جمعه ۱۲ خردادساعت ۲۳:۲۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت تاریخی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان، حق مالکانه مغازه های سرقفلی بافت تاریخی بازار سنندج را امسال افزایش داده که این مسئله موجب نارضایتی بازاریان شده است.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
سرپرست میراث فرهنگی اردکان با بیان این که مدیریت بهینه میراث فرهنگی در گرو مشارکت عمومی است، گفت: اجرای طرح پلیس محله محور با استفاده از معتدمین بومی از جمله مهمترین راهکارهای افزایش امنیت عمومی در بافت تاریخی اردکان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شنیدن نام جایی که حیوانات در آن نگهداری می شوند یادآور محیطی همانند یک باغ وحش با قفس های بزرگ است؛ اما در قلب بافت تاریخی یزد به همت یک بانوی خلاق و کارآفرین محیطی متفاوت از هر آنچه تا کنون دیده ایم برای حیوانات ساخته شده ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی کشور با اشاره به ساماندهی بافت تاریخی بخش طغرال الجرد و تعیین عرصه و حریم این بخش گفت: میراث فرهنگی در تکمیل گلزار شهدای این بخش سهیم می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بافت تاریخی بخش طغرالجرد کوهبنان از نظر فرهنگی و اجتماعی واجد ارزش تاریخی و برای ثبت ملی آن مطالعات تکمیلی در حال انجام است.
یزد فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۴    
آگهی مناقصه عمومی حفر و مرمت چاه های جذبی در سطح منطقه 5 منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در نظر دارد مناقصه حفر و مرمت چاه های جذبی در سطح منطقه 5 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) www.setadiran.ir برگزار نماید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۴    
معاون امور عمرانی استانداری فارس گفت: جهت ثبت ملی بافت تاریخی شیراز، اقداماتی صورت گرفته و پس از ثبت این محدوده، میزان تصرفات تابع ضوابط می شود بنابراین به این راحتی نمی توان به تخریب یا ادعای در این محدوده پرداخت.
یزد آوا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در نظر دارد مناقصه حصارکشی مخروبه ها و رفع خطر در منطقه 5 را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) www.setadiran.ir برگزار نماید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: تخریب بافت تاریخی را به بهانه های مختلف در شهرهای استان اردبیل نخواهیم داد بلکه در احیای این بافت توجه و تمرکزی جدی داریم.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه 1900 هکتار بافت تاریخی مصوب در محدوده شهر داریم که توجه ویژه به آن در دستور کار قرار دارد، گفت: ساختمان های ناایمن شهر را شناسایی کردیم و برای آنها حکم تخریب صادر شده، از محل اجرای ماده 100 در سال گذشته 165 میلیارد تومان در شهرداری اصفهان وصول شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه 1900 هکتار بافت تاریخی مصوب در محدوده شهر داریم که توجه ویژه به آن در دستور کار قرار دارد، گفت: ساختمان های ناایمن شهر را شناسایی کردیم و برای آنها حکم تخریب صادر شده ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل راه و شهرسازی فارس ضمن تکذیب خبری مبنی بر تخریب خانه های بافت تاریخی شیراز به دستور نهادهای دولتی، گفت: متاسفانه عده ای سودجود و منفعت طلب، به دنبال بهره گیری از چنین فضاسازی هایی برای یافتن نام و نشان هستند و به هیچ عنوان دلسوز بافت و تاریخ و فرهنگ مردم شیراز محسوب نمی شوند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
تخریب خانه های تاریخی شیراز که بهمن ماه سال گذشته متوقف شده بود، چراغ خاموش آغاز شد. محمدمهدی کلانتری، دبیر پویش ملی نجات بافت تاریخی شیراز می گوید: حدود 10 بنا را در یک ماه اخیر تخلیه کرده اند. به صورت دستی و با کارگر در حال تخریب خانه ها هستند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح بازشناسی و تبیین الگوی جداره های تاریخی بافت فرهنگی تاریخی شهر خوی در پژوهشکده ابنیه و بافت های تاریخی فرهنگی انجام و به نتایجی نظیر تعیین چارچوب راهبردی اجرایی برای سامان دهی و هدایت هرگونه اقدام و مداخله در نما در محدوده بافت تاریخی و فرهنگی شهر خوی انجامید.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۲    
درحالی که دوستداران میراث فرهنگی از آغاز تخریب بافت تاریخی شیراز و پلمپ برخی از خانه ها خبر می دهند، معاون میراث استان فارس می گوید این خانه ها ثبت ملی نیستند و در ملک راه و شهرسازی استان هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در واکنش به شایعه تخریب یک خانه در بافت تاریخی شیراز، گفت: هیچگونه تخریبی انجام نشده و دیوارکشی برای حفاظت از این واحد بوده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان فارس گفت: در و پنجره خانه هایی که به سرقت رفته جزو آثار ثبت ملی شده نیست و مالکیت آن در اختیار اداره کل راه و شهرسازی فارس قرار دارد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یزد- خبرنگار کیهان: مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد در پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون های شهر سازی و معماری و معاونین معماری شهر سازی شهرداری های کلانشهرها و مراکز استان ها با اشاره به چالش های مدیریت شهری در بافت های تاریخی گفت ...
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
از جمعه 5 خرداد 1402 تخریب دستی خانه های تاریخی بافت تاریخی شیراز توسط کارگران به وسیله کلنگ آغاز شده است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۰    
زیبایی شیراز فقط به سعدی و حافظ و... نیست به کوچه های دوستی قدیمی آن است که وقتی وارد این کوچه ها می شوی تو را به اعماق تاریخ می برد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: درب و پنجره یک خانه در بافت تاریخی شیراز مورد سرقت قرار گرفته و موضوع تخریب 15 خانه تاریخی در این بافت کذب است.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
برای رفع نواقص پرونده جهانی همدان، حمایت استاندار، همراهی جامعه محلی و حمایت های کشوری نقش کلیدی ایفا می کند | پرونده ثبت جهانی منظر فرهنگی و تاریخی از هگمتانه تا همدان شامل تپه هگمتانه، بازار و بافت تاریخی است که برای ثبت جهانی آماده سازی شده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
محمد مهدی کلانتری، دبیر پویش ملی نجات بافت تاریخی شیراز از تهدید به تخلیه و آغاز تخریب بخشی از خانه های تاریخی خبر داد، اما مدیر کل میراث فرهنگی این خبر را تکذیب کرد. ...
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بازسازی و مرمت سرای زنجیرلو و راسته پنبه فروشان بازار اردبیل با هدف ساماندهی ، حفاظت و احیاء بافت تاریخی و فرهنگی شهر در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی دزفول گفت: این اداره در راستای توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی به متقاضیان اقامتگاه و سفره خانه سنتی در بافت تاریخی پس از دریافت مجوزات لازم از اداره کل میراث فرهنگی ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرای باقری ها که با نام خانه باقری نیز شناخته می شود، یکی از بنا های شاخص و مکان های دیدنی گرگان در بافت تاریخی شهر است و نمونه ای ارزشمند از معماری بومی مسکونی در شهر به شمار می رود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس با بیان اینکه محله میرقطب یکی از محله های قدیمی یزد بوده و در بافت تاریخی قرار گرفته است، گفت: با توجه به بافت تاریخی این محله، هر گونه تغییر و تحول باید با نظر کامل میراث فرهنگی صورت پذیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-یزد:رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد گفت: تردد وسایل نقلیه در عرصه بافت تاریخی یک معضل و مطالبه عمومی برای ساکنین آن شده است که جلوگیری از ورود ماشین های غیربومی در این ناحیه تاریخی می تواند چاره ساز این معضل باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یزد- رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی شورای شهر یزد بر لزوم جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی یزد تاکید کرد.
دیدشهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
آشنایی با خانه اخوان در بافت تاریخی کاشان که به دلیل داشتن معماری چشم نواز و بی بدیل بعد از بازسازی از 50 میلیون تومان به صدها میلیارد رسید.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۱۸    
عباس زاده گفت: تخلفات ساخت و ساز در اماکن و بافت های تاریخی به دیوان عدالت اداری برای شکستن رأی ارجاع شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز با بیان این که نمایشگاه کروکی تاریخ در این شهرستان با هدف معرفی هرچه بیشتر ظرفیت بافت و بناهای تاریخی برپا شد گفت: آثار ثبت ملی اهواز ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۴    
اتفاق بزرگ ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در کنار همه خوبی ها، نوید روزهای شلوغ و پر گردشگر را به یزدی ها می داد. یزد آماده می شد تا بعد از ثبت جهانی برنامه های زیادی را در حوزه گردشگری تدارک ببیند. توسعه بوم گردی ها و کافی شاپ ها و کافه ها در دل بافت تاریخی یعنی امید به آمدن گردشگر.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد تردد وسایل نقلیه در عرصه بافت تاریخی یک معضل و مطالبه عمومی برای ساکنین آن شده است؛ معضلی که رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد جلوگیری از ورود ماشین های غیربومی در این ناحیه تاریخی را چاره ی آن می داند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یزد- شهردار اردکان با بیان اینکه اردکان از بسیاری از زیرساخت های شهری نظیر میدان میوه و تره بار بی بهره است، گفت: با رایزنی با سرمایه گذاران ریسک پذیر، در صدد ایجاد این زیرساخت ها هستیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۸    
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافت تاریخی و میراثی تعدادی از امامزادگان و بقاع متبرکه در حال تخریب است، گفت: بازسازی و مرمت این اماکن یک ضرورت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی یزد با اشاره به برگزاری رویداد بزرگداشت فردوسی در یزد گفت: از طرح های مجوزداری که رونق بافت تاریخی را به دنبال داشته باشد، حمایت می کنیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۲۷    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان طبس گفت: دورهمی اهالی شهر دیهوک در بافت تاریخی دیهوک به مناسبت هفته میراث فرهنگی و دهه کرامت برگزار شد.
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح غیراصولی قاب بندی آجری بدنه های خانه مرتضوی بر خلاف ضوابط بافت تاریخی اقدام مخرب و جدیدی برای آسیب و تجاوز به حریم خانه بروجردی کاشان است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- شهر جده عربستان که شبیه یک موزه در فضای باز با خیابان ها، مساجد، خانه ها و مسافرخانه هایش است، با حفظ بافت تاریخی خود بازدیدکنندگان را به سفری در زمان می برد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ علیرضا نقوی افزود: همشهریان گرامی به ویژه ساکنین محترم در بافت تاریخی قبل از هرگونه اقدامی به شهرداری منطقه مراجعه کنند تا مراحل آن توسط میراث ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
اکوایران : بیشترین ساختمان های ناایمن در تهران در مناطق 12 به دلیل بافت تاریخی و تجاری و همچنین گستردگی و وجود مراکز صنعتی قرار دارد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
یزد شهری تاریخی است که هنوز زندگی در بافت تاریخی آن جریان دارد و آن را به عنوان عروس کویر می شناسند. اگر شما این شهر تاریخی را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب کردید، برای اقامت می توانید در هتل های لوکس بمانید و یا هتل های سنتی را انتخاب کنید و در خانه اشراف اقامت کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده ابنیه و بافت تاریخی میراث فرهنگی بر احصا کردن ظرفیت های ایران در حوزه میراث دیجیتال تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۴    
شهردار همدان از آغاز مرمت محله بافت تاریخی کبابیان خبر داد و گفت: خیابان شهدا تا سرگذر پیاده راه می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه: خبر احداث پارک بانوان در محوطه تاریخی بندر کنگ نگرانی مردم منطقه و منتقدان را در پی داشته است. شهرداری می گوید، قرار نیست ساخت وساز انجام شود اما مخالفان می گویند، احداث پارک بدون ساخت وساز ممکن نیست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار کنگ گفت: در صورتی که قرار بر هر گونه اقدام جدیدی در بافت تاریخی کنگ باشد با هماهنگی و اخذ مجوز از اداره کل میراث فرهنگی استان صورت خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سخنگوی شورای شهر دزفول از تلاش برای احیای سازمان بهسازی و نوسازی و راه اندازی شهرداری بافت تاریخی دزفول خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت هفته میراث فرهنگی از حامیان و حافظان میراث فرهنگی در روستاها و شهرهای دارای بافت تاریخی استان کرمان تقدیر شد.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: فعالیت های ساخت وساز در بافت تاریخی کنگ بدون هماهنگی و نظر کارشناسی میراث فرهنگی استان انجام شده است.