سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۲۱:۲۲Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات نهاده»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کشتار دام های مولد و مشکلات ارزی برای ترخیص گوشت های وارداتی، به گرانی گوشت قرمز در بازار دامن زد، اما با تسریع در واردات نهاده ها و تقویت تولید داخل، بازار گوشت قرمز در وضعیت سفید قرار گرفته است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: دو کشتی اقیانوس پیمای حامل 125 هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) در حال تخلیه و بارگیری هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر کشاورزی گفت: با واردات نهاده های دامی از چند کشور، تا پایان آذرماه مشکل تامین نهاده های دامی برطرف می شود.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۸   + ۳۸ سایت دیگر  
بعد از افشای اسناد فساد در خرید میوه شب عید، زعفران، ماجرای خرما، واردات نهاده های دامی، طرح های افلاطونی سه میلیارد دلاری خودکفایی برنج، صحبت های حاشیه دار نزد مقام معظم رهبری در خصوص گندم و صد ها مصداق دیگر، حالا اخبار فساد نهاده های دامی در سیلو های کشور به گوش می رسد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در توئیتی نوشت: هیچ گونه تصمیمی مبنی بر حذف ارز ترجیحی از کالای اساسی گرفته نشده است؛ بدلیل اولویت در تخصیص ارز28500 به واردات نهاده ها و کالاهای اساسی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: ضرورت تامین نیاز صنعت دام و طیور به واردات نهاده های دامی تا زمانی که بحران حادی ایجاد نشود از سوی مسئولان احساس نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
قوه قضائیه در دوره اخیر عزم خود را جزم کرده تا با همکاری دولت و مجلس جلوی فساد در بحث واردات نهاده های دامی استراتژیک را بگیرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۵:۲۸    
طبق سنوات گذشته گویا دولت قرار است منابع آزاد شده ایران را صرف واردات نهاده های دامی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه وابستگی ما در حوزه تامین نهاده دامی 85 درصد است، گفت : در یک برنامه پنج ساله با کشت گیاهان کم آب بر می توانیم وابستگی به واردات نهاده های دامی را به زیر 40 درصد برسانیم.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: دو مجموعه در کشور در واردات نهاده های دامی ما ذینفع هستند که با کل غذای مردم بازی می کنند و کل سفره مردم را گروگان گرفته اند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۴:۱۵    
اقتصاد ایران: 3 میلیارد دلار از دارایی های ارزی بلوکه ایران در عراق برای واردات نهاده دامی تخصیص یافت تا شاید منجر به کاهش پایه پولی شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نهاده های دامی یکی از مهم ترین و پراولویت ترین کالاهای اساسی در سبد خانوار کشورمان محسوب می شود، به طوری که تولید گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ و لبنیات مستقیما به موجود بودن آن مرتبط است به همین دلیل لازم است که مسئولان کشورمان برنامه ریزی های درستی برای تامین این کالای اساسی داشته باشند ...
حدود 3 میلیارد دلار از داراییهای ارزی بلوکه شده ایران در عراق از طریق بانک مرکزی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص داده شد که این موضوع اثر ملموسی در کاهش قابل توجه رسوب کالا در بنادر کشور داشته است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری دو فروند کشتی اقیانوس پیما حامل بیش از 140 هزار تن نهاده دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) خبر داد. حمید بدوی در خصوص واردات نهاده های دامی از طریق بندر امام خمینی (ره) به کشور اظهار کرد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
روند تخصیص و تامین ارز برای واردات نهاده های دامی و کالای اساسی به خوبی از سوی بانک مرکزی در حال انجام شدن است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: نهاده های دامی طی سالیان اخیر به عنوان یکی از مهم ترین محصولات وارداتی کشورمان شناخته شده که سهم زیادی در تجارت محصولات کشاورزی نیز دارد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اگر تصور می شد که تعداد سلاطین افزایش نخواهد داشت و به سکه و دلار و چند سلطان دیگر منحصر بود، اکنون چشمان ما به سلاطین غذای کشور روشن شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث نهاده های بخش کشاورزی ناهماهنگی برای واردات وجود دارد نباید واردات نهادهای دامی انحصاری و در اختیار دو نفر باشد، باید فضای رقابت در این حوزه ایجاد شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، غلامرضا صالحی در نشست خبری از برگزاری دومین رویداد فناوری های نوین کشاورزی در 25 مرداد در محل نمایشگاه بین المللی خبر داد و گفت: در این رویداد با شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی فناوری ها، مطالعات و تحقیقات کشاورزی قرارداد منعقد خواهد شد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی ایران با انتشار توئیتی به توافق آمریکا و ایران در خصوص آزادسازی منابع ارزی واکنش نشان داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اگرچه نمی توان گفت؛ دولت در زمینه واردات نهاده های دامی انحصار ایجاد کرده اما حمایت از واردکنندگان خرد در قالب تعاونی ها ضروری است، درواقع باید با تقویت تعاونی ها فضا برای کاهش انحصار فراهم شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: تقویت شرکت ها و تعاونی های بیشتر برای ورود به بازار واردات نهاده های دامی در راستای جلوگیری از انحصار در این حوزه ضرورت دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس با اشاره به راهکار خود برای حذف انحصار در واردات نهاده های دامی، گفت: واردات نهاده های دامی به تعاونی های مرغداران هر استان واگذار شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایجاد هاب بزرگ تجاری و ضرورت تغییر مسیر واردات نهاده های دامی از جنوب به شمال فرصتی مناسب برای مازندران در راستای تقویت ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر به شمار می رود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: استفاده از بقایای زراعی، باغی و صنایع تبدیلی در تغذیه دام و طیور وابستگی به واردات نهاده های دامی را کاهش می دهد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: یکی از وظایف شرکت پشتیبانی امور دام تهیه ذخایر استراتژیک مناسب، تنظم نهاده های دامی و شکستن انحصار واردات آن است اما متاسفانه در این زمینه به خوبی عمل نکرده و در نشست های کمیسیون به آنها تذکر داده ایم.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موج جدید تورم در حوزه کالاهای اساسی در راه است، گفت: زیرا با وجود منابع بسیاری که در کشور داریم، وضعیت فقر و فلاکتی که در بین مردم مشاهده می شود زینده ایران اسلامی نیست. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد امام جمعه یزد گفت: واردات نهاده های دامی تنها یک مُسکن است و نمی تواند در طولانی مدت به بهبود شرایط در استان کمک کند.
اولین جلسه کارگروه بازرگانی شرکت مادر تخصصی با موضوع واردات نهاده های دامی، یکشنبه 1 تیر 1402 برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته امور دام مجلس، گفت: اجرای قانون کالابرگ الکترونیکی و مساله تحویل کالا و گوشت گرم به دست مردم یک ضرورت و اولویت محسوب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۷:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
با وجود اینکه تولید مرغ در کشورمان با یارانه ناشی از ارز ترجیحی در واردات نهاده همراه است، اما نرخ این محصول با قیمت مرغ در برخی کشورهای همسایه که از این یارانه بی بهره اند، برابر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۴:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری با استفاده از منابع داخلی و واردات نهاده دامی نیازی به واردات گوشت مرغ نداریم.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۹:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: تعداد کشتی های معطل در لنگرگاه بندرامام خمینی (ره) به 7 کشتی رسیده و هنوز مشکلات اسناد ارزی آن ها حل نشده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
تنکابن- وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای تامین و واردات نهاده ها نگاه ویژه ای به بنادر شمالی خواهیم داشت و خود را محدود به یک یا دو کشور نخواهیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه با رانت و فساد در بخش کشاورزی مبارزه می کنیم، گفت: استان های شمالی می توانند تامین کننده نهاده دامی باشند و استاندار مازندران سرمایه گذاران را برای واردات نهاده ها معرفی کند و ما کالای آنها را به فروش می رسانیم.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۳:۴۰   + ۵۷ سایت دیگر  
بعد از حذف ارز واردات نهاده های دامی با ارز 4200 تومان و تامین نهاده ها با ارز 28 هزار و 500 تومان (افزایش 7 برابری)، مشخصا برخی مرغداران نتوانستند سرمایه در گردش لازم برای تامین نهاده های دامی را تامین کنند ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: مشکلات اسناد ارزی 6 کشتی حامل نهاده های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) همچنان پابرجا است و این کشتی ها در انتظار حل مشکلات برای ورود به بندر به منظور تخلیه هستند. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، نهاده های دامی طی سالیان اخیر به عنوان یکی از مهمترین محصولات وارداتی کشورمان شناخته شده که سهم زیادی در تجارت محصولات کشاورزی دارد، با این حال واردات این محصول در سال گذشته با کاهش 19 درصدی از حدود 17 میلیون و 617 هزار تن به 14 میلیون و 372 هزار تن رسیده بود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به برگزاری نشست های متعدد بررسی زنجیره پرورش مرغ در استان گفت: تکمیل زنجیره تولید مرغ در استان را با جدیت دنبال می کنیم.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از معطلی 6 کشتی حامل نهاده های دامی در لنگرگاه بندر امام خمینی (ره) به دلیل مشکلات اسناد ارزی خبر داد. حمید بدوی در خصوص آخرین وضعیت واردات نهاده های دامی به کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۳۶    
سالانه 20 میلیارد دلار برای واردات نهاده های دامی از کشور خارج می شود.
فود پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در پی گلایه برخی واردکنندگان محصولات کشاورزی در خصوص ایجاد انحصار تامین ارز برای برخی شرکت ها توسط بانک مرکزی، قایم مقام وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای خیلی فوری خواستار اصلاح این روند شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۳:۴۵    
آقا رضا فتوحی شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از کشتارگاه طیور زرین اهواز بیان کرد: با توزیع این میزان کالای اساسی تا بخش زیادی از مشکل تامین نهاده مرغداران در استان برطرف خواهد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران از تصویب طرح واردات نهاده های دامی و فعال سازی ظرفیت کامل زنجیره طیور استان در کارگروه اقتصادی خبر داد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از تخلیه 2 فروند کشتی اقیانوس پیما حامل 125 هزار تن نهاده دامی در بندر امام خمینی خبر داد. حمید بدوی با اشاره به واردات نهاده های دامی از طریق بندرامام خمینی (ره) به خوزستان و کشور اظهار کرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سال قبل، قول اکید دادند که حتماً معادل یک میلیارد دلار خودرو وارد می شود، آیا وارد کردند؟ نه ارزی در اختیار دارند و نه توان راهبری این مسائل را دارند. وقتی برای واردات نهاده دامی و مرغ و گوشت مردم هم ارز به اندازه کافی نیست، چگونه و بر چه منطقی می خواهید خودروی دست دوم وارد کنید.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۱:۲۲   + ۴۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از ابتدای امسال تاکنون بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج و کود؛ تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه امروز در اظهارات خود به ضرورت رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و جزئیات پرونده اقتصادی را با موضوع واردات نهاده های دامی تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با اشاره به بررسی پرونده های فساد اقتصادی گفت: برای نمونه در یک فقره در نتیجه یک ارتباطات ناصحیح با یک شرکت، برای واردات میلیون ها تن نهاده دامی، بیش از هزار میلیارد تومان از مردم دریافت شده بود، اما کالایی وارد کشور نشده بود.