جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۵:۴۹Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مریخ نورد»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ناسا تایید کرد مریخ نورد کنجکاوی پس از 3 تلاش ناموفق، بالاخره توانسته است به خط الراس گدیز والیس مقصد پر مخاطره ای در سیاره سرخ برسد.
برترین ها / دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۱:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
هلیکوپتر نبوغ (Ingenuity) ناسا رکورد جدیدی درزمینه پرواز در مریخ به ثبت رساند. نبوغ در پنجاه ونهمین پرواز خود که چند روز پیش انجام شد، به ارتفاع 20 متری رسید و رکورد قبلی خود، یعنی 6 متر را که در دسامبر سال گذشته ثبت شده بود، شکست.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت از زمان فرود روی مریخ در روز 18 فوریه سال 2021، از دهانه جیزرو (Jezero) این سیاره بازدید کرده و در جستجوی نشانه هایی از حیات باستانی بوده است. این مریخ نورد رباتیک در طول سفر خود با برخی از ویژگی های جالب سیاره سرخ روبرو شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا – آزمایشی که بر روی سطح مریخ انجام شد نشان داد که می توان اکسیژن قابل تنفس را از جو نازک این سیاره سرخ استخراج کرد؛ دراین راستا ناسا در بیانیه ای از موفقیت یک دستگاه کوچک حمل شده توسط مریخ نورد Perseverance در استخراج اکسیژن قابل تنفس از جو مریخ خبر داد. ...
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - مریخ نورد پایداری (Perseverance) ناسا یک عکس سلفی گرفته است. پایداری در حال نگاه به یکی از 10 لوله نمونه ته نشین شده در انبار منطقه ای به نام Three Forks است.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
آووکادوی مریخ جدیدترین مورد از مجموعه گسترده سنگ های سیاره سرخ است که شبیه به اشیاء زمینی به نظر می رسد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۳۰ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا عکس جدیدی از یک سنگ در سیاره سرخ گرفته که بسیار شبیه آووکادو است!
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایتنا - مریخ نورد پرسویرنس هنگامی که در فوریه 2021 روی مریخ فرود آمد، تنها نبود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
آیفون 15 پرو از تیتانیوم ساخته شده است که در مریخ نورد استفاده شده است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۹    
اتحادخبر: در ویدئو زیر، جدیدترین تصویر از مریخ به همراه صدای واقعی را مشاهده می نمایید. این تصویر 360 درجه از مریخ در روز 15 شهریور توسط مریخ نورد استقامت ثبت شده است. میلیارد ها سال پیش این مکان بستر یک دریاچه عظیم بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دستگاه اکسیژن ساز مریخ نورد استقامت به پایان عمر خود رسید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دستگاهی توسط مریخ نورد ناسا، برای اولین بار، آزمایشی جهانی در راستای تولید اکسیژن در مریخ را انجام و به پایان رسانده است. این ابزار به اندازه ای تولید شده است که بتواند یک فضانورد را برای چند ساعت زنده نگه دارد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت چیزی شبیه به باله کوسه و پنجه خرچنگ در مریخ کشف کرده است.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
های رایز یا اچ آی آرآی اس ای، که کوتاه شده (High Resolution Imaging Science Experiment) است، یک دوربین عکاسی با قابلیت های بسیار بالا است که مدارگرد شناسایی مریخ به آن مجهز است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ناسا موفق شد تا با ابزار ماکسی برای شانزدهمین و آخرین بار از طریق مریخ نورد استقامت در مریخ اکسیژن تولید کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۸:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ناسا موفق شد تا با ابزار ماکسی (MOXIE) برای شانزدهمین و آخرین بار از طریق مریخ نورد استقامت (Perseverance) در مریخ اکسیژن تولید کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۷   + ۳۳ سایت دیگر  
بالگرد نبوغ برای پنجاه و هفتمین بار به پرواز درآمده و 217 متر را طی 129 ثانیه طی کرده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا تصاویری از یک لکه خورشیدی عظیم را ثبت کرد که و گفته می شود در روزهای آینده چرخش خورشید به گونه ای خواهد بود که این لکه به سمت زمین نزدیک شود.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا تصاویری از یک لکه خورشیدی عظیم را ثبت کرد که و گفته می شود در روزهای آینده چرخش خورشید به گونه ای خواهد بود که این لکه به سمت زمین نزدیک شود.
اقتصاد آنلاین / صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
کوسه در مریخ؛ مریخ نورد استقامت ناسا در حال انجام کارهای علمی جدی از دهانه Jezero در سیاره سرخ عبور کرد، از میان عکس هایی که این مریخ نورد ثبت کرد، عکسی که در 18 آگوست توسط مریخ نورد گرفته شده است، توجه طرفداران فضایی را به خود جلب کرده است، عکسی که یادآور جانوران دریایی بر روی زمین است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۲۱    
مریخ نورد استقامت از لکه های خورشیدی بزرگی که به سمت زمین در چرخشند تصویربرداری کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۷:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست و به نقل از اسپیس، مریخ نورد استقامت ناسا نگاهی گذرا به یک بخش جالب از خورشید انداخته است که هنوز از زمین قابل مشاهده نیست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۲۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ویدئویی از پرواز بالگرد نبوغ ناسا در آسمان مریخ گرفته است.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ناسا به تازگی ویدیویی منتشر کرده که توسط مریخ نورد استقامت از هلیکوپتر نبوغ تهیه شده است. در این ویدیو نبوغ را می بینیم که از روی سطح مریخ بلند می شود و تا ارتفاع اندکی بالا می رود، سپس دوباره فرود می آید. این پرواز در تاریخ 12 مردادماه انجام شد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
سازمان تحقیقات فضایی هند اخیرا ویدیوهایی از فرودگر Vikram Chandrayaan 3 منتشر کرده است که در آن ماه و زمین در پس زمینه قرار گرفته اند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خورشید ستاره بزرگ مرکز منظومه شمسی که در زمین طلوع و غروب زیبایی دارد وقتی در مریخ غروب می کند چه رنگی به خود می گیرد؟
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
g'e-4 اولین فضاپیمایی بود که در سمت پنهان ماه فرود آمد؛ بررسی داده هایی که این فضاپیما در این سال ها جمع آوری کرده است در مجله تحقیقات ژئوفیزیکی منتشر شد، که میلیاردها سال از تاریخ ماه را که قبلاً پنهان بود، آشکار کرد. دانشمندان به صدای ماه گوش می دهند ...
رسانه کلیک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مریخ نورد کنجکاوی ناسا موفق به کشف شواهدی از چرخه های تر-خشک در مریخ شده است که می توانسته میزبان مناسبی برای شکل گیری حیات باشد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یک مطالعه تازه حاکیست که وجود ترک هایی در گِل که در سطح مریخ پیدا شده نشانگر چرخه های تر و خشک در دوران اولیه این سیاره است که می تواند شرایط لازم را برای پیدایش حیات میکروبی فراهم کرده باشد. ...
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ایتنا - مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا (NASA's Curiosity rover) به شواهدی دست یافته است که نشان می دهد مریخ زمانی اقلیمی مشابه زمین یعنی شامل فصل های خشک و مرطوب داشته است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بالگرد مریخی ناسا با نام نبوغ(Ingenuity) در روز سوم اوت تصویری از شریک خود در سیاره سرخ ثبت کرد که به تازگی منتشر شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شانزدهم مردادماه، یازدهمین سالروز فرود مریخ نورد کنجکاوی روی سیاره سرخ است. این وسیله نقلیه از خاک مریخ نمونه برداری و سنگ های این سیاره را سوراخ می کند. یک بازوی روباتیک، نمونه ها را برای آنالیز ترکیب شیمیایی به آزمایشگاه درون وسیله منتقل کرده و برای فرستادن به زمین در خود نگهداری می کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مریخ نورد کنجکاوی پس از 11 سال از حضور در مریخ به صعود از دامنه های کوه شارپ ادامه می دهد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
در 28 اکتبر 2021، انفجار عظیمی از پلاسما و ذرات مغناطیسی با فوران کردن از خورشید، زمین ، ماه و مریخ را در تابش خود غرق کرد. نکته قابل توجه اینکه برای اولین بار در تاریخ، ابزارهای مستقر در زمین، ماه و مریخ این رویداد را به طور هم زمان ثبت و اندازه گیری کرده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۶:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مریخ نورد کنجکاوی (Curiosity) سخت ترین صعود خود در سیاره سرخ را در شاهکاری مصادف با یازدهمین سالگرد استقرار خود در مریخ جشن گرفت.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۷:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
نقطه ای کم نور در تاریکی شب تنها چیزی است که از زمین در آسمان مریخ دیده می شود.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۶:۴۱    
14 مرداد ماه، مریخ نورد کنجکاوی ناسا یازدهمین سال حضور خود در مریخ را با مطالعه سطح سیاره سرخ جشن می گیرد. این ربات اخیرا مکانی به نام جاو را بررسی کرده است که با ده ها دهانه برخوردی پوشیده شده است. دانشمندان تاکنون به ندرت این تعداد دهانه برخوردی را در یک ناحیه شناسایی کرده اند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۲۲:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
در این تصویر که توسط مریخ نورد کنجکاوی گرفته شده است، برآمدگی های عجیب میخ مانندی به چشم می خورد. ناتالی کابرول اخترزیست شناس ناسا آن را عجیب ترین سنگی می داند که در 20 سال مطالعه مریخ دیده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا اسرار رودخانه های باستانی سیاره سرخ را کشف می کند.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
درست است که مریخ نوردها اکتشافاتی باور نکردنی داشته اند، اما همچنان یکی از نقاط ضعفی که روی سطح ناهموار مریخ با آن مواجه هستند، چرخ هایی است که آن ها را عقب نگه می دارند و دچار آسیب می شوند. البته مریخ نورد استقامت گزینه مناسبی به نظر می رسد که هنوز جایگزینی برای آن پیدا نشده است ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
آبشار خون، یک جاذبه طبیعی در قطب جنوب است که حالا مشخص شده که نانوکره های ریز غیرکریستالی غنی از آهن، سیلیس، کلسیم و آلومینیوم باعث تشکیل آن شده اند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دیجیاتو نوشت: این سنگ ها در محل انباشته شده و یک کنگلومرا (سنگ جوش) بزرگ را شکل داده اند. این کنگلومرا، که تیم ناسا دریای زمرد نامیده است، اطلاعات زیادی را درباره مکان هایی که رودخانه از آن ها عبور کرده بود و تغییرات ژئولوژیکی محل خود ارائه می دهد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت ناسا توانسته است بلوک های سازنده حیات را در 10 نمونه سنگ پیدا کند. آیا این ترکیب های آلی وجود حیات در گذشته مریخ را اثبات می کنند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت شواهدی از وجود حیات را در یکی از دهانه های مریخ پیدا کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۲:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
عصر سطح شناسی کنونی در مریخ به عنوان عصر آمازون شناخته می شود که تقریباً از 3.55 تا 1.88 میلیارد سال پیش آغاز شده و مریخ نورد ژورانگ چین به تازگی کشف کرده است که عصر یخبندان مریخ 400 هزار سال قبل به پایان رسیده است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت شواهدی از ترکیبات آلی در دهانه جیزرو مریخ پیدا کرد. مواد آلی که عمدتاً از کربن و هیدروژن تشکیل شده اند، زیربنای حیات هستند، اما از آنجایی که می توانند منشأ غیرزیستی هم داشته باشند، نمی توانند ثابت کنند که مریخ زمانی میزبان حیات بوده است. ...
اروتک   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۷    
یک مطالعه جدید با استفاده از داده های مریخ نورد استقامت (Perseverance) ناسا شواهد بالقوه ای از مولکول های آلی در مریخ پیدا کرده است که نشان دهنده یک چرخه ژئوشیمیایی آلی پیچیده و امکان سکونت پذیری طولانی مدت است ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت، مواد آلی متنوعی را در سطح مریخ کشف کرده که ممکن است شواهدی برای وجود حیات در دهانه جیزرو در سطح مریخ باشد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت(Perseverance) انواع مختلفی از مولکول های آلی را در دهانه برخوردی "جزرو" در سیاره سرخ کشف کرده است که ممکن است نشانی از میکروب های باستانی در آنها وجود داشته باشد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مریخ نورد استقامت(Perseverance) انواع مختلفی از مولکول های آلی را در دهانه برخوردی “جزرو” در سیاره سرخ کشف کرده است که ممکن است نشانی از میکروب های باستانی در آنها وجود داشته باشد.