یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۶:۰۴Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عملیات مروارید»

بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۲۱:۱۰    
اگر تمام این منابعی که مایحتاج عمومی مردم از قبیل گندم، فرآورده های نفت مثل بنزین و گازوئیل و هر چیزی که لازم داشتیم، اگر این ها در تصرف عراق بود و اگر محاصره کامل می شدیم، اگر یک کشتی گندم به این مملکت نمی رسید در داخل مملکت چه اتفاقی می افتاد؟
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مروری بر کتاب موج ها و کوسه های خلیج فارس 7 تکاور روی اسکله میدان، میدان شجاعت است و ایثار. دشمن برای شکست شیرمردان ایران زمین از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند. اما نیروی ایمان و هوشیاری و صلابت تکاوران ارتش جمهوری اسلامی فراتر از مکر و زور و زر حرامیان است . ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اجرای منویات فرمانده معظم کل قوا مبنی بر افزایش آمادگی های حرفه ای، فنی و علمی نداجا نیازمند تعامل این نیرو با سایر نیرو های مسلح، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان است. شهاب شعبانی نیا؛ آذرماه هر سال یادآور حماسه آفرینی دریادلان نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس است. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، آیین تجلیل از بازنشستگان، ایثارگران و خانواده معزز شهدا در ستاد نیروی و با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ما باید همواره یاد و نام شهدای ناوچه پیکان و عملیات مروارید و سایر عملیات های دریایی را گرامی بداریم. جنگ در دریا شرایط خودش را دارد. آنچه که موجب شده بود نبرد ناوچه پیکان منحصر باشد، فرماندهی دلاورانه ناخدا همتی و فرماندهی دوم یعنی حسین حفیظی بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۷    
مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از خاطره یکی از رزمندگان نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید را منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
خرمشهر- فرمانده پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر از گلباران دهانه خلیج فارس محل شهادت نیروهای ارتش نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید در سالروز این عملیات خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه اسناد انقلاب اسلامی: روز هفتم آذر ماه 1359 روز رشادت و مجاهدت نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید بود. اقدامات غرورآفرین ناوچه پیکان و تکاوران نیروی دریایی در انهدام دو سکوی البکر و الامیه توان اقتصادی نظامی رژیم بعث را از هستی ساقط کرد و نیروی دریایی عراق را از پا انداخت. ...
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس، جعفر پورکبگانی رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر در نشست با فرمانده پایگاه دریایی بوشهر به مناسبت 7 آذر روز نیروی دریایی ارتش، بر نگارش رشادت های دریادلان ناوچه پیکان در عملیات مروارید به فرماندهی شهید دریادار محمدابراهیم همتی در کتاب درسی دانش آموزان تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
هفتم آذر سالروز پیروزی ایران در عملیات مروارید و دفاع از ناوچه پیکان است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عملیات مروارید ضربات سنگینی به پیکر نیروی هوایی و دریایی رژیم بعث عراق وارد کرد و از این لحاظ این عملیات در تاریخ جنگ های معاصر نمونه نداشت.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۰:۰۰    
وصیتنامه شهید همتی: اگر ذره ای از خاک وطنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک وطن می شویم و مرگ در این راه را افتخار می دانم.
صراط نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عملیات مروارید در هفتم آذر سال 1359 با هدف در هم کوبیدن ناوچه های عراق و انهدام اسکله البکر الامیه انجام شد و طی انجام این عملیات، اقتصاد ناشی از نفت عراق با خسارت های بسیاری مواجه شد. انجام عملیات مروارید سبب شد، تا پایان جنگ تحمیلی، یگان دریایی بعثی ها با ایران وارد جنگ نشود.
امیر دریادار سیاری: معاون هماهنگ کننده ارتش از عملیات مروارید به عنوان حماسه ای جاودان یاد کرد و گفت: عملیات مروارید، صلابت، عظمت و بزرگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در منطقه به نمایش گذاشت و این صلابت امروز چند برابر شده است . ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۴۰    
ناخدا یکم قادری با اشاره به حماسه ناوچه همیشه قهرمان پیکان در عملیات مروارید ، گفت: از آن روز به بعد می توان گفت که توان نیروی دریایی ارتش بعثی عراق به طور کامل از کار افتاد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ناخدا هوشنگ صمدی گفت: عملیات مروارید به قولی مهم ترین و موفق ترین عملیاتی بود که نیروی دریایی انجام داد و به فرمان امام (ره) این روز به نام نیروی دریایی نامگذاری شد که هفتمین روز آذر است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
در برنامه سرزمین من امروز 7 آذر ماه؛ سابقه نیروی دریایی در ایران مورد بررسی قرار می گیرد. به لحاظ موقعیت استراتژیک و تاریخی خلیج فارس به عنوان یکی از اولین دریاهای محصور شناخته شده جهان، امنیت این دریا هرازگاهی مورد نظر یکی از پادشاهان ایران قرار می گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۶    
امروز هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش روزی است که طومار یگان دریایی دشمن بعثی درهم پیچیده شد و تا آخر دوران دفاع مقدس نتوانست قد اَلَم کند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عملیات مروارید در بامداد روز هفتم آذر سال 1359 در پهنه آب های خلیج فارس نمایش شکوه و اقتدار ایران در دفاع از مرز های آبی خود و شکست سنگین بر پیکره رژیم بعث عراق شد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۳   + ۵۹ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ متن پیام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح به این شرح است: فرارسیدن هفتم آذر ماه "روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران " که با عملیات مروارید در تسخیر سکو های نفتی الامیه و البکر نظامیان رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی و شهیدان گرانقدر این نبرد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مهر نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش در شب خاطره مردان مروارید گفت: نیروی دریایی در عملیات مروارید توانست یک بازوی ارتش بعث را که همان نیروی دریایی اش بود، سال 59 قطع کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش در شب خاطره مردان مروارید گفت: نیروی دریایی در عملیات مروارید توانست یک بازوی ارتش بعث را که همان نیروی دریایی اش بود، سال 59 قطع کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام آل هاشم گفت: نام و نشان امیر قهرمان ارتش، سرتیپ دوم خلبان محققی را باید از روزهای پرغرور علمیات های بزرگی هم چون کمان 99 و عملیات مروارید پرسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی صبح پارسی شبکه جام جم جمعه با حضور 2 تن از خلبانان تاثیرگذار در دوران دفاع مقدس روی آنتن می رود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۸:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، دریادار دوم مجید مقصودی با اشاره به نمایشگاه محصولات دفاعی نیروی دریایی ارتش، گفت: هر ساله به مناسبت هفتم آذرماه سالروز عملیات مروارید که یادآور رشادت ها و دلاور مردی های کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است ...
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شهید حسین خلعتبری به همراه دیگر خلبانان شرکت کننده در عملیات مروارید توانستند ناو های اوزا، ناو های مین جمع کن، ناو نیرو بر و چندین اژدر افکن را هدف قرار دهند و نیروی دریایی عراق را منهدم کنند. بعد از این عملیات بود که به او لقب حسین ماوریک شکارچی ناو های اوزا را دادند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
شهید حسین خلعتبری به همراه دیگر خلبانان شرکت کننده در عملیات مروارید توانستند ناو های اوزا، ناو های مین جمع کن، ناو نیرو بر و چندین اژدر افکن را هدف قرار دهند و نیروی دریایی عراق را منهدم کنند. بعد از این عملیات بود که به او لقب حسین ماوریک شکارچی ناو های اوزا را دادند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با آغاز جنگ تحمیلی اقتدار خود را به منصه ظهور رساند، گفت: عملیات مروارید که منجر به نابودی سکوهای نفتی عراق شد، در تاریخ نیروی دریایی ارتش ایران جاویدان شده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش صبح امروز (شنبه) در نشست خبری به مناسبت هفتم آذر سالروز عملیات مروارید و روز نیروی دریایی ارتش ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۲۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروی دریایی ارتش توانست در عملیات مروارید که در هفتم آذر سال 1359 صورت پذیرفت، به نیروی دریایی ارتش بعث عراق ضربه جبران ناپذیری وارد کند؛ این ضربه در حدی بود که نیروی دریایی عراق دیگر نتوانست تا پایان جنگ تحمیلی نقش موثری ایفا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۷:۲۶    
امروز هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش روزی است که طومار یگان دریایی دشمن بعثی درهم پیچیده شد و تا آخر دوران دفاع مقدس نتوانست قد اَلَم کند .
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رادیو گفت وگو به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با امیر دریادار جانباز ناصر سرنوشت از هفت نفر تکاور شرکت کننده در عملیات مروارید و انهدام و تسخیر سکوی نفتی عراق البکر به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
چهل سال پیش نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید کار دشمن را یکسره کرد و ضمن منهدم شدن اسکله های البکر و الامیه، ضرباتی هم به نیروی دریایی عراق وارد کرد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عملیات مروارید در تاریخ 7 آذر 1359 توسط ناخدا بهرام افضلی در نیروی دریایی ارتش طراحی شد و بخشی از زیرساخت های عراق در آن نابود شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده عملیات مروارید گفت: ما در عملیات مروارید علاوه بر انهدام نیروی دریایی صدام شاهرگ اقتصادی رژیم او را هم هدف قرار دادیم و با کنترل 100درصدی اروند امکان تردد هرگونه شناورهای بعثی را در اروند گرفتیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سرلشکر محمد باقری در پیامی به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۴۹ سایت دیگر  
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با صدور بیانیه ای به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای صادر کرد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۴۳    
روز نیروی دریایی و چهلمین سالگرد عملیات مروارید روز 7 آذر به مناسبت سال روز حماسه آفرینی پرسنل ناوچه موشک انداز پیکان در دوران دفاع مقدس روز نیروی دریایی ارتش نام گذاری شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
فرماندهی آموزش تخصص های دریایی باقرالعلوم نداجای رشت امروز با صدور پیامی ، 7 آذر روز سالروز حماسه سازی غیورمردان نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید را به همه دریادلان ایران اسلامی تبریک گفت.
خبرنما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روز هفتم آذرماه مصادف با روز نیروی دریایی در جمهوری اسلامی ایران است که به یُمن ایثار و جانفشانی پرسنل دریادل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مصاف با دشمن بعثی عراق در عملیات مروارید ، به ثبت رسیده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نیروی دریایی ایران در هفتم آذر 1359 با انجام عملیات مروارید نیروی دریایی عراق را به طور کامل نابود و تفوق دریایی ایران را در منطقه به دشمنان ثابت کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
پیروزی های پی در پی که توسط نیرو های ایرانی در برابر بعثی ها به دست آمد، نه تنها باعث از دست دادن بیش از دو سوم توان دریایی عراق شد، بلکه با محصور شدن در منطقه ام القصر و افتادن کنترل خلیج فارس و تنگه هرمز به دست نیروی دریایی ایران امکان صادرات نفت عراق که از دو سکوی نفتی استراتژیک البکر و الامیه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مروری کوتاه از ناگفته های نبرد هوایی در عملیات مروارید که توسط خلبان نمکی روایت شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۳۸    
اینفوگرافی نقش نیروی هوایی ارتش در عملیات مروارید را در اندازه اصلی اینجا ببینید. پایان پیام/ 607
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس موشن کمیک عملیات مروارید 7 آذر 59، کاری از معاونت فضای مجازی صداو سیمای یزد در فضای مجازی منتشر می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۸۲ سایت دیگر  
نیروی دریایی ارتش، در هفتم آذر توانست هم قلب تپنده صادرات نفت عراق در سکو های نفتی البکر و الامیه را از کار بیاندازد و اقتصاد جنگی عراق را مختل کند، هم توانست نیروی دریایی دشمن را منهدم و از دریا اخراج کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، در پیامی خطاب به فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تبریک فرا رسیدن هفتم آذر مصادف با روز نیروی دریایی ، یاد و خاطره حماسه آفرینی دریادلان نیروی دریایی ارتش در عملیات مروارید را گرامی داشت.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ابعاد نقش خلیج فارس در دوران دفاع مقدس می تواند گواه روشنی بر رشادت دلیرمردان ساحل نشین و مجاهدت آنان بر این پهنه وسیع باشد.