جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۴:۴۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارز نیما»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند، میانگین نرخ دلار نیما در سال گذشته حدود 28 هزار تومان بوده و در حال حاضر به 38 تا 39 هزار تومان رسیده است که این موضوع می تواند سودآوری شرکت های بورسی را به شدت افزایش دهد.
جی اس ام   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۸:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
فعالان بازار دیجیتال: جایگزینی ارز نیما با ارز سامانه جدید بانک مرکزی بهبودی ایجاد نکرده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۶:۲۲    
عباس کبرایی زاده ، رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت:یکی از اقدامات سال گذشته دولت حذف ارز 4200 تومان بود و تخصیص نیما که حالا خود ارز نیما هم تثبیت شده روی 28 هزار و 500 تومان و خود این یک تورم ویژه ای را در بخش تولید و همین طور در بخش واردات دارو ایجاد کرد.
می متالز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - یک کارشناس فولادی گفت: اگرچه عرضه نیمایی از عرضه آزاد پایین تر است؛ اما هزینه مالی که ایجاد می کند، بیشتر است. از طرفی واردات کالا با ارز نیما به دلیل گردش پیچیده ای که برای گرفتن این ارز وجود دارد، کار را تا کمی سخت می کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۳۷    
تامین ارز مواد اولیه به ویژه در ماه های پایانی سال قبل مسیر پر پیچ و خمی طی کرد و در نهایت هم از ارز نیما به ارز حواله مرکز مبادله ارز و طلا تغییر کرد؛ حالا باید دید وضعیت تامین در سال جاری چطور پیش خواهد رفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۳:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
تامین ارز مواد اولیه به ویژه در ماه های پایانی سال قبل مسیر پر پیچ و خمی طی کرد و در نهایت هم از ارز نیما به ارز حواله مرکز مبادله ارز و طلا تغییر کرد؛ حالا باید دید وضعیت تامین در سال جاری چطور پیش خواهد رفت.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی می گوید حتماً وضعیت بازار ارز نیما و بازار مبادله در سال جدید بهتر خواهد شد.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۱۲۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با گشایشی که در سفر امارات برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور با استفاده از ارز درهم به وجود آمد و گشایش جدیدی که در عراق به وجود می آید، حتماً وضعیت بازار ارز نیما و بازار مبادله در سال جدید بهتر خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت در پاسخ به سوال ایسنا، درباره تخصیص ارز مواد اولیه بعد از آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا و تاثیر نرخ ارز بر قیمت ها، گفت: بر اساس سیاست های بانک مرکزی، عمده نیازهای ارزی تولیدکنندگان در تالار دوم تامین خواهد شد، اما نمی توان گفت همه کالاها افزایش قیمت خواهند داشت ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۱    
تحلیلگر بورس، شاخصه بازار سهام را در سال 1401، ویژگی جاماندگی آن در مقابل بازارهای رقیب دانست و گفت: افت قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی، ریسک های بین المللی، اختلاف نرخ ارز نیما و بازار آزاد و برخی مولفه های دیگر باعث شدند تا بازار سرمایه نتواند مانند سایر بازارها روی موج صعودی قرار گیرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به تاثیرات نرخ ارز در زندگی روزمره ما، آشنایی با انواع مفاهیم و اصطلاحات بازار ارز می تواند مهم باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه درخصوص نرخ ارزی بودجه سال آینده بیان کرد: اساسا هیچ ابهامی در نرخ ارز وجود ندارد. ارز نیما یعنی 28500 تومان با پشتوانه صادرات نفتی دولت تامین می شود، یعنی هر ارزی که دولت از صادرات نفت به دست می آورد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا: دبیر انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی گفت: در حال حاضر مقرر شده همه موبایل های زیر 600 دلار با ارز تالار دوم مرکز مبادله ارز و طلا وارد شود، اما هنوز موبایل های بالای 600 دلار با ارز حاصل از صادرات خود وارد می شوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی مدل های اقتصادی، در صورت نبود تحریم ها، نرخ دلار در پایان سال جاری در حدود 26 الی 27 هزار تومان و با در نظر گرفتن تحریم ها در حدود 42 هزار تومان قرار می گرفت ...
احمد حاتمی یزدی، مدیرعامل اسبق بانک صادرات گفت: بانک مرکزی نرخ تسعیر اقلام پولی و دارایی ها و بدهی های ارزی بانک ها و موسسات، در پایان سالی مالی 1400 را برای هر یورو 22 هزار تومان و برای هر دلار نیز20 هزار تومان اعلام کرده است ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قاچاق معکوس موبایل، پدیده ای جدید در بازار تلفن همراه کشور محسوب می شود که به اذعان معاون وزیر صمت و دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تخصیص ارز نیمایی به این کالا و تفاوت نرخ آن با بازار آزاد، باعث پدید آمدن این معضل شده است.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، جدیدترین اطلاعات معاملات ارزی در مرکز مبادله ایران نشان می دهد تا ساعت 13:30 دقیقه امروز، عرضه ارز نیما با نرخ میانگین 28 هزار و 500 تومن به میزان 148 میلیون یورو بوده است که از این تعداد، 22.5 میلیون یورو معامله شده است. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۸:۴۵    
گران شدن قیمت کالاها مخصوصا اقلام وارداتی در هفته های اخیر نشان می دهد استراتژی دولت و بانک مرکزی برای تمرکز روی نرخ ارز نیما موثر نبوده و در نهایت این قیمت دلار در بازار آزاد است که قیمت نهایی بسیاری از کالاها را تعیین می کند
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیریت توسعه صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، نحوه قیمت گذاری محصولات پتروشیمی را همانند سابق در چارچوب دستورالعمل تنظیم بازار و نرخ 28500 تومانی ارز نیما اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس کل پیشین بانک مرکزی گفت: اگر اصرار بر4200جدید (28500) برای کالاهای اساسی دارند، آنرا تثبیت، ولی نرخ نیما و آزاد را به هم نزدیک کنید.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، اوضاع و احوال بازار ارز مدتی است که با سیاست های تثبیتی جدید بانک مرکزی آرام گرفته؛ البته اگر سودجویان و دلالان بازار امان دهند! از زمانی که ارز توافقی بنا به تصمیم محمدرضا فرزین؛ رئیس کل جدید بانک مرکزی حذف و ارز نیما در محدوده 28 هزار و 500 تومانی مشخص شد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
سازوکار بازار متشکل ارزی مشخص بود، اما سازوکار مرکز مبادله ارز و طلا که جایگزین آن خواهد شد، مشخص نیست اگر سازوکار یکسان است که شفاف سازی نیاز ندارد در غیر این صورت باید شفاف سازی صورت گیرد. در باب ارز نیما هم باید گفت که حجم زیادی از اظهارنظر در متولیان بدنه دولت وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به کاهش ردیف های بودجه ای این سازمان در لایحه بودجه 1402، ضمن درخواست نسبت به اصلاح اعتبارات، گفت: بودجه 69 هزار میلیارد تومانی برای دارو کافی نیست و چنین وضعیت بودجه ای منجر به کمبود در حوزه دارو می شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۵۵   + ۴۰ سایت دیگر  
با توجه به مابه التفاوت نرخ 23 هزار تومانی تسعیر در بودجه و نرخ نیما که 28 هزار و 500 تومان است، حدود 140 هزار میلیارد تومان منابع ریالی بیشتر از این محل به دولت خواهد رسید و یکی از پیشنهادات مهم در این خصوص اضافه شدن این رقم به یارانه ها است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اصطلاح ارز نیمایی و سامانه نیما در بین کارشناسان و فعالان این عرصه شناخته شده بود، اما شاید در بین عامه شهروندان، اخیرا معروف تر از همیشه شده و دلیل این شهرت نیز آن گاه رخ داد که محمدرضا فرزین ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۴۸    
کرمان- فرصت های تجاری ایران در ترکیه، اهمیت اعلام اولویت های صادراتی و انتقاد از تفاوت 30 درصدی ارز نیما و آزاد در نشست تبیین فرصت های تجاری ایران در ترکیه با محوریت استان کرمان بررسی شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۳    
دولت برای کنترل تورم ابزارهای مالی مختلفی در اختیار دارد که تاکنون سعی کرده از تمامی آنها بهره جوید؛ از نرخ سود بانکی گرفته تا تخصیص ارز به کالاهای اساسی.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
یکی از اقتصاددانان حاضر در جلسه با رئیس کل بانک مرکزی، موضوعات مطرح شده در این نشست را تشریح کرد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۹:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
نرخ تثبیتی 28 هزار و 500 تومانی برای ارز سامانه نیما حالا به محل تقابل دولت و مجلس تبدیل شده است. در حالی که بانک مرکزی پس از تغییرات در سطح رییس کل، برنامه تثبیت نرخ ارز سامانه نیما را در پیش گرفته، محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس این کار را غیرقانونی می داند.
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۶:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از تثبیت نرخ ارز نیما در قیمت 28 هزار و 500 تومان خبر داده و معاون اول رئیس جمهور از تثبیت ارز کالاهای اساسی تا 2 سال آینده دفاع می کند و هنوز این اختلاف برطرف نشده که وزیر اقتصاد اعلام کرده متاسفانه برخی با تفسیرهای غلط تصور کردند منظور دولت تثبیت نرخ ارز در یک نرخ خاص است اما ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:احسان خاندوزی گفت: برنامه دولت تثبیت به معنای میخکوب کردن نرخ ارز نیست بلکه به دنبال ثبات بخشی به بازار و مدیریت نرخ حول سامانه نیماست.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۶    
محمدرضا فرزین، رئیس جدید بانک مرکزی، سیاست دولت را تثبیت نرخ ارز دانسته و در این راستا نرخ جدید دلار نیمایی را 28 هزار و 500 تومان اعلام کرد. رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران در این خصوص می گوید: این تغییر خوب است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۷:۰۲    
به گفته کارشناسان اختلاف ارز نیما و بازار آزاد دردسر بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی خواهد بود زیرا شرکت های کوچک به دلیل اختلاف ارز بازار آزاد و نیما ممکن است درآمد صادراتی خود را به داخل کشور برنگردانند و دولت مجبور به اجرای سیاست های قهری شود.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۰:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: برنامه ارزی دولت تثبیت به معنای میخکوب کردن نرخ ارز نیست بلکه به دنبال ثبات بخشی به بازار و مدیریت نرخ حول سامانه نیما است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۳:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره جامعه صنعت کفش کشور با بیان اینکه در حال حاضر تفاوت نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد به معضلی برای صادرکنندگان تبدیل شده است، گفت که ایران می تواند به قطب تولید و صادرات کفش در منطقه تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: برنامه ریزی منسجمی انجام شده است تا با همکاری بخش های مختلف حلقه های مفقوده محصولات زنجیره ارزش پتروشیمی را که امروز واردکننده آنها هستیم در داخل داشته باشیم.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، ایرج ندیمی، کارشناس اقتصادی و نماینده سابق مجلس درباره اظهارنظر اخیررئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تثبیت نرخ ارز به خبرنگار ایبِنا گفت: تثبیت نرخ ارز با دو منظور مورد توجه قرار گرفته است ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سفر رئیس کل بانک مرکزی در صورت داشتن دستاورد واقعی می تواند به کم شدن فاصله ارز نیما و بازار آزاد کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۸   + ۳۷ سایت دیگر  
با سیاست جدید تثبیت نرخ ارز نیمایی، نرخ ارز برای یک بازه مشخص پیش بینی پذیر خواهد شد و اگر بانک مرکزی در این بخش درست عمل کند، قطعا قادر به کنترل انتظارات تورمی خواهد بود.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
یک اقتصاددان ضمن انتقاد از تصمیم مجلس به دلیل افزایش تعداد مناطق آزاد، افزایش فاصله قیمت ارز نیما و آزاد را انگیزه ای برای افزایش قاچاق از طریق این نواحی دانست.
سلام نو / پرسش   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی رییس سابق بانک مرکزی با انتشار پیامی در صفحه شخصی اش در فضای مجازی به تصمیم ارزی دولت واکنش نشان داد.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۴:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی رییس اسبق بانک مرکزی، در واکنش به تصمیم ارزی دولت در توییتی سوال کرد: اگر قیمت ارز آزاد از نیما فاصله بگیرد، تثبیت نرخ ارز و رانت را ادامه می دهید یا افزایش قیمت کالاهای اساسی؟
می متالز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - صنعت فلزات اساسی در بازار سرمایه، دومین صنعت بزرگ بوده و فولاد مبارکه اصفهان بزرگ ترین شرکت این صنعت است. شاخص کل و شاخص فلزات اساسی همبستگی زیادی دارند و رشد تقریبا برابری داشته اند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره اتحادیه فناوران رایانه خاطر نشان کرد: به نظر می رسد عدم تمایل برای فروش موبایل در بازار تداوم پیدا نکند و با اقداماتی که صنف در دستور کار قرار داده است قیمت ها سامان پیدا خواهند کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: افزایش قیمت کالاهای اساسی اثر خود را در قالب تورم بیش از 50 درصدی نشان می دهد اما افزایش قیمت تمام شده تولیدات یک نقطه بسیار حساسی است که پذیرفتن نرخ معاملاتی ارز توافقاتی برای برخی از شرکت ها و صنایع که صادرات محور و ارزآور هستند باعث افزایش سود آنها خواهد شد و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۳۶ سایت دیگر  
در چند روز اخیر و همزمان با اوج گیری التهابات ارزی، شاهد شکل گیری یک مسیر دوگانه در بازار تلفن همراه بوده ایم.
برترین ها / آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۲۱:۳۸   + ۸۸ سایت دیگر  
رئیس کل جدید بانک مرکزی در اولین اظهارات خود درباره قیمت دلار صحبت کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بورس کالا به تازگی به شرکت های عرضه کننده ابلاغ کرده است از 12 دی برای محصولاتی که نرخ ارز در قیمت پایه آن ها محاسبه می شود، می توانند قیمت پایه خود را بر اساس نرخ دلار نیما تا دلار توافقی، محاسبه و اعمال کنند ...