورمی بر مردم، تاکید کرد: دولت از منضبط کردن خود، کاهش کسری بودجه و عدم استقراض از بانک مرکزی آغاز، در گام بعد خلق پول شبکه بانکی را مدیریت کرد و در گام سوم ثبات بازار ارز را دنبال می کند.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد: دولت عزمش را جزم کرده در جهت حمایت از تولید و بخش واقعی اقتصاد، مقابل ویژه خواری بایستد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۲۳:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: به دنبال ثبات بازار ارز حول سامانه نیما خواهیم بود ولی نرخی را تثبیت نمی کنیم و قیمت می تواند نوسان داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۲۲:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: دولت به دنبال تثبیت نرخ از روی یک رقم خاص نیست و به دنبال ایجاد ثبات بازار ارز در حول سامانه نیما است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی نوسانات اخیر نرخ ارز و تغییر رئیس کل بانک مرکزی، فعالان اقتصادی به ویژه صادرکنندگان از ابهام در سیاست های ارزی دولت نگران بوده و به جای تثبیت نرخ ارز، خواستار ثبات غیردستوری در بازار ارز هستند.
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۴:۳۱    
طی چند روز گذشته ثبات بازار ارز و سکون قیمت دلار رخ داده است. امروز نیز قیمت دلار نسبت به روز قبل هیچ تغییری نداشت و همان مرز 38 هزار تومانی را حفظ کرد. اما نرخ دلار بازار متشکل در مقایسه با دو روز قبل 1.6 درصد بیشتر شد و به مرز 37 هزار و 500 تومان رسید. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۸:۱۰    
تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: تا زمانی که اقتصاد مردمی نشود، بعید می دانم با تغییر مدیران در حوزه های مختلف شاهد تثبیت قیمت ارز باشیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۳۸ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات رییس جدید بانک مرکزی درباره ارز 28 هزار و 500 تومانی گفت: برنامه دولت ایجاد ثبات نسبی در همه حوزه ها از جمله بازار ارز است. رییس بانک مرکزی محدوده ای از کالاهای اساسی را مطرح کردند که بتواند با ارز نیمایی تهیه شود ...
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۰:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
سیاستگذار با هدف قرار دادن ثبات بازار ارز به جای تعیین یک قیمت خاص، می تواند راهبرد عملیاتی تری را پی ریزی کند. ضمن آنکه کنترل متغیرهای پولی و تعمیق بازار ارز می تواند به ثبات بازار در جهت نظام شناور مدیریت شده تک نرخی در بلندمدت کمک کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر گروه اقتصاد پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی با عنوان ثبات بازار ارز چگونه؟ به ارائه نکاتی در این حوزه پرداخته است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ این روزها افزایش قیمت ارز و کاهش قدرت پول ملی، مشکلات فراوانی برای اقتصاد ایران از جمله افزایش افسارگسیخته قیمتها را به دنبال دارد. این امر موجب نارضایتی عموم مردم شده است و زمینه سوء استفاده سودجویان داخلی و دشمنان خارجی را فراهم می کند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: باید بر مواضع خودمان دفاع کنیم، اما نباید سیاست هایی در پیش بگیریم که هزینه های اقتصادی بر کشور تحمیل کند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، علی صالح آبادی در صحن مجلس با ارائه آمار صادرات و فروش ارز اظهار داشت: امسال تا آذرماه 33.5 میلیارد دلار در سامانه نیما ارز عرضه و خریداری شده که این میزان سال گذشته در مدت مشابه 19.6 میلیارد دلار بوده که حاکی از افزایش 71 درصدی عرضه ارز در سامانه نیما است. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۷    
قالیباف: مالیات بر عایدی سرمایه که می تواند در ثبات بازار ارز موثر باشد در روزهای آینده تصویب می شود
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۲۲:۳۹    
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر سامانه پیام کوتاه 30002323 * با توجه به توفیقات دولت جهادی و انقلابی در صادرات نفتی و غیر نفتی، افزایش رشد اقتصادی، برگشت فضای آرام کسب و کار و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده، روابط خوب تجاری با کشورهای همسایه، موفقیت در مهار کرونا ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار ارز گفت: اصولا وقتی شرایط تورمی باشد و این تورم میل به صعود داشته باشد خیلی از اقدامات و راهکارهایی که بانک مرکزی و فعالان اقتصادی ارائه می دهند جواب نمی دهد.