شنبه ۰۱ مهرساعت ۲۱:۵۱Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضایعه نخاعی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۶    
رئیس انجمن ضایعه نخاعی استان همدان با بیان اینکه عدم تحویل بیمارستان شهید بهشتی به بهزیستی مشکلات بسیاری را برای بیماران ضایعه نخاعی ایجاد کرده است گفت: مسئولان فکری به حال توانیابان کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۳    
جمعی از معاونین و کارشناسان حوزه توانبخشی و اورژانس اجتماعی بهزیستی شهریار به عیادت مددجوی ضایعه نخاعی که زن سرپرست خانوار نیز می باشد به بیمارستان رفتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۳    
توان یاب ضایعه نخاعی: لحظه ای که ربات را پوشیدم، روی پاهایم ایستادم و اولین قدم هایم را بعد از 26 سال، آن هم در مسیر پیاده روی اربعین برداشتم، فراموش نمی کنم ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۰:۳۱    
زهرا خلجی-روزنامه نگار اسکلت بیرونی روباتیک اختراعی در قواره معجزه برای افراد توانیاب است که به دلیل آسیب نخاعی قدرت تحرک خود را از دست داده اند. یک شرکت دانش بنیان ایرانی مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با ساخت این روبات تاکنون به راه رفتن 51فرد دچار ضایعه نخاعی کمک کرده است ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اسکلت بیرونی روباتیک اختراعی در قواره معجزه برای افراد توانیاب است که به دلیل آسیب نخاعی قدرت تحرک خود را از دست داده اند. یک شرکت دانش بنیان ایرانی مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با ساخت این روبات تاکنون به راه رفتن 51فرد دچار ضایعه نخاعی کمک کرده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۵۵   + ۴۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک بانوی معلول و دارای ضایعه نخاعی برای نخستین بار توانسته است با کمک ربات اسکلت بیرونی و حمایت همراه اول پای در مسیر اربعین بگذارد. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در میان زائران میلیونی اربعین، یک نفر حال متفاوتی دارد. بانوی قطع نخاع ایرانی که روی ویلچر نشسته و به طی طریق زائران می نگرد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
این بانو برای نخستین بار توانسته با غلبه بر محدودیت ها با حمایت همراه اول و بهره گیری از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد ساخت شرکت پداسیس، در راهپیمایی اربعین حضور یابد و در این رویداد باشکوه گام بردارد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۳۴    
"ولی حامی" معلول ضایعه نخاعی است که با استقرار در مرز مهران کار تعمیر ویلچر زائران را انجام می دهد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بازتاب/ ولی حامی از افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی اهل ایلام است که مهارت خاصی در تعمیر وسایل توانبخشی دارد و همه ساله در ایام اربعین حسینی با حضور و استقرار در مهران به زائران خدمت می کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۱۲    
برنامه ی ارتقاء توانمندی افراد دارای معلولیت در حیطه معلولیت های شنوایی ، بینایی، ضایعه نخاعی و سالمندان در سال جاری اجرا خواهد شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۰۸    
صبح روز پنجم شهریور ماه ، سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی گیلان باتفاق محمد برهود رئیس اداره پذیرش بهزیستی استان و موسی شرافتی رئیس بهزیستی شهرستان خمام ،ضمن بازدید از منزل معلول ضایعه نخاعی در یکی از محلات شهرستان خمام و دیدار صمیمانه با اعضای خانواده ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی در نمایشگاه دستاوردهای دولت سیزدهم با شعار ((باهم ساختیم)) گفت: در دولت سیزدهم اقدامات بسیار مثبتی در حوزه توانبخشی در راستای حمایت و توانمندسازی افراد دارای معلولیت رقم خورده است
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ما در مرکز مراقبت از زخم و استومی به بیمارانی که دچار زخم های مزمن و حاد شده اند کمک می کنیم. مراقبت از زخم های پای دیابتی و مدیریت پای دیابتی مراقبت از زخم بستر و زخم هایی که در اثر فشار بیش از حد معمول در بیماران ایجاد میشوند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل پیشین انجمن معلولان ضایعه نخاعی خراسان رضوی از فشارهای اقتصادی بر این قشر و کمبود تجهیزات آنان خبر داد.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در دوسال گذشته حدود 170 معلول ضایعه نخایی که در این مرکز پرونده داشتند اغلب به خاطر زخم بستر و عفونت فوت کرده اند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
باید به صورت شبانه روزی پرستار، همراه و کمک داشته باشد و بسیاری از خانواده ها در این راه پیر شدند و توان انجام کارهای شخصی بیمار را ندارند. حتی مبلغی که بهزیستی واریز می کند هم برای انجام امورات پرستاری بیماران و افراد دارای معلولیت بسیار کم است.
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۵۹   + ۳۵ سایت دیگر  
فیزیکدان برجسته دانشگاه هاروارد به همراهی گروهی از دانشمندان شامل امیر سراج اخترفیزیک دان ایرانی سعی دارد وجود بیگانگان را تا کمتر از یک ماه آینده ثابت کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۹    
رویا ولی محمد آبادی مسئول مجتمع شهید مهران اسدی بهزیستی شهریار از پرداخت هدایای نقدی جهت کمک هزینه توانبخشی به 23 معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی خبر داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۱    
رئیس بهزیستی شهرستان شهریار از انجمن نیکوکاران برنا جهت حمایت از معلولین ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی شهریار تقدیر کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۴:۲۱    
گزارش پخش شده سیمای البرز از بررسی وضعیت مناسب سازی اماکن و معابر عمومی شهر با همراهی یکی از افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی به مناسبت هفته بهزیستی
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۶:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ربات اسکلت بیرونی با نام تجاری "اِکسپو" یک ربات پوشیدنی اسکلت بیرونی پایین تنه است که از سوی محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به تولید رسیده و در حال حاضر نسخه ششم آن برای استفاده از محیط های شهری و کلینیکی به عنوان یک ابزار کمک حرکتی در اختیار توان یابان کشور قرار گرفته ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۱    
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی بهزیستی لرستان، یک دوره مسابقات دارت ویژه معلولین ضایعه نخاعی بمناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی به میزبانی انجمن ضایعه نخاعی شهرستان خرم آباد برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۱:۰۲    
گزارش صدا وسیمای البرز از کارفرمای موفق با معلولیت ضایعه نخاعی
بسیج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۲۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بهزیستی شهرستان ری به مناسبت هفته بهزیستی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرری سخنرانی کرد. همچنین در مصلای شهرهای ، ری، حسن آباد فشافویه، باقرشهرو کهریزک میز خدمت برپا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره انجمن معلولان ضایعه نخاعی مازندران با اشاره به فقر امکانات رفاهی این برای قشر گفت: ایجاد مرکز آب درمانی با همکاری شهرداری ها و خیران، ایجاد مرکز تحت حاد برای حمایت و بازگردانی معلولان دچار آسیب از جمله برنامه هایی است که دنبال می شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۳    
مناسب سازی منزل مددجوی ضایعه نخاعی با همکاری گروه جهادی شورای وحدت، کارشناس مسئول حوزه مشارکت ها و مرکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی (موسسه آواز سلامت فرتاک) شهرستان پردیس پذیرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۰:۱۲    
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال 150 مددجوی دارای معلولیت بینایی، شنوایی، ضایعه نخاعی و سالمند از خدمات طرح ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان در استان بهره مند می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۸:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال 150 مددجوی دارای معلولیت بینایی، شنوایی، ضایعه نخاعی و سالمند از خدمات طرح ارتقای توانمندی افراد دارای معلولیت و سالمندان در استان بهره مند می شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
در مرکز توانیاب 80 نفر از افراد دارای آسیب نخاعی، توسط متخصص اورولوژی به صورت رایگان ویزیت شدند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۱:۴۵    
توانخواهان بهزیستی شهرستان رباط کریم توسط انجمن نیکوکاری برنا ویزیت شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با حضور در منزل یکی از ورزشکاران ضایعه نخاعی تحت پوشش خدمات این فدراسیون گفت: فدراسیون هیچ ورزشکار آسیب دیده ای را نا امید نمی کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۲۳:۲۲    
بهزاد شهبازی در راستای بازدیدهای سرزده و مستمر، این بار به مرکز ضایعه نخاعی شهید ادبیان رفت.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
فاش نیوز - نشست صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری و فرمانده نیروی انتظامی با جانبازان ضایعه نخاعی استان در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۱:۴۳    
نشست صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری و فرمانده نیروی انتظامی با جانبازان ضایعه نخاعی استان در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۲:۰۷    
نشست هم اندیشی در خصوص افزایش توانمند سازی، رفع چالش ها و ارائه خدمات ویژه به معلولین ضایعه نخاعی در شهرستان ری برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۰:۴۸    
ایسنا/اصفهان سمانه احسانی نیا هنرمندی است که سال هاست با ضایعه نخاعی دست و پنجه نرم می کند، اما به رسالت خود باور دارد که همان بازتاب امید و انگیزه است. او می گوید امید به زندگی را در نقاشی هایش به تصویر می کشد و این رسالت در آثار او ملموس است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۸    
حق پرستاری با 40درصد افزایش، به حساب معلولان ضایعه نخاعی نزد بانک رفاه واریز شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
درگذشت محمدرضا فهیمی هوادار متعصب تیم فوتبال پرسپولیس هواداران این تیم و باشگاه پرسپولیس را متاثر کرد. فهیمی زمانیکه برای تماشای بازی پرسپولیس در حال سفر به تهران بود بر اثر سانحه تصادف دچار ضایعه نخاعی شد و از آن روز نزدیک به 23 سال روی تخت بیمارستان قرار گرفت و در نهایت پس از تحمل شرایط سخت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ضایعه نخاعی های غرب کشور این روزها زیر سایه عدم بازگشت بیمارستان بهشتی به بهزیستی اند، مسیری که تمامی معلولان و توانیابان همدانی را نیز از خدمات توانبخشی جامع محروم ساخته است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل های فعال در حوزه افراد دارای معلولیت؛ مهم ترین خواسته ها و نکات مد نظر جامعه افراد دارای معلولیت را به مسئولان سازمان بهزیستی منتقل کردند و موضوعاتی چون بازنگری کلی در شیوه نامه های آموزش زبان اشاره ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه استقلال روز گذشته و در پی بالا گرفتن گمانه زنی ها از پرداخت مطالبات لئوناردو پادوانی مدافع برزیلی و سابق خود، رسید پرداخت 100 هزار دلاری به این بازیکن را منتشر کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۱۹    
راه رفتن یک جوان مبتلا به ضایعه نخاعی با پروتزهای عصبی ساخت ایران را مشاهده می کنید.
سلام نو / کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
یحیی گل محمدی علاوه بر دیدار با این معلول از سایر مددجویان و معلولان در آسایشگاه کهریزک استان البرز دیدار داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بیش از 3500 معلول ضایعه نخاعی و بسترگرای تحت پوشش به طور مستمر نیازمند لوازم بهداشتی و تجهیزات توانبخشی هستند، از خیران درخواست کرد که برای تهیه این لوازم ضروری با بهزیستی مشارکت کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۲:۱۶    
دوره آموزشی و آگاه سازی و پیشگیری از زخم بستر ویژه مددجویان با معلولیت ضایعه نخاعی با تدریس اساتید ژاپنی در محل مرکز نگهداری از افراد دارای معلولیت شبانه روزی مادر تحت نظارت بهزیستی شهرستان فردیس برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۲:۱۶    
روز چهارشنبه دهم خردادماه کارگاه آموزشی یک روزه پیشگیری از زخم بستر به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان ساوجبلاغ و با حضور تنی چند از مددجویان ضایعه نخاعی و خانواده های این عزیزان ،مسئولین مراکز توانبخشی شهرستانهای ساوجبلاغ،نظرآباد و چهارباغ در محل سالن جلسات مجتمع فرهنگی شهر هشتگرد برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت گرامیداشت سالروز عملیات الی بیت المقدس (سوم خرداد فتح خرمشهر) با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران مسابقات ورزشی گرامیداشت شهدای جانباز ضایعه نخاعی استان در مرکز توانبخشی امام علی (ع) برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری- جمعی از جانبازان و معلولین مرکز انجمن ضایعه نخاعی و کارکنان مرکز آموزشی، توانبخشی معلولین استان مازندران، به منظور مشاهده دستاوردها و توانمندیهای صنعت تولید برق از نیروگاه شهیدسلیمی نکا بازدید کردند.